Ecuador en de Galapagos- eilanden DEZE WEEK IN SCHIEDAM Doelman Bas van Noordwijk van SVV in de huwelijksboot ï5s?! GEBIT STUK J. Veringmeier HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1977 C-groep: P. SneepH. Habermehl 0- 2; Anton RisseeuwCees Vrijland 1- 1; R. ZandbergenC. den Hartog 2-0; J. BisschopJan de Rond 0-2; Randy MuisJan Key 0-2; K. v.d. HaarC. Slagmolen 2-0 en Clif NuisJan v. Stigt Thans 0-2. Habermehl en Jan v. Stigt. Thans gaan samen ongeslagen op kop met Jan Key, 7 uit 4, op de tweede plaats gevolgd door K. v.d. Haar met 6 punten uit 4 partijen. SPORTGRABBELTON In het kader van de herindeling en verbetering van haar sportcomplex krijgt Sportvereniging Asvion er een strook grond bij. Het is losgepeuterd van de Nederlandse Spoorwegen die het aan de gemeente gaat verhuren. De oplossing van de bestaande proble men met betrekking tot een tekort aan speelvelden ligt nu geheel op Schie dams terrein. Opschieten in het Stads kantoor is dus nu wel geboden. Het bestuur van de VV Ursus heeft besloten (inprincipe) jaarlijkse neder laagserie met als inzet de „Gerrit Huigen-wisselbokaal" te verspelen op de vier eerste dinsdagavonden van de maand mei. Vorig jaar ging de bokaal naar de vereniging TGÖB uit Berkel. Ook in het weekblad lees je over de el lende van niet betaalde contributie en op ongeoorloofde wijze parkeren van auto's. Wat kunnen sportkinderen een bestuur toch onnodig verdriet aan doen. Heel wat prettiger is het bericht in het orgaan van Wilton Fijenoord (voetbal) dat hier op 26 februari carnaval ge vierd gaat worden. Niet in het clubhuis maar in de kantine van de Dokhaven. Het buffet komt in eigen beheer met als inkoper Jan Gordijn, de voorzitter van de SWV „Harga", voor wie het heel gewoon is met weinig geld heel veel te doen. De muziek wordt die avond verzorgd door het bekende Rainbow Trio met orgelmuziek om bij te grienen (na de nodige pilsjes gaat dit vrij gemakkelijk?). Carnavalsfees ten ook bij SVDPW. Vrijdagavond voor de jeugd en de dag daarop voor de senioren en wat hierbij hoort. In de vereniging EDS, onze naburen, lopen blijkbaar de nodige denkhoof den rond want er is een schaakclub opgericht. Er hebben zich hiervoor ze ven leden aangemeld doch hiermee kan niet met een competitie gestart worden. „Denkhoofden" vóór dus bjj EDS. Afgelopen zaterdag gingen ze sentwintig leden van De Schiedamse Boys gezamenlijk vissen in de Greve- lingen vanaf een boot. Willem of Wout van Heiten had het meeste succes want hij bracht veertig schollen mee naar huis (er zullen best een paar scholletjes tussen hebben gezeten?). Dit even- ementje is zo goed bevallen dat op 16 april opnieuw zo'n vls-snoeprelsje op het programma staat. JAN SPORTIEF Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's avonds na 18 uur. leTuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26 14 17 De afdeling Schiedam van het Neder lands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk organi seert donderdag 17 februari in gebouw Irene een lezingavond verzorgd door de heer A. van Breevaart uit Dor drecht. Deze geeft een uitvoerig reisverslag van zijn bezoek aan Zuid-Amerika, wat hem voerde naar Equador en de Galapagoseilanden, dit alles met het vertonen van kleurendia's. De avond begint om acht uur en de toegang sprijs bedraagt voor iedereen 1 gulden. In de afgewerkte voetbalprogramma's zijn weer verrassende uitslagen genoteerd die voor enkele clubs het gevolg is geworden van het onderschatten van een laag geklasseerde tegenstander. Het echte voetbaldrama voltrok zich echter bij SW waarvan de ploeg koploper Vitesse bijna de gehele wedstrijd z'n wil had weten op te leggen maar in de laatste minuut moest capituleren na het aan Vitesse toeken nen van een strafschop. Jammer maar waar hoewel hieruit blijkt dat SW nog niet hoeft te wanhopen aangaande het behoud in de le devisie. De jeugd van SW bracht uit de ijsstad een 1-0 zege mee naar huis behaald op Heerenveen. Hoofdklasser Hermes-DVS benutte de vrije zondag om te gaan sparren met de koploper uit de le klasse Neptunus en deelde hiermee de punten (2-2). In deze le klasse mocht DHS wederom een gelijkspel op de balk turven nu de uitbeurt bij HOV met 1-1 eindigde. Dit was ook het resultaat van het treffen tussen Schie dam en TOGB wat de formatie van de „geel-zwarten" nog maar één puntje van de laatste plaats verwijderd houdt. In 3-D wist Martinit koploper Over maas aardig in bedwang te houden maar moest toch uiteindelijk de volle winst uit handen geven (1-2). In de 4e klasse F ging lijstaanvoerder EDS bij Hekelingen lelijk onderuit nu het hier van met 1 -3 verlies leed. De ploeg kan zich het verlies van de punten wel per mitteren maar het wordt toch uitkij ken vooral in duels met tegenstanders die weinig meer te winnen hebben in deze competitie. Ursus maakJe geen fouten bij de drager van de rode lan taarn en bracht de punten mee naar Schiedam (1-3). In de RVB-zondag ontspoorde ook DRZ door met 0-3 bij en van nummer laatst, Swift Boys, te verliezen. Geen al te grote builen hier bij want ook leider Dilettant liet zich door GLZ verrassen nu het hiervan met 1-2 verloor. SFC hield het hoofd koel in de uitwedstrijd met Vierpol- ders en pakte de volle winst met de cij fers 2-0. Dit was ook de uitslag van het treffen tussen het doodongelukkige Sagu Boys die nog op de eerste over winning zit te wachten en F.C. Nieuwland'66. In de 3e klasse A haal de Schiedamse Boys weer eens gena deloos uit tegen het bezoekende Indus'67 waarvan de doelman vijf treffers uit het net mocht vissen tegen over zijn overbuurman een. (5-1). In de RVB-zaterdag blijft WK knokken voor behoud maar kreeg desondanks met 0-3 klop van gastheer RDM. De doelman van de club uit het be taalde voetbal SW, Bas van Noordwijk, is vandaag in het hu welijk getreden met Berde Staps uit Breda, waar het is voltrokken. Een groep pupillen van SW reisde per autocar naar Breda om het hu welijk van hun idool de nodige lui ster bjj te zetten. Gewapend met vlaggen en spandoeken vormden de jongens met hun leiders een er ehaag bij het stadhuis en wenste Bas van Noordwijk op deze manier een qeiukkige toekomst in de zo pas betreden huwelijksboot. TAFELTENNIS De Ooievaars. Het tafeltennisteam van De Ooievaars kreeg in de thuiswedstrijd een koekje van eigen deeg gepresenteerd waarop W HV SCHIEDAM Het veldencomplex van de W HV Schiedam stond zaterdag geheel in het teken van de atletiek nu deze vereni ging haar 3e prestatieloop organiseer de waarvoor maar liefst 367 lopers (sters) aan de start verschenen voor een van de vier afstanden. Zo goed als het hiervoor uitgezette parcours was, grootdeels op Vlaardings grondgebied met als centrum het park t Nieuwe- land, waren ook de weersomstandig heden wat de deelnemers noopten er flink een hoog tempo in te zetten. Wethouder Herman Posthoorn was aanwezig op de twee afzonderlijke meutes weg te schieten. Op de 3500 meter was dit veel jeugd waaronder de mini's en peanuts van Schiedam zelf; de volledige honkbal selectie en de dames van de trimploeg. Op de langere afstanden namen atle ten deel van bij verenigingen aange sloten bij de KNAU inzonderlijk op de 16 km. bekende cracks maar ook sportlieden die eenzaam op avontuur trokken in de strijd tegen de chrono meter. Hieronder was de 70 jaar oude heer D. Oudejan uit Rotterdam die met z'n beide schoonzoons de 16 lange en harde kilometers te lijf ging. Niet overmatig vermoeid haalde hij de eindstreep met als tijd één uur en drieëndertig seconden. Een ware pre statieloper die hiermee na het berei ken van zijn pensionering pas was be gonnen en nu, met de anderen de pre statiemedaille met ere verdienden en kreeg. Winnaar op de 16 km. (halve mijl) werd de Metro-atleet'Steef Kijne met als tijd 52.5 mnt. Als tweede pas seerde André Kolders (Metro) uit Al- blasserdam de eindstreep in 52.20 met op de derde plaats Joop Hagestein (Metro) in 52.12 mnt. De loop over 8.5 km. werd gewonnen door Peter Fritz van Metro die hiervoor 25.40 mnt. no dig had op de tweede plaats gevolgd door Walter van Rossum van Shell in 26.20 mnt. De derde plaats was voor Theo van Everdingen van de A.V. Fortuna uit Vlaardingen die 28.15 mnt. voor zich liet afdrukken. De 6 km. werd gewonnen door Marius de Snayer uit Vlaardingen in 18.16 mnt. Hier was de tweede plaats voor zijn stadgenoot Robert van Zanten van de A.V. Fortuna met als tijd 19.15 mnt. Bij de mini's van Schiedam kwam An dré v.d. Graaf als eerste binnen. Bij de trimsters was dit Sien Stouthandel die met een extra prijs werd beloond. Ook de hond Quinte deed aan de prestatie loop mee achter de hielen van z'n zwoegende baas en kreeg uiteraard ook een medaille. De beker van de 16 km. werd aan Steef Kijne uitgereikt door mevrouw Pia van Bilsen-v.d. Wijngaard, echtegenote van de eige naar van Café Restaurant „De Am- stelbron" die de vier bekers als spon sor beschikbaar stelde. De overige winnaars kregen hem uit handen van wethouder Posthoorn of van Schiedam-voorzitter Ton Verweij. De organisatie was geheel in handen van bestuursleden en old timers van Schie dam zelf. Zelfs voor een escorte van wielrijders was gezorgd om de lopers te begeleiden en waar nodig bij te staan en op het rechte pad te houden. het vorige week Roteb 2 tracteerde een 0-10 nederlaag. Nu ging het team met dezelfde cijfers de boot in tegen Bow ling, Maassluis 5 die uit de derde klas se degradeerde. In de voorlaatste par tij was Ton van Balveren tegen Baretta dicht bij het redden van de eer. Na verlies van de eerste set kwam hij naast z'n tegenstander. In de beslis sende set nam hij wederom de leiding maar strandde met de haven in zicht (22-24) wat de Schiedamse nul op het scorebord hield. TAFELVOETBAL Uitslagen tafeltenniscompetitiewed- strijden, afdeling Rijnmond NMVB: J. Busscher—F. Meijer 0-1, wat de grote verrassing van de week was; J. Stoop sr.H. Ossewaarde 7-2; L. VogelsP. van Gulik 4-5; F. Meijer—B. van Ka twijk 0-5. 2e Klasse: N. Vendeloo—C. Gerrits 8- 0; D. LingA. Bastiaanse 1-3; C. SmitG. v.d. Broek 6-0. DAMKAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM Door overwinningen, geboekt in de vierde ronde van het toernooi met als inzet het damkampioenschap van Schiedam 1977, hebben Nico Knoops en Tiny Mous een gaatje geslagen tus sen hun voornaamste belagers. Met 7 punten uit 4 gespeelde partijen gaat dit tweetal aan de leiding met twee punten minder gevolgd door L. Lijkle- ma, Leo Mous, Johan Onink en Wim Vrijland. Uitslagen vierde ronde: L. LijklemaPeter Lansbergen 1-1; Rob van EijkLeo Mous 0-2; Joop v.d. Schalk—Tiny Mous 0-2; Nico KnoopsJohan Onink 2-0; Wim VrijlandTom Tilman 2-0 en Piet BastiaanseDick van Schaik 1-1. Uitslagen B-groep: Bart QuistRob Roelfsema 2-0; Theo Vrijland—Ben Bastiaanse 2-0; C. HabermehlFloor Pauw 1-1; Wim de Rond—Dirk Zon neveld 0-2 en Bert UtensJan Bre- man 1-1. Theo Vrijland gaat hier aan de leiding met 7 punten uit 4 partijen gevolgd door Floor Pauw met 6 uit 4 en op de derde plaats volgt Ron Heusdens met 5 uit 3 wat hem nog een goede kans biedt om naast de leider te komen. Langs de spoordijk richting Vlaardingen waar park 1 Nieuwelant een prachtig parcours is voor loopevenementen. Pia van Biisen-v.d. Wijngaarde reikt de beker uit aan de winnaar van de halve mijl, Steef Kijne uit Vlaardingen, lid van Metro. Het bekende tafreeltje bij het auto-crossen op onbegaanbaar terrein. De start van de 3500 meter, waarvoor de lopers altijd haast hebben om weg te komen. De patatkraam is onafscheidelijk met dergelijke evenementen vooral dij kouo en nat weer zoals afgelopen zondag. LUSTRUM-CROSS De grote lustrum-cross, georganiseerd door de Auto-Cross-Club Schiedam zette zondag een gedeelte van het Sin gelkwartier op stelten nu hier de hier aan deelnemende cross-wagens vanaf de Marconiweg door de binnenstad trokken richting Kethel. Met de ge luidswagen en tractor waren dit er on geveer zeventig, meegerekend de trek kers van deze vreemdsoortige wagens. De optocht trok onderweg het nodige bekijks en arriveerde in een fikse re genbui op het cross-cirquit, uitgezet op het opgespoten terrein aan de Har- reweg. Omdat het nog al wat tijd ver gde doordat dit cross-circus met z'n voorstelling kon aanvangen werden vier manches verreden, waarvoor alle wagens gelijktijdig de onderlinge strijd aanvaarden. Een boeiend kijkspel waaruit in elke race vier winnaars zich voor de finale klasseerden. De finale kreeg als inzet de grote jubileumbe ker, gewonnen door Leen Leerdam uit Kwintsheul. Nummer twee was Corrie Schutter uit Noorden; op de derde plaats gevolgd door Wim de Bok uit Bolnes. Het klassement over drie manches zag er als volgt uit: 1. Jan Zeldenrijk, Noorden; 2. Leen Leerdam, Kwints heul; 3. Chris Lookermans, Schiedam; 4. Wim de Bok, Bolnes; 5. Wim v.d. Enden, Poeldijk; 6. Koos Lookermans, Schiedam; 7. Corry Schutter, Noord en; 8. Wim Lieder; 9. Chris v.d. Lin den; 10. Jan Scheffers; 11. Bob Knol; 12. Nico v.d. Steen, deze laatsten allen uit Rotterdam. Met de jubileumbeker meegeteld reik te voorzitter Goof Hendriks na afloop zestig prijzen uit als sluitstuk van deze massale auto-cross die een feest werd van veel botste weid om voor op sensa tie beluste kijkers om van te smullen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 12