Wat zeggen uw sterren f ZUIVELBUREAU WON EERSTE PRIJS OP H0RECAVA Hapjes tussendoor, die goedkoop, snel klaar en calorie-arm zijn Bekroonde inzending: Goudse loempia tr *o INDIA WERD BELANGRIJK FIETSENLAND 99 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 36 WOENSDAG 16FEBRUARI 1977 4 RAM (21 maart20 april) Een van uw beste plannen komen in deze periode tot hun recht en u heeft kans op bijval en ogenblikken-van grote voldoening in verband ermee. Nieuwe ideeën komen niet goed van de grond. In de intermenselijke relatie kunt u meer begrip en warmte tonen, als u tenminste prijs stelt op de gevoelens van uw oudste vrienden. Zij kunnen momenteel uw vriendschap goed gebruiken! Eind van de week gezellige uren en een dito ontmoeting. STIER (21 april—20 mei) Maak er een goede week van door nog even door te gaan met het afwerken van oude verplichtingen en'regelingen. U heeft de boel een beetje opgezouten en u heeft al heel wat „uitgemest"; ga nog even door! Een Schorpioen, die anders de rommel moet ruimen en die al druk genoeg is, zal er u dankbaar voor zijn! Kans op een belangrijk onderhoud in verband met uw toekomstplannen. Vergeet in alle drukte niet de nodige aandacht te geven aan uw naaste omgeving. Daar kunt u nu heel veel goeds teweeg brengen! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Beetje kriebelige week! Het is net of iedereen lange tenen heeft, uzelf inbegrepen. U heeft moeite met besluiten en u vindt ook de goede woorden niet zo gauw als u wat wilt uitleggen. Beetje moe misschien? Zet in ieder geval de belangrijke dingen even op een zacht pitje tot u weer vlot bent. Er zit een voordeeltje voor u in; een vlottere regeling of zoiets. Op gevoelsgebied weinig nieuws. KREEFT (21 juni—20 juli) Nogal drukke week! U bent bezig iets voor te bereiden en doet er goed aan dit grondig aan te pakken. Bouw niet op onduidelijke gegevens, maar werk alles goed uit. Eis niet teveel van uw energie, want u moet nog een beetje bijkomen. Vaste werkuren zijn het beste en vroeg erin! U kunt heel veel bereiken voor een oudere, die zich in de nesten heeft gewerkt. Een paar duidelijke gesprekken kunnen die kwestie tot een goed einde brengen. Kans op ren interessant bericht. LEEUW (21 juli—20 augustus) Over het algemeen een prettige week. U rolt lekker door uw werk heen en heeft een paar leuke successen met door u aangebrachte ideeën. Een bepaalde weerstand daartegen begint weg te vallen en daardoor is de stemming ook prettiger. Ga maar stilletjes zo door en houd u bij de diplomatieke weg! Dat is nog altijd de beste gebleken. Op gevoelsgebied kan zich enige deining voordoen. Een klein misverstand kan daartoe de aanleiding zijn. Dat valt goed na te gaan en uit te praten. MAAGD (21 augustus20 september) Deze week doet u er goed aan een bepaalde relatie, waaraan u veel gelegen is, niet te forceren. U heeft neiging de dingen te willen regelen waardoor u de indruk geeft een ander niet voldoende vrijheid te laten. Dat kan een averechtse uitwerking hebben, hoewel uw bedoelingen uitstekend zijn! In het zakelijke vlak kunt u daarentegen juist wat meer vaart tonen. Er doen zich enkele goede kansen voor en u moet uw gedachten juist ook daarbij bepalen. Dat vermindert meteen uw spanning. M WEEGSCHAAL (21 september—20 oktober) Ook deze week kunt u goed verder spinnen aan uw plannen. U heeft gehoor gevonden en medewerking en het zou jammer zijn indien u zich liet afleiden. U heeft neiging uw gevoels-aangelegenheden te laten voorgaan en daardoor uit de ware werksfeer te geraken. Houd die beiden uit elkaar en maak er een positieve week van. Kans op een paar gezellige avonden als u ook echt „meedoet" en niet mokt. SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) Deze week is erg geschikt om praktische plannen door te praten met goede relaties en tot een gezond besluit te komen. Het zit erin dat de afwerking van uw plannen dan ook vlot volgt en ieders tevredenheid oproept. Laat omwille van uw meest geliefde klusje eens even andere dingen lopen! U kunt vooral uw avonden daar goed voor gebruiken. Houd die dus vrij. Op een bepaald gebied wordt uw geduld beloond en kunt u ondervinden dat sommige offers niet vergeefs waren! BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) Maak er een beetje egoïstische week van en ga eindelijk eens aan uw eigen liefhebberijen. U kunt er in deze periode juist goed vaart in krijgen en dat komt u toe! Houd de boot maar eens even af en laat anderen voor hun privé-aangelegenheden opkomen. U hoeft waarlijk niet alles op u te nemen! Lekker aan eigen dingen werken zal u tot de ware ontspanning brengen en voldoening bezorgen. Brief op komst. STEENBOK (21 december20 januari) Over het algemeen een prettige week. U ziet kans veel van uw tijd voor uzelf te reserveren en eindelijk eens een paar dingen af te werken die u langzamerhand gingen ergeren. Lekker schoon schip maken brengt u in de ware stemming. En dat is goed, want u werd een beetje kriebelig! U had het gevoel te worden tegengehouden door allerlei onverwachte interrupties. U ontvangt een plezierig bericht en u heeft kans op dito bezoekers. WATERMAN (21 januari—20 februari) Deze week lijkt u wel een adviseur in twijfelgevallen! Gelukkig betreft het een kwestie die u door en door kent, zodat u goede diensten kunt bewijzen. U heeft het er wel even druk mee, maar u helpt uw relaties heerlijk door de moeilijkheden heen. Omdat u vriendschap boven vrijwel alles stelt, doet u dat met veel toewijding en dat wordt niet vergeten! Zelf heeft u kans in deze periode iemand te ontmoeten die voor u en uw idealen veel kan betekenen. Houd u dan niet groot, maar aanvaard in ontspannen sfeer wat er aan goeds uw kant uit komt! VISSEN (21 februari—20 maart) Let er deze week op dat een bepaalde leukerd geen gebruik maakt van uw goede naam en betrouwbaarheid! Helpen, dat kan altijd, maar houd u buiten onoverzichtelijke plannen en objecten. Wie iets wil starten moet dat dan maar met eigen geld en inspanning doen. U heeft een interessante ontmoeting en tengevolge daarvan een heel leerzaam gesprek. Dit is ook van belang voor uw verdere plannen. Een bepaald bericht, waarop u met enige spanning heeft gewacht, kan nu spoedig doorkomen. Erger u niet teveel aan het rechtlijnige denken van een Ram-type. Stuur maar bij met wat diplomatie. Caloriearm is „in" en terecht, want we eten nog steeds veel te vet en dat is niet goed voor ons hart en onze bloedvaten. Dat zuivel uitstekende mogelijkheden biedt voor caloriearme gerechten werd dezer dagen weer eens bewezen op de Horecava in Amsterdam, waar Het Nederlands Zuivelbureau de eerste prijs van de vakjury in de categorie A („hapje tussendoor") in de wacht sleepte bij de Nationale Snackwed strijd 1976. De bekroonde inzending was afkom stig van de heer A. Roovers, horeca- voorlichter van het Zuivelbureau. Hij had een „Goudse loempia" gecreëerd, die de vakjury tot de volgende lovende uitspraak bracht: „Geraffineerde vul ling, eenvoudig en goed gebracht. Smakelijke combinatie van kaas. sala mi, asperges en tomaat". Nog twee an dere medewerkers namen aan de wed strijd deel. Al vielen zij buiten de prij zen, hun recepten waren toch zeker ook de moeite waard, temeer omdat aan alle inzendingen de eis was ge steld, dat zij behalve caloriearm, ook snel klaar te maken en goedkoop moesten zijn. En dat is iets dat niet al leen voor horecaondernemers, maar ook voor huisvrouwen van groot be lang is. Hier volgen de recepten. Goudse Loempia (4 personen). Aantal calorieën: 440 per persoon, kosten plm. 1per persoon. Beslag van bloem, water en zout of kant en klare flensjes. 100 gram belegen Goudse kaas, 100 gram gekookte ham, 100 gram salami, 'A blikje puntaspereges (naar verkie zing: 1/4 liter bèchamelsaus), Vi blikje gepelde tomaten. Maak van bloem, water en zout een dun vloeiend beslag en bak in weinig boter dunne flensjes van ongeveer 20 cm. doorsnee aan één kant. Laat ze afkoelen en leg op de onge bakken kant een plak kaas, een plak ham, twee plakjes salami, e 3 punta- sperges en desgewenst een eetlepel bè chamelsaus. Hierop twee schijfjes to maat. Vouw het gevulde flensje dicht als een loempia, plak hem dicht met wat eiwit en grilleer hem goudbruin of bak hem in de frituur. In het laatste geval komen er natuurlijk nogal wat meer calorieën bij, dan hierboven is aangegeven. Gouda „Choucroute" (4 personen). Aantal calorieën: 261 per persoon, kosten 1,per persoon. 240 gram wijnzuurkool, tabascosaus, worcestershiresaus, peper. 70 gram uien, 4 sneden wittebrood, 60 gram rauwe ham, 3 schijven ananas, 16 druiven, 4 plakken kaas. Maak de wijnzuurkool op smaak met de tabasco, worcestershireasaus en pe per. Laat ze half gaar smoren in de koekepan. Fruit de gesnipperde uien aan. Toast het brood. Beleg de toast met rauwe ham. Hierop de wijnzuur kool. Garneer met partjes ananas, halve ontpitte druiven en aangefruite uitjes. Legde plakken kaas erop en gratineer onder de grill of in een hete oven. Tomates „Gourmet" (4 personen). Aantal calorieën: 175 per persoon. Kosten: 1,per persoon. 4 tomaten, 'A paprika, 'A komkom mer, 50 gram champignons, 80 gram Goudse kaas, zout, peper, 4 eetlepels sour cream, tuinkers, 80 gram hotket- chup, 2 sneden wittebrood. Garnituur van sla, tomaat, citroen, tuinkers, zout, peper, thijm. selderij zout, worcestershiresaus, hotketchup. Snijd het kapje van de tomaten en hol ze uit. Snijd de groene paprika, kom kommer, gekookte champignons en Goudse kaas fijn. Vermeng dit alles met de kruiden en de sour cream en breng het op smaak met hotketchup, zout en peper. Vul de tomaten hier mee en garneer met wat tuinkers. Toast het brood en snijd het in drie hoeken. Zet de tomaten op de toast en leg er het garnituur bij. Toast „Printemps" (4 personen). Aantal calorieën: 213 per persoon. Kosten 1,per persoon. 160 gram tomaat, 60 gram paprika, 80 gram prei, 80 gram rauwe ham, 60 gram perzik, 4 sneden wittebrood, tuinkers, 4 plakken Goudse kaas. Ontvel de to maten (snijd er hiertoe een kruisje in en houd ze 15 tellen in kokend water). Snijd de tomaten, van pitjes en zaad lijsten ontdane paprika, goed gewas sen prei, rauwe ham en perzik, klein. Toast het brood. Beleg de toast met de salade en de tuinkers. Beleg elk toastje met een plak Goudse kaas en grati neer ze onder de grill of in een hete oven. Snack Calvados 4 personen). Aantal calorieën: 235 per persoon. Kosten: ƒ1,per persoon. 60 gram rozijnen, 2 borrelglaasjes Calvados, 1 appel, 4 sneetjes toast, 80 gram smeerleverworst, een weinig ma- rojaan, 4 plakken kaas (20 plus). Een paar blaadjes sla, 1 tomaat, 1 augurk. Week de rozijnen in Calvados. Schil de appel en boor hem met een appel boor uit. Snijd de appel in schijven. Toast het brood en besmeer het met leverworst. Betrooi met majoraan. Leg hierop de appelschrijven en de rozij nen. Gratineer het geheel onder de frill of in een hete oven met de Leidse aas. Dien op, gegarneerd met sla, to maat en augurk. Asperge-kaassnack (4 personen). Aantal calorieën: 292 per persoon. Kosten: 1,80 per persoon. 400 gram kipfilet, peper, zout, 4 sneetjes wittebrood, 16 puntasperges, 4 plakken Friese nagelkaas. Grill de 4 kipfilets of bak ze in een koekepan met een anti-kleeflaag. Be strooi ze met peper en zout. Toast het brood. Leg op elk sneetje een kipfilet. Garneer met de asperges. Leg er de Friese nagelkaas op en laat deze onder de grill of in een hete oven uitsmelten. India neemt thans de vierde plaats in onder de landen die een belangrijke fietsen- en onderdelen-industrie heb ben. Met meer dan tweehonderd pro- duktie- en montagebedrijven die onder meer drie miljoen tweewielers per jaar produceren. Landen in het Midden- Oosten en Afrika, alsmede de Verenigde Staten van Amerika en de Duitse Bondsrepubliek zijn de belang rijkste afnemers van de Indiase indus trie van onderdelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 36