Eén landelijke kruisvereniging een feit Sir Bedrijfsfilms WF OMGEVING BAD GR0EN00RD KRIJGT ANDER GEZICHT fi Foto's na bestellen Voor ruim één miljoen gulden Htiiiiiii w WW HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1977 Vanouds bestonden er in ons land drie kruisverenigingen: het Groene Kruis (alg.), het Wit-Gele Kruis (r.k.) en het Oranje-Groene Kruis (prot.chr.). Op allerlei manieren hebben deze kruisverenigingen in de loop der jaren samengewerkt, zowel landelijk als provinciaal en plaatselijk. In de zesti ger jaren kreeg die samenwerking lan delijk ook een concrete juridische ge stalte door het in het leven roepen van de Stichting Samenwerkende Lande lijke Kruisverenigingen. In 1972 werd de samenwerking nog nauwer door het samengaan in de Stichting Nationaal Centrum voor Kruiswerk, waarin de drie landelijke verenigingen wel bleven bestaan, maar hun bureaus samen voegden tot één landelijk bureau. Vandaag is het dan zover, dat de ih- middels gefuseerde provinciale kruis verenigingen samen de Nationale Kruisvereniging hebben opgericht. Deze nieuwe landelijke kruisvereni ging neemt over enkele weken alle ta ken over, welke totnogtoe door het Nationaal Centrum voor Kruiswerk en de drie oude landelijke verenigingen werden verricht. De Nationale Kruis vereniging neemt ook alle rechten en plichten over, waarna het N.C"v.K. en de drie oude landelijke verenigingen in liquidatie gaan. Er is dan landelijk nog slechts één kruisvereniging. Ook op provinciaal en plaatselijk vlak is de fusie reeds een eind gevorderd. Waren er in 1970 nog 1677 plaatse lijke kruisverenigingen, momenteel liet dat aantal rond de duizend. In de meeste plaatsen is nog slechts één ge fuseerde kruisvereniging werkzaam, of vormen de aanwezige kruisverenigin gen een stichting, waarbinnen wordt samengewerkt. In Zeeland bijvoorbeeld zijn alle plaatselijke kruisverenigingen opge gaan in 10 regio-verenigingen. In Zuidoost-Drenthe zijn in januari 12 plaatselijke verenigingen samen één grote, nieuwe kruisvereniging gaan vormen. In 1970 waren er 31 provin ciale kruisorganisaties; momenteel is er nog maar één organisatie per pro vincie, met uitzondering van Overijs sel, waar twee regionale verenigingen werden gevormd. Ondanks de omvang van de kruisor ganisatie (meer dan 10.000 werkne mers. in dienst van ca. 900 werk gevers), gaat de herstructurering ge staag verder. Dat dit tijd vergt is onvermijdelijk, omdat kruisverenigin gen organisaties zijn met een traditie van meer dan een eeuw. Dergelijke oude verenigingen kan men niet van de ene dag op de andere omturnen. Bovendien maakt de overheid het de kruisverenigingen obk niet bepaald gemakkelijk bij het bereiken van een goede herstructurering, nu elk jaar opnieuw de subsidies in de tang wor den genomen. Ondanks alle moeilijk heden gaat het kruiswerk echter door met het vernieuwen en verjongen van zowel de organisatievorm als de in houd van het werk, het dienstenpak ket dat het publiek in de thuisgezond heidszorg wordt geboden. Voor ruim een miljoen gulden, om precies te zjjn 1.056.220,zal binnenkort de omgeving van het openluchtbad Groenoord in Schiedam een nieuw gezicht krijgen. Een van de belangrijkste punten uit het niewe plan, dat de raadscommissie ruimtelijke ordening deze week gaat bespreken, is het sterk vergroten van het aantal parkeerplaatsen van 150 tot 250 in de omgeving van het openlucht- bad Groenoord en de enkele honder den meters verderop gelegen sporthal Margriet. De nieuw aan te leggen parkeerplaat sen kunnen ook hun diensten bewijzen voor het sportpark Harga dat aan de overkant van de sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan ligt. Ook de sportvelden in Bijdorp kunnen ge bruik maken van de nieuw aan te leg gen parkeerplaatsen. Naast de sterk vergrote parkeer-ac- commodatie is een ander belangrijk uitgangspunt een sterke vormgeving van het overgangsgebied tussen Pol dervaart, Hargapark en Beatrixpark zowel voor wat de goenvoorziening be treft als het langzame verkeer. Het be langrijkste onderdeel is wellicht de realisatie van ongeveer 250 parkeer plaatsen. huidige parkeercapaciteit van de verharde stroken tussen het zwembad en het Beatrixpark bedraagt thans ca. 150. Een uitwisseling van het gebruik van de aanwezige parkeeraccommo daties rondom de Sporthal, langs de Hargalaan en deze nieuwe accommo datie bij bepaalde sportevenementen is thans zondermeer mogelijk. De parkeer-accommodatie wordt vol gens het inrichtingsplan volledig op genomen in de reeds bestaande en nog aan te leggen boompartijen. De par keervakken zullen in zgn. open straa twerk worden uitgevoerd, overeen komstig de parkeervoorzieningen langs de Hargalaan. Hierdoor wordt het ,,groen"-karakter verder versterkt. Het parkeerterrein zal alleen toegan kelijk zijn voor personenauto's. Daar toe zal bij de in -/uitgang een portaal constructie worden geplaatst. Het stallen van bussen zal plaats moeten vinden nabij sporthal Margriet. De oude aanwezige bomen blijven ge handhaafd. Door en langs het par keerterrein zijn twee voetgangersrou tes opgenomen, welke het groengebied ten zuiden van de Rijksweg 20 (Harga park en de Poldervaart) verbinden met het Beatrixpark. T.p.v. de kruisingen van deze voetgan gerspaden met de vijver, welke thans wordt aangelegd in het kader van het polderbemalingsplan, zijn houten voetgangersbruggetjes geprojecteerd De voetpaden zijn zoveel mogelijk d.m.v. groen gescheiden van het „autogebied". Het noord-zuid fietspad tussen de Schiedamseweg (ten noord en van Rijsweg 20) en de Schiedamse weg (ten zuiden van Rijsweg 20) met een aansluiting op de nog te realiseren Pr. Beatrixlaan (parallel aan Rijsweg 20) is reeds opgenomen in de thans in uitvoering zijnde werken Polderbema lingsplan. Ook dit fietspad zal door groen gescheiden worden van het „autogebied". T.b.v. de bezoekers van het zwembad welke met de fiets ko men is direct grenzend aan de ingang Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe worden. Tenminste: als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie. wat in 9 van tien geval len opgaat. Voor hel nabestellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de bewuste foto uil dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto ver scheen en zendt uw bestelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTO DIENST RANDSTAD EDITIES Koornmarkt 34 te Delft. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in behandeling worden genomen, terwijl de op deze manier ver kregen foto's niet voor publika- tie mogen worden gebruikt. Na ontvangst van de foto (en uw kranteknipsei) kunt u het ver schuldigde bedrag, 7,50 per al- druk dus, gireren op nr. 2395347 t.n.v. Randstad Fotodienst Delft: c,. iiiiiiiiitiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii van het zwembad een rijwielstalling geprojecteerd. Daartoe zal het be staande voorplein gereconstrueerd worden. De parkeergelegenheid en de „voorrijstraat" voor het zwembad zijn vrij van het verkeer op de Schiedamse weg gesitueerd en doorsnijden niet de relatie rijwielstalling ingang zwembad. Voor het bedienende verkeer, brand weer en ziekenhuis is een inrijmoge- lijkheid (over het voetgangersgebied) door de toegangspoort van het zwem bad opengehouden. Het gebied tussen de vijver en het Pr. Beatrixpark wordt thans ingericht in het kader van de aanpassingswerken Poldervaart. Hierin zijn de twee hier- bovengenoemde voetgangersverbin dingen doorgezet. De thans nog aan wezige boerderij-woningen zijn ge handhaafd en worden in het plan in gepast. In het ontwerp is opgenomen een verbindingsweg tussen het par keerterrein en de Sporthalstraat; te vens is de stallingsaccommodatie voor bussen uitgebreid tot 10 parkeerplaat- Het ligt in de bedoeling dat met het nieuwe inrichtingsplan rondom Bad Groenoord in het tweede kwartaal van dit jaar kan worden begonnen. In opdracht van Fokker vervaar digde de afdeling werktuigbouw WF RDM onderdelen voor de raketindustrie. Hier een zeer hoog waardig produkt. De bedrijfsfilm 1976 van Wllton-Fije- noord zal dit jaar op dinsdagmiddag 22 februari te half twee in première gaan in de grote zaal van de Doelen in Rotterdam, waar dan de bijeenkomst WF verhoogde het Zweedse roll- on/roll-off schip „Stena Jutlan- dlca" met 2.40 m. Het verhogen vond plaats om het bovenste auto- dekruim, waaraan alleen personen auto's konden worden vervoerd, eveneens geschikt te maken voor het vervoer van trailers. Dit soort van ingrepen zjjn uniek in de scheepsreparatie-wereld. voor de gepensioneerden wordt gehou den. Na de pauze zal er een speelfilm wor den vertoond, getiteld: „De grote Waldo Pepper". Het programma zal 's avonds worden herhaald en op dinsdagavond 1 maart a.s. Echter, de film na de pauze zal op - de avond-bijeenkomsten zijn „Lucht haven in alarm". De avondvoorstel lingen zijn bedoeld voor de leden van het personeel met echtgenotes of ver loofden. Beide avonden zal de Harmonie Wilton-Fijenoord van 19.00 uur tot 19.45 uur lichte muziek ten gehore brengen. Het Bedrijfsjournaal zal dit jaar voor het eerst in kleur worden vertoond. WF bouwde in 1976 voor een doch termaatschappij van de Deense re derij Det Dansk-Franske Damps- Idbsseiskab de 70.000 dwt bulkcar rier „Slesvig". De naam van de dochterredery is Dafra Inc. -x£- :s lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllilllllllllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllll

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 39