Ballenkoning Giel Goedendorp wint hoofdprijs in letterprijsvraag Moderne patiëntenbewaking in Vlaardingse Holy ziekenhuis HISWA Tl van 4 t/m 13 maart Semi-racefiets voor dames Rands tadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 7 WOENSDAG 16 FEBRUARI 1977 i <>-* [2e* Te koop VIOOL. Tel. 651714. Te koop: watertank met stand, voor camping; RVS gootsteen met kraan; toilettafel met 3-delige spie gel; box met kleed; babybadje. Cort v.d. Linde laan 71 (De Goede). Nette gescheiden vrouw, 32 jaar, zoekt ser. kennism. met nette man van 35-40 jaar. Br. ond. nr. 144 bur. v.d. bl. Wie heeft er tussen nu en plm. 3 jaar een huis met tuin voor ons te koop in Graaf Florisstraat, Jan Steenstr. of omg. Br. ond. nr. 143 bur. v.d. blad. Te koop: ledikantje met hemeltje en stok; baby- bad met stand.; box met kleed; kinderstoel. Tel. 710617. Het zwakke doch schone geslacht is de laatste jaren opmerkelijke belangstel ling voor super(lichte) sportfietsen en racefietsen gaan vertonen; fietsen die vroeger door dames niet of nauwelijks bereden werden. De moderne vrouw blijkt een uitgesproken voorkeur te bezitten voor een zeer sportieve fiets. Daarom is in Nederland nu een semi- racefiets in damesmodel ontwikkeld die binnenkort in de handel zal wor den gebracht. Van vrijdag 4 tot en met zondag 13 maart zal de internationale water sporttentoonstelling HISWA '77 plaatsvinden. Op deze 22ste HISWA, die niet alleen alle hallen van de am- sterdamse RAI in beslag neemt 50.000 m2 maar ook de bij het ten toonstellingsgebouw gelegen haven, zullen meer dan duizend sport- en ple ziervaartuigen te zien zijn. 385 deelne mers uit 23 landen (waaronder collec tieve inzendingen uit Engeland, Frankrijk en Duitsland) bieden hier mee een compleet overzicht van wat er in heel Europa op de markt is op het gebied van de watersport. Het expositieprogramma omvat van klein tot groot: kano's, roei-, vis- en bijboten, vouw- en opblaasboten, zeil planken, open- en halfgedekte zeilbo ten, kajuitjachten, Oudnederlandse jachten, motorzeilers, open sportbo ten, dag- en weekend-kruisers, motor kruisers en- jachten; verder motoren, toebehoren; kampeerartikelen. Deelnemende landen aan de HISWA 77 zijn: België, B.R.D., Canada, D.D.R., Denemarken, Engeland, Fin land, Frankrijk, Griekenland, Honga rije, Italië, Japan, Joegoslavië, Luxem burg, Nederland, Noorwegen, Oosten rijk, Polen, Spanje, Taiwan, U.S.A., Zweden en Zwitserland. De HISWA '76 werd door 222.828 be langstellenden bezocht. De tentoon stelling wordt georganiseerd door de Nederlandse Vereniging voor Handel en Industrie op het gebied van Scheepsbouw en Watersport, HISWA. Giel Goedendorp tussen meer dan zevenhonderd voetballen die, voor zien van reclame, zaterdag tijdens de carnavalsoptocht tussen het pu bliek worden geknald. De voorzitter van de commissie Schie dams Pupillenvoetbal, Giel Goeden dorp, verdient te worden uitgeroepen tot „de ballen-koning van Carnaval 1977". Hij is het namelijk die het be stuur van de Carnavalsvereniging „De Rietzeilers" op diens verzoek met een groep pupillen in de zaterdag te hou den grote carnavalsoptocht deel te ne men is ingegaan. Met zijn medebestuurders Jo van der Gaag en Jan Seij heeft hij gemeend dat zulks een unieke gelegenheid is het pupillenvoetbal onder de aandacht van het plaatselijke publiek te bren gen. Dit temeer omdat het pupillen voetbal in georganiseerd verband dit jaar het vierde bestaanslustrum her denkt. In het pupillenshirt gfestoken en verder uitgerust met toeters rijdt van elke aangesloten club een pupil op een hiervan beschikbaar gestelde carna valswagen in de optocht mee. Onder weg schieten de jongens plastic ballen tussen de toeschouwers voorzien van firma en verenigingsnamen. Een vliegende reclame waardoor di verse firma's, bedrijven maar ook sportverenigingen de nodige bij Giel kochten raison van een rijksdaalder. Zijn hiervoor gevoerde actie is een eclatant succes geworden want in het souterain van huize Goedendorp lig gen momenteel er bijna zevenhon derdvijftig, voorzien van reclame, ge reed om zaterdag tussen het publiek te gaan verdwijnen. Enkele zijn voorzien van een gegeven dat verwijst naar een gewonnen prijs, een gratis etentje te genieten in Café Restaurant „De Amstelbron" van 19 t/m 22 februari de residentie van Prins Carnaval Geraldo II. Alle ballen zijn door Giel Goedendorp zelf van letter- reclame voorzien. Hij werkte er drie maanden aan en gebruikte op de kop af 14.492 van deze plakletters van ver schillende grootte. GOED IDEE De plakletters werden gekocht bij het speciaalbedrijf „Luud Snel-Letters" gevestigd in de Vlaardingerstraat, hoek Korte Haven. Ook hier worden sets letters verkocht van het ,,Pick-üp" Lettersysteem, in de handel gebracht door Van den Berg en Slothouder B. V. in Hoogeveen. Het bedrijf schreef een prijsvraag uit voor het beste idee waarvoor men dit lettersysteem met succes kan gebrui ken. De altijd vol ideeën zittende Giel had er wel een paar en spuide deze op deelnemersformulieren. Eerst won hij enkele kleine maandprijzen maar de grote klap viel, een van de drie hoofd prijzen, toen hij het idee opperde wat hij nu met z'n medebestuurders zater dag ten uitvoer gaat brengen. Uit han den van hoofdvertegenwoordiger M. P. van der Tas kreeg hij in de zaak van Luid Snel vijf bankjes van honderd uitgeteld. Ze komen uitstekend van pas zo, zegt wat nu de ballen-koning van Schiedam is. Het echtpaar Goedendorp-Immerzeel kreeg van z'n kinderen een reis naar Canada aangeboden waar al de zu sters van mevrouw Goedendorp wo nen. Het ontbrak nog aan een lekker zakcentje en dat is hen nu in de schoot geworpen. gordijnen. Hetgeen zijn toestand al leen maar verbeteren kan. Belangrijk is ook dat de hele afdeling air-condition is. De hartbewaking is geheel apart gehouden. Voorheen had het Holyziekenhuis een eenvoudiger systeem van hartbewa king op een normale verpleegafdeling. Thans beschikt men over een geheel nieuwe afdeling, die tot stand kwam na een ingrijpende verbouwing, waar voor speciale voorzieningen moesten worden getroffen. Deze zomer krijgt de couveuse-afde ling van dit ziekenhuis de beschikking over intensive care-apparatuur. De be waking van couveusekinderen heeft een eigen karakter (het accent ligt hierbij op de ademhaling) zodat ge bruik gemaakt zai worden van aange paste maatstaven. Giel Goedendorp ontvangt z'n prijs. Naast hem Luud Snel voor wiens bedrijf het tevens een mooie reclamestunt was. Groepsgewijs werden genodigden en belangstellenden vrijdagmiddag in de gele genheid gesteld de geheel nieuwe afdeling voor patiëntenbewaking in het Holy ziekenhuis te bezichtigen. Met een bezetting van elf bedden, te weten vijf voor corony-care (hartbewaking) en zes voor intensive-care. Dat wil zeggen bewaking van verschillende vitale funkties bij patiënten na een zware operatie of bij onge vallenslachtoffers. Waaronder ernstig opgelopen brandwonden. Hoofdverpleegkundige adjunkt-direc- trice zuster A. Baan ontving de gasten en leidde hen rond. Onder hen bevon den zich ook de burgemeesters van Vlaardingen en Schiedam, de heren W. Kieboom en drs. A. J. Lems en wethouder A. G. Kloots van Vlaardin gen. Vanzelfsprekend dat de verpleegkun digen voor deze afdeling van het zie kenhuis een speciale opleiding hebben genoten, hoofd hiervan is zuster C. J. Evers. Op de beeldschermen van een videosysteem voor patiëntenbewaking kan men via de centrale (in het mid den opgesteld en doorlopend „bemand") controle houden via de t.v.-monitors. De bewakingsappara tuur bij elk bed is voorzien van een klein beeldscherm. Terwijl de verpleegkundige aan een bed bezig is, kan zij op dat schermje de meetwaarden van elke andere pa tiënt oproepen. Als het nodig is kan zij dus aan dat ene bed blijven en toch ook die gegevens van een andere pa tiënt blijven waarnemen. Dit bewa kingssysteem stelt het verpleegkundig personeel in staat zo efficiënt mogelijk te werken. In de centrale post kunnen op elk ge wenst moment de meetgegevens van een patiënt (zoals die op de t.v.-moni- Nog een beeld van de rondgang over de nieuwe afdeling voor patiëntenbewaking in het Holyziekenhuis, waar burgemeester Kieboom nadere uitleg krijgt. ■MM»*» Burgemeester Kieboom (midden) legt tijdens zijn rondgang over de nieuwe afdeling voor patiëntenbe waking in het Holyziekenhuis even een goed contactje met een van de patiënten. Links hoofdverpleeg kundige adjunkt-direktrice zuster A. Baan. tor verschijnen) worden afgedrukt op papier. Een dergelijk „hard copy", een momentopname van een bepaalde si tuatie, wordt daarbij automatisch voorzien van een patiënten identifica tie en van datum en tijdstip. Op deze manier blijven de gegevens bewaard voor nadere interpretatie door een arts. Voordien gebeurde het registre ren met de hand. Gaat er iets mis met de patiënt, dan is er onmiddellijk hulp. Zo is de opera tiekamer via een achtertrap binnen enkele seconden bereikbaar. SPECIALISTISCHE AFDELINGEN Voorheen kende men hier maar één ongedifferentieerde verpleegafdeling. Daarna zijn de specialistische afde lingen ontstaan. Zoals de chirurgische afdeling, neurologische, interne enz. Belangrijk is dat, wanneer er een nieu we patiënt binnengebracht wordt, meestal een naar gezicht voor een an der, men deze patiënt kan isoleren via

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 7