Film bij QT tëHiENKAAM) \ooWy\ r; i Zaterdag de carnavalsoptocht Nog meer feestgedruis met carnaval Vrouwen Dienst Bekroonde leverworst EXPOHAL PEUGEOT Orgelconcert Passage Theater nationale woonmanifestatie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 Attractiever dan in de voorgaande jaren De le Griffier van de Prins Carnaval Geraldo II en de optochtcommissie van de Schiedamse Carnavalsvereniging „De Rietzeilers" luisteren elk uur van de dag naar de weerberichten. Zaterdag moet het mooi weertje wezen, liefst met een licht kriebelend vroeg vooijaarszonnetje, als het klapstuk van de carnavalsvie ring, de grote optocht door Schiedam zal gaan trekken. Het staat nu reeds vast, dat de bonte stoet met zotten en zt+ zottinnen attraktiever belooft te worden dan in de voorafgaande jaren. De Prins en de hele senaat zijn van oordeel dat het een feest voor ,Jan en Alleman" dient te gaan worden. Zulks is te verwezenlijken als alle verenigingen met hun in het leven geroepen carnavals-prinsen, gevolgen, waaronder mooie meiden, zich bij de stoet aansluiten. Het feestgedruis rond de viering van carnaval blijft niet beperkt tot in de stad als hier de optocht van de „Rietzeilers" de boel op stelten gaat zetten. Ook in min of meer besloten kring slaat men aan 't hossen en springen onder het con sumeren van geestrijke drankjes. Bij de Instuif Schiedam gaat zater dag een zekere Prins Rudolfus met z'n raad van Elf regeren en voor gaan bij het uitkrijten van ontelba re „alaafs". De band „The Party Sound Romani" gaat trachten dit te overstemmen. Carnavalsleut zal er zaterdagavond volop zijn in de „Loop Inn" Woud- hoek in de zaal van het diensten centrum aan het Heyermansplein, waar iedereen welkom is. Het Centrum Dukdalf organiseert zondag een exclusief kindercarna val, te beginnen met een optocht die kris-kras door de wijk Schiedam-Zuid zal trekken om 's middags twee uur vanaf het Ro zenburgerplein. Alleen kinderen tot 13 jaar mogen meelopen in de stoet, muzikaal begeleid door de drumband van OBK. Na afloop wordt het feest voortgezet in het centrum, Rijnstraat 1, waar op het ritme van de band „The Mixers" gehost en gedanst zal worden. De optocht is gratis. De toegang tot het slotfeest bedraagt 2,50 per persoon. Frustratie bij Geraldo II en zijn gevolg zal zich niet voordoen, want hij is er met z'n vazallen van bewust de enige echte te zijn bekleed met de hoog waardigheid hem toegewezen na door het volk te zijn gekozen. Niets liever wil hij ook langs de weg die hij gaat passeren enkelingen zien die zich op carnavaleske wijze hebben gekleed want Schiedam moet zaterdag een dolzotte stad worden. Zoals het er nu bijstaat nemen onge veer 45 voertuigen aan de optocht deel. Verder de nodige schooien verenigingsgroepen, die als ridders te voet het spei van leut en plezier mede reliëf gaan bezorgen. Door de op tochtcommissie zijn negen mooie be kers beschikbaar gesteld. Met een 2e en 3e prijs voor de mees carnavaleske en origineelste groep of vereniging evenals voor een dito bedrijfsvoertuig. Dezelfde prijzen zijn te verdienen voor de individuele deelnemeKster) die aan bovengestelde voorwaarde voldoet. De beoordeling zal geschieden door een onpartijdige jury. De bekers en andere prijzen, alsmede de nodige on derscheidingen zullen 's avonds wor den uitgereikt op het „Prinsenbal" in het Dienstencentrum „De Vier Molens" dat een superstuk gekken werk belooft te gaan worden. Wie nog nadere informatie wenst in te winnen kan hiervoor terecht bij de heren P. Dries, tel. 154540 (na 18.00 uur, 700123); H. Bek, nr. 268468 en J. Wolthuis onder nr. 261747. ROUTEBESCHRIJVING De optocht vertrekt om 13.00 uur van af het Bachplein en zal de navolgende route gaan volgen: Zwaluwenlaan, Moz&rtlaan, Borodinlaan, Vivaldi- laan, Eduard van Beinumlaan, Laan van Bol'es, Churchillweg, Nieuwe Dam laan waar bij het station Nieuland een stop wordt gemaakt. Hier arriveert prins Geraldo per trein wat natuurlijk zal uitdraaien op een feestelijke ontvangst. Via Nieuwe Damlaan trekt de stoet door de Mgr. Nolenslaan en vervolgens Parkweg, Spinhuispad, Ooievaartsteeg om op de Grote Markt te arriveren (ca. 15.00 uur). Op het bordes van het oude raadhuis staat hier het college van B. en W. en andere gemeentelijke poten taten opgesteld, al dan niet gekleed in een boerenkiel en onder een zijden agrarische pet. Er volgt een officiële ontvangst voor de prins en zijn gevolg en het afnemen v an een carnavalsde- filé, rijkelijk besproeid met muziek geproduceerd door de nodige muziek gezelschappen en drumband. Het ver der trekken door de Lange Kerkstraat is onmogelijk nu hier rioleringswerken in uitvoering zijn. Het gaat dus nu door de Boterstraat en Kreupeistraat, Huis te Riviereweg, Singel, Prof. Kam. Onneslaan, Lorentzplein, Boerhave- laan, Swammerdamsingel, Marconi- weg, Korte Singelstraat, rechtsaf de Broersvest, 's -Gravenlandseweg, Burg. Honnerlage Gretelaan, alwaar de stoet ontbonden zal worden. Daar na zal het in het centrum van de stad gezellig druk worden want lopen hos sen en springen maakt dorstig. Leyland dealer voor: Mini, Allegro, Marina, Maxi, Princess, M.G.,Triumph, Sherpa bedrijfswagens.- De Hervormde Vrouwen Dienst Schiedam zal dinsdagmorgen 22 februari weer een trainingsmorgen houden, de 3e van dit seizoen. Dit maal komt men bij elkaar in de benedenzaal van de Opstandingskerk. Aanvang half tien. Ds. A. de Jong uit Rotterdam zal het onderwerp „De Islam" behandelen, dat aansluit op het thema van het gehouden Zendingssymposion „Mos lims als buren". Graag uw liedboek meenemen. Voor oppas kan worden gezorgd. De Internationale Organisatie van Keurslagers houdt elk jaar twee spe ciale worstkeuringen om de ambach telijke bekwaamheid van haar leden te stimuleren en daarmee het begrip „Keurslager" levend te houden. De twee Schiedamse keurslagers Poot, ge vestigd in het Broersveld en de Mgr. Nolenslaan legden hun produkt lever worst aan de jury "voor en veroverde hiermee het Goudkeurcertifikaat. In drie jaar tijd is het de tiende keer dat de gebroeders Poot met produkten uit hun gerenommeerde worstmakerij op een dergelijk certifikaat beslag wis ten te leggen. In sociëteit Q.T. wordt vrijdagavond om kwart over negen de film „The Chase" vertoond. Zaterdagavond barst hier een Zuid-Amerikaans carnaval los waarvan het muzikale lawijt verzorgd wordt door „Estrellas del Ritmo". Aanvangstijd 22.00 uur met voor de leden gratis toegang. Buitenstaanders betalen vijf gulden. m VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN TEL 35 79 00' VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTEL-AUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Het maandelijkse Theater Orgelcon cert zal op zondagmorgen 27 februari in het Passage Theater verzorgd wor den door de bekende Engelse organist, Stanley Whittington. De reeks con certen staan onder auspiciën van de Nederlandse Orgel Federatie. Kaarten voor dit concert, aanvang half elf, zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de kassa van het theater, dagelijks vanaf half tien. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Houders van het culturele jon gerenpaspoort en kinderen t/m 12 jaar betalen 2, Nog nóóit vertoond: Binnenhuis'77 - de eerste consumentenbeurs na de Keulse vakbeurs - staat geheel in 't teken van 'Woon- mode uit Europa'. Meer dan 100 exposanten presenteren u op deze nationale manifestatie de allernieuwste snufjes op 't gebied van wonen. Nouveauté's en primeurs uit alle Europese windstreken. 'Woonmode uit Europa': een fascinerend thema, dat gelijk al in de Ahoy'-entréehal op spectaculaire wijze naar buiten komt...! Uniek: Open Haarden Sanitair Show Oók voor 't eerst op Binnenhuis '77: de speciale show gewijd aan open haarden, schouwen en sanitair. Voor u gearrangeerd i.s.m. gerenommeerde importeurs en fabrikanten op dit gebied. Absoluut een 'must' voor elke geïnteresseerde. Binnenhuis '77: om 't nuttige met 't aangename te verenigen Binnenhuis '77 geeft u een leerzaam kijkje op de meest geavanceerde woonmodetrends uit 't Europa anno-nu en biedt u tegelijkertijd het aangename van 'n plezierig dagje-uit. Dus... óp naar Binnenhuis '77 - voor vele, véle 'stapjes over de grens op eigen bodem'! binfterihui vrijdag 18 t/m zondag 27 februari ahoy' - zuidplein - rotterdam Openingstijden: dagelijks 11-17 en 19-22.30 uur, 's zondags 11-17 uur. Entrée: f 5.-, kinderen t/m 12 jaar: f 3.-.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 13