Het Nieuwe w EERSTE PAAL APRIL DIT JAAR EERSTE WINKEL MEDIO 1978 Enorme belangstelling voor nieuwe winkelcentrum Kethel ÜS azalea& dracaena h uon oer wlerK d dm Een bijzondere aansteker MARUMAN IC mjSm Bi T.V. DEFEKT RADIO ABA of. vW. WÊÊt ELECTROTECHNIEK B.V. Voor onderhoud gasapparaten van al uw serviCGdienst gasapparatuur ^■■IPnGClerlancl 4 VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam, Kantoor Broersvest 125 (C. J van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 Inzendtermijn adver^ tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331* Eindredactie: P. J. Hovingh. Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 Adresseer uitsluitend POSTBUS 257 SCHIEDAM De 1 e en altijd werkende aansteker met INTEGRATED-CIRCUIT bestaande uit 500 transis- toren. Gemiddeld 40.000 ontstékingen per mini- batterij (+4 jaar) in zilver en goudoplaag. vanaf 110.- EDELSTEENKUNDIGE UURWERKMAKER Broervest 68-70, Schiedam Telefoon 010-267593 ONDERDELEN-SERVICE TP ">-<V U voor Rotterdam en omstreken Broersveld 11 - Schiedam WIJ HELPEN DIREKT Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Voor het nieuwe winkelcentrum „Kethel" aan de Zwaluwlaan, bestaat een enor me belangstelling. Dat bleek deze week toen maar liefst 300 ondernemers, wel licht allemaal asprirant-gegadigden, kennis konden nemen van het plan. Voor de realisatie van dit winkelcentrum gaat het oud-Nederlandse gezegde op van: Lang gewacht en stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekregen. De reden van de vertraging is het ge volg van het oude raadhuisje en bur gemeesterswoning van Kethel, dat binnen het plan moesten worden inge past. In dit volledig te restaureren oude huis komt nu een horeca-gele- genheid. Toch moeten de leden van de Stichting Winkelcentrum Kethel, die het initia tief tot dit plan hebben genomen, al direkt een teleurstelling incasseren. Het Vroom en Dreesmann-concern, die ter plaatse graag een Vendet-vesti- ging wilden hebben, houdt de boot voorlopig af. Men gaat zich pas in het noordelijk gedeelte van Schiedam ves tigen als dit stadsdeel 35.000 inwoners heeft. Overigens kan dit de initiatiefnemers niet weerhouden om in april de eerste paal voor het nieuwe winkelcomplex te slaan. Medio 1978 hoopt men dan de eerste winkel, een VéGé-vestiging, in gebruik te nemen. Voorzitter Joop Vredebregt van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, één van de initiatiefnemers van het plan zegt: „Voor wat betreft de Ven det wachten we maar af, maar ik heb goede hoop dat dit stadsgedeelte, waar tenslotte niet alleen Groenoord, maar ook De Woudhoek, Bijdorp, Kethel en Spaland toe behoren, 35.000 inwoners krijgen en dan komt deze Vendet". Dat het V.&D.-concern vertrouwen heeft in de toekomst blijkt wel uit het feit dat een van de directeuren van dit warenhuisconcern, drs. W. J. Vinke, lid van het stichtingsbestuur is. Grote financier van dit winkelcentrum is de Nederlandse Middenstand Fi nancieringsmaatschappij, een volle dochter van de Nederlandse Midden- standsbank. Een van de topfunktiona- rissen van dit bedrijf, de heer J. van Rijssen, fungeert dan ook als voorzit ter van het Stichtingsbestuur Winker- centrum Kethel. Naast laatstgenoem de en drs. Vinke namens V.&D. zitten ook nog in dit bestuur de heren J. B. Vredebregt, F. Sterenberg en L. G. van Dijk. De laatste drie heren verte genwoordigen de Schiedamse ondér- nemers. Voor realisatie van dit belangrijke winkelcentrum voor Schiedam-Noord wordt al sinds januari 1971 gepraat, toen werd de stichting opgericht. Aangezien deze week ook het Rijs- wijkse architectenbureau Lucas en Niemeijer zijn tekeningen klaar had, konden de 300 ondernemers deze week dan eindelijk kennis nemen van de plannen. Er komen overigens niet alleen win kels, boven een aantal winkels zijn nog 128 woningen geprojecteerd, die zul len worden gebouwd door de Schie damse woningbouwvereniging Volkshuisvesting, die ook voor de uit gifte zorg zal dragen. De Nederlandse Middenstands Finan cieringsmaatschappij timmert met dit Aardgasdienst Nederland B.V. Den Haag tel: 070-643939; Vlaardingen tel: 010-741034; Waddinxveen tel: 01828-6896; Moerkapelle tel: 01793-2225. staan broederlijk naast elkaar in de grote plantenkas van Iris. Dat is niet zo verwonderlijk, want Iris is zéér ruim gesorteerd als het gaat om planten, plantenbakken encacteën. I.boekhout) Kom gauw eens kijken Rotterdamsedijk 423 Schiedam Tel: 260155* b.v.bloemsierkunst project overigens niet voor het eerst aan de weg. Er zijn in de loop der ja ren al 60 winkelcentra aan de detail handel opgeleverd. Volgens het plan voor de Zwaluwlaan zal dit winkelcentra in eerste instantie een omvang krijgen van circa 8000 m2 bedrijfsvloeroppervlakte en fungeren als buurtcentrum voor de direkt om wonenden, maar tevens als wijkcen trum voor alle in Schiedam woonach tige consumenten. Het grootste ge deelte van het winkelcentrum zal over dekt worden, een kleiner deel krijgt luifels. Ook is al een verdeling gemaakt van het soort winkels dat in dit winkelcen trum komt. Zo komen er twee super markten, de VéGé bijt de spits af en daarna volgt een filiaal van Albert Heyn. Zij krijgen samen de beschik king over 2500 m2. Verder komt er 800 m2 ruimte beschikbaar voor food speciaal zaken, waarmee dan b.v. sla gerijen, slijterijen en tabakszaken worden bedoeld. Voor textiel en schoeisel zaken worden 1000 m2 win kelruimte gereserveerd, terwijl de ove rige non-food zaken, waaronder b.v. radio en TV-zaken, maar ook boeken winkels, foto, optiek, sieraden en bloe menwinkels worden gerekend, krijgen 2800 m2 winkelruimte. Het centrum is gesitueerd tussen de oude dorpskern van Kethel en het reeds voor een deel gerealiseerde uit breidingsgebied Schiedam/Kethel. De situering geeft het winkelcentrum ste-' debouwkundig de functie tussen oud en nieuw. Het uitgangspunt hierbij is een zo groot mogelijke penetratie in de omringende gebieden. Voetgangersveiligheid en comfort voor de voetganger hebben geleid tot een zoveel mogelijk kruisingvrije benade ring. Het winkelcentrum is ontworpen als een overdekt voetgangersdomein, dat deel uitmaakt van een voetgangersver binding tussen nieuw en oud-Kethel. Voor deze wijze van vervoer worden langs de hoofdwegen aparte paden aangelegd. Aansluitend op de toegan gen tot het overdekte winkelgebied zullen stallingsgelegenheden in het bestratingsplan worden opgenomen. Bushaltes sluiten direct aan op het winkelcentrum. Voor auto's zijn ron dom het winkelcentrum parkeerterrei nen voorzien. De winkels zijn gelegen aan weerszijden van de overdekte voetgangersstraat. Aan de oostzijde is dit winkelgebied verbonden met het bestaande winkel pleintje van Kethel, waarvan de aan wezige bebouwing o.a. raadhuis en burgemeesterswoning gehandhaafd blijft. Hierdoor wordt een goede over gang in de beeldvorming van nieuw naar oud, vice versa bereikt. Aan de westzijde wordt via een nieuw te vormen plein aansluiting gevonden met gebouwen met openbare functies, zoals PTT, Kruisgebouw en bibliot heek. Aan dit plein zijn voorts 128 wo ningen in hoogbouw geprojecteerd waaronder winkels. De winkelstraat is in het centrum to taal overdekt met een kap van glashel dere acrylplaten, met luifeluitlopers in hetzelfde materiaal naar de beide plei nen aan O. en W.zijde. De expeditie geschiedt aan de buiten zijde van het centrum via voor een deel afgeschermde expeditiehoven. Het merendeel van de winkeleenheden heeft een breedte van 4.80 m. bij een diepte van ca. 14 tot 20 m. Daarnaast zijn er tengevolge van de stedebouwkundige situering een aan tal winkels met afmetingen die zowel in de breedte als de diepte afwijken. De mogelijkheid is aanwezig om naast elkaar gelegen winkeleenheden te combineren tot een grotere winkel ruimte. Niemand van de Nederlandse Mid denstands Financieringsmij. kon zeg gen hoeveel de investeringskosten zijn. Een voorzichtige schatting leert dat dit een miljoenenzaak moet zijn, kosten, die er gezien de huurprijs, ongetwij feld uit zullen komen. mcutclen uronir nrm Het nieuw te bouwen overdekte winkelcentrum Kethel in tekening. Een plattegrond van het nieuwe winkelcentrum. Links boven is grond gereserveerd voor een nieu we Vendet. AA 1 I "O 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 1