Schiedamse Speedwayrijder Krijn van Beek hoopt 't in Recklinghausen te gaan maken HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - VRIJDAG 25 FEBRUARI 1977 KLEINE WAGEN Hier werken bij het bedrijf „Ital Car" de mecano's Medardo Vico (links) en Franco Pastoreli aan de motor van de tweede Fiat waar Krijn van Beek het in maart hoopt te kunnen maken. Krijn van Beek, de Schiedammer wie het tijdens de speedway niet sne! genoeg kan gaan. Op de binnenplaats staan de racewagens van „Ital Car" te overwinteren. Op de achtergrond rechts Van Beek met de Haagse speedwayrijder Han Aschman, ge ducht op alle nationale en internationale speed way banen. Vorig seizoen besloot Krijn van Beek, nu geheel ingeburgerd in de wereld van de internationale speedway, een nieuwe wagen te laten bouwen. Hij kreeg hiervoor de medewerking van twee sponsors. Het straal- en schildersbedrijf Peiniger 3.V., ,waar hij werkzaam is en van Perquin Import B.V. Mercasol te Lei den. De kale chassie van de Fiat is gecon strueerd in het bedrijf Ital Cars in Voorburg. Een revisiestation, tunning en service, geheel gericht op de racing. Firmanten hiervan zijn Han Aschman en Merardo Vico. Deze laatste heeft als assistent z'n landgenoot Franco Pastoreli. Dit driemanschap doet zelf ook aan racing en met een bedrijsteam, sa mengesteld uit Han Aschman, Krijn van Beek en Cees Grashof werd een triomf gevierd tijdens de in 1975 in Engeland verreden Europese kam pioenschappen. Elk uurtje van z'n be schikbare vrije tijd is Krijn Verbeek hier te vinden om te zien hoe de be kwame Italiaanse mecano's van de Fiat een supersnelle snelheidsmachine maakten. De tunning van de motor voerde het toerental van 6000 naar 9000 terwijl het vermogen is opgevoerd van 95 naar 160 pk. Alle luxe en comfort zijn uit de carrosserie verdwenen om het gewicht van de wagen zo minimaal mogelijk te krijgen. In dit eindprodukt zal Krijn van Beek op 6 maart in Reklinghausen de baan opgaan. Een race waarin hij het kalm aan zal doen om de wagen goed uit te proberen. Eerst dan zal hij weten hoe ver hij kan gaan in z'n streven naar topprestaties. Krijn is niet alleen een kalme jongen maar ook uitermate se cuur bij het beoefenen van z'n sport als amateur. Hij gaat er dan ook prat op nog nooit ongelukken te hebben gemaakt. Een enkel keertje in de stro balen, nou ja, dat telt natuurlijk niet mee. W. de B. Als de Schiedamse autocoureur Krjjn van Beek (33) op zondag 6 maart as. met z'n gloednieuwe Flat Racingcar in het Duitse Reklinghausen aan de start zal verschijnen voegt hij een nieuwe dimensie toe aan zijn loopbaan als auto-speedway-coureur. De auto-speedway is de laatste tijd vooral in Duitsland en België sterk in opkomst en trekt soms meer publiek dan de andere baanwedstrijden, iets wat de organisatoren hiervan met lede ogen zelf moeten constateren. Ook in ons land neemt het speedway steeds meer in populariteit toe. In Til burg is reeds een baan met verlichting in gebruik en meerderen zullen onge twijfeld volgen. De liefhebbers van autosport, sensatie en speed krijgen bij deze races het volle pond. Het is dan ook uitermate spektakulair de wagens drie of vier dik door de bochten te zien scheuren, gehuld in stofwolken met ijselijk kalme jongens achter het stuur. Zo'n kalme jongen is ook Krijn van Beek die in de gewone auto met een matige snelheid deel neemt aan het verkeer. De drang naar snelheid kan hij immers uitleven in wedstrijden en daarin gaat het zo hard als maar enigszins mogelijk is. Dit ge beurt dan ook op de speedwaybanen waarvan de lengte varieert van 450 tot 620 meter met als zwaartepunt het bochtenwerk. De komst van de bromfiets legde voor Krijn van Beek de basis van z'n loop baan als speedwayrijder. Als jongen van 16 jaar zat hij al te knoeien aan afgedankte 50 cc motortjes teneinde de capaciteit hiervan op te voeren en tot een zo hoog mogelijke prestatie te krijgen. Met z'n ouders woonde hij toen op Flakkee waar de agrariërs hem tot hun grote ontzetting op open stukken grond op zo'n bromding za gen rondscheuren. Terug in Schiedam kwam Krijn in Vlaardingen in contact met de Ita liaanse autoconstructeur Medardo Vi co met als gevolg dat hij vier jaar gele den kon gaan speedwayen met een Volkswagen met opgevoerde motor op banen in eigen land, België en Duit sland. In Opgrimbi (België) pakte hij in een veld van dertig coureurs al gauw een tweede plaats. Een jaar lang werd ook gereden met een formulewagen, Vachtig Midschet om later over te stappen in een Fiat. Hiermee werd vrij succesvol gereden en eindigde hij steeds in de kop van de klassementen, met als topper een eer ste plaats in Kaldenkirchen. Vorig jaar eerste tijdens in Forenholt (Limburg) gehouden wedstrijd. Een eerste plaats (midden) voor Krijn van Beek, dodelijk vermoeid maar uiterst voldaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 20