Maandag a.s. eerste paal Bowling Musis Sacrum C. KOK David en Goliath onder de cactussen wooorno^2 uit europa nAAIT MAAND DP MAAND Belasting aangifte RTINA© CARAVAN VERHUUR? GABARO ECREATIE labbert Fendt Dethleff JUWELIER Broersvest 93 Schiedam Telefoon 26 79 37 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 25 FEBRUARI 1977 Certina Na het aanbrengen van een noodzakelijke wijziging van het palenplan voor de bouw van het nieuwbouw gedeelte van Bowling Musis Sacrum, zal wethouder Chris Zijdeveld, maandagmiddag a.s. om 3 uur de eerste hiervan in de grond slaan. Evenals de vorige feestzaal komt de bowling afzonderlijk te staan van het onder Monumentenzorg geplaatste Musis Sacrum dat hiermee wordt verbonden. Een laagbouw, in bouwstijl al aangepast als in de toekomst oude bebouwingen hier door nieuwbouw gaan vervangen worden. Voor de renovatie van de voorbouw is de wacht op het afkomen van de door Monumentenzorg hiervoor te vertrekken subsidie. Het zit in de ambtelijke molen maar de verwachting is dat deze subsidie nu spoedig zal afkomen. Intussen zal de bouw van de bowling doorgaan. Ln juli of mogelijk in augustus hoopt men hiermee gereed te zijn. De bouw van de bowling en de renovatie van het oude Musis Sacrum is een objekt van Kreuger's Woningbeheer B.V. DIE „Bowling Musis Sacrum" gaat exploiteren als een B.V, met Frans van Rijsbergen als direkteur. De Stichting „Centrum Oud Mathe- nesse" gaat de bejaarden uit de wijk helpen met het invullen van hun bela stingbiljet inkomstenbelasting. Wie hiervan gebruik wil maken kan zich op maandag en donderdag tussen 13.00 en 16.30 uur vervoegen in het Buurthuis „De Put", Pinkerstraat 10. verhuur van nieuwe toercaravans een caravan die past bij uw wagen en uw gezin Restitutie huurprijs bij aankoop Jan van Riebeeckweg 2, Schiedam, 010 -15 20 66 UNIEK GELEGEN aan de In ons uniek gelegen bedrijf beschikken wij, naast het café restaurant, over zalen voor bruiloften, recepties en diners van 10-200 personen. Vraagt u eens vrijblijvend prijsopgave. Ruime parkeergelegenheid Telefoon 010 - 26 46 25 Café-Restaurant „EUROPOORT" MAASBOULEVARD SCHIEDAM lol naar Frederikstad, gaan daar aan wal en nemen een paar uur later de veerboot weer terug, waarmee de bela stingvrije lol opnieuw plaats kan vinden". Voordat de „Stena Danlca" zich weer kan gaan wjjden aan het Zweeds- Deense heen en weer, ligt de boot ge duldig te wachten in het droge grote dok van de Schiedamse scheepswerf. Een dag- en nachtploeg zorgt ervoor dat de „Stena Danica" weer op tijd, dus voor de paasdagen, in de vaart komt, maar voor die tijd moeten wel even flink de mouwen worden opge stroopt. Als men het karwei bezig ziet dan sta je wel even te kijken van het technisch vernuft. Om te beginnen wordt de Zweedse veerboot als een sardineblikje doorgesneden. De volgende etappe be staat uit het aanbrengen van maar liefst 68 hydraulische persen, waar door boven- en onderkant van elkaar worden verwijderd en het bovenge- vaarte precies 2,40 meter en geen mil limeter meer boven het onderdek zo vast als een huis staat opgesteld. Eerst wordt echter het schip versterkt onder het doorsnijdingsvlak en wor den zijtanken aangebracht teneinde de stabiliteit te vergroten. Gelijktijdig wordt het interieur gemoderniseerd. Het meest interessant is het opvijzelen van de bovenbouw. Dit klinkt eenvou dig doch nooit eerder is een karwei van deze aard in zo'n omvang uitgevoerd. Het probleem van het opvijzelen van de bovenbouw van ca. 1800 ton lag in het type en de constructie van het schip. De romp van de gescheiden bo venbouw met salons, cafetaria's, kom buizen, officiersverblijven e.d. is n.l. een zwakke en „slappe" constructie. Daarom werd een systeem ontwikkeld waarbij de bovenbouw op 68 steun punten opgevijzeld werd. Teneinde horizontale verplaatsingen van de bo venbouw t.o.v. de romp te voorkomen A A RIT Al OrUlCHA RA RA CDC Het dalende bevolkingsaantal is voor I *11 ObnltUMIVIIVItlnO de volle 100% te wijten aan de stagne- rende woningbouw van met name een- ËJ I trekken weg naar gemeenten die wel dit soort faciliteiten bieden. Zwitserland is vanouds P beroemd om zijn horloge- makers-kunde. DeCertina- horloges met hun technische precisie, hoge kwaliteit en exclu- sieve vormgeving zijn daar het_ béste voorbeeld van. Prijs 295,— werden langs de huid 8 geleidepalen aangebracht. Tevens worden hiertoe 12 stuurdraden in het schip gespannen die tijdens het vijzelen gelijkmatig ge vierd werden. Nadat de bovenbouw 2.40 meter opge vijzeld was, werd deze extra geborgd en is direkt met het „aanhelen" van de constructie aangevangen. Dit is vee lomvattend aangezien de doorgesne den huid en schachtwand met daar binnen pijpen, trappen, liftschachten, ventilatiekokers, uitlaatgasleidingen, elektrische kabels e.d. de hoofdslaga der van het schip vormt. Bovendien zullen aan bakboordzijde nog twee hydraulisch bediende deuren c.q. op en afritten ingebouwd worden, via welke vrachtwagens geladen en gelost kunnen worden. Een woo-dvoerder van de werf wilde Op deze foto is duidelijk te zien hoe die „scheiding" van boven- en onderdek van de Zweedse veerboot wordt gerealiseerd. gistermiddag by een rondgang over het schip niet zeggen wat dit imposan te karwei oplevert. „Wij maken onze concurrentie niet wakker", zei hy. Ze ker is dat door deze zaak er flink wat brood op de plank komt in de naar adem happende scheepswerf Wilton Fljenoord, onderdeel van het miyoe- nen concern Rljn-Schelde-Verolme. Ook verklaarde men gisteren dat ook van elders interesse Is getoond ln dit miljoenen millimeterwerk waardoor er misschien ook daarvan orders binnen zullen komen. R. M. van H. Hoe die scheiding tussen boven- en onderdek zich voltrok; hier is deze technische operatie-duidelijk te zien. Met name Vlaardingen beleeft de laatste maanden een enorme opgang in het bevolkingsaantal, nadat eerst maand op maand het aantal Vlaar- dingers zakte. De opleving in deze stad is voor de volle 100% het gevolg van het opleveren van de nieuwe woonwijk Holy Noord, waar het groot ste gedeelte bestaat uit eengezinswo ningen met voor- en achtertuin, iets waar Schiedammers vergeefs naar zul len zoeken. Nog steeds is het in Schiedam vooral bij de jongere generatie het verzame len en houden van alle soorten cactus sen, waarvan steeds meer variëteiten op de markt verschijnen. De een prikt nog harder dan de ander doch wat ze gemeen hebben is, dat gerust het wa ter geven eens kan worden vergeten. Naast de nodige mini's zijn er ook gro tere soorten met grillige vormen en ij zingwekkend grote stekels. Wij troffen zo'n enorm prikding aan in de etalage van Bloemsierkunst „Hedera" geves tigd op de Rotterdamsedijk 234. Te vergelijken met het mini-cactusje naast zich, is het een waar monster met een eigen schoonheid. Het is een Eforbia-Grandie-Cormis, afkomstig uit M*exico. De plant heeft stekels, die liggen tus sen de 4 en 5 cm., bikkelhard en vlijm scherp. In een van onze landelijke cac tuskwekerijen is hij als stek uitge groeid tot een meter hoogte. De Efor- bia kan 3 tot 4 meter hoog worden doch zal alvorens verder uit te groeien, gaan ranken. 27 februari „tterdatn v -Ipiden' aay 'z0nda9! ahoy -rolt ope",n9®9.22 30 uur. s*^ uur Het aantal inwoners is de laatste jaren nog nooit zo laag geweest als per eind december van het afgelopen jaar. Dat bleek uit de gisteren verstrekte gege vens van het bureau burgerzaken van de gemeente Schiedam. Op die dag waren er namelijk precies 76.865 Schiedammers en dat is 167 minder dan het afgelopen jaar. De stad Schiedam had per eind verleden jaar ongeveer 100 vrouwen meer dan mannen, namelijk 37.898 mannen en 38.967 vrouwen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3