Truck met oplegger en olie van weg Groot aantal verstoringen van openbare orde in 1976 Dit jaar wederom wedstrijd voor geveltuintjes en balkonversiering Radio met cassette zoek uit auto Subsidie voor vrije schilderkunst tand Zanguitvoering voor bejaarden HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 35 WOENSDAG 9 MAART 1977 Het verkeer op de afslag Kethel rijksweg 20 op Schiedams grondgebied, maar pal by de gemeentegrens van VIaardingen, heeft maandagmorgen geruime tijd vertraging opgelopen toen daar om kwart over zeven een truck met oplegger, waarschyniyk door te hoge snelheid, uit de bocht schoot en met een klap tegen de vangrail tot stilstand kwam. De truck met °P'e8ger was geladen met ongeveer 20 ton olie in blikken en dat was het sein voor de Schiedamse brandweer om met materiaal naar de ryksweg te snellen. Daar aangekomen bleek het allemaal nog al mee te vallen. Van de ongeveer 20 ton olie, verpakt in blikken, waren er vyf gescheurd, maar de brandweerspuit deed ln dit opzicht ook weer wonderen. Een gro te kraanwagen wist het hele gevaarte weer op de weg te trekken, waarna truck met oplegger naar het schiedams hoofdbureau van politie werd overgebracht voor nader onderzoek. Volgens een politiewoordvoerder van de Schiedamse politie was dat noodzakeiyk omdat vermoed werd dat ook de remmen van truck met oplegger het niet deden zoals gewenst is. De chauffeur van truck met oplegger werd met een pyniyke rechterhand naar het Schiedamse gemeenteziekenhuis overgebracht. Daar werd hy verbonden, maar behoefde niet te biyven. De meldkamer van het Schiedamse hoofdbureau van politie, waar alle plaatselijke onregelmatigheden sa menkomen, heeft verleden jaar een groot aantal verstoringen van de open bare orde moeten noteren. Onder ver storing van de openbare orde verstaat men vechtpartijtjes, burenruzies enz. Men moest maar liefst 5081 keer in aktie komen om sussend op te treden. Als men in ogenschouw neemt dat met name de hete Turkenrellen van afge lopen zomer in Schiedam als één ver storing van de openbare orde is geno teerd; dan is dit aantal behoorlijk groot te noemen. In totaal kreeg de meldkamer, die 24 uur van de dag en de nacht bezet is, in 1976, 9580 meldingen te verwerken te gen 9.447 in 1975. 3410 gevallen had den betrekking op het verkeer, terwijl slechts 805 gevallen de criminaliteir als oorzaak hadden. De politie is ook overgegaan tot de zgn. preventieve surveillance, d.w.z. een patrouillewagen gaat naar een be paald punt of een bepaalde wijk van Schiedam waar men vermoedt dat er op een bepaald ogenblik iets gaat ge beuren. Dit dan naar aanleiding van vermoedens of van het feit dat daar op een bepaald ogenblik wel iets zal moe ten gaan gebeuren. Deze surveillance zal vrij worden ge maakt van de zgn. aktieve groep, het' geen dan weer wil zeggen als de politie moet uitrukken voor de een of andere calamiteit. Bij de politie hoopt men op deze ma nier diverse zaken die het daglicht niet kunnen verdragen, tegen te gaan. Naar aanleiding van het 10-jarig be staan van de sectie Sociëteiten van de Raad van Bejaardenwerk, wordt op vrijdagmiddag 25 maart een zanguit voering gegeven in de Magnalia Dei- kerk in Nieuwland. Zangverenigingen van de plaatselijke bejaardensociëteiten verlenen hieraan medewerking. De uitvoering begint om twee uur. Wijkvereniging „Bijdorp" uit Kethel. De twëede avond wordt op dinsdag 19 april gehouden in zaal „Marijke" in het Broersveld. De voorlichting wordt gegeven door de heer A. de Bruijn, chef stadskwekerij van de afdeling plantsoenen, dienst gemeentewerken. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en worden opgeluisterd met het verto nen van kleurendia's. GERANIUMMARKT Het bestuur van de KMTP heeft van het gemeentebestuur toestemming voor het op zaterdag 14 mei houden van een grote geraniummarkt op het plein van het gemeentelijk museum. zaal Beatrix in de Lange Kerk straat, in tegenwoordigheid van vijf overgebleven kinderen, twintig kleinkinderen en zo'n tiental achterkleinkinderen. Schiedams burgemeesterspaar, de heer en me vrouw Lems, kwamen de „diamantjes" in hun woning aan de v. Ostadelaan 55 een bezoek brengen. Het vorig jaar hiermee bereikte succes is voor de Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Schie dam, aanleiding gedurende de ko mende zomermaanden wederom een wedstrijd te organiseren voor gevel tuintjes en balkonversieringen, uitge strekt over alle stadswijken. Ook nu weer worden alle plaatselijke wijk/buurtverenigingen hierbij inge schakeld en verleent de Nederlandse Bond van Bloemisten afd. Schiedam wederom medewerking. Om het voor deelnemers aan deze wedstrijd aan trekkelijk te maken, worden enkele voorlichtingsavonden georganiseerd De eerste hiervan op dinsdag 5 april in het centrum ,,'t Trefpunt" van de jr. N. van der Sluijs, man, 76 jr., geh. gew. met A. J. Dubbelman. F. Rug- genberg. man, 58 jr., geh. met W. Brent. J. T. A. Tielemans, vr„ 75 jr., geh. gew. met L. de Vos. A. Brouns, man, 62 jr., geh. met L. Verheugen. J. F. W. Meijer, man, 82 jr. M. C. van der Linde, vr„ 53 jr., geh. met C. Kerssen. G. Ordelman, man, 69 jr., geh. met A. J. Mulder. W. J. van der Beek, man, 71 jr., geh. met E. P. Kalkman. De 45-jarige bedrijfsleider G. de J. heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit dat er vanuit zijn auto, die ge parkeerd stond voor zijn woning aan de 's -Gravelandseweg, een radio met cassetterecorder, ter waarde van 1.000,was gestolen. Om deze ra dio met cassetterecorder te bemachti gen moesten de dieven ook nog de auto openbreken, wat weer een braak- schade ter waarde van 500,tot ge volg had. Van 27 april tot 15 mei zal in het Ste delijk Museum een tentoonstelling worden gehouden van inzendingen van schilderijen voor de Koninklijke subsidie voor Vrije Schilderkunst 1977. Door H.M. de Koningin worden maximaal zes subsidies, 5.000,— groot, verleend. Mededingen naar de ze subsidies kunnen Nederlandse kunstenaars die het beoefenen van beeldende kunst als een beroepmatige, dan wel essentiële bezigheid zien en die op 1 januari 1977 de leeftijd van dertig jaar nog niet hadden bereikt. Ook kunstenaars tussen dertig en vij fendertig jaar kunnen meedingen wanneer zij niet eerder een koninklijke subsidie ontvangen hebben. Een folder, inhoudende de voorwaar den van inzending, de wijze waarop dit moet geschieden en de samenstelling van de jury, kan vanaf 14 maart aan gevraagd worden bij het Stedelijk Mu seum. In ons vorige nummer vertelden we al het nodige over de viering van het 60-jarig huwelijksfeest van het echtpaar G. v.d. Kroon-v.d. Hoek. Het feest werd zaterdag gevierd ln GEBOREN TE SCHIEDAM J. A. Boender-Langstaaraat, z.; A. Stolk-Oei, d.; J. Remmerswaal-Rost, d.; H. J. Starrenburg-Schauer, z.; P. Wensing-Rietveld, z.; J. van Leeuwen-Tromer, d.; B. H. Verduijn-Karreman, z.; N. F. Pieterman-van der Roer, d.; S. Fintirikakis-Giannoulou, d.; H. L. Baartmans-van Kleef, d.; C. M. Born-Dévilé, z.; M. J. C. Holleman-van Halderen, z.; M. Klein-Hammink,.z.; A. Knoester-Kersbergen, z.; I. H. van der Ree-Schaap, z.; B. Ahmed-Begum, d. ONDERTROUWD TE SCHIEDAM OVERLEDEN TE SCHIEDAM P. J. Luijcx, man, 70 jr. E. J. A. Gar- retsen, man, 82 jr., geh. gew. met H. M. van Dop. G. E. Teunissen, vr„ 92 Naast geraniums worden hier dan te- GFTROlTWn tf CPHiFnAM vens allerlei éénjarige planten ver- GEI KOU WD TE SCHIEDAM kocht die geschikt zijn voor een verde- c re ontwikkeling in plantenbakken en Schepen, 29 jr. en M. L. Mulders, 26 geveltuinties. Er zullen van de zijde der bloemisten- V J^9US' 1r' en P- M. Burge- bond voorlichters op de markt aanwe- !?n?' 77 ^r' zig zijn die tevens bereid zijn te advi- A- GerretS, 24 jr. en V. P. M. Le seren bij het samenstellen van de col- Jr' lectie in bakken/tuintjes te plaatsen X)P' Jr' en J- Blanker, Dlanten. 7, Jr' G. J. Steennis, 41 jr. en H. Hoogeveen, 32 jr. J. Keereweer, 23 jr. en A. van der Grijp, 18 jr. A. J. Dijk, 23 jr. en M. Verbeek, 20 jr. B. Romminger, 36 jr. en G. Otterspeer, 31 jr. G. F. Bleeker, 51 jr. en J. A. Verboom, 53 jr. Een van de fraaiste balkonversie ringen van vorig jaar, welke dan ook in de prijzen viel. B. G. D. Antonissen, 21 jr. en C. Loef, 17 jr. R. Ezinga, 23 jr. en A. H. Schuller, 19 jr- A. 't Hardt, 26 jr. en A. Huizinga, 29 jr- C. H. Huigen, 21 jr. en F. M. Offer man, 20 jr. H. Kremer, 21 jr. en J. J. Földesy, 23 jr- T. van Niekerk, 30 jr. en J. Rosman, 25 jr. H. Sloof, 23 jr. en M. Overgoor, 18 jr. A. Verbeek, 27 jr. en M. C. Kraai- jestein, 23 jr. A. J. Visser, 22 jr. en P. M. C. van Beesten, 17 jr. J. J. Vlasblom, 23 jr. en F. M. Roijers, 22 jr. C. J. A. Vreeswijk, 24 jr. en M. Dröge, 21 jr. A. H. van Wijk, 34 jr. en M. A. Mah ler, 29 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 35