Grote verkoop van licht beschadigde meubelen van de Binnenhuis-beurs 1977. Loop vrij in en uit. Meubelcentrum 10 jaar Mgr. Bekkersschool in Groenoord met feest voor leerlingen en ouders MAK roodbol Kom kijken en doe uw voordeel. Over de prijs worden we het eens. Feen briï?JT^) Truck met oplegger klem onder viaduct Om ruimte te maken voor de komende Paas-meubelshow verkopen wij een aantal licht beschadigde kwaliteitsmeubelen tegen sterk gereduceerde prijzen. TOPFORM m CHINESE DANIO'S Norm. 4,- n Nu 4 stuksZ." A quariumplan tje RECHTE VALESNERIA Norm. 1.50 Nu 3 voorI HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- WOENSDAG 9 MAART 1977 hoogitroa' 73 telefoon 26 76 65 doilond van toon uhedom Schiedam Parkweg 201-205 tel 010-7014 77 Geopend dinsdag t/m zaterdag van 9.00-18.00 uur Donderdags tot 21.00 uur geopend Op 1 februari j J. was het 10 jaar gele den dat de R.K. Basisschool aan de Eduard van Beinnumlaan in Groen oord van een dependance van de hier gevestigde St. Martinusschooi tot een zelfstandige school werd verhevan. Tot hoofd hiervan werd benoemd de heer G. A. H. M. Poels. Direct kon worden gestart met een Oudercomité met als voorzitter de heer Q. B. Hengst die derhalve met de school mee jubileerd. Voor het onderwijsteam en de leer lingen was er gisteren al groot feest in de school. De dag begon echter met een zinvolle bijeenkomst in gebouw „De Ark" met als middelpunt wijlen Mgr. Bekkers naar wie de school tien jaar terug is vernoemd. Daarna trok ken de leerlingen naar het schoolge bouw voor de hier te houden groot scheepse fancy-fair waar van alles viel te beleven, voor de leerlingen en hun ouders. Dit gebeuren was mede voor bereid door het oudercomité en werd een grandioos succes. Tijdens de lunchpauze was er in het Trefcentrum van de St. Martinuskerk een gemeen schappelijke lunch waarvan de tafels alle eer werden aangedaan. De viering wordt vrijdagavond a.s. be sloten met een feestavond in „De Rank" voor de ouders van de leer lingen en verdere genodigden. Het programma hiervan verzorgen de leer lingen van de drie hoogste klassen. Ondermeer met de opvoering van de musical „Het Vreemde Songfestival", geschreven en getoonzet door P. v.d. Heuvel. Een eigen geformeerd orkest verzorgt hiervan het muzikale gedeel te, alles onder leiding van de heer P. van den Heuvel, een der leerkrachten. Als dependance van de St. Marinus- schooi werden hiervoor in 1966 de eer ste leerlingen ingeschreven. Een eerste klas met 20 kinderen kon van start gaan. Voor de tweede klas was het aantal zo gering dat de leerlingen rond het burean van de heer Poels gegroe peerd de lessne+ lessen hier volgden. De omringende huizen waren nog niet afgebouwd en de leerlingen kwamen allen uit de straten ten zuiden van de Laan van Bol'Es. Nu na tien jaar telt de school zes klas sen waarin op dit moment 171 leer lingen de lessen volgen. Schoolhoofd, ook wel teamleider, is nu de heer J. Th. M. Eesterman die in 1973 de heer Poels als zodanig is opgevolgd. De overige leerkrachten zijn met de heer P. van den Heuvel, mevr. de Raaij, mej. J. Koudenburg en de heren J. van Huiten en R. Poels. De heer Eester- Vari donderdag 10 t/m woensdag 23 maart zijn er weer heel wat boeken koopjes bij ons te vinden. Een kleine selektie vindt u op blz. 6 van deze krant, maar er is nog veel meer in de winkel van Boekhandel RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM TEE 010 26 9613 man kon in 1973 verder bouwen op waarvoor de heer Poels, gesteund door leerkrachten en Oudercomité de basis legde. Een school die zijn deuren op engooide en de drempel wegnam om de ouders te laten meewerken. Feitelijk is er nog een jubileum want ook de nabij gelegen kleuterschool „Bernadette", geleld door juffrouw Ciska bestaat eveneens tien jaar. Van begin af aan is het streven geweest voor de kleuters de drempel naar de le klas van het basisonderwijs zo laag mogelijk te houden, zo niet geheel weg te nemen. Het is mevr. de Raaij die zo'n beetje als brug fungeert tussen beide scholen waarvan de kinderen regelmatig bij el kaar op bezoek komen. Op bezoek ko men ook de ouders van de leerlingen van de Mgr. Bekkersschool om te hel pen bij het lezen en het doen van spel letjes in de laagste klassen. Ook het wekelijkse hobbyuur wordt door ouders gegeven. Ouders doen ook de hoognodige klusjes in het schoolge bouw, kortom de Mgr. Bekkersschool kan doorgaan voor een hechte ge meenschap tussen leerlingen en do centen plus ouders met een leerpro gramma niet alleen gericht op een ver standelijke ontwikkeling in het teken van de katechese doch tevens om ge stalte te geven aan de mensen van morgen, aldus karakteriseert de heer Eesterman zijn school die hierin overi gens niet alleen staat. Wederom met medewerking van de ouders beschikt de school over een uniek documentatiecentrum met een kartotheek waarin van alles is na te slaan. Ook de schoolkrant „De Mede klinker" is enig in z'n soort en wekt de bewondering van het plaatselijke bu reau onderwijs. Minder schoolse za ken zijn het jaarlijkse schoolreisje en de uitwisseling met leerlingen van de school „De Waai" in Kuyk a/d Maas waarvan de heer Poels nu schoolhoofd Het eerste team leerkrachten van de Mgr. Bekkersschool tien jaar geleden, met achter het bureau het hoofd, G. A. H. M. Poels. Ook de jaarlijkse dierendag op school is steeds een grote gebeurtenis nu alle kinderen het nodige afweten van alles wat leeft en groeit in de natuur en wat hiervan beschermd dient te worden. Dit alles dankzij het alles omvattende 'documentatiecentrum. Het schoolge bouw is doorgaans één groot museum vol werkstukjes voortgekomen bij handenarbeid en knutselen met schaar en papier. BF Aan het feest is tevens een afscheid verbonden. De voorzitter van het Oudercomité de heer Q. B. Hengst achtte de tijd geko men om zijn functie over te dragen aan iemand met nog schoolgaande kinderen. Hij wordt opgevolgd door de heer W. Vink die zich inmiddels op deze taak al geruime tijd heeft inge speeld. Hoe levendig het toeging tijdens de fancy-fair ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Mgr. Bek kersschool, tonen bijgaande foto Is. T 15 WEER BIJ: Schiedam Broersvest 19 Telefoon 26.28.51-26.85.08 Capelle a. d. IJssel Koperwiek 99 Telefoon 50.35.83 HENGELSPORT AQUARIA Schiedam Capelle a/d IJssel In het midden van de foto het huidige schoolhoofd, de heer J. Th. M. Eesterman met links van hem de scheldende voorzitter van het oudercomité de heer Q. B. Hengst en verder diens opvolger, de heer WVink. don goot u gowomo ^^^DOU.ONCVVAM-ftOON Een truck met oplegger is gistermid dag tegen één uur letterlijk klem ko men te zitten onder het vladukt bij de fs -Gravelandseweg ter hoogte van Rijksweg 20. De 26-jarige bestuurder E.J.K., af komstig uit Duiven en in dienst bij een expeditiebedrijf uit Rheden, was met een vracht onderweg naar het Schie- damse stadscentrum, maar vergat dat de doorgang bij dit viadukt slechts 4,23 m. bedraagt, terwijl zijn lading 4.34 m. bedroeg. De lading bestond uit een grote ketel, die omgeven was door een houten kist. De houten kist versplinterde volkomen, maar de ketel bleef heel. Door dit ongeval, waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voordeden, was het verkeer van de Rijksweg 20 in de richting van het Schiedarrise stadscentrum geruime tijd gestremd. Later moest men lange tijd gebruikmaken van één rijbaan, waardoor er een grote file ontstond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3