Volgende week weer Emmabloem-collectie Giftige monsters in Dierenpark Wassenaar OPERETTE GRAFIN MARIZA VAN EMMERICH KALMAN IN HET PASSAGE THEATER Groei-Kasbiljetten aan toonder van Mees Hope: 'n schrander spaaridee. Denk aan dat «Open Huis» Korte Dam 5 Voorlichtings middag technisch onderwijs Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781. Jaarvergadering Historische Vereniging Schiedam BANKMEES &HOPENV Rands tadedrties, wekelijks in 700.000brievenbussen Met ons Groei-Kasbiljet incasseert u niet alleen een hoge rente, maar hebt u bovendien de mogelijkheid om na 2 jaar weer over uw geld te beschikken. Dan kunt u immers kiezen: óf verzilveren - of profiteren van een nóg hogere rente, die over de maximale termijn van 7 jaar zelfs oploopt tot HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 16 MAART 1977 Volgende week is het voor ons weer de grote dag. We rekenen erop dat u met alle bekenden en familie naar de Korte Dam 5 komt. Ons huis staat dan voor u open van 10-4 uur en 's avonds van 7-9 uur. Dit laatste speciaal met het oog op de mannen, die uw werkstukken natuurlijk graag willen bewonde ren. Als extra attractie hebben we dan van 7.30 tot 8 uur een Modeshow, die wordt verzorgd door onze cur sisten. Daarna volgt om 8 uur een Bloemschik-demonstratie door de heer Hans Rietkerken, die bij ons ook de cursus geeft. U ziet, er valt van alles te beleven en het zal zeker erg gezellig wor den. Op de middag hopen we ook nog een attractie te hebben. Denkt u tussen alle bedrijven, van schoonmaken en dergelijke, ook nog even aan uw lijn?? U kunt nog tot eind van deze maand inschrij ven voor een cursus van 12 lessen op de avond (woensdag) van 9-10 uur. De kosten zijn 60,hier komt verder niets meer bij. Later kan de ze cursus niet meer beginnen, om dat hij dan niet afgelopen is voor de vakantie. En het is toch wel heel erg belangrijk, om met een goed fi guur naar het strand te kunnen gaan. We zoeken ook nog 4 dames, die op de dinsdag- of donderdagmor gen willen Ieren: weven, spinnen en batikken. Dit zijn technieken, die momenteel buitengewoon in de be langstelling staan. U kunt er de leukste en meest aparte dingen mee maken. De 8 dames, die zich al opgaven, staan te popelen om te gaan beginnen. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12 uur, op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. U bent van harte welkom bij ons, ook met uw vragen op huishoudelijk gebied. We hopen u dus spoedig te zien. Wilt u 's avonds bellen, dan graag tussen 5.30-6.30 op no. 263633. In elk geval tot ziens op vrijdag 25 maart. Er was eens een tijd, waarin de Emmabloem-collecte een belangrijke gebeurtenis was. Dat was in de tijd dat ons land vele, vele duizenden t.b.c.- patiënten telde en men overal op het land, op erven van boerderijen en in boomgaarden de „ligtenten" kon zien staan, waarin dergelijke patiënten kuurden. Die tenten eigenlijk meer draaibare houten loodsjes met grote ramen waren daar geplaatst door de kruisverenigingen. Vanouds was de plaatselijke bestrijding van tuberculo se een taak van de kruisvereniging. Momenteel is t.b.c. gelukkig niet meer volksvijand nummer één, zoals toen. Maar het is nog steeds een gevaarlijke ziekte, vooral vanwege de besmette lijkheid. En nog elk jaar worden er in ons land enkele duizenden nieuwe ge vallen ontdekt. Waakzaamheid blijft daarom geboden. De Emmabloem- collecte bestaat ook nog steeds. De op brengst is gedeeltelijk voor de tuber culosebestrijding, gedeeltelijk voor de plaatselijke kruisverenigingen, die in feite ter plaatse die bestrijding ter hand namen en nemen. De kruis verenigingen besteden de opbrengst echter ook voor hun overige werk, want de subsidiëring die het kruiswerk ontvangt van rijk en gemeente, is be slist onvoldoende. Daar komt nog bij, dat het rijkssubsidie onder invloed van Op woensdag 30 maart wordt in de aula van het stedelijk museum op de Hoogstraat de algemene ledenverga dering gehouden van de Historische Vereniging Schiedam. Naast de jaarverslagen van de diverse werkgroepen zal op deze vergadering tevens de begroting over dit jaar wor den behandeld, terwijl er twee nieuwe bestuursleden moeten worden geko zen. Kandidaten hiervoor zijn mevr. A. Groeneweg Metselaar en dr. ir. H. L. Spier. Na de pauze zal met foto's, platte gronden en een diavertoning aandacht worden besteed aan de resultaten van het verslagjaar van de werkgroep In- ventarisatieprojekt Schiedam. Het Rotterdamse Operette Gezelschap geeft op 18 en 25 maart a.s. in het Pas sage Theater opvoeringen van de op erette Grafin Mariza van Emmerich Kalman. De hierin voorkomende me- lodiën zijn bijna even onsterfelijk als de muziek van de Straussen. Het „Kom Zigany" „Grüss mir die süsse" en „Kom mit nach Varasdin" roepen romantiek op welke jong en oud altijd zal blijven aanspreken. Zangsolisten zijn Annie Kruitbosch, Wil Nipius, Jopie Vos en Lous Gerrit sen. Voor de herenpartijen, Frits van Houten, Ton van Dipte en Bob v.d. Ende. Voor de spreekrollen beschikt het gezelschap over twee Schiedamse amateurtonelisten. Mar Hemminga en Roon Pluijm. Het geheel staat onder leiding van di rigent Dick Borst en regisseur Harry van Luenen. Verder werken nog mee „The Kemeny Dancers" onder leiding van Maria Judels. Op beide avonden begint de voorstelling om acht uur. Kaarten zijn nog verkrijgbaar na be- steling bij mevr. Lauwigi, Boekenrode 80, telefoon 810103 en op de avonden van de voorstelling aan de kassa van het theater ad. 10 en 8 gulden. de teruglopende conjunctuur elk jaar minder wordt. Op de rijksbegroting voor 1977 werd er niet minder dan 3,4 miljoen gulden op de kruisverenigin gen bezuinigd. Toch worden de kosten voor de kruisvereniging elk jaar hoger. Zoveel hoger, dat ze nauwelijks door verhoogde contributies worden opge vangen. Daarom is er nog steeds een Ammabloem-collecte en de opbrengst daarvan is hard nodig voor vele kruis verenigingen. Wees daarom royaal, wanneer volgen de week een collectant met een inte kenlijst op uw stoep staat, of wanneer u de collectebus wordt voorgehouden. Wordt er in uw plaats geen collecte gehouden, dan kunt u toch uw bijdra ge aan de Emmabloem-collecte le veren. Schrijf een bedrag over op post giro 116000 ten name van Stichting „De Emmabloem", Riouwstraat 7, Den Haag. Wanneer u eerst wilt zien of het wel de moeite waard is om een gift over te maken, kijk dan op 21 maart op Nederland 2 om ca. 11 uur 's avonds naar een filmpje over het werk van de kuisvereniging en de t.b.c.-bestrijding. Op woensdag 23 maart is er op het zelfde net om 20.25 uur nog een ander filmpje, dat u een heel nieuwe kijk zal geven op het werk van de kruisvereni ging. Op donderdag 24 maart is er in de au la van de Scholengemeenschap Nieu- welant aan de Burg. Honnerlage Gre- telaan 20 in Schiedam een informatie middag voor bedrijven, die schoolver laters van de LTS opnemen. De middag begint om half vier en toont meer over de veranderde situa ties in het Lager Technisch Onderwijs en wordt georganiseerd door de vijf samenwerkende technische scholen in het Nieuwe Waterweggebied. De drie nieuwste aanwinsten van het Dierenpark Wassenaar dragen de enigszins griezelige naam Glla-monster en hiermee wordt gedoeld op een grote, zeldzame hagedis, die de hete droge woestijnen van Noord-Amerika bewoont. Doordat hun zwart-rose gekleurde huid bezaaid is met een groot aantal bolle schubben, doen deze dieren op het eerste gezicht denken aan enor me kralenbeurzen. Het is echter niet dit merkwaardige uiterlijk, maar hun buitengewone gif tigheid, waardoor deze hagedissen zoveel ontzag inboezemen bij hun mede-woestijnbewoners. En daarmee neemt het Gila-monster een uitzon derlijke plaats in onder de hagedissen. Want behalve de Korsthagedis, een nauw familielid van het Gila-monster, is geen enkele andere hagedis in het bezit van gifklieren. Bovendien is het gif bijzonder sterk en te verge lijken met dat van de beruchte adders en ratelslangen. Slechts een enkele beet kan daarom ook voor de mens direct dodelijke gevolgen hebben. Nu zullen Gila-monsters, die zich overigens bijzonder traag voortbewegen, niet zo gauw toebijten, want zij zijn erg vreedzaam van aard. De onlangs tot stand gekomen kennismaking tussen deze drie nieuwko mers en een reeds enkele jaren in het dierenpark verblijvende soortgenoot is dan ook zonder enige problemen verlopen. Gila-monsters kunnen daa rom met recht beschouwd worden als bijzonder vriendelijke hagedissen, die echt niet zo monsterlijk zijn als hun naam wellicht zou doen vermoe den. m Bij verzilvering Krijgt u voor een Groei-Kasbiljet van: Rente op Rente na 1.000,- 5.000,- 2 jaar f 1.139,60 f5.698 - 6% 3 jaar f 1.233,70 f6.168.50 7/v 4 jaar f 1.348.- f6.740- I3/ 5 jaar f 1.469,40 f7.347.- 8 6 jaar f 1.609,10 f8.045,50 8% 7 jaar f 1.770.20 f8.851- 8 Renteberekening vindt plaats op basis van verstreken volle jaren; over gedeelten van jaren kan geen vergoeding plaats vinden. Schiedam. Nieuwe Haven 1334hoek B.K.Iaan. tel. 010-34 02 22. Vlaardingen, Schiedamseweg 53, tel. 010-34 02 22.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 14