n Werkloosheid Nieuwe Waterweg Noord is vrijwëi stationair Grandioze Meubdshow! (lüHiKIN'HAAM) 't Oude Ambacht v/h Sprij Reconstructie resten van Poldervaart biedt mooie wandelplekjes en visstek 1000 kg. voorn uitgezet EXPOHAI PËIJVËOT Agenda van De Teerstoof Februari 1977 SPEL- EIM DOEMIDDAG VOOR JEUGD Aanbieding van de maand Henk van Montfoort showparade in Passage Theater GEBIT STUK J. Veringmeier ^IPtrmrmwr "it HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 VRIJDAG 18 MAART 1977 De gemeente is al ver gevorderd met de reconstructie van het zuidelijke ge deelte van de toenmalige Poldervaart. Naast een recreatieve bestemming krijgt het water een functie te vervul len in de totale polderbemaling van noordelijk Kethel. Bovendien - is een herprofilering van de waterloop de basis geworden van mooie wandel hoekjes zowel in de omgeving van Spieringshoek dan in de omgeving van het bad Groenoord. Als alles klaar is, kunnen hier ook de sportvissers, leden en vergunninghou ders van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" rustiek ge legen visstekkies betrekken. Het be stuur hiervan heeft er al voor gezorgd, dat hier dan een behoorlijk visje te vangen is. Deze dagen is 1000 kg. maatvoorn aangevoerd uit Bergambacht, door beroepsvisser Burger en Zn. onttrok ken uit het water van de Biesbosch en Merwede. De gemiddelde lengte van deze sport vissen bij uitstel ligt rond de twintig Een aankomende sportvisser met een van de vissen die hij mogelijk later aan z'n hengel zal weten te haken. Een van de waterpartijtjes tot stand gekomen tijdens de reconstructie van het zuidelijk gedeelte van de toemalige Poldervaart. cm. Er zitten echter „knullen" tussen die de dertig centimeter ruimschoots halen of overtreffen. Vijfhonderd kg. is uitgezet nabij de Algemene begraaf plaats. Een gedeelte van de rest zwemt nu rond in de vijver gelegen naast het sportterrein van SVDPW in Harga, die vorig jaar is uitgediept. Wat er toen nog over was in de met zuurstof geinjecteerde vervoerstanks is uitgezet m de waterpartij van het Prinses Bea- trixpark. Belangstelling vanaf de brag als de voorn in vrijheid gesteld wordt. De werkloosheid in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord, dat de steden Schie dam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg en Maasland omvat, bleef in de maand februari vrijwel stationair. De geringe totaal stijging werklozen in de maand januari plus 44 werd weer teniet gedaan door het uitschrijven van 48 werklozen die in de maand februari werk hadden gevonden. Volgens de cijfers waren er de afgelo pen maand 1678 mannen werkloos en 683 vrouwen. Het totaal aantal werk lozen in de maand februari (2361) be tekent dat er 2361 personen in deze regio zonder werk zijn. Dit aantal is minder dan in januari toen er 2409 werklozen waren en vrijwel gelijk met de maand december toen er 2365 werklozen stonden ingeschreven bij het in Schiedam gevestigde Geweste lijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord. Ook per bedrijfsgroep zijn de mutaties gering. Te noemen vallen: verminde ring bij de bouw (-14), mannelijk handelsPersoneel (-3 tot 108), scheep- vaartpersoneel (-6 tot 24) en vrouwelijk kantoorpersoneel (-15), alsmede" een vermeerdering bij het mannelijk hofe- capersoneel (plus 9 tot 76). De vraag naar personeel bleef even eens op hetzelfde (te lage) niveau. De vraag naar mannen verminderde netto met 1 tot 601ook bij de vroüwen een vermindering van 1 tot 86..De Voor naamste mutaties waren: metaal (-7), agrarisch personeel (plus 11),,bundels- personeel (-7 mannen en -5 vrouwen), kantoorpersoneel (mannen -33, vrou wen -1) en overige bedrijfsgroepen (mannen plus 31). Bouwnijverheid: De situatie in de bouw blijft in dit gebied zeer gunstig. Mede in verband met de goede weer somstandigheden nam de werkloos heid af van 143 tot 129 (w.v. Burger lijke-en Utiliteitsbouw van 102 tot 89). De vraag naar personeel bleef in feite gelijk: 117 (-2). Metaalnijverheid: Hoewel het werk loosheidscijfer slechts met 1 toenam tot 472, kan hier zeker nog geen stabi- lisatie-worden verwacht. Twee collec tieve ontslagaanvragen met ruim, 60 man zijn gedeeltelijk afgewerkt, waar- doypover enige tijd (na opzeggingster mijnen) het aanbod wordt vergroot. Verhouding aanbod: vraag is 2:1. HandelspersoneelHet aanbod dat weliswaar i^ts afnam (-11) tot 108 mannen en 106 vrouwen, is te hoog vóór de betrekkelijk geringe (met 12 personen afgenomen) vraag van 17 mannelijke- en vrouwelijke krachten. Kantoorpersoneel: Een vermindering van het aantal werklozen van 2 bij de mannen en 15 bij de vrouwen leidt tot een aanbod van 158 mannen en 196 vrouwen, maar bij een vraag voor 27 mannen en 26 vrouwen betekent dit, dat voornamelijk alleen de goed opge leide krachten gemakkelijk aan de slag komen. Personeel Algemene Dienst: Stabilisa tie van het aanbod op 511 mannen (-1) en 169 vrouwen (plus 7), terwijl de vraag iets toenam: mannen 128 (plus 31) en vrouwen 45 (plus 2). Jeugd: Het aantal jeugdige werklozen (t/m 22 jaar) blijft gelukkig dalen- mannen 329 (-74) en vrouwen 285 (- 51), maar helaas daalde ook de vraag naar jeugdig personeel tot 19 jaar: mannelijk 93 (-4), vrouwelijk 21 (-8). In de zaal van het Leger des Heils, Lange Haven 27 is er woensdag a.s. een spel-en doe-middag voor kinderen van vier tot 12 jaar. De toegang tot de zaal is gratis, aanvangstijd is twee uur. Het vervoer van de vissen geschiedt in met zuurstof geinjekteerde tanks. 00 m 6000 m 6000 ra2 6000 nf 6000 n? EN i NOG GROTER DAN EEN VOETBALVELD GAAT DAT ZIEN NOG G 't Oude Ambacht biedt U 6000 m" toonkamers met een internatiqnale meubelkollektie: woonkamers, eetkamers, slaapkamers, salonmeubelen, zilverkasten, dekenkisten etc. Dit is 1 van de meer dan 100 fauteuils die u/ij hebben verzameld in onze show. Fauteuil 'Holy' met schitterende stoffe ring. Gemaakt van zwaar donkerge brand grenen. Alleen tijdens onze show van 525.- va (±25,'voordeel) VAN BEETHOVENSINGEL -J VLAARDINGEN TEL 3b 79 00 v4 Als een vrije produktie van de Schie- daftise Gemeenschap komt Henk van Montfoort's Showparade op donder dag 31 maart a.s. in het Passage Thea ter. Als presentator bespeelt Henk van Montfoort zelf vijf muziekinstrumen- ten'en treedt bovendien op als zanger. Als zangsolisten werken mee: Conny 'Miller er^ de Italiaanse zanger Tonny Gamp, „Over God praten? Kom nou, dat doe je toch niet? Laat dat maar over aan „kerkmensen", want wat moet ik daar nou mee?". Ja, wat heeft het voor zin je te verdiepen in een moeilijk te begrijpen on derwerp als 't geloof in God? Het lijkt inderdaad onwaarschijnlijk om in deze wereld die aan elkaar schijnt te hangen van door niets en niemand te stuiten gebeurtenissen zoals conflicten, natuurrampen en ander menselijk leed, nog te praten over God! Toch zijn er irfensen die volhouden dat Hij bestaat en wel degelijk be moeienis met de mensen heeft. Het zijn gewone mensen net als jij, ze staan met beide benen op de grond, juist omdat ze beseffen wat de oorzaak van een hoop dingen is. Ze denken beslist niet dat ze beter zijn als een ander, maar ze kennen de bron van waaruit alle leven ontsprongen is en ze weten van de mogelijkheid eens opnieuw te mogen beginnen. Jezus Christus is die bron, Hij roept ons op niet bij de pakken neer te gaan zitten, maar om aan 't werk te gaan op die plaats waar je staat in het le- venir i Ook op de koffiebar vindt je van die mensen die dat geloven en die probe- refi vanuit dalt" geloof te leven. Overwin je twijfel en kom gerust eens langs op zaterdagavond om over deze dingen te praten met ons. Zoals altijd is er koffie, muziek, de mogelijkheid een góed boek of een plaat te kopen... Tot zaterdag! WESTHAVENKADE 71 VLAARDINGEN TELETOONOlO-340122 Dagelijks geopend van 9 tot 17.30. zaterdag van 9 tot 17.00, vrijdags koopavond tot 21.00 Zaterdag 19 maart, 1430 uur: Haags Marionettentheater met „De verdwenen koningskroon", 2,50 p.p. Vrijdag 18 maart; zaterdag 19 maart, 21.00 uur: De voorstellingen yan Kabaret Kwart over Elf gaan niet door, aangezien de leider van deze gföef> voorlopig niet mag optreden, daar zijn stembanden niet in orde zijn. Telefonische reserveringen: tel. 010- 266000, VVV Schiedam, vanaf'maan- dag t/m vrijdag. Tel.. 0 (0-269455, theater, vrijdagar ond en zaterdag vanaf 13.00 uur. u Hans Koffiebar de Goede Haven, B.K.-Laan 29, l Voorzaal Julianakerk, Schiedam. Reparatie k^a^r (erwijl u wacht 4 Dagelijks vart 9r 14 uur en 's avonds na 18 uur. leTuinsingel 15Schiedam Telefoon 010-26 14 17

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 12