Weight Controllers ook in Schiedam verbouwd zaterdag 26 maart In het spoor van NS Gemeente-avond in de Opstandingskerk met Wilka van Ginkel (NCRV) g/j EVATOOM - Schiedam MAGAZIJNVERKOOP Van Branderij tot Booreiland verjongd en vernieuwd te openen. GEBIT STUK J. Veringmeier MGR. NOLENSLAAN 686 Volgende week is het zover, dan zijn we een paar dagen gesloten om aan het eind van die week weer Om het interieur te vernieuwen moet de winkel leeg, daarom tot 16.00 uur een op alle showroom-modellen van koelkasten, wasautomaten, drogers, diepvriezers, gaskookapparaten etc. HOGE EXTRA KORTINGEN! Op de toch al lage EVATOOMPRIJZEN. We kennen slechts 2 voorwaarden: u moet alles zelf meteen meenemen en OP IS OP! M1 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 VRIJDAG 25 MAART 1977 Vermageren als de lichaamsconditie zulks vereist zonder een voordurend gevoel van honger met alle gevolgen van dien, propageert „Weight Controllers", sinds 1975 in Schiedam. Het is een „samen slank club", met vestigingen in eigen land, maar tevens verspreid over België, Frankrijk, Duitsland en Luxemburg. Momenteel loopt er weer een cursus van 16 weken op dinsdagavond in ge bouw Irene, alleen door leden te vol gen met Hetty van Dongen als propa gandiste en leidster. Tussen de zestig en zeventig leden volgen deze cursus, dames, heren en ook jeugdige perso nen welke laatste wat al te fors uit de kluiten gewassen zijn. Er wordt gewerkt volgens een reduc tieplan en wie zich hieraan houdt, ziet de overtollige ponden lichaamsgewicht als sneeuw voor de zon verdwijnen. Het geheim van „Weight Controllers" is niets anders dan de cursisten een andere eetgewoonte bij te brengen, met het geven van eetsuggesties. Het effect hiervan is wekelijks op dinsdag avond te zien, als-er rijtjes van deze cursisten staan te wachten om te wor den gewogen. Ze leven allemaal toe naar een vooraf gesteld streefgewicht en de volharders zien hier om de zeven dagen weer de nodige grammen heengaan om dit te bereiken. In vrijwel alle gevallen worden resulta ten geconstateerd, wat de gewichts- kaart maar al te duidelijk aangeeft. Na het wegen blijven de cursisten ge ruime tijd bijeen en bespreken hun vorderingen met elkaar en beuren de zwakkeren om standvastig te blijven. Hiervan gaat een psychologische wer king uit welke het proces van slank worden alleen maar bevordert. Is het streefgewicht bereikt, dan krij gen de biologisch anders gevormde mensen met een uitstekende li chaamsconditie een diploma plus clubspeld en bovendien een lijst met levensmiddelen enz., die ze moeten blijven gebruiken. Na enkele maanden komen de meesten hiervan nog eens terug. Hoe veel ponden aan totaal lichaamsge wicht hier regelmatig bij mensen ver dwijnen is slechts te schatten. Zeker is dat het er heel wat zijn. Hetty van Dongen was eens een mollige dame, In een rijtje voor de weegschaal die bij de beginners wel eens wil kreu- nu echter is het een slanke den, een le vend voorbeeld voor haar cursisten. Elke dinsdagavond geeft ze graag alle informatie aan dames en heren die weten en voelen dat hun lichaamsge wicht werkelijk de pan begint uit te vliegen. Er zijn al huisartsen die hun te veel geproportioneerde patiënten die hiervan last ondervinden, naar „Weight Controllers" verwijzen en Hetty vindt dat een goede reclame voor haar werk. Hetty van Dongen met de veertien jaar oude Jeanette Lubrecht. Een goed jaar geleden woog het meisje 83 kilogram, nu is haar gewicht gereduceerd tot 55 kilo gram. Zij behoorde tot de „zware" gevallen, maar had uiteindelijk toch succes. Wegens nascholing zijn op donderdag 31 maart en vrijdag 1 april afwezig de volgende huisartsen: M. KLINKUM A. Q. C. KLOMP A. C. NIJS G. PET C. L. A. POLL W. F. SCHEEPE P. V. VALK R. v.d. VEER G. in 't VELD W. J.FRANKE L. H. GEERDES T. B. GOEI mevr. v. HASSELT J. C. S. v.d. HOEK F. JUNGERIU% G. W. KENTIE K.KORTEKAAS Voor spoedeisende gevallen is er op donderdag en vrijdag tot 10.00 uur 's-morgens een spreekuur in de polikliniek van het Noletziekenhuis, ingang Noletstraat. Telefonisch kunt u de waarnemende artsen voor overleg of spoedeisende huis bezoeken bereiken op nr. 260080, tot vrijdagnacht 24.00 uur. Behalve Leen van Ginkel zullen aan deze gemeente-avond meewerken de Chr. Harmonievereniging „Harpe Davids" en het Hervormd jeugdkoor „The Young Voices", beiden uit Schiedam, is er in de pauze voor ieder een een heerlijk kopje koffie en niet te vergeten gemeentezang. Iedereen, ook buiten de wijkgemeen- ten 2 en 3, is van harte welkom. Donderdag 31 maart a.s. wordt er in de Opstandingskerk een gemeente avond gehouden, uitgaande van de Hervormde Gemeente Schiedam. De commissie voor gemeente-avonden van de Hervormde wijkgemeejiten 2 en 3 hebben voor die avond wika Leen van Ginkel uitgenodigd. Leen van Ginkel is bij de NCRV-radio chef van de sociaal-pastorale programma's. Daar onder vallen ondermeer „In 't zilver" (een programma voor ouderen) en „Plein publiek" (een algemeen discussie-programma voor jongeren en ouderen). Na zijn opleiding op „Kerk en Wereld" te Driebergen werkte hij me nig jaar in het Hervormde Evangelisa tiewerk. Daarna nam hij vier jaar het studiesecretariaat van de jongerenbe weging in de Presbyteriale Kerk van Australië waar. Teruggeroepen naar Nederland organiseerde hij het recrea- tiewerk op vele campings, uitgaande van interkerkelijke regionale of plaat selijke commissies. Door een merkwaardig toeval kwam hij bij de NCRV terecht, waar hij nu al een kleine acht jaar aan de uitbouw van deze sociaal-pastorale gerichte programma's werkt. Op de gemeente-avond van 31 maart in de Opstandingskerk (Burg. Hon- nerlage Gretelaan, hoek P. J. Troel- stralaan te Schiedam), welke avond om kwart voor acht begint, ligt het in zijn bedoeling om met u in gesprek te komen over zijn werk. Daarbij zal het programma „Plein publiek" (uitzen dingen iedere maandagmorgen van 9 tot 11 uur op Hilversum 2) centraal staan. Wat er ondermeer aan zo'n we kelijkse reeks uitzendingen vastzit, kunt u dan ook van hem horen. Er is voldoende gelegenheid om vragen te stellen. Het tweehonderd-jarig bestaan van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel waarvan het depar tement Schiedam een halve eeuw be staat, zijn de aanleiding van een ko mende tentoonstelling in het Stedelijk Museum. Vanaf donderdag 31 maart a.s. wordt hier een expositie gehouden onder het motto: „Van Branderij tot Booreiland", een langdurige periode uit de plaatselijke industrie en het ver dere bedrijfsleven van Schiedam. De bij de Maatschappij aangesloten bedrijven zullen zich hier gaan mani festeren met behulp van hun produc ten, foto's of maquettes alsmede met het doen vertonen van dia-klankbeel den. Donderdagmiddag 31 maart zal burgemeester drs. A. J. Lems de ten toonstelling officieel openen nadat de Ir. B. Wilton, voorzitter van het de partement Schiedam, een herden kingsrede heeft gehouden. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's avonds na 18 uur. leTuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26 14 17 Tienertoerders en kris-kraskaart-reizi- gers mogen het vanwege de lange hete zomer in 1976 wat hebben laten afwe ten, de liefhebbers van de NS-dag- tochten kwamen in enkele tientallen procenten meer opzetten; met ruim negentigduizend steeg het aantal deel nemers tot het op een paar duizend na ronde getal van een half miljoen. Die overigens gestage groei van het deelnemerstal brengt de NS ertoe het bestaande assortiment steeds weer te vernieuwen en uit te breiden. Voor 1977, waarbij het seizoen met 1 april al weer voor de deur staat, zijn er niet minder dan negentig verschillen de daguitstapjes, vermeld als NS-dag- tocht of NS-attraktie (deze laatste spe ciaal voor bezitters van een treinabon nement) is de gratis op de stations ver krijgbare brochure. Op de omslag daarvan neemt de NS-man bij voor baat de pet af voor wie weet straks wel de 500.000ste deelnemer. ZOMERTIJD Vanaf 3 april wordt het even goed op letten met het spoorboekje. Vooral bij reizen over de oostgrens. Duitsland doet niet mee met het verschuiven van de wijzers van de klok. Gevolg: de trei- nen naar Duitsland gaan een uur later op weg om op de oude tijd in Duitsland te zijn. Treinen uit Duitsland komen hier een uur later aan. In het binnenland zijn er nauwe lijks wijzigingen. Op een, enkel grens- baanvak na, zoals Hengelo-Oldenzaal, Maastricht-Simpelveld, Groningen- Nieuw Schans. Daar zijn wat wijzigin gen, logisch, omdat het aan de andere kant van de grens een uurtje vroeger is. Wie precies wil weten „hoe laat-ie gaat", haalt zelf even een gratis vouw blad „Zomertijd en de trein" op het station. Twee adviezen. Vanaf 3 april zou elke reiziger even op de gele vertrekstaten op de stations moeten kijken. Vooral goed letten op het overstappen onderweg. Daar kan nog wel eens een verandering in zitten. Ook kan er nu na de laatste trein nog wel eens een „allerlaatste" trein vol gen, vooral in de richting van de rand stad. Bij reizen over de grens niet meer ver trouwen op wat er in het binnenlandse spoorboekje staat. Die tijden kloppen niet meer, althans niet tot 22 mei a.s. Dan gaat het nieuwe spoorboekje in. Dat is helemaal weer bij de tijd. Het spoorboekje buitenland geeft op de gele pagina's de juiste reistijden van 3 april af. Wie telefonisch wil informe ren kan op de navolgende nummers terecht: Amsterdam, 020-238383; Arnhem, 085-451457; Eindhoven, 040-23069; Groningen, 050-122755; Den Haag 070-824141; Haarlem, 023-320079; Hengelo, 05400-58585; Maastricht, 043-14563; Nijmegen, 080-222430; Rotterdam, 010-117100; Utrecht, 030- 315814. SCHOOLREISJES MET NS NS heeft dit jaar voor het eerst kant en klare dagtochten voor scholieren. Er zijn twee bestemmingen: le Amster dam, met bezoek aan Artis, een rond vaart en de hele dag gebruik van tram of stadsbus; 2e Slagharen met bezoek aan het Ponypark en de busrit van en naar station Hoogeveen. Deze school reisjes kunnen worden gemaakt op dinsdag, woensdag, donderdag of za terdag in de perioden 12 april t/m 2 juli en 16 augustus t/m 16 september. De prijs is voor alle plaatsen in Ne derland gelijk, n.l. 15,per kind. Als deze reisjes inslaan dan zal NS be kijken of het aantal bestemmingen volgend jaar kan worden uitgebreid. WEEKENDKAARTEN Het NS-weekendretour is met Pasen en Pinksteren langer geldig. De kaart (normaal zaterdag heen, zondag terug) is in deze weekenden zowel op zater dag als op zondag verkrijgbaar. De te rugreis kan op zondag of op maandag gemaakt worden. De „Meermanskaart" (een groepsbil- jet voor 2-6 personen) waarop normaal niet vóór negen uur 's ochtends ge reisd kan worden, is op Hemelvaarts dag de gehele dag geldig. TIENERTOERKAART Onbeperkt per trein door Nederland toeren: dat kunnen de tieners dit jaar voor het eerst ook in de Paasvakantie. Op alle stations is van 2 t/m 14 april voor 25,de Tienertoerkaart te koop. Een viertal dagen geldig: er kan dus, mits de kaart op 14 april gekocht wordt, tot en met de 17e op worden gereisd. Jongeren t/m 19 jaar kunnen al sinds 0969 acht dagen in de zomervakantie „op de tienertoer". Vorig jaar herfst was dat voor het eerst buiten die zo mermaanden mogelijk. De kaart kostte toen 29,en was vier dagen geldig. De nieuwe aktie met Pasen is een vervolg op deze herfst-tie- nertoerkarrfpagne. Daarmee kan dan worden bekeken welke tijd de jongelui het beste uitkomt om er eens op uit te trekken: het voor- of het najaar. Om een niet te grote aanslag te doen op de beurs van de jonge reizigers heeft NS de prijs dit keer verder kun nen verlagen: voor 25,kan het rei slustige volkje in vier dagen al die ste den en dorpen bezoeken die vaak al leen van naam, uit de aardrijkskunde les bekend zijn. NAAR DE KEUKENHOF Van 30 maart tot medio mei 1977 brengen de spoorwegen op de bekende treintoegangsbiljetten de Keukenhof minnaars weer naar de lusthof van Ja- coba van Beieren. Op meer dan 100 NS-stations worden gereduceerde spoorkaartjes gereed ge houden die recht geven op een trein reis of naar Leiden of naar Haarlem en terug, een aansluitende busrit naar de Keukenhof en ook weer terug en de toegang tqt Keukenhof.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 17