Schiedamse dierenbescherming en "redt de zeehond" Geld voor nieuwbouw Ursus en W.F./V.V.K. VOORGOED Zwemsu ccessen voor S.I.S. "De Ooievaars" VVV zoekt particuliere 'paasbedden Boekenweek 1977 brengt de schrijver Maarten t HART in het Stedelijk Museum Jaarlijkse fancy-fair in de Van Lieflandschool WC'V Voorlopig geen nieuwbouw GSD in Schiedam Noord Harmonie-orkest Muziekschool in 4-Molens KRUISINGA OVER PROGRAMMACOLLAGES Genezing vraagt tijd Bingo bij W.V. Blijdorp ervaren chef voor het magazijn en de expeditie f J. J. de KAPER a.s. DONDERDAGAVOND 31 MAART GEEN SPREEKUUR 5 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 22 VRIJDAG 25 MAART 1977 Heeft u ook met afgrijzen de gruwelijke beelden van de afslachting van jonge zeehonden gezien, door Canadese en Noorse pelsjagers? Ondanks hevige protesten van dierenbeschermers uit vrijwel de gehele wereld, vindt de jacht normaal door- rwm r gang, hetgeen betekent dat aan het einde van het jacht seizoen 170.000 jonge zeehondjes zullen zijn vermoord. Brian Davis, de grote voorvechter voor de zeehond, geeft de moed echter niet op. Hij heeft het plan opgevat voor de volgende jachtperiode met nog krachtiger protesten bij de Canadese en Noorse regering aan te kloppen. Der halve worden reeds nu over de hele wereld adhesiebetui gingen verzameld om straks zo sterk mogelijk te staan. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, verzoekt u uw adhesiebetuiging in de vorm van brief of briefkaart te zenden naar: Die rentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 te Schiedam. De af deling zal zorgdragen dat uw protest wordt doorgezon den naar het centrale verzamelpunt. Giften, teneinde de kosten van de aktie van Brian Davis te bestrijden, kunnen worden gestort op gironummer 216407 t.n.v. penningmeester Ned. Ver. tot Besch. v. Dieren, afd. Schiedam, onder vermelding „Zeehon- denaktie". Voor doorzenden van het geld zal worden zorggedragen. Als u op langere termijn het totale werk van Dierenbe scherming wilt steunen, wordt dan lid van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Dieren, door aanmel ding bij de ledenadministrateur van de afdeling Schie dam, de heer A. J. Drenkelford, Ed. van Beinumlaan 41, tel. 700850. De minimale contributie bedraagt 15, per jaar, dat is plm. 4 ct. per dag (de gemiddelde sigaret kost 9 cent!). Als lid ontvangt u elke maand het keurig verzorgde maandblad van de vereniging. Drie voetbalverenigingen in Schiedam namelijk: Ursus, WK en WF kunnen de vlag uitsteken. Deze week heeft het gemeentebestuur tijdens het wekelijkse col- legeberaad besloten om een eerste aanzet te geven voor nieuwbouw van kleedlo kalen annex clubhuizen op de nieuwe complexen die beide verenigingen gaan betrekken en die in feite al maanden voor gebruik gereed zijn. Ursus gaat naar de Paralelweg pal achter het station Schiedam- Rotterdam-West. Het gemeentebe stuur gaat nu aan de gemeenteraad het voorstel doen om deze vereniging een bedrag van 120.000,beschik baar te stellen voor de nieuwbouw van het clubhuis. De bijdrage wordt pas verstrekt na goedkeuring van de teke ningen en het bestek, terwijl men van deze vereniging verwacht dat de werk zaamheden volgens de regels worden uitgevoerd. WF en WK gaan naar de ook al gloednieuwe velden aan de Schiet baanstraat in Bijdorp, vlak bij het sta tion Schiedam-Nieuwland. Hoewel er sprake is van twee verenigingen wil het college dat beide voetbalclubs een ju ridisch samenwerkingsverband opzet ten zodat een instantie aanspreekbaar is. Zij krijgen dan op dezelfde voor waarde als Ursus een bedrag van 360.000,—. Beide bedragen komen ten laste van het fonds welzijnsvoorzieningen. Een bestuursdeputatie van de drie vereni gingen zal binnenkort op bezoek gaan bij de Schiedamse sportwethouder Herman Posthoorn. Daar zal de wet houder een mondelinge toelichting ge ven op het collegevoorstel aan de ge meenteraad. Na goedkeuring door de raad zal eerst nog op de toestemming van Gedeputeerde Staten moeten wor den gewacht, voordat met de bouw kan worden begonnen. Het gemeentebestuur vindt nog niet dat er is aangetoond dat de centralisa tie van gemeentelijke sociale dienst nodig is. Mede daarom heeft het colle ge deze week tijdens het wekelijkse kabinetsberaad voorlopig besloten geen voorstel aan de gemeenteraad te doen om tot de bouw van een nieuwe wijkkantoor in Schiedam Noord over te gaan. Wel heeft men besloten de werkgroep te vragen of zij het maken van spreek kamers in het toekomstige wijkcen trum Schiedam Noord in gedachten hebben en zo ja, of deze zo nodig ook voor gemeentelijke doeleinden, dus b.v. voor de gemeentelijke sociale dienst, bruikbaar zijn. DIERENARTS Jan Steenstraat 39 (Bij uitzondering) Het middag spreekuur gaat normaal door. De afdeling zwemmen van de Schie damse Invalidensportvereniging „De Ooievaars" was met een ploeg aanwe- zig bij een in Goes gehouden zwem wedstrijd voor leden van de bij de Ne derlandse Invaliden sportbond aange sloten verenigingen. Het was de zustervereniging „Beve- lande" die het toernooi had uitge schreven met medewerking van de plaatselijke zwemvereniging „De Ganzen", vandaar dat de wedstrijden plaatsvonden in het Ganzenbad. Zoals gewoonlijk werd gezwommen in cate gorieën afgestemd naar de aard van de handicap. Anja Wolthuis (13) kwam uit in klasse 9 voor junioren licht gehandicapt op de 50 meter vrije slag en eindigde op de le plaats met als tijd 1.03.7 mnt. Met deze tijd kwam ze als eerste te staan op de in deze zwemklasse inge voerde nationale recordlijst, waarvoor internationaal nog geen erkenning be staat. Een goede prestatie van Anja, die er op moet rekenen dat haar ge zwommen tijd zeker door andere zwemmers van de N.I.S. zal worden aangevallen. Haar clubgenoot, Willem Noorduin (11), klasseerde zich als derde op de 25 I meter schoolslag in klasse 8 met als tijd 1.8.2 mnt. Cor Chatelain bereikte op de 50 meter rugslag een eervolle 6e plaats en had als tijd 1.39.2 mnt. Het Harmonie-orkest van de Schie damse Muziekschool geeft op woens dag 30 maart a.s. een concert in het Dienstencentrum „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan, aanvang 20.00 uur. Het orkest wordt geleid door de heer C. Matla en voert werkjes uit van Jef Penders, H. van Lijnscho ten, Ted Huggens, Eric Osterling, W. Houtvast en o.m. van Lennon McCartney. De 13 jaar oude Anja Wolthuis uit Schiedam die in Goes de eerste snelle tijd liet registreren op de nu ook voor haar klasse ingevoerde nationale recordlijst voor zwemmers/sters van de Nederlandse Invaliden Sportbond. De VW zoekt bedden bij partiku- lieren om zo aan de vraag te vol- doen van de te verwachten toeris ten met de komende feestdagen, Pasen en Pinksteren. Iedere partikulier die een bed be- schikbaar wil stellen wordt ver- zocht zich bi verbinding te stellen met de VW, tel. 266000. Ter gelegenheid van boekenweek 1977 komt de in Maassluis geboren auteur Maarten t Hart op 1 april bi het Ste delijk Museum van Schiedam praten over eigen werk. Onder motto: „Over Ratten en andere Mensen" zal hij zijn luisteraars het nodige vertellen over zijn literaire en andere publicaties. Sinds 1971 zijn van hem twee romans verschenen: „Stenen voor een ransuil" en „Ik had een wapenbroeder"; de .verhalenbundel „Het vrome volk" die werd bekroond met de Multatuliprijs; de studie „Ratten" en de essaybundel „De kritische afstand". Deze maand verschijnt zijn nieuwe bundel verhalen onder de titel „Mammoet op zondag". De avond kwam tot stand dankzij de samenwerking van de Vrienden van het Stedelijk Museum, de direktie van het museum en vier Schiedamse boek handels. De avond begint om acht uur. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar ad. 5,voor leden van de Vrienden van het museum 3,bij de onder staande adressen: de kassa van het Stedelijk Museum; Boekhandel J. S. van Leeuwen, Broersvest 44; Boek handel Niemantsverdriet, Lange Kerkstraat 52; Boekhandel Rebers, Hoogstraat 146 en Boekhandel Rood- bol, Rubensplein 16, alle gevestigd in Schiedam. Het Nieuwe Stadsblad Het plaatselijke CDA organiseert za- terdagavond a.s. in gebouw „De Rank", Schiedamseweg 122 in Kethel een verkiezingsbijeenkomst. De fractievoorzitter van de CHU, dr. Kruisinga, gaat het woord voeren over het onderwerp: „Programcolleges". Er is mogelijkheid tot discussie. De avond begint om acht uur. Psychische wonden zo zeggen psychologen moeten even goed tijd hebben te kunnen genezen als licha melijke wonden. Gekwetste gevoelens en hartezeer behandelt men het beste door zichzelf een beetje te verwennen, een lekker warm bad te nemen en/of naar rustige muziek te luisteren. Opgekropte gevoelens van woede daarentegen verdwijnen door, om maar eens een voorbeeld te noemen, een kussen door de kamer te gooien of eens lekker luid te schreeuwen. De beroemde blauw/witte streepbroek van Wrangler is in town. Haast je dus. We hebben ook de grote mode voor de zomer: wit, legergroen en kaki. Van f40,- tot f85,-. (Kok voert de merken Levi's, Lois, Wrangler, Lee en Mustang), ROTTERDAM Weste wagenstraat 80, West Kruiskade 57 Schiedamseweg 1. Zwart/anstraat 133. Jonker Fransstraat 114 CAPELLEa/d IJSSEL Winkelcentrum De Koperwiek 71-73 HOOGVLIET: Winkelcentrum Middenbaan 136-138 SCHIEDAM Rotterdamsedi/k 429 DELFT Choorstraat36 LEIDSCHENDAM Winkelcentrum Leidsenhage. Liguster 18. Met medewerking van de leerkrachten en de oudercommissie organiseert de W. A. van Lieflandschool, gelegen in de Beatrixlaan tegenover het zwembad Groenoord, zaterdag de traditionele Fancy Fair, voor het publiek geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Behalve de gebruikelijke kermisat tracties zijn er nog genoeg andere stands waar leuke prijsjes zijn te win nen. Filmvoorstellingen en het spelen van Bingo en zelfs prijsmelken beho ren ook tot het pakket van zaken die anders dan anders zijn. Voor het bekende natje en droogje zorgt de keuken en aan de bar kunnen de bezoekers onderling converseren. Ten gerieve van moeders met kleine kinderen is een vrolijke crèche be schikbaar. De Wijkvereniging „Bijdorp" in het vroegere Kethel, organiseert zaterdag in gebouw ,,'t Trefpunt" een bingo avond voor leden en introducé's. De eerste balletjes gaan om ongeveer acht uur rollen. Te koop: Kreidler brommer, prima staat, vraagpr. 750,met verz. v. Swindenstr. 55A, tel. 267744. Te koop: Citroen CV 4, bwjr. aug. '72, km-st. 73000. G. v. Soest, Paulus Pot- terstr. 10, tel. 263424. Te koop: Daf 44 950,—; Daf 33 450,—; Simca 1000 900,Audi 90 SL 550,—; Cresent b.b.-motor 5 PK 250, Tel. 267592. Te koop: inruil alumi nium jalouzieën, allë maten, vanaf 30,Jekaluxe, Hoogstraat 152, tel. 262433. Bloemzaden, Dahlia's, Lelie's, Gladiolen etc., turf- potjes. De Plantentuin, Wa rande 198, Schiedam. Bij ons vindt u nog de ouderwetse corsetten met veter, oerdegelijk in div. maten in zalm en wit, met en zonder buikband. Ook maatwerk! En bent u moei lijk ter been, wij komen nog steeds bij u thuis. Gez. Wil- lems, Broersvest 75, tel. 266819. Te koop gevraagd: hele inboedels, oud en modern, kasten, schilderijen, vazen, klokken. Bel of kom langs: Archimedestr. 10B, tel. 2655 IS. Te koop: mod. eethoek met ronde tafel. Tel. 731447. Te koop wgs. verh.: bankstel; brommer Kreid ler; salontafel; kachel; vis- bak met tafel 115x50x50. Alles t.e.a.b. Tel. 262743. Te koop: 4 stoelen; bergmeubel 150, Queen-Anne. Aleidastr. 62A. Te koop: Simca 1000 GLS automaat, aug. '72, van le eig., schadevrij, 43000 km., rijdt prima. Franselaan 258A. Wij zijn een technische groothandel met o.a. een kompleet toeleveringsprogramma sanitair. Door een sterke toename van de omzet is er plaats voor een Onze gedachten gaan uit naar een medewerker tot 40 jaar, met ervaring in een dergelijke funktie. Hij zal de uiteindelijke verantwoording dragen voor de binnenkomende en uitgaande goederen. Naast organisatorische eigenschappen dient hij administratief inzicht te bezitten om de dagelijkse in- en uitgaande goederenstroom te koördineren en te begeleiden. Daarbij is takt en souplesse vereist om leiding te kunnen geven aan ca. 12 man personeel. In dit geheel is de bereidheid om zelf mee te werken noodzakelijk. Voor deze verantwoordelijke en gevarieerde werkzaamheden geldt een salaris in overeenstemming met de hoge eisen alsmede voortreffelijke arbeidsvoorwaarden. Uw sollicitaties met alle ter zake dienende gegevens kunt u zenden onder nr. 2840 aan het bureau van dit blad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 22