Clara Stroman uit gemeenteraad; Lou van der Stoel moet erin C. KOK iSo verder Deel PvdA wil Jan Simons a/s afdelingsvoorzitter Eiken klokken OmVAMGST-STATlOli LöKAAL-CQITRUH {msrnmi'fWt) mmMrntum urrvoesr«« ptt traject-versterker WIJKCENTRUM wuKvoeaftSSKABEUiET 6R0EP5-VERSTERKER tfTW-lkt®? N r JUWELIER BROERSVEST93 TELEFOON 267937 SCHIEDAM Mooi haar thuis verzorgen BRRKETBRKKERIJ mfll/OR van WIJK Onze grote sortering PAASARTIKELEN is eigen fabrikaat dus van goede kwaliteit! HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 25 MAART 1977 0ftKS^S» Een schematisch voorbeeld hoe zohi straalverbinding voor kabeltelevisie in el kaar steekt. Bij het tweede „blokje" van boven is het lokaal-centrum (Beethoven- flat) aangegeven. Een centrale ontvanger kabel-t.v. zal dus op de 20ste verdie ping van de Schiedamse Van Beethovenflat worden geïnstalleerd. Alle overbe kende t.v.-antennes op de hoofdmast zijn dan gericht op de landen die hun beel den doorstralen via Ommoord naar Schiedam. Vervolg van pagina 1 van de bovengelegen woningen in de kamer of gang te zien zijn, waarbij de kans op storingen tijdens werkzaam heden binnen, niet onmogelijk is. VOORLICHTING Ook aan de voorlichting wordt veel gedaan. Zo ontvangt iedere bewoner een voorlichtingsboekje, waarin een uiteenzetting wordt gegeven over de Centrale Antenne Inrichting. Dit boekje wordt ongeveer vier weken vóórdat met de werkzaamheden wordt gestart bezorgd. Voor het gebied in het westen van de stad vindt een eerste informatie plaats door middel van een brief en tegen de tijd dat met de signaal-levering begon nen kan worden (medio oktober) ontvangen de bewoners alsnog het in formatieboekje waarmee men zich dan pas als abonnee op kan geven. Herbestratingswerkzaamheden, het maken van woonerven enz. zijn de oorzaak tot het zo spoedig mogelijk aanleggen van het C.A.I.-net in het westen van de stad. Dit om onnodig graafwerk en zware beschadiging van nieuw straatwerk te voorkomen. Abonnee-werving ge schiedt middels het informatieboekje. De tijdsduur van vier weken wordt nog met een beperkt aantal weken ver lengd als qevolg van de tijd nodig voor het aanleggen en installeren van het C.A.I.-net. Hierdoor is tijdens vakan tie en/of ziekte een grote spreiding- stijd beschikbaar. Iedere abonnee ontvangt een extra boekje over het technisch gedeelte van de C.A.I. en een uiteenzetting met beeldweergave voor het zelf vaststellen van de oor zaak van een tv-storing. Het huidige PvdA-gemeenteraadslid Clara Stroman, die tot midden verleden jaar wethouder voor vorming en recreatie was en toen wegens persoonlijke pro blemen aftrad als wethouder, stapt per 1 mei uit de gemeenteraad. Zij treedt per zelfde datum in dienst van het gemeenteziekenhuis als medewerkster op de afde ling revalidatie en maatschappelijk werk. Aangezien dit een ambtelijke funktie is, is dit onverenigbaar met zitting in de gemeenteraad. een grote stad als Rotterdam hebben een nadelige invloed op de zogenaam de lange afstand-ontvangst van tv- en FM-signalen. Het ontvangstation Ommoord aan de Annetoile Franckeplaats ligt hemels breed circa 16 km. in oostelijke rich ting t.o.v. het ontvangstation Schie dam op het Van Beethovenplein. Het ontvangstation Ommoord heeft in oostelijke richting gezien geen voorgrond-bebouwing, hetgeen de ontvang-condities van de Duitse pro gramma's goed maken. In het ontvangstation in Schiedam worden de Nederlandse programma's ontvangen. Hier is ook de aanwe zigheid van reserveschakelingen voor de Nederlandse en Belgische pro gramma's. De overige FM-radiopro- gramma's d.w.z. Nederland, België en Engeland worden eveneens in Schie dam ontvangen. Vanuit het ontvang station, dat op de 20e verdieping van de Van Beethovenflat is aangebracht, worden de signalen via kabels naar het lokaalverdeelnet getransporteerd. Het lokaalverdeelnet is a.h.w. de rug gegraat van het CAI-net. De aanleg en exploitatie van dit net-gedeelte is een zaak van de PTT. Op dit lokaalver deelnet worden in totaal 32 wijkcentra aangesloten. Per wijkcentrum worden 500 cl 1500 van signaal voorzien. De wijkcentra voeden op hun beurt de eindversterker-combinaties waarop 4o tot 50 woningen worden aangesloten. In het geval er grotere kabellengten tussen het wijkcentra en de eindver- sterkers liggen, wordt eventueel een groepsversterker toegepast, waarop dan meerdere eindversterkers worden aangesloten. OUDE WIJKEN Daar waar mogelijk zullen de eind- en groepsversterkers worden onderge bracht in de onderbouw van flats e.d. Het merendeel van het woningbestand in Schiedam is flatbouw, zodat het duidelijk is dat een zeer groot deel van de kasten binnen bebouwing wordt aangebracht. Indien noodzakelijk, met name in de oudere stadswijken, zal het straat- meubilair van een waterdichte uitvoe ring zijn waarbij gestreefd is om de kasten zo klein mogelijk te houden. Uiteindelijk dienen de woningen aan- gesloten te worden, die zal in principe volgens het zg. mini-sternet systeem worden uitgevoerd. Eventueel, afhankelijk van de bebou wing, zal een deel van het net als af- taksysteem worden aangelegd. In flats zal zoveel mogelijk gebruik worden gemaakt van bestaande pijpen en buisleidingen. Het is duidelijk dat gevelmontage zo beperkt mogelijk zal worden toege past. In de oude wijken is het echter niet geheel te vermijden. Het merendeel van de kabels ligt in de grond, maar men moet nu eenmaal op een bepaald punt de woning in. Aan leg van kabel in tuinen aan de achter zijde is praktisch onuitvoerbaar. Complete gevelmontage in horizontale uitvoering geeft bij een mini-sternet bossen kabel van 10 of meer in het zicht. Binnen door de woningen is geen alternatief omdat dan in de be nedenwoning steeds meerdere kabels Als opvolger komt in aanmerking de huidige voorzitter van de PvdA-afde- ling Schiedam, Lou van der Stel. Aan gezien volgens de gedragscode van de ze partij de funktie van afdelingsvoor zitter onverenigbaar is met die van gemeenteraadslid, zal hij voor het voorzittersschap moeten bedanken. Aangezien niemand in aanmerking wenst te komen om de plaatselijke PvdA afdeling te leiden, is hij even tueel bereid, tijdelijk als voorzitter aan te blijven. Een deel van de PvdA leden wil de be kende Jan Simons op de voorzitter- stoel van de Schiedamse PvdA zetten, maar zijn kandidatuur is bij een ander deel van deze politieke partij nog al omstreden. De heer Simons was vele jaren fraktievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad. Na zijn aftreden wegens zeer drukke werkzaamheden, hij is directeur van Pakhoed Beleggingen, is hij ook diver se malen opgetreden als informateur „van twee opeen volgende college's. Op hem was mede het liedje van toe- Door de aannemingscombinatie wordt aan iedere bewoner, 3 tot 4 dagen vóór de aanvang van de installatiewerk zaamheden, een drukwerkje uitgereikt met de mededeling wanneer de aan sluiting op het C.A.I.-net gaat plaats vinden. Tevens wordt hierin nogmaals gewe zen op de mogelijkheid tot aanmel ding als abonnee en eventuele overige informaties, zoals plaats van de voor lichtingsstand en telefonische infor matie bij de Technische Bedrijven af deling C.A.I. Tijdens aanlegperiode is een speciale storingsdienst aanwezig voor afhande ling van klachten tijdens het in bedrijf nemen van wijken, die recentelijk op de C.A.I. zijn aangesloten. Storings meldingen via G.T.B. naar installa teur. De vergoeding is voor het eerst ver schuldigd voor de maand volgende op die, waarin voor de eerste maal signa len door middel van de C.A.I. zijn ge leverd. De 10,05 per maand zal worden ver rekend met de twee maandelijkse af rekening van het gas en water. Een suggestief beeld hoe een televisie-bos vaak een weinig fraai beeld oplevert. Hier heeft onze fo tograaf van onderaf tegen een hoogbouwflat aangekeken waarbij zijn oog of beter zijn lens op tien tallen uitsteeksels en staketsels van televisie-antennes stuit. Bij een centraal-antennesysteem zal men in elk geval van een dergelijk „sto rend beeld" verlost zijn... passing „lijmen Jan en dan op z'n Schiedams". Drs. Jan Simons is met name bij de nieuwe linkse groepering binnen de Schiedamse PvdA een omstreden fi guur, voornamelijk omdat hij de kracht bezit om roet een paar woorden al hun hemelbestormende argumenten onder tafel te vegen. Voor de lieve vre de en met het oog op de komende Tweede Kamer-verkiezingen wil de plaatselijke afdeling van de PvdA op dit moment alles behalve politieke rel len binnen eigen partij en daarom wil Lou van der Stel best nog een paar maanden voorzitter blijven. Daarbij zit de Pvd A-afdeling Schie dam nog met een levensgroot pro bleem. De kandidatenlijst voor de ge meenteraad zoals die is vastgesteld voor de verkiezingen van 1974 is bijna uitgeput. Bij het bedanken van een lid wordt de lijst eerst weer van begin af in werking gesteld. Dat betekent dat allereerst oud-wethouder Cor Bolmers in aan merking komt voor een zetel in de Volg. afb. 504.- met Westminsterslag Schiedamse gemeenteraad. Gezien de problemen die hij met een deel van zijn PvdA heeft gehad zal hij beslist bedanken. Vervolgens komt Jaap Looy in aanmerking, die eind verleden jaar uit de raad stapte. Ook hij heeft totaal geen trek meer om in de gemeenteraad te gaan zitten. Vervolgens is dan aan de beurt Geert van der Linden, maar die heeft zich eind verleden jaar op het ontwikkelingswerk in de Philipijnen gestort, zodat Lou van der Stel wel gedwongen wordt om in de gemeente raad te gaan zitten. Een ander pro bleem waarmee de plaatselijke PvdA worstelt is het willen bedanken van ge meenteraadslid Jaap de Visser. Hij is overbelast met zijn werk en heeft geen tijd meer om fraktievergaderingen en andere politieke bijeenkomsten van zijn partij te bezoeken. Wel komt hij trouw naar de gemeenteraadsvergade ringen, maar ook de raadscommissie vergaderingen moeten het zonder de aanwezigheid van Jaap de Visser doen. Aangezien de PvdA-lijst vrijwel is uit geput vraagt de plaatselijke PvdA of hij toch tot september 1978 in de ge meenteraad wil blijven zitten. Dan treedt namelijk de nieuwe gemeente raad op waarvoor in het voorjaar van 1978 verkiezingen worden gehouden. In samenwerking met drogisterij De Papaver organiseert Poly Cosmetics maandag een informatie-avond in Ho tel Restaurant Rijnmond, Nieuwland- plein 12, alhier. De aanwezige dames krijgen hier alles te horen over de vele mogelijkheden die er zijn om hun haar te verzorgen en te verfraaien. Bij twee modellen worden een thuis- permanent en een kleurenshampoo aangebracht. Boven worden films er vertoond en de dames krijgen middels kleurendia's van de nieuwste haarmo de te zien. Gratis toegangkaarten zijn verkrijgbaar bij drogisterij De Papa ver, Dam 3. UNIEK GELEGEN aan de MAASBOULEVARD SCHIEDAM Café-Restaurant „EUROPOORT" In ons uniek gelegen bedrijf beschikken wij, naast het café restaurant, over zalen voor bruiloften, recepties en diners van 10-200 personen. Vraagt u eens vrijblijvend prijsopgave. Ruime parkeergelegenheid Telefoon 010 - 26 46 25 w Rotterdamsedijk 419 Telefoon 26.77.04.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3