EXPOHAI, Haal in de lente het najaar in huis en plak 't op de muur Gediplomeerden Kabaret Tekstpierement in het EHBO-Kethel 'Zoldertheater Figurentheater Triangel in de Teerstoof" Fancy-fair in de Dom. Savioschool Friese schaap in kinderboerderij werd moeder Poppentheater Bloeps in de Teerstoof KI(;i<\|{Stadsblad KLEINE 20 MILLE VOOR DE RHEUMA- BESTRIJDING 1 r~r~— Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 VRIJDAG 1 APRIL 1977 VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN TEL 35 79 00' ia één van de 24 Randstad-Edities die wekelijks in een groot gedeelte van Zuid-Holland met een totale oplage van ruim 680.000 exemplaren huis-ian-huis worden verspreid. Voorjaarsnieuws voor het interieur: haal het najaar in huis en plak het op een muur. Dan krijgt u een per manent stukje herfst aan de wand met de meest natuurlijke impressie die u zich maar bedenken kunt: het roestkleurige eikeblad waar elk na jaar de bossen weer vol mee liggen en waartegen het nog steeds zo ple zierig schoppen is. In het Verre Oosten zijn ze op het idee gekomen om iets met die herfstbladeren te gaan doen in huis. Men maakte er wandbekle- ding van. Zoals je tegenwoordig kurk, grasvezel, jute of ander tex tiel op de muur kunt plakken, kun je dat nu ook met die bladeren doen. Dit in Nederland gloednieuwe pro- dukt (Nanking heet het), wordt ge vormd door vele eikebladeren, die op een stevig soort papier zijn aan gebracht en dit via een speciaal, goed hechtend procédé, zodat men thuis beslist geen vallende bladeren krijgt. De bladeren zijn op kleur uitgezocht en op contrasterende, dan wel harmoniërende onder grond artistiek verwerkt. Zondermeer apart, dit jongste voorjaars interieurnieuws, vooral geschikt voor een stuk muur dat eruit mag springen, in welke ruim te dan ook, waarbij we ook aan etalages en showrooms denken. De prijs van dit door Jan van den Hulst Behang te Schiedam exclu sief voor ons land geïmporteerde Nanking varieert van 24 tot 38 gul den per strekkende meter, dit op 90 cm. breedte. Bijgaande foto laat u vier typen van dit blad-,.behang" zien, gedra peerd in wat je op z'n minst een na tuurlijke omgeving kunt noemen. A.s. zaterdagavond 2 april een geheel ander programma in het Zoldert heater in de Teerstoof, nl. een Figurentheater voor volwassenen. Het gaat om het Figurentheater Triangel van Henk en Ans Boerwinkel. Het Figurentheater Triangel-speelt uitsluitend voor volwassenen en heeft een internationaal repertoire. De voorstellingen bestaan uit een aaneen schakeling van korte, tekstloze nummers met marionetten, maskers, stok en handpoppen, afgewisseld door schimmenspel en demonstraties voor de kast van al deze bewegingstechnieken. Hierdoor ontstaat een contrastrijk programma, dat zeer verrassend op de toeschouwers inwerkt. De num mers zijn, mede door de geraffineerde belichting, poëtisch van sfeer, soms vreemd en obsederend en dan weer doortrokken van fijnzinnige humor. Het is een verstilde droomwereld, waarbij soms even functioneel gebruik wordt gemaakt van wat bijpassende geluidjes. Er wordt bewust gestreefd naar een pure vorm van poppenspel met de nadruk op het visuele, waar door het in eerste instantie kunstzinnig gestalte geven van de verschillende figuren dan ook een belangrijk onderdeel is. Beeldend gezien roept deze poppenwereld dikwijls associaties op met kunststromingen als b.v. het magisch realisme, terwijl de tot de essentie teruggebrachte sfeerbeelden in dit kleine theater ook wel met gedichten worden vergeleken. Voor zijn poppenwerk kreeg Henk Boerwinkel in 1973 de culturele prijs van Drenthe, sindsdien verscheen het Figurentheater Triangel verschil lende keren op de televisie in binnen- en buitenland, radio en pers spraken zich zeer lovend uit en door mondelinge reclame van enthousiaste toe schouwers werden er in de loop der jaren steeds meer voorstellingen gege ven. Kaartjes voor bovengenoemde voorstelling kunnen gereserveerd worden via het VVV Schiedam, tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455. Prijzen: 8,50 en 6,75 voor CJP en 65-plus. Het Paasweekeinde zal het Zoldertheater in de Teerstoof gesloten zijn. Op 25 maart j.l. werden in het Schep- huis examens afgenomen voor het ver krijgen van het Eenheids-diploma. Van de EHBO Ver. St. Liduina in Kethel waren er 23 kandidaten, die al len slaagden. Het waren de dames: S. C. Clausen, Y. J. Doesburg, M. J. v. Heusden, M. M. Brussé, L. M. Heyster, N. C. Hoog werf, M. H. Jansen, L. Koning, M. A. M. Maat, J. H. Overmijer, M. C. G. Petit, A. M. v.d. Sluis, A. L. Vrede- bregt, J. G. Lindeboom, H. J. Sten- dahl, en de heren: L. Bouman, F. W. v. Dam, J. Gieles, A. M. Hoogendam, P. J. Merwijk, A. Roszbach, Th. Sie- mensma en M. H. v.d. Ven. Het examen werd fagenomen door J. v.d. Merwe, arts uit Maassluis en mej. M. v. Dorp uit Zoetermeer. De onlangs gehouden collecte ten bate van de rheumabestrijding leverde een opbrengst op van 19.358,een mooi bedrag dat bij de organisatoren de stoutste verwachtingen heeft over troffen. Het is overigens de laatste collecte ge weest, want volgend jaar zorgt de PTT voor het huis-aan-huis bezorgen van giro-stortingskaarten, wat de op brengst waarschijnlijk nog groter zal doen zijn dan wat nu ijverige collec tanten met grote inzet wisten bijeen te brengen. Op zondag 3 april zal er in de Domini- cus Savioschool aan de Dr. Schaep- mansingel een grote fancy fair worden gehouden, waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan de Vastenak- tie, nl. een polikliniek in Mahabalipu- ram (India). Vele attrakties, zoals een Rad van Avontuur, „koppensnellen", hengelen, doelschoppen enz. zullen er voor zor gen, dat voor dit goede doel een zo hoog mogelijk bedrag kan worden be schikbaar gesteld. De fancy fair is vanaf half twee geopend. Ook zullen er poppenkast-, dia- en to neelvoorstellingen worden gegeven. Kortom, voor ieder is er wel iets te be leven, waarbij dan ook nog fraaie prij zen kunnen worden gewonnen. Het Friese schaap, een geschenk van het dorp Grote Veerpolder in het kader van 125 jaar Friese Landbouw Maatschappij, liep blijkbaar in haar laatste dagen toen het naar haar nieuwe verblijf, de kinderboerderij werd overgebracht. Enkele dagen geleden werd ze moeder van een welgeschapen zoon. Het rammetje maakt het uitstekend en ook moeder is wat bijgekomen van een zeer zware bevalling. De goede afloop is te danken na een ingrijpen van de verzorgers, o.w. de heer Van Puffelen die met moeder en kind op de foto ging. Vrijdagavond 1 april 21.00 uur komt Kabaret Tekstpierement weer naar het Zoldertheater in de Teerstoof met hun nieuwe programma „Wacht u voor de hond", van welk programma in het begin van dit sei zoen 2 try-outs in het Zoldertheater werden gegeven. Kabaret Tekstpierement bestaat uit: Guuske Kotte, Lucie de Lange, Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga (piano). „Wacht u voor de hond" is het vijfde lustrum-programma van dit kabaret. En dat hopen ze in de montering ervan tot te brengen. Het thema van deze nieuwe voorstelling is „angst". Ofwel „waar zijn wij bang voor". Onzekerheid, onbehagen... het betekent natuurlijk niet dat Tekstpierement zich opeens werpt op een somber programma: er wordt om angst vaak erg gelachen, en hoe vaak komt het niet voor dat men pro beert onzekerheden weg te schateren? En hoeveel boeren-met-kiespijn zijn er niet in Nederland! Jos Brink schreef weer alle teksten. Frans Sanders geeft er vorm aan. Henk Bokkinga tekent voor muziek en begeleiding. „Wacht u voor de hond" is een programma waarin de uiterste relativering wordt nagestreefd, met als eindpunt de lach, de clowneske herkenning. Alleen is die lach vaak een lach die vergaat. Wacht u voor de hond. Zijn we bang voor de hond of zijn wij bang voor onszelf... Door het combineren van inhoud en vorm, door contrasten te scheppen tussen ongebonden pret en navrante constatering, geeft Tekstpierement haar eigen visie. In de Paasvakantie wordt zoals gebruikelijk een extra poppenvoorstelling in het Zoldertheater in de Teerstoof georganiseerd; dit keer op woensdag 6 april, aanvang 14.30 uur. Het Poppentheater Bloeps van John van Meltenburg zal het programma „Tante Elise is mooi jarig" brengen. De korte inhoud van dit programma: Als Tante Elise nog op het nippertje ontdekt, dat ze jarig is, moet ze het hele feest nog voorbereiden. Ze begint met afwassen en als ze dan even in het sopje blaast, komen de bellen, maar óók de bellenridder! Hij raakt Tante aan en daardoor valt tante vijf jaar in slaap. Neef Wammes komt op verjaarsvisite en wanneer hij samen met zijn vrienden gaat helpen, zit ten we weer midden in een spannend avontuur. Kaartjes voor deze voorstelling kunnen bij het VVV gereserveerd worden vanaf maandag 28 maart hf 2,50 p.p. (tel. 010-266000). Tijdens het Paasweekeinde is het theater ook met betrekking tot het Pop pentheater gesloten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 16