Certina Enorme belangstelling afscheidsreceptie dr. tijdens de Houthuysen C. KOK neem vaker een bloemetje mee óók na zessen C. KOK PLAKINCIDENT DICIPLINAIR AFGEDAAN Prestatieloop 40 jaar S. C. C. Succes Zilver voor T. van der Stel Instuif Landvreugd Quartz LCD i^üSSir-- J. Mokkenstorm AFWEZIG TOT 12 APRIL p. Spreij, huisarts L. J.G. W. Schelberg, huisarts J. Salentijn afwezig B. van der Esch afwezig tot 18 april van Jeugddienst in De Ark Dokter Sprey zegt dank VERLOVINGS RINGEN CERTINAÖ JUWELIER BROERSVEST 93 SCHIEDAM TELEFOON 267937 C. P. A. Kortekaas 26.85.16. DESIREE CONSTANT en handgemaakt (ook naar eigen ontwerp) JUWELIER BROERSVEST93 TELEFOON 267937 SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 1 APRIL 1977 Het was wel even geduld oefenen om door te dringen tot de receptie van dokter Houthuysen in het Rijnmondhotel. Maar men had t er voor over. De lange rij patiënten die gistermid dag in Hotel Restaurant Rijnmond af scheid kwamen nemen van dr. D. Houthuysen die, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, z'n praktijk beëindigt, getuigde van de grote populairiteit, die de medicus in Schiedam heeft verworven. Meer dan 35 jaar is hij werkzaam geweest in Schiedam-Oost en wordt opgevolgd door de jeugdige arts C. P. A. Korte- kaas. De aanloop van mensen, jong en oud, was zo groot, dat de receptie in tijd uitliep en eerst later dan was gepland de collega's van de scheidende arts aan de beurt waren, om ook afscheid te nemen van hun collega. Uit de grote kring patiënten en gezin nen is een initiatief genomen door dr. Houthuysen een afscheidsgeschenk mee te geven. Met elkaar brachten ze hiervoor vijduizend gulden bijeen. Hiervan werd een kleuren-tv gekocht en het geld wat over bleef is door de heer J. C. M. J. Zeij tijdens de receptie aan de arts overhandigd. Namens alle patiënten bracht hij hem tevens dank voor de wijze waarop hij zich al die ja ren tegenover iedereen had opgesteld bij het uitoefenen van zijn praktijk, iets wat hem juist zo gezien heeft ge maakt. Alle bezoekers kregen tijdens de re ceptie gelegenheid om kennis te ma ken met z'n opvolger dr. Kortekaas en diens echtgenote. Met de vele bloem stukken kreeg de arts bovendien nog talrijke geschenken in ontvangst te ne men. Zwitserland is vanouds beroemd om zijn horloge makers-kunde. De Certina horloges met hun technische precisie, hoge kwaliteit en exclu sieve vormgeving zijn daar het beste voorbeeld var Ibloemsigrkunst bv] L. BOEKHOUT Iris stationsbloemenkiosken. E4ke dag geopend tot 9.00 uur en zondags tot 8.00 uur 's avonds. Tja, en wie eenmaal tot de hal van het Rijnmondhotel was doorgedrongen toonde slechts blijde gezichten, want ze wisten dat ze hun dokter nu weldra zouden bereiken... Als je meer dan 35 jaar werkzaam bent geweest als hui sarts in Schiedam-Oost dan zijn er heel wat handen te schudden. Het echtpaar Houthuysen had het maar honderden handen. druk met ai die Een ieder had zo z'n eigen herinneringen aan het dokter- spaar en dat was van de gezichten af te lezen. Weemoed en dankbaarheid overheersten. Het incident rond twee agenten van het Schiedamse gemeentelijke politie korps, die twee plakkers onder drei ging van het pistool aanhielden, is dis ciplinair afgedaan. Dat betekent in goed Nederlands dat hun direkte chef (een hoofdinspecteur) hen heeft gewe zen op de verkeerde handelwijze. Dat blijkt uit het antwoord dat het hoofd van gemeentepolitie, burge meester drs. Arie Lems, geeft aan twee Pvd A-gemeenteraadsleden namelijk de heren R. van der Veer en J. de Jong. Het incident deed zich voor op de late avond van de 17e maart. De twee be trokken politieagenten, die met een surveillanceauto op pad waren, ontdekten dat de twee plakkers ter hoogte van de spoorwegovergang Nieuwe Dam laan bezig waren een zandkist te beplakken met een biljet die opriep hun favoriete politieke groepering te stemmen. Beide poli tieagenten wilden tot aanhouding van het tweetal overgaan, waarop de twee plakkers elk in een andere richting op de vlucht sloegen. De twee politiea genten gingen afzonderlijk achter de vluchters aan, daarbij de bekende kreet uitroepend: „Sta of ik schiet Burgemeester Lems schrijft in zijn ARTS Ch. A. Poll A. C. Nijs L. B. E. van Hoogenhuyze ;L:H. Geerdes Aanvraag huisbezoek tel. 206611 heeft per 1 april zijn praktijk over gedragen aan: De praktijk wordt op hetzelfde adres voortgezet. Spreekuren volgens afspraak. Tel. 268250. TANDARTS tot zaterdag 9 april. Voor spoedgevallen: tel. 267385. INTERNIST spoed- Waarneming alleen bij gevallen: J. A. Knoop, interniste, F. A. M. Arnold, internist. TEL. 269126. antwoord aan de twee vragenstellende gemeenteraadsleden dat het wapen niet doorgeladen was, hetgeen bete kent dat er geen patroon in de kamer werd gebracht, terwijl de veiligheid spal van het wapen in werking was ge laten. Burgemeester Lems acht het niet uitgesloten dat van het zien van de wapens een intimiderende werking is uitgegaan. De beide plakkers stonden namelijk na het dreigement direkt stil. De beide plakkers zijn overigens wel in strijd met de wet. Het plakken is na melijk in strijd met de algemene poli tieverordening van de gemeente Schie dam. Zij hebben daarom ook een proces-verbaal gekregen en zullen zich t.z.t. voor de kantonrechter moeten verantwoorden. Ter gelegenheid van Palmpasen orga niseert de Jeugddienstcommissie Ket- hel zondagavond a.s. een jeugddienst in gebouw De Ark, aanvang 7 uur. Het thema hiervan zal zijn: „Wat verwacht je nog op weg naar Pasen", nader toe te lichten door ds. J. Wolswinkel uit Rozenburg. Vocale medewerking wordt verleend door het gereformeerd jeugdkoor „The Young Joy Singers". Men schrijft ons: „Op woensdag 23 maart heeft een kleine afvaardiging van patiënten mij 's avonds een geweldig cadeau aange boden: een draaitafel met versterker en 2 geluidsboxen. Een complete in stallatie, die natuurlijk meteen gepro beerd werd en een prachtige geluids weergave had. Langs deze weg wil ik allen die hieraan hebben bijgedragen en die door de heer v.d. Zanden op een lange lijst zijn vermeld, van harte bedanken. De laatste weken voor mijn vertrek waren gekenmerkt door veel emoties rond het afscheid nemen. De warmte en hartelijkheid die mij daarbij werden toegedragen zullen een onvergetelijke herinnering blijven aan een periode in mijn leven waarin ik mij met zeer velen zeer intens verbonden heb gevoeld". terecht die regelmatig de instuif be zoeken, maar ook alle andere kinde ren uit de wijde omtrek van de boerde rij zijn hier welkom. De kinderen wordt geadviseerd een gezellige pet op te zetten om er een leuke boel van te maken. Er zijn weer de gebruikelijke attrak- ties waarmee de nodige prijzen zijn te winnen. De toegang tot de fancy-fair bedraagt slechts twee kwartjes. 9 9 9 9 Met vriendelijke groeten. P. Spreij. Vanmiddag heeft de heer T. van der Stel uit de J. C. Markenstraat 29 in Schiedam de ere-medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen uit handen van Schiedams burgemeester Arie Lems. De heer Van der Stel viert vandaag zijn 40-jarig jubileum bij de Verenigde Glasfabrieken in Schiedam. De huldi ging vond plaats in de ontvangstruim te van het bedrijf. Instuif „Landvreugd" in Groenoord gaat zaterdag a.s. het winterseizoen besluiten met een grote fancy-fair, te houden in de gelijknamige boerderij. Vanaf 19 uur kunnen hier de kinderen Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan organiseert de Schiedamse Korfbalclub „Succes" zaterdag a.s. een prestatieloop waarvan het par cours is uitgezet in het Prinses Bea- trixpark. Starten finish vinden plaats tegenover de parkeerplaats nabij het sportcom plex van Excelsior'20. Er kan gelopen worden in drie groepen. Groep 1 voor jeugd t/m 14 jaar, afstand 3 km., in schrijfgeld 3,50. In groep 2 de trim mers, afstand 6 km., inschrijfgeld 4,50 en in groep 3 de wedstrijdlopers die 10 km. krijgen af te leggen. Hier voor bedraagt het inschrijfgeld 5, Groep 1 gaat om half elf van start, dë twee overige groepen worden om half twaalf weggeschoten. De winnaar bij de wedstrijdlopers komt in aanmerking voor een wissel beker, die dan volgend jaar moet wor den verdedigd. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinneringspre sentje aan dit sportevenement mee naar huis. Met ingang van gezet door 8-9 4 april wordt de praktijk van Dr. Houthuysen voort- Marconistraat 93a. en 13-14 uur. U gelieve zich eerst bij assistente te verpakking in gangkastje plaatsen of Spreekuur: melden. Herhalingsrecepten: lege telefonisch tussen 8 en 10. Visites, verwijskaarten e.d. tussen 8 en 9 aanvragen. Telefonische inlichtingen tussen 9 en 10 uur. Telefoonnummer blijft ongewijzigd:

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3