Zo werd het toch nog een vrolijk (en bijna witte) pasen. r-v o r> I A P» i*/nriiien a n 10 A DDII 1QT7 Toch weer (nog) ijs Met recht een witte Kinderdijk, en hielden, waren er Er zijn seizoengevoelige mensen geweest die tijdens de kille zo niet koude paasweek hun overjarige voorraadje kerstkaarten aanspra ken om vrienden en magen een vrolijke witte pasen toe te wensen en te schrijven. Er waren er ook die gewoon de zo mertijd verwensten en met de paashaas en al lekker onder de de kens bleven liggen om een gat in het lange paasweekend te slapen. Maar het wakkerste deel van de natie liet zich door de lage tempe raturen in de spreekwoordelijke la ge landen niet kisten, trokken hun winterjassen weer aan er, maakten er van wat er van te maken viel. Voor die positievelingen en realis ten viel er her en der toch nog het nodige te genieten. Al was het maar de konstatering „een meenemertje" én meevallertje dat de files ditmaal nogal meevie len. Natuurlijk, rond de bekende pleisterplaatsen en toeristische trekpleisters hoopte men met vriend en vreemdeling toch weer samen, maar zelfs die paselijke sa menscholingen vielen nog wel mee. Het Nationaal Bureau voor Toeris me merkte dan ook droogjes op, dat ondanks de bijna winterse weersomstandigheden gedurende de paasdagen nog een onverwacht groot aantal toeristen ons land de eer van een bezoek aandeed. Dit bureau turfde voor ons een 950.000 bezoekers. Net geen miljoen dus. En dit betekent een daling ten op zichte van 1976, toen bijna l.00.000 toeristen Nederland be zochten. Toen vielen de paasdagen echter later in het jaar en waren de weersomstandigheden uitermate goed. De grootste stroom toeristen kwam wederom uit West-Duitsland de snelwegen afzakken. Opvallend weer het grote aantal Fransen, dat de Duitsers nagenoeg evenaart en toeristisch gesproken dicht op de hielen (lees: bumper) zit. De belangrijkste attractiepunten waren, naar het zich ook wel een beetje laat raden: de Bollenstreek Keukenhof), Madurodam, de Scheveningse Pier en de Rotter damse Blijdorp. Zo werd het on danks alle kilte en koude dan toch nog een vrolijk pasen... Een witte Pasen op een Hollandse flets... Na het aangenaam paas-verpozen ble ven de Löwenbraudozen aus Miinchen uiteraard achter... Spidootje doen in Rotterdam: de bumper... „Reiseburo's" parkeerden bumper aan En degenen die, in hun warme auto, naar die „witte Hollandse fietsers" kwamen kijken... Voor het spelevaren nog even aan dek, maar een kwartiertje later toog ieder een verkleumd naar het afgedekte dek... Een witte Kinderdijk, waar de Hollandse molens een winters Pasen beloofden...

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 27