STAKING BIJ DE "NIEUWE WATERWEG" Deze week Simavi- kollekte Paasfeest viering bij Lentefeest Protest tegen overplaatsing HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 - WOENSDAG 13 APRIL 1977 De aan de Schiedamse Admiraal de Ruyterstraat gevestigde scheepswerf „Nieuwe Waterweg" is gistermiddag tussen één en vier uur getroffen door een wilde staking. De 400 werknemers van dit bedrijf waren boos omdat via een geheim rapport was uitgelekt dat een groot aantal medewerkers zouden worden overgeplaatst naar een vesti ging op Rozenburg. „De Nieuwe Wa terweg" bi Schiedam is een onderdeel van „De Rotterdamse Droogdok maatschappij", die op zijn beurt weer deel uitmaakt van het Rijn Schelde Verolme Concern. De 400 stakende medewerkers vrezen dat de overplaatsing van een aantal medewerkers naar een andere RSV- vestiging op Rozenburg uitsluitend betrekking heeft op vaklieden, waar door het Schiedamse bedrijf een lang zame dood zou gaan sterven. De va klieden, die volgens het geheiem rap port naar Rozenburg zouden moeten verhuizen, moeten daar de plaats in nemen van Joegoslaven. Het is onbe kend wat er met hen gaat gebeuren. Vandaag zullen er bij „De Nieuwe Waterweg" besprekingen plaats vin den tussen de bakbonden, stakende medewerkers, werfdirektie en leden van de Raad van Bestuur van het Rijn Schelde Verolme Concern om uit de moeilijkheden te komen. RAM (21 maart—20 april) Reken deze week niet teveel op de beloften van een stiertype. Werk zelf uw eigen plannen af tenzij er geen haast bij is en u perséde praktische raad van uw stier niet wilt missen. Kans op nieuws uit een onverwachte hoek. Verwerk dat op uw ge mak en leef er niet aan voorbij. Nieuwe mogelijkheden kun nen zich voordoen in verband met vast goed. Een oude wens kan in vervulling gaan mits u niet al te zuinig bent. Eis niet te veel van uzelf, als u herstellend bent, maar rust op tijd! STIER (21 april—20 mei) Oude relaties tonen deze week hun trouw en aarzelen niet op te komen voor uw belangen. Dat maakt het u makkelijk sommige dingen uit het verleden een streep te zetten. Op uw beurt kunt u in deze periode beginnen een morele schuld te delgen die u destijds tegen uw zin heeft gemaakt. U krijgt nu meer tijd om in het menselijk vlak weer u oude idealen waar te maken. U krijgt verzoeken waaraan u graag wilt voldoen. Vergeet echter niet, wie de oudste rechten heeft. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Deze week kan een gevoel van onzerkerheid u parten spelen. U komt moeilijk tot beslissen en het gevolg kan zijn dat uw omgéving daardoor de kluts ook kwijtraakt. Ga er eens even bij zitten en overpeins het belang van alles wat er zoal aan de orde is. Laat dan de hoofdzaken voorgaan en verlies u zelf niet in schemerige mijmeringen. Dat mag hoogstens 's avonds, bij het open vuur. Wees voor de re<t open en dui delijk. Dat kan u een heel interessant onderhoud opleveren. KREEFT (21 juni—20 juli) Deze week biedt interessante mogelijkheden wanneer u dui delijk laat weten hoe u over sommige dingen denkt. Uw kan sen liggen niet ongunstig en u kunt rekenen op de nodige medewerking. Een klein succes doet u veel genoegen. Op za kelijk gebied komt er ruimte in verband met een verkoop. Ook doen zich enkele mogelijkheden voor die u de nodige ontspanning kunnen geven. Die kunt u na een drukke tijd wel gebruiken en zal u ook weer op nieuwe ideeën brengen. LEEUW (21 juli—20 augustus) Het is mogelijk dat u in deze periode tot overeenkomsten ge raakt die er tot nu tot niet in zaten. Onderhandelingen ver lopen prettig en uw opvattingen vinden gehoor. Over het al gemeen dus een prettige week mits u anderen ook de nodige ruimte geeft. Indien u, met een schorpioen te maken heeft, vergeet dan niet dat deze eerder op eigen ingevingen afgaat dan op uw feiten en dat ingevingen soms wezenlijker blijken te zijn dan droog feitenmateriaal. Weet dus te luisteren! MAAGD (21 augustus20 september) Deze week moet u het vooral hebben van uw intuïtie. Als u de nodige aandacht weet op te brengen zullen u dingen dui delijk worden die zich pas later zullen voordoen. Een zekere behoedzaamheid in de omgang is dus gewenst. Wel kunt u op vrij direkte wijze mensen meekrijgen in verband met een van uw plannen. Als u maar voor de nodige toelichting zorgt en niet verwacht dat men u zonder meer volgt als schapen een kudde. WEEGSCHAAL (21 september—20 oktober) Geen week voor discussies. Probeer niet dingen uit te plui zen of achteraf uit te vlooien! Daar zit voor geen cent muziek in. Uw eigen woordenstroom kan dan juist de goede bedoe ling doen verdrinken! Wel kunt u in rust opheldering geven over enkele feiten wanneer die wordt gevraagd. Een bepaal de gebeurtenis geeft u een gevoel van ontspanning en op luchting. Op artistiek gebied doen zich nieuwe ideeën voor. Werk die meteen vast wat uit en leg ze vast! SCHORPIOEN (21 oktober—20 november) Over het algemeen een drukke maar prettige week. U heeft even in het nauw gezeten met uw werk doordat er medewer kers uitvielen en u zelf ook knap verkouden was. Nu zit er echter weer schot in en het ziet er naar uit dat u uw afspra ken na kunt komen. In het persoonlijke vlak is de stemming goed. Men toont begrip voor uw beweegredenen en u loopt een pluim op. Op tijd even uitblazen! BOOGSCHUTTER (21 november—20 december) Kans op een verplaatsing of op een reis. U kunt deze week heel wat in een nieuwe koers sturen. U ontmoet enkele ex perts die uw eigen vakkennis vergroten en er is kans op een samenwerking in verband met een groot projekt. Intermen selijke relatie prettig als is er nu en dan enige deining over bijkomstigheden mogelijk. Men schrijft ons: „Deze jonge, bezorgde moeder uit Zuid-India heeft een doodziek kind op haar arm, op weg naar het Campbell- Hospital. Het kind lijdt aan kwashior kor, een ziekte die veroorzaakt wordt door tekorten aan eiwitten en gepaard gaat met huid vervorming en gezwollen benen. Kinderen in India hebben kans 1 op 2 om in leven te blijven. Simavi doet veel om moeders goede voorlich ting te geven over de wijze van voeding van hun kinderen, om zodoende vele ziekten te voorkomen en kinderen frotere levenskansen te geven, imavi helpt in alle tropenlanden waar medische hulp dringend nodig is en niet betaald kan worden. Al meer dan 50 jaar stuurt Simavi medicijnen, in strumenten, microscopen, operatieta fels, vaccins en leermiddelen op iedere noodkreet uit de tropen. Simavi heeft geleerd door haar jaren lange ervaring op noodsituaties in te spelen en daadwerkelijk hulp te bie den. Nicaragua bijv. kreeg een vlieg tuigje voor vervoer van zieken en ge wonden toen de hoofdstad van dat land getroffen werd door een verwoes tende aardbeving. Aanvragen om hulp bereiken Simavi uit alle delen van de tropenwereld: Peru, India, Bangla- Desh, Ghana, Kenya, Tanzania, Indo nesië, Suriname, of waar dan ook. In de toekomst gaat Simavi steeds meer het accent leggen op de vraag: „Hoe helpen wij anderen zichzelf te helpen"! De gezondheidszorg op het platteland tot in het kleinste dorpje in verste uithoek moet bevorderd wor den. Hiervoor wordt in ieder dorpje een vertrouwensfiguut gezocht die in korte tijd degelijk getraind wordt om de belangrijkste ziekten en gezinspro blemen in eigen dorp te kunnen her kennen en voorkómen. En in noodge vallen de mensen doorsturen naar het dichtstbijzijnde gezondheidscentrum met een „echte" dokter en verpleeg krachten. Als nu Simavi in de week van 11 t/m 16 april aan uw deur komt, weet u wat Simavi betekent: Gezondheid Voor Allen, een wereldopgave waaraan vele Nederlanders echt meehelpen. Uw geld maakt het mogelijk dat Simavi haar werk kan blijven doen. Er zijn in Schiedam nog collectanten nodig. Als u wilt meewerken kunt u zich opgeven bij: mevr. T. Bastiaanse, Burg. Knappertlaan 80, Schiedam, tel. 260692". Het Slmavl-cömlté STEENBOK (21 december—20 januari) Doe deze week uw best om de stemming goed te houden! Aan u zal het niet liggen maar er is kans op wat trubbels door toedoen van een waterman-type. U heeft in dit geval heel veel invloed ten goede als u dat wilt! Voor de rest is de omgang met uw medewerkers en huisgenoten prettig. Een belangrijk nieuwtje doet u veel genoegen en het is mogelijk dat u dientengevolg op reis gaat. Niet dadelijk zo te zien maar toch binnen afzienbaare tijd; dat komt u toe ook! WATERMAN (21 januari—20 februari) Doe uw best deze week tot een prettige te maken. U heeft neiging hier en daar vliegen af te vangen vooral in gesprek ken met kennissen en medewerkers die u irriteren. Dat is menselijk maar niet wenselijk! Doe een scheutje humor in uw recept en voorkom onnodige verkoeling. Dat zou uzelf het eerste spijten! Goed nieuws uit uw naaste omgeving. Vermoedelijk in de familie. Kans op een voordeeltje als u goed weet te luisteren naar insiders. r De Stichting Lentefeest tracteerde in eigen soos zo'n zestig pupillen op een gezellig paasfeest dat tot in de puntjes was verzorgd. Er was een hele organi satie voor nodig alvorens de gasten al lemaal door de eigen bus dan wel door een taxi van huis waren gehaald om aan het feest te kunnen deelnemen. Ze kwamen niet alleen uit eigen stad maar bovendien uit Vlaardingen en Rotterdam. Eenmaal gezeten aan de paasdis ge noot iedereen van wat de kok ver schafte en uiteraard ontbrak het paa sei niet op het menu. Eén van de sta fleden had houten eierdopjes en ser vetringen van ingebrande versieringen voorzien. De servetten kregen de gas ten mee naar huis om deze te voorzien van borduurwerk of andere uitingen van naaldkunst. Wie het mooiste ser vet kan tonen komt voor een prijsje in aanmerking. Na de maaltijd werd bingo gespeeld met prijzen gericht op het paasfeest. Het was oergezellig in de soos en daar was het trouwens ook om begonnen. Welvoorziene tafels tijdens het Paasfeest voor de pupillen van de Stichting „Lentefeest". Het buffet van de soos van Lentefeest waar ditmaal heel wat doorging nu de gas ten zich alles goed lieten smaken. VISSEN (21 februari—20 maart) Deze week bestaat er kans op vrij ingrijpende veranderingen in uw werksfeer. Er kunnen zich heel pieuwe opgaven voor doen maar u ziet snel kans om u aan te passen. De hele vol gende periode kan in het teken van deze veranderingen staan. Het zit er in dat er ook sprake is van een verbetering of promotie. Op artistiek qebied ook goede mogelijkheden. Een opdracht is mogelijk. In ieder geval zijn er goede inval len bij de vleet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 32