Het nieuwe regionale verpleeghuis 7 mei "open huis" ook voor de Woudhoek-ers Aanvragen Hinderwetvergunningen Bewonersoverleg reconstructies in Groenoord Aanplakborden verkiezingen Openbare commissie vergaderingen Dodenherdenking Nog een kans bij baarmoederhals- kankeronderzoek infinrr Geen ligplaatsen voor woonschepen Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. Bibliotheek 30 april dicht HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 27 APRIL 1977 Het nieuwe Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg- Noord is gelegen aan de Voorberghlaan 35 op een geheel door singels omgeven "eilandje" in het noorden van Woudhoek-Zuid. Hoewel dit regionale verpleeghuis, waar in eerste instantie patiënten uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een plaats zullen krijgen, eerst in oktober a.s. officieel geopend zal worden, is er reeds op zaterdag 7 mei "open dag", waarbij belangstellenden tussen 10.00-12.00 uur en 13.30-16.00 uur gelegenheid krijgen dit grote en prettig ingerichte tehuis te bezichtigen. Sinds 4 april j.l. is het verpleeghuis overigens, al bewoond. Namelijk door de 40 patiënten afkomstig uit het tijdelijke gebouw aan de Juliana van Stolberglaan bij het Gemeente ziekenhuis. In juni komen daar de bewoners bij van het verpleeghuis Soenda te Vlaardin gen, dat per 1 juni wordt gesloten en begin 1978 zullen ook 30 patiënten uit het Vlaardingse Zonnehuis hun intrek nemen in het Schiedamse gebouw. Maar het zal nog wel anderhalf jaar duren voordat het verpleeghuis volledig bezet zal zijn. Dat zal dan zijn met 217 geestelijk gestoorde bejaarden en 62 somatisch zieken. Zij krijgen dan de zorg van ongeveer 350 medewerken den. Het is ook de bedoeling dat nog dit jaar de afdeling dagbehandeling, ondergebracht in een zijdelings aangekoppeld gebouw, in gebruik komt. Het Verpleeghuis Nieuwe Waterweg-Noord is géén ziekenhuis, zo stelt uitdrukkelijk de directeur patiëntenzorg A. Bakker, die met de directeur beheerszaken J. P. Hagenaars de leiding heeft. Dit blijkt ook uit de inrichting die huiselijk en "warm" is gehouden; met veen houtwerk, veel kleuren en versieringen. De gangen hebben straatnamen gekregen, de zalen zijn "pleinen" en er zijn "huiskamers" voor het bezoek. Bezoekers kunnen overigens de hele dag binnenkomen. Ook de prachtig aangelegde tuin rond het gebouw wordt gedeeld met de wijkbewoners, die er o.a. een dierenpark vinden en ook steigertjes voor de hengelaars. De bouw heeft ca. 23 miljoen gekost en de totale investering 34,5 miljoen. Het ontwerp is van het architectenbureau J. Lengkeek te De Bilt en de aannemer is I. B. B.-Kondor te Leiden. De opdrachtgever is de Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg-Noord, waarin participeren alle bejaardentehuizen, ziekenhuizen en gemeentebesturen van Schie dam, Vlaardingen en Maassluis. By het gemeentebestuur van Schiedam zijn de ondervolgende aanvragen voor een vergunning volgens de Hinderwet binnen gekomen. De verzoeken met de vereiste bijlagen liggen voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Algemene Zaken in het Stadskantoor op de 2e etage en bjj de centrale van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131. Tot de aangegeven datum kunnen schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning worden ingediend bij B en W. Bovendien kunnen ook mondeling bezwaren worden ingebracht tijdens de openbare hoorzittingen die steeds bij de afd. Algemene Zaken in het Stadskantoor worden gehouden, op de aangegeven rijd. De Stichting Verpleeghuis Nieuwe Waterweg- Noord vraagt de Hinderwetvergunning voor de technische installatie voor het verpleeghuis aan de Voorberghlaan 35, waarin 129 elektromotoren met totaal 245 pk en een dieselmotor van ca. 205 pk voor het aandrijven van een noodstroomagregraat. Schriftelijke bezwaren tot 19 mei 1977; hoorzitting dinsdag 3 mei a.s. om 10.00 uur. Kalfsbeek's Automobiel- en Garagebedrijf vraagt de Hinderwetvergunning voor het garagebedrijf met showroom en benzinesta tion, met annex bowlingcentrum met bar en restaurant aan de Nieuwe Haven 233-235; waarin aanwezig 46 elektromotoren van totaal 100 pk voor de aandrijving van werkplaats- apparatuur en bowling onderdelen, 2 gasgestookte cv-installaties en ondergrondse opslagtanks voor 30.000 liter superbenzine, 12.000 liter normale benzine, 6.000 liter mengsmering en 3.000 liter afvalolie. Schrifte lijke bezwaren tot 19 mei 1977; openbare hoorzitting op dinsdag 3 mei om 11.30 uur. De heer J. J. A. Engering vraagt de Hinderwetvergunning voor de opslag van 250 kg. vuurwerk in de panden P.J. Troelstralaan 113-115. Schriftelijke bezwaren tot 20 mei 1977; openbare hoorzitting op woensdag 4 mei om 10.30 uur. P-. A. Metzger B.V. Heemraadsingel 93 te Rotterdam vraagt de Hinderwetvergunning voor haar aan de Bettoweg 25-27 gevestigde inrichting voor de vervaardiging van karbo- linea en andere houtbeschermingsprodukten, bitumenprodukten en waterkerende prepa raten. Aanwezig zullen zijn 11 elektromotoren van totaal 38 pk voor de- aandrijving van diverse werktuigen en grote hoeveelheden chemicaliën en brandbare vloeistoffen in ondergrondse 14000 liter terpentine) en bovengrondse opslag; tevens een gasgestookte heftruck. Schriftelijke bezwaren tot 24 mei 1977; openbare hoorzitting op woensdag 11 mei om 11.30 uur. De heer Au Yuen Hong vraagt de Hinderwetvergunning voor een Chinees res taurant aan het Broersveld 28-32, waarin 5 elektromotoren van totaal 2,06 pk voor het aandrijven van ventilatoren en koelaggrega- ten. Schriftelijke bezwaren tot 24 mei 1977; openbare hoorzitting op woensdag 11 mei om 10.30 uur. CO-OP Nieuwe Waterweg, Kethelstraat 10, vraagt de Hinderwetvergunning voor de technische installatie van een levensmiddelen- bedrijf aan de Westfrankelandsestraat 72, waarin 7 elektromotoren van totaal 6,6 pk voor de aandrijving van koelaggregaten en ventilatoren. Schriftelijke bezwaren tot 24 mei 1977; openbare hoorzitting op vrijdag 13 mei om 11.00 uur. Scheepsreparatiebedrijf De Jong B.V. vraagt de Hinderwetvergunning voor haar inrichting voor scheepsreparatie en onderhoud aan de Westfrankelandsedijk 9; waarin aanwezig 216 elektromotoren van totaal 2.365 pk voor de aandrijving van pompen en compressoren, hijskranen en metaalbewerkingsmachines; 2 verbrandingsmotoren van 103 pk voor de aandrijving van nood aggregaten; 43 flessen acetyleen, 30 flessen zuurstof en 15 flessen propaan, 4.500 liter vloeibare zuurstof, 15.000 liter HBO I (ondergronds) en 2.500 liter smeerolie in vaten van 200 liter. Schriftelijke bezwaren tot 24 mei 1977; openbare hoorzitting op vrijdag 13 mei om 10.30 uur. Belanghebbenden en met name de aspirant kopers van woonschepen wordt er op gewezen dat het praktisch gesproken uitgesloten is, dat in Schiedam vergunning wordt verleend tot het hebben van, het innemen of het inrichten van een ligplaats voor een woonschip. Dit komt omdat in Schiedam maar in zeer beperkte mate ligplaatsruimte aanwezig is, maar ook wegens de nauwgezette bepalingen op dit punt van het Hoogheemraadschap Delfland. Het zelfde geldt ook voor het kopen van een woon schip met een zg. "ligplaatsvergunning". Aspirant-kopers kunnen beter vóóraf inlich tingen inwinnen bij de Havenmeester van Schiedam, Hoofdstraat 17. In verband met de plannen voor een reconstructie van Groenoord-Midden, gepaard gaande met een verbetering van de woonomgeving, hebben de werkgroepen van bewoners van het Willem Landréplein en van het Cornelia van Zantenplein medio april vergaderd met enkele gemeente-ambtenaren. De resultaten van de enquete onder de bewoners van deze pleinen zijn besproken en er is informatie gegeven over de leef- en woonomstandigheden. Bij de dienst Gemeentewerken is men nu bezig de gegevens te verwerken in een concept-schetsontwerp, dat naar verwachting eind mei of begin juni gereed zal zijn. Na bespreking in de beide werkgroepen zal het concept behandeld worden tijdens een informatie avond voor alle van beide pleinen, in het midden van juni te houden. De wensen en de kritiek zal dan weer verwerkt worden, voordat het definitieve plan wordt gemaakt. Het streven is, om nog dit jaar te beginnen met de uitvoering van de werkzaamheden. Zoals bekend, is reeds de reconstructie-met verbetering van het Bart Verhallenplein in uitvoering. In de 2e fase komen de plannen voor het gebied ten oosten van de Eduard van Beinumlaan, te weten het Bernard Zweers- plein, Albert van Raalteplein en Henriëtte Bosmanplein met omgeving aan de orde. De voorbereiding en o.a. het overleg met de bewoners kan wellicht nog vóór de zomerva kantie beginnen, anders direct daarna. De bewoners van deze pleinen krijgen afzonder lijk informatie daarover. Inlichtingen geeft de ambtenaar voor wijkaangelegenheden, de heer A. J. Cornax in het Stadskantoor, tel. 26.05.00 toestel 195. Met het oog op de Kamer-verkiezingen van 25 mei a.s. zal de dienst Gemeentewerken deze week op 24 plaatsen in de stad houten borden plaatsen, waarop de verkiezingsbiljet ten aangeplakt kunnen worden. B en W hebben de politieke partijen per brief gewezen op deze mogelijkheid. De bedoeling is dat elke partij één biljet op ieder bord plakt en wel zó, dat niet over het biljet van een andere partij wordt geplakt. De voorkeur gaat uit naar de partijen, die een afdeling in Schiedam hebben, doch andere partijen kan niet belet worden eveneens van de borden gebruik te maken. De houten borden zullen op de volgende plaatsen worden neergezet: Schiedamseweg bij de van Lieflandschool; Meeuwensingel; Ed. van Beinumlaan; Schubertplein/Liszt- plein; Laan van Bol'Es; Nieuwe Damlaan; Burg. Honnerlage Gretelaan hoek Troelstra laan; Dr. Wibautplein; Burg. van Haarenlaan hoek Vlaardingerdijk; Frans Halsplein; Burg. Knappertlaan hoek Ary Prinslaan; St. Liduinastraat hoek Nieuwe Haven; Burg. van Haarenlaan tegenover Troelstralaan; Parkweg De Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken vergadert in het openbaar op donderdag 28 april zal om 20.00 uur in de benedenzaal (rechter nis) van het Stadskan toor. De agenda vermeldt het verslag van het Bureau Huisvesting over maart 1977, voorafgegaan door het vragenhalfuurtje voor de toehoorders en besloten met de rondvraag. De commissie voor de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek houdt de openbare vergadering eveneens op donderdag 28 april om 20.00 uur, maar dan in het bibliotheek- filiaal aan de Parkweg 218. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van de vacature van de heer N. J. Harpe en herbenoeming van twee leden; het secretariaat van de Commissie; de brief van de directeur van de Openbare Bibliotheek aan B en W inzake de organisatie van de bibliotheek voorziening; de begroting van de bibliotheek voor 1978. Tenslotte het vragenhalfuurtje voor de toehoorders en de rondvraag. De Welstandscommissie houdt de openbare vergadering op vrijdagmiddag 29 april in de benedenzaal van het Stadskantoor. Volgens het schema zal de Commissie voor Vorming en Recreatie de openbare vergade ring houden op dinsdag 3 mei om 20.00 uur in het Stadskantoor. Voor de Dodenherdenking zal op woensdag avond 4 mei a.s. om 20.00 uur bij het monu ment aan de Plantage een korte plechtigheid plaatsvinden. Het harmonie-orkest Harpe Davids zal voor een muzikale omlijsting zorgen; er is gelegenheid om bloemen en kransen bij het monument te leggen. Wie aan de plechtigheid wil deelnemen wordt verzocht om uiterlijk tien minuten voor acht ter plaatse aanwezig te zijn. Aan het publiek in het algemeen wordt verzocht om gedurende twee minuten na acht uur stilte in acht te In Februari cn maart van dit jaar is, zoals bekend, in Schiedam een onderzoek naar baarmoederhalskanker gehouden onder de vrouwelijke bewoners van 35 tot en met 54 jaar. De dames die een oproep hebben ontvangen maar, om welke reden dan ook, niet aan het onderzoek hebben deelgenomen, krijgen alsnog een kans cm zich te Laten onderzoeken. Dit zal dan gebeuren op donderdag 28 en vrijdag 29 april a.s. in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Kethelweg 51 in Vlaardingen en wel 's-morgens van 9.15-12.00 uur en 's-middags van 13.00-15.45 uur. Het onderzoek, waaraan geen kosten zijn verbon den, is geheel pijnloos en bestaat slechts uit het xnemen van een "afstrijksel" van de baarmoedermond. De bedoeling is het onderzoek iedere drie jaar te herhalen bij vrouwen in de leeftijdsgroep van 35-54 jaar. Maar elk jaar komt slechts een derde deel van de vrouwen aan de beurt. In dit jaar 1977 zijn aan de beurt de dames die geboren zijn in de .jaren 1942, 1939, 1936, 1933, 1930, 1927, 1924 en 1923. Zij hebben dan ook een oproepkaart ontvangen. In 1978 zullen worden onderzocht de dames geboren in 1943, 1940, 1937, 1934, 1931, 1928, 1925 en 1924; in 1979 is het de beurt aan de dames geboren in 1944, 1941, 1938, 1935, 1932, 1929, 1926 en 1925. Op Koninginnedag, zaterdag 30 april a.s., zullen van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek de centrale en alle filialen ge sloten blijven. hoek Burg. Honnerlage Gretelaan; 's-Grave- landseweg tegenover De Gruyter; singel hoek Prof. Kamerlingh Onneslaan; Lorentzlaan hoek Buys Ballotsingel; Marconiweg; Van 't Hoffplein; Damlaan hoek Noordvestsingel; Hoofdstraat tegenover Willem Brouwerstraat; Rozenburgerplein; Stadhouderslaan hoek Westerkade en op de Broersvest bij de ruïne.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8