De kleurrijke tropen bij C& A t SM E ACTH 4AI0A' j j 3» l"3 BV/' J 1 Koele katoenen bioesons met kleine boordjes en elastieken tailie. In écru met zwarte strepen. stuumdragers is er het pak in rustieke blazerstijl. Naast het gladde, klassiek geworden streepje, zijn er nu zachte wollen stoffen. Het kleine ruitje, pied de poule, is daarbij favoriet, vooral in zachte bruine en beige tinten. De snit van de blazerstijl wordt gekenmerkt door: vlotte opgestikte zakken, slanke revers en een lichte taille aanduiding. Het shirt is licht van kleur b.v. pastel- bleu, écru of zelfs rose. Accessoires als riem, das en sjaal zijn belangrijker dan ooit. IEen streep door blue denim, t is nu allemaal gestreept wat de klok slaat, blauw/wit of kakie/wit denim voor broekrokjes en salopette-broekrokjes. Ber muda's en jeans, kraakheldere t-shirts met frisgekleurde opdruks, army-bloesjes ook in veel variaties. Dan is er presque blanc k Ia France. Ivoorwit, parelmoer, bijna wit, het is een prachtige tere tint, betoverend te gen de gebruinde zomerhuid. Van ka toenen trikot zijn er lange bloesende truien met ingebreide gouden strepen, gebreide coordinates met plissérok- ken. India-katoenen kimonopakken met pofbroek of wat rustiger met een rechte rok. Heel natuurlijk hierbij zijn de accessoires van touw. Voor de lange zomeravonden zijn er prachtige, dun ne India-katoenen jurken, rijkelijk met kant bestikt. Voor het strand zijn luchtige hessen met speelse kwastjes en allerlei kleurige grapjes. C&A heeft de „bijna witte" mode in haar collectie voor romantische tieners, de meer da- mesachtigen maar ook voor de meest modebewuste mannen. Zijn 1 geen snoepjes, de strandsetjes in zuurstokstrepen; 100% katoenen trikot. Nieuwe blazer-kostuums voor heren, In zachtaanvoeiende rustieke wollen stoffen met een voorkeur voor kleine ruitjes, zoals dit beige-bruine pied de poule met opgestikte zakken en sportief stiksel langs revers. De nieuwste badpakken en bikinies vallen op door een perfekte lijn met strapless decolleté en dunne spaghetti- bandjes. Naast het belangrijke zwart natuurlijk ook in een palet van stralende zomerkleuren; 100% polyamide. Misschien waren het die twee lange hete zomers, die C&A ertoe inspireer den haar nieuwste zomerkoilectie het thema: De Kleurrijke Tropen mee te geven. Waar de inkopers voor op pad gegaan zijn, was: een mooie gemakke lijke mode, die moet aanspreken door een frisse koelheid en toch de uitbun digheid heeft van de warme contreien. Wat is tenslotte heerlijker dan kleren dragen, die een sfeer oproepen van strandjes aan de stille zuidzee of een spannend oerwoud-avontuur. Een streep door blue denim. De koelte van katoen, dat ademt en fris blijft. Er is stééds meer vraag naar. Blue denim is opgevolgd door het fris se blauw met een streepje, of kakie- groen met witte streep. Jurkjes en rok ken, salopettes, jeans en bermuda's die er erg aktief uitzien, vooral met helderwitte katoenen bloesjes en ge kleurde T-shirts. Wit en kakie zijn uitstekende bas- iskleuren voor een garderobe. Heel nieuw en erg apart om deze kleuren te kombineren met pasteltinten zoals hyacintrose en -blauw. Kerrie-kakie. In kakie zijn veel meer nuances geko men, naast het groen en beige ook de nieuwe kerrie-kleur. Door kleding stukken in deze kleuren met elkaar te dragen krijgt de gehele aanblik een minder militair karakter. In deze trend zijn vooral veel bloesjes, ber muda's, vechtjasjes en broeken met enkelbanden. Daarnaast praktische jurken en voor de ouderen gemakke lijke draagbare jasjes met rokken. Vooral de kinderen doen mee in het kakie-gebeuren. Geen wonder, want het is een zalige schutkleur tegen zand en modder! Een fantastische keus kunnen zij maken uit tal van met ran gen voorziene bloesjes, broeken met veel zakken en lussen, broek- en plooi rokjes en sportieve jurken. Jolige jacks. De originele baseball-blouson stond model voor een serie supersnelle blouson-jacks. Zowel in zware poplin als van luchtig nylon plume. Deze laatste vooral zijn handige, goedkope aanschietertjes en zeker onmisbaar in een Hollandse tropenzomer. Lak in de regen. Regendagen zijn een stuk minder somber sinds er glimmende regenjas sen ontdekt zijn. Synthetisch, met een laklaag of metallic finish in parel moer, felle nylonkleuren, maar ook in zilver, goud of brons. De modellen zijn ruim, met rugplooien, riempjes en ca puchon. Natuurlijk ontbreekt de trenchcoat niet. Koel in katoen... doorknoopjurk met tunnelcentuur van elastiek. Frisse kleuren. Daarnaast een pakje van Fins bedrukt katoen, prachtige zware kwaliteit katoen. Mooi in een onderjurk... van heel fijn katoen met kleine lijfjes, dunne spaghetti-bandjes en ragfijne kantjes, wijde rokken, doorgeknoopt en versierd met kantstrook. In de allernieuwste pastelkleuren en wit. Twee stijlen in mode voor mannen. Een gemoedelijke, sportieve trend, die mannen voorgoed uit de sleur van de pakken haalt. Er is goed gekombi- neerd met rib en katoenen pantalons, katoenen shirts in frisse ruiten en mooie tropische prints. Vlotte, bloe sende truien in katoen gebreid, of van molton. Dunne shirtblousons met ela stiek in de taille en moderne streepef- fekten. T-shirts in alle kleuren worden onder het katoenen shirt gedragen. Als modieuze tegenhanger voor ko-

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 30