Kees Blom en Sjaantje van Doorn Superdiamantjes in Thurlede Slot-viering 50 jaar de Gorzenkerk met presentatie nieuw kerkkoor het gaat om de vrijheid Fontijnen gaan weer spuiten in stadssingels en vijvers =iiliHiri DILIA VAN DER HEEM IN SCHIEDAM GEBIT STUK J. Veringmeier VERHUUR zonder chauffeur kies een liberale koers, kies anders... gewoon anders HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 6 - VRIJDAG 20 MEI 1977 BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 In de verkiezingskraam van de PPR op de hoek van de Hoogstraat en Koe markt zal zaterdag het Tweede Ka merlid Dilia van der Heem van half twee tot vier uur aanwezig zijn om o.m. het verkiezingsprogramma van de PPR nader toe te lichten. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uuy Ie Tuinsingel 15, Schiedam, Telefoon 010-26.14.17 UNIEK GELEGEN aan de Vraag eens naar ons speciale WEEKEND-MENU per persoon In ons uniek gelegen bedrijf beschikken wij, naast het café restaurant, over zalen voor bruiloften, recepties en diners van 10-200 personen. Ruime parkeergelegenheid Telefoon 010-26 46 25 VVD, Koninginnegracht 57, Den Haag, tel 070-614121 Het nieuwe gemengde zangkoor van de H. Hartkerk. Café-Restaurant „EUROPOORT" MAASBOULEVARD SCHIEDAM Sinds tien maanden wonen ze op de vijfde etage van het bejaardencentrum „Thurlede" met een magnifiek uitzicht vooral op de molens, die Schiedam rijk is. Jacobus Comelis Blom (87), Kees voor iedereen en Adriana (Sjaantje) van Doorn (82), die op 6 juni maar liefst 65 jaar getrouwd zijn. Superdiamantjes dus, maar die deze huwelijksdag In alle stilte, alleen in bijzijn van de naaste familie, de enige dochter en schoonzoon, schoondochters, 13 kleinkinderen en 9 achterkleinkinderen vieren. Het leven heeft van dit sympathieke echtpaar veel persoonlijke offers ge vraagd. Behalve een kind op heel jon ge leeftijd, verloren zij later hun drie zoons door de dood. Respectievelijk op de leeftijd van 28, 48 en 58 jaar. Er is een tijd geweest, dat Sjaantje van Doorn bijna geen moed meer had om verder te leven. Maar het is vooral haar enig overgebleven dochter Cor geweest, die haar voorhield, dat zij verder moest ondanks het verlies van die zoons. Want vader was er immers ook nog? En zij en de verdere familie? De kleinkinderen en de achterklein kinderen? Zeven jaar hebben ze in een flat op het Schubertplein gewoond. Zeven verlo ren jaren, zegt Kees Blom een beetje bitter. Een mens uit de binnenstad moet je nooit op een flat zetten, is zijn mening. Die volkomen door zijn Sjaantje gedeeld wordt. En het was weer dochter Cor die alle instanties afliep om die oude mensen bij haar in de buurt te krijgen. Hemel en aarde bewoog dat zij eindelijk een plaatsje in „Thurlede" kregen. Daar kwamen ze weer helemaal tot rust. Daar bloeide Sjaantje van Doorn, och, wie ként haar niet in de omgeving van het Broersveld, waar ze maar liefst 42 jaar gewoond hebben, weer op. „Tante Sjaan" zoals iedereen haar noemde. Altijd klaar staand voor een ander. Gevend van het beetje, dat ze zelf bezat. Maar een vrouw uit duizen den en dat is ze nu nog. Vraag het maar aan kleindochter Wil, haar oogappel en die deze oma bijna boven haar moeder stelt. Kees Blom kan het alleen maar bevestigen. Hij ziet met de dag, dat het zijn oude Sjaantje van vroeger weer wordt. Wéér klaar staand voor een an der en het liefst maar elke dag poet send in haar propere bewoning. Een en al lóf over „hun huis", zoals ze ka mer 502 daar op „Thurlede" noemen. Lof ook over het eten, de verzorging, de hartelijkheid vooral, die ze overal ontmoeten. EINDELIJK OP BESTEMMING Dankbare lieve mensen, die met een gerust hart naar hun 65-jarige huwe lijksdag toe leven, want ze zijn nu ein delijk op hun bestemming. Een streep hebben ze achter die flatperiode in Groenoord gezet. Hier in „Thurlede" voelen zij zich echt thuis. GEEN GEBOREN SCHIEDAM MERS Neen, ze zijn geen geboren Schiedam mers. Kees Blom was zeventien, toen hij hier kwam wonen (één van de vijf) en Sjaantje van Doorn was amper twee jaar (één van de vijftien) en weet daar dus niets van. Kees was glasblazer op „De Hut" de stijds en werd later nagel jongen op een scheepswerf. Later ging hij bij Wilton- Fijenoord werken. Maar liefst 27 jaar. Hij weet zich nog heel goed die explo sie op zaterdagmorgen op de Griekse tanker „Petrakis Nomikos" te herin neren. Waarbij hij werd weggeslingerd en tussen twee platen terecht kwam. Moeilijke jaren hebben ze samen ge had: Kees Blom en Sjaantje van Doorn. Maar het was altijd Sjaantje, die overal de zonzijde van inzag en de touwtjes aan elkaar wist te knopen. Kees heeft tot zijn veertigste jaar ge voetbald en wel in „Rood-Wit". Is een hartstochtelijke supporter van SVV geweest en een geweldige visser. Een trouw lid van de hengelaars vereniging ,,'t Baarsje", waar hij niet alleen met de leden een partijtje vis kon verschalken, doch ook altijd in de prijzen viel. WEL VERLOREN NEET VERGE TEN Nu puzzelt hij graag en is een fervente „kastjeskijker". En Sjaantje van Doorn? Met behulp van een stok gaat zjj graag met doch ter Cor mee de stad in, maar brengt zelfstandig een bezoek aan de specia list. Een praatje met die en gene makend in „Thurlede". Een echt gezelligheids vrouwtje, dat haar geluk gewoon niet op kan, nu ze hier met haar Kees ein delijk weer rust gevonden heeft. In hun slaapkamer hangt een foto van hun drie zoons met als veelzeggende tekst: „Wel verloren maar niet vergeten". Düérom kunnen ze van hun 65-jarig huwelijksfeest geen echt feest maken. Zondag ii-svindt de slot-viering plaats van de viering van 50 jaar H. Hartkerk in Schiedam-Zuid. Tijdens deze dienst, die om half twaalf begint, zal het nieuw geformeerde parochiekoor zich onder de naam ,,H. Hartkoor" voor de eerste keer officieel presente ren. Dirigent van het koor is Sjef Engering en de organist Leo v.d. Mey. Uitge voerd wordt „De Paus Johannes-mis" van Vermulst. Verder zal het koor steun verlenen aan een feestelijke sa menzang. Celebrant van de dienst is Deken E. van Diepen van het dekenaat Schie dam. Mej. Ria Janse, verbonden aan het Museum Booijmans/Van Beu- ningen, zal een feestrede uitspreken met als onderwerp „Gorzen en kerk". Na atloop van deze dienst is er achter in het kerkgebouw een reünie voor personen die in deze afgelopen halve eeuw actief zorgden voor het welzijn van de parochie en kerk. "Als vrij mens wil je jezelf zijn. Wil je op SR waarde geschat worden. Wil je werken. Verwacht je dat de overheid je aanmoedigt. Eis je goed onderwijs voor je kinderen. Ben je bereid tot offers voor sociaal-zwakken. Wil je je ontplooien, en daardoor vrijer en dus gelukkiger worden". Twijfelt U nog? De Schiedamse stadssingels en vijvers hebben in ons waterrijke land in de eerste plaats een functie ais water berging. De waterpartijen dragen ook in belangrijke mate bij aan de ver fraaiing van de stad en vervullen een belangrijke functie in het totale re creatiepakket. Wil men een zo opti maal mogelijk plezier van deze water partijen hebben, dan zullen diverse kwaliteitseisen gesteld dienen te wor den, waardoor o.a. de mogelijkheid aanwezig blijft voor dierlijk leven (vis sen, salamanders, insecten etc.) en voor plantengroei. Eén van deze eisen is het zuurstofge halte dat mede afhankelijk is van de watertemperatuur. Gebleken is nl. dat in koud water meer zuurstof kan op lossen dan in warm water. Het is duidelijk, dat in de zomer maanden door de hogere temperatuur het water minder zuurstof kan bevat ten. Dit kan voor een aantal waterbe woners reeds hinderlijk zijn. Iedereen heeft in de zomermaanden weieens de naar zuurstof happende vissebekken gezien. Eén van de methoden om extra zuur stof in het water te brengen is het plaatsen van fonteinen. Hiertoe dient de waterstraal te worden belucht met een speciaal ingebouwd sproei-ele- ment. Door deze voorziening wordt de hoogte van de waterstraat minder „spectaculair". Dit is echter noodza kelijk voor het in leven houden van planten en dieren. Voor de aankoop en het onderhoud van deze fonteinen is geld nodig. Om deze reden is het programma voor de aanleg verdeeld over een aantal jaren. De fontein-installatie zullen verspreid over de gehele stad worden aange bracht. In 1976 is met dit plan reeds een begin gemaakt. In de vijver nabij het Schu bertplein in de wijk Groenoord en in de vijver aan de Burg. Honnerlage Gretelaan nabij het bejaardentehuis Thurlede hebben reeds fonteinen ge staan. In dit voorjaar is het de bedoeling, dat naast deze twee installaties, welke weer terugkomen op de genoemde plaatsen, nog enkele fonteinen zullen worden geplaatst. De opstelling hier van zal geschieden aan de Stadhou derslaan en aan de Burg. van Haaren- laan. In navolging van vorig jaar zullen de fonteinen 's avonds van 23.00 uur tot 's morgens 07.00 uur buiten werking worden gesteld. In de loop van het vorig jaar is echter gebleken dat er door een deel van de jeugdige stadsbewoners regelmatig al lerlei materialen in de waterbak van de fontein-installaties worden gegooid. Hierdoor moest de betreffende bak steeds worden geleegd, terwijl het ge vaar niet denkbeeldit is, dat de water pomp defect zal raken, met alle conse quenties vandien. Voor de betreffende medewerkers van de gemeentelijke technische bedrijven, die in 'eerste instantie de dagelijkse zorg hebben voor het onderhoud van deze fonteinen, is deze vorm van bal dadigheid zeer hinderlijk. Voor een goede uitwerking van het fonteinenplan is het dan ook bepaald niet gewenst, dat de betreffende in stallaties als speelobjecten dienst doen. Interieur Planning vindt alles wat de prijs opdrijft overbodig. Het enige wat wij doen, is vertellen dat we er zijn op de Rechter en Linker Maasoever te Rotterdam, met een aparte koliektie meubelen, die meer verdienen dan af en toe een plaatje in de krant. Mensen die ons beter kennen dan alleen uit advertenties weten uit ervaring dat de prijzen in goede overeenstemming zijn met de "geboden waar"... welkom. Rotterdam, Boulevard Zuid Beijerlandselaan 3-5-7-9, 010-843229 West, klassiek en eiken Mathenesserweg 1 (brug), 010-370032

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 6