Zaterdag begint het nieuwe hengelseizoen; waarnaar de sportvissers zitten te snakken til HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 25 MEI 1977 Een stukje puur natuur als dit komen de sportvissers, op zoek naar een geschikt „stekkie" maar al te vaak rond Vlaardingen tegen. -.ast*-* Een rustiek plekje in Vlaardingen waar het na werktijd voor de hengelsportlief hebbers goed vissen en toeven is. SCHIEDAM EN OMSTREKEN in de waterpercelen beheerd door de H.V. „Schiedam en Omstreken". Beiden gaan in het komende seizoen een intensieve controle uitoefenen op het „zwart vissen", een euvel dat nog steeds voorkomt. Hiervoor zijn contro leurs aangesteld die zich als zodanig kunnen legitimeren. HENGELAARSBOND houders van zg. „singel- en vijververgunningen" mogen meedoen; individuele wedstrijden; kanjer-kam pioenschappen; wedstrijden voor vete ranen en minder validen; roofviswed strijden en concoursen vliegvissen. De data hiervan worden tijdig via een advertentie in „Groot Vlaardingen" bekend gemaakt De Vlaardingse Hengelaarsbond heeft een groot areaal aan viswater in be heer dat zich uitstrekt tot diep in Maasland. Bovendien binnen de stad zelf in parken met inbegrip met vijvers en singels. De bewoners kunnen hier voor speciale vergunningen bekomen, verkrijgbaar in de plaatselijke hengel sportzaken of aan het bondsbureau. De visstand in alle beheerde wateren is op een hoog peil. Ook die van de Vlaardingse Vaart en de hierop aan sluitende vlieten. WEDSTRIJDSPORT In Vlaardingen met z'n diverse vis clubs en kleine bij de VHB aangeslo ten verenigingen, waaronder uit Maasssluis viert momenteel het wed- strijdvissen hoogtij. Ook voor het ko mende seizoen heeft de wedstrijdcom missie weer een heel scala aan con coursen samengesteld, zoewel voor he ren als dames en natuurlijk de jeugd. Avondconcoursen waaraan ook de Wedstrjjdvlssers zijn ware kuns tenaars in het hanteren van de soms zeven meter lange vaste hengel. De bekende karperhoek in de waterpartij van het Prinses Beatrixpark. Afvissen van waterpercelen geteurt met het sleepnet maar op kleine schaal langs electrische weg (archief). Zaterdagochtend in alle vroegte begint ook voor de sportvissers uit Schiedam en Vlaardingen het nieuwe hengelsei zoen waar ze ai dagen achtereen als t ware naar zitten te snakken. Met dui zenden trekken ze er op uit met als doel het al lang van te voren bepaalde „vissteklde". Met plezier hebben geconstateerd dat de temperatuur is gaan stijgen want op zoto eerste visdag kunnen nog re gen nog veel wind geduld worden. In gedachten zien ze het uitverkoren „stekkie" al voor zich. Een lichte kab bel op het water met rietkragen om zoomd waarin de vissen het willen doen. De realiteit zal echter wezen of de vis sen aan hun jaarlijkse bruiloft zijn be gonnen dan wel niet. Is dat wel het ge val, dan hebben de huwelijkspartners weinig aandacht voor zelfs het lekker ste aas en laten dat onberoerd. Niemand onder de broeders van het genootschap van Sint Petrus zal zich echter laten weerhouden om de water kant op te zoeken. Het gaat niet alleen om de vis, maar voornamelijk om het lekker buiten zijn midden in de natuur die nu op z'n mooist is. Voor de leden van de Hengelsport vereniging „Schiedam en Omstreken" start het nieuwe seizoen bij traditie met een karperwedstrijd te houden in de waterpartij van het Prinses Beatrix park. Wie tussen 5 en 12 uur de groot ste karper weet te verschalken komt in het bezit van de roulerende wisselbe ker, vorig jaar gewonnen door de heer C. Faassen die hem nu gaat verdedi gen. Aangegeven met vlaggen zijn op ver schillende plaatsen meetposten om de karpers te laten meten en registreren. Naast de kampioensbeker zijn nog tien prezen te winnen, bestaande uit hengelsportartikelen. De prijsuitrei king vindt om half twaalf plaats b(] het paviljoen de Kethel. In het water van het park is de visstand momenteel op timaal te noemen. Een prachtige karperstand met „knullen" van vissen die men bij zon nig weer aan de oppervlakte kan zien dartelen vaak als speelse dolfijnen. Ook de brasemstand is goed en met die van de karpers gezond. De voorn komt meer voor in de waterpercelen van de gereconstrueerde Poldervaart en de hierop aansluitende singels en watergangen. Dit jaar is hiervan 1000 km. vangrijpe vissen uitgezet en even veel in de singels van de wijk Nieuw- land. Voor de leden, nog niet in het bezit van nieuwe visdocumenten kunnen hiervoor terecht in het wijkcentrum Nleuwland op de donderdagavonden van 26 mei, 2 en 9 juni telkens van 7 tot 9 uur. Nieuwe leden kunnen zich hier laten inschrijven. De sportvissers moeten ook niet vergeten het lande lijke bijdragenbewjjs aan de postkan toren af te halen. Voor de eerste keer organiseert de hengelsportvereniging dit jaar een se rie van drie concoursen om het club kampioenschap 1977/78 en tijdens de vakantiefeesten twee concoursen spe ciaal voor de jeugd. Tussen de vereni ging „Schiedam en Omstreken" en de Vlaardingse Hengelaarsbond bestaat een uitwisseling van vergunningen waardoor sportvissers uit Schiedam ook in het door de VHB beheerde vis water hun hengels mogen uitzetten en omgekeer de Vlaardingse sportvissers Aan onderhoud van het viswater en reguleren van de bezetting aan vissoorten besteedt ook de VHB grote aandacht Op deze archieffoto is de werkgroep doen de met het afvissen van een vtyver die tjjdeljjk droog komt te liggen voor een wij ziging van het profiel. De Vlaardingse vaart, een prachtig stuk viswater om met de lange hengel vanaf de Trekkade te bevissen. Je zal er zo meer aan je hengel krijgen op de eerste visdag van het nieuwe seizoen (archieffoto).

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 30