Luisterrijke slotviering 50 jaar H. Hartkerk in Zuid Tien dagen 'Afrika in Den Haag verkoop f abri eks part ij vloerbedekking TAPIJT CENTRALE HOLLAND urgerlijke tand AFWEZIG G. W. Kentie AFSLUITING WESTERHAVENBRUG ■(I'M.)1 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 25 MEI 1977 In de H. Hartkerk in Schiedam-Zuid vond de slotviering plaats van het gou den bestaansjubilenm van dit kerkge bouw dat een belangrijke plaats is gaan innemen in de vrijwel gehele Gorzengemeenschap. Een luisterrijke viering, waarvoor de kerk vrijwel ge heel was bezet met parochianen en vroegere bewoners van deze wijk. Celebrant was de deken van Schie dam, E. van Diepen, geassisteerd door parochiepastoor N. J. Donker. Mevr. ria Janse vertolkte op geestige wijze hi jeugdherinnering aan de kerk en zijn parochie en releveerde wat er de laat ste jaren aan gemeenschapszin hier tot stand is gekomen: een kerk die open staat voor iedereen, niet alleen voor erediensten maar tevens als een oord van ontspanning voor de jeugd wat uniek is voor Schiedam. Het nieuw geformeerde gemengde zangkoor o.l.v. Sjef Engering presen teerde zich voor de eerste keer in het openbaar met medewerking van orga nist Leo v.d. Mey en steun van het trompetduo John Dingenouts en Jan- nie Vrijland van de muziekvereniging O.B.K. Alles bij elkaar een stijlvol gebeuren met na afloop een reünie achter in de kerk. Hier ontmoetten veel oude be kenden elkaar uit het vaak zorgelijke verleden van deze Gorzenkerk. Zorgen die eendrachtig werden opge lost, vaak met steun van andersden kenden, iets wat typerend is voor deze stadswijk met een eigen karakter wat sommige bewoners nu nog doet zeg gen: „We gaan vanmiddag naar de stad". Patoor N. J. Donker, rechts, in gesprek met een van zfjn oudste parochianen. Van vrijdag 27 mei tot en met zondag 5 juni, dagelijks geopend van 10.00- 17.00 uur, des zondags van 12.00- 17.00 uur, organiseren de Witte Pa ters, missionarissen in Afrika, in sa menwerking met het Afrika Instituut te Rotterdam en met welwillende me dewerking van Pulchri Studio een unieke verkooptentoonstelling van Afrikaanse kunst. Grote zaal van Pul chri Studio, Lange Voorhout 15 te Den Haag. Gratis toegang. De collectie werd samengebracht en wordt verkocht door de Witte Paters en het Afrika Instituut. De heer R. van Dijk, expert op dit terrein zal op deze expositie voortdurend aanwezig zijn voor uitleg aan de bezoekers. Het accent ligt ditmaal op de antieke stukken en de grote collectie hoog-et- nografische West-Afrikaanse maskers is van een unieke kwaliteit. Vooral het moeilijk bereikbare gebied van het land Opper-Volta zijn veel maskers aanwezig, zoals van de Bobo-, de Mos- si-, de Kurumba- en de Bambarastam- men, streken waar noch de Islam noch het Christendom echt zijn doorge drongen, zodat de animistische cul tuur nog zuiver is. Daarnaast omvat de collectie vele stukken uit Nigeria, n.l. van de Yoru- bastan en de Ibo-stam en zijn er beel den en maskers uit diverse landen, zoals Zaire, Ghana en Kameroen. van 27 mei tot 14 juni HUISARTS Waarneming voor dringende gevallen: N. KLINKUM, ARTS R. de Beerenbroucklaan 16 Tel. 70.98.73. Visites aanvragen vóór 9 uur, in weekend uitsluitend boodschappendienst tel. 206611. Tenslotte is er van hedendaagse Ka- meroense kunstenaars van de Bamum- stam prachtig brons aanwezig, geken merkt door een Barokke stijl en. van een hoog technisch kunnen. Voor de liefhebber om van te water tanden, waarbij vermeld dat de prijzen meevallen. Ook dit prachtige jachtmasker van hout, zestig centimeter hoog, in kleuren, is te zien op de expositie „Tien dagen Afrika in Den Haag". Het masker stamt van het Gelede- genootschap van de Yoruba-stam uit Nigeria. De Westerhavenbrug, tussen de Stadhouderslaan en de Rozen- burgsestraat, zal wegens het uit voeren van reparatiewerkzaamhe den voor het verkeer zijn afgesloten in de nacht van woensdag 25 mei op donderdag 26 mei a.s., vanaf ongeveer één uur 's nachts (na het passeren van de laatste bus) tot on geveer 6.00 uur 's morgens. De aanrijplaten naar de brug zitten los en moeten gerepareerd worden. GEBOREN W. F. Krabbendam-de Bruijn, d. A. Demiryürek-Can, d. M. Dagan-Borst, z. R. Robér-Zagwijn, z. F. den Hartog-van der Weide, z. J. van der Hui-van Huuksloot, z. F. A. Fischer-Riou, z. H. Poortvliet-van de Nadort, d. T. J. J. Dedrog-Baartman, z. J. M. Bockkom-Dirkzwager, d. H. Admiraal-Rijke, z. A. van Steennis-van Kampen, d. D. van der Windt-Mulder. d. E. Esquer Rubio-Treuren, z. T. van Duijn-Weitering, d. P. Wildenbos-Moolenaar, d. ONDERTROUWD G. Alberts, 25 jr. en C. H. Barvoets, 23 jr.; J. Broer, 20 jr. en A. M. Broekhui zen, 20 jr.; H. van der Heide, 23 jr. en J. van Schajik, 22 jr.; R. C. Labohm, 23 jr. en P C. M. Kloos, 20 jr.; A. Neervoort, 22 jr. en J. A. W. Koppe- schaar, 20jr.; W. C. J. Ottens, 25 jr. en B. C. E. Peters, 23 jr.; M. W. van der Pluijm, 31 jr. en A. V. Valdes Figue- roa, 35 jr.; P. Robberegt, 21 jr. en M. de Jong, 19 jr.; W. R. C. Wekker, 29 jr. en V. E. van den Akker, 25 jr. GEHUWD P. J. van der Vliet, 25 jr. en L J. M. Lansbergen, 27 jr.; H. W. M. Wezen berg, 30 jr. en T. Kleijwegt, 28 jr.; K. M. Huijdink, 29 jr. en P. M. C. van Pelt. 22 jr.; B. C. M. Vollebregt, 24 jr. en A. van Til, 19 jr.; F. van Dijken, 34 jr. en C. L. Middendorp, 23 jr.; T. J. Zuidgeest, 29 jr. en A. J. Dekker, 24 jr.; R. Klaassen, 23 jr. en M. M. P. L. Loch, 21 jr.; R. Koot, 35 jr. en T. J. Bast, 19 jr.; J. M. van der Meer, 23 jr. en W. L. M. Ham, 22 jr.; T. A. van der Leist, 25 jr. en P. A. J. M. Morel, 23 jr.; T. van Koesveld, 28 jr. en J. Loen- jers, 20 jr.; P. T. Stremme, 24 jr. en H. M. Kuperus, 20 jr.; K. E. Horn, 23 jr. en M. Kalkhoven, 23 jr.; N. Komen, 48 jr. en G. F. Bouman, 42 jr. OVERLEDEN A. van Dijk, vr., geh. met W. P. J. Si mons, 55 jr.; H. Kraan, vr., geh. met G. F. J. Kuiters, 50 jr.; D. Kruidenier, man, geh. met B. Muit, 85 jr.; W. van Veen, man, geh. met M. Schilling, 87 jr.; W. van der Vlugt, vr., geh. gew. met L. P. Kool, 81 jr.; L. van Vlaar- dingen, man, geh. met F. Jonker, 80 jr.; A. Klein, man, geh. met C. M. G. van der Moezel, 62 jr.; C. M. G. van der Moezel, vr., geh. gew. met A. Klein, 60 jr.; M. C. van Hijkoop, vr., geh. gew. met- S. van Antwerpen, 83 jr.; M. Steenbergen, vr., 93 jr.; K. Rambhajan, vr., geh. gew. met J. Sookdew-Sing, 60 jr.; A. van der Poel, vr., geh. gew. met A. D. van Ooster hout, 80 jr. U kunt nu in 2 dagen honder den guldens verdienen. De tapijtcentrale Holland komt 2 dagen naar Vlaardingen. Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fa brieken naar het publiek. Met 5 jr. fabrieksgarantie tegen weggeef prijzen. Enige tips om voordeel te behalen zijn: col lectie nylon tegels, 40 x 40 zelfklevend, 89 cent, in dozen van 50 stuks. Hoogpolige tapijt tegels in 6 kleuren, los leg gen p. st. 4,-, keuken en bad kamertapijt 45,-, 2 mtr, br. Breed nylon tapijt p.m2 7,44. Huiskamer nylon tapijt in 3 kleuren, 400 br. 29,75 p. str. mtr. Schitterende Engelse bloemtapijten vanaf 79,- p. str. mtr., 400 br. 100% wollen berber, 400 br. vanaf 99,- p. Huiskamerbreed tapijt in 400 cm. vanaf 34.50, 39,-, 49,-, 59,-, 69,-, 79,-. Als speciale aanbieding een wollen berber tapijt, 400 br. 69,- p. str. mtr. Er kan gelegd worden. Er kan besteld worden op afroep. Be taling bij ontvangst tapijt. De koffie staat klaar voor u. Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de Harmonie, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. En wel op vrijdag 27 mei 's-avonds van 17.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag 28 mei van 10.00 tot 17.00 uur. Haaften Overzicht van de fraai versierde H. Hartkerk, waar zondag de jubi leumviering op grootse w\jze werd afgesloten. Tijdens de reünie werden de nodige contacten hernieuwd. In het midden Ria Janse die de feestrede hield.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3