Uw inbreng gewaarborgd Kruisvereniging neemt taak Kruisraad over M \- MAANDELIJKS INFORMATIEBULLETIN Redaktieacires: Vlaardingseweg 18a, telefoon 70 19 36 NOTULEN van de bestuursvergadering van de Stichting Kruisraad Schiedam, gehouden op vrijdag 13 mei 1977. Aanwezig alle bestuursleden, t.w. Mevrouw M. Nieuwenhuizen-Sperna Weiland en de heren M. J. Blok, H. Brokerhof, J. G. Markestein, J. Moor, J. A. C. Hoog, C. H. Stoute en C. Verkade. X De vergadering besluit met algemene stemmen om de Sticht/ng.^ru^r.^ Schiedam met ingang van 1 oktober 1977 te ontbinden en per dezelfde datum alle rechten en verplichtingen c.q. alle bezittingen en schulden zoals deze voor komen in de balans welke zal worden opgemaakt naar de situatie per 31 decem ber 1976 of die daarna nog zouden blijken, over te dragen aan de kruisver eniging Schiedam. Aan dit besluit ligt ten grondslag de overweging, dat de Kruisvereniging Schiedam, welke per 1 januari van dit jaar werd opgericht, blijkens haar sta tuten gehouden is tot overname en uitvoering van onder meer alle tot dusver door de Stichting Kruisraad Schiedam uitgevoerde taken. Dit besluit is mede ingegeven door de wetenschap, dat alle instellingen die op 25 juni 1970 de Stichting Kruisraad Schiedam oprichtten en daarvan op deze dag nog deel uitmaken of hun rechtsopvolgers, éénzelfde gedragslijn volgen. Unaniem spreken de aanwezige bestuursleden de verwachting uit, dat het in deze vergadering genomen besluit zal bijdragen aan een verdere uitbreiding en intensivering van de Maatschappelijke Gezondheidszorg in de gemeente Schiedam. Schiedam, 13 mei 1977. C. Verkade, voorzitter H. Brokerhof, secretaris Het ontstaan van de vereniging Doel en middelen De ledenraad HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 VRIJDAG Tl MEI 1977 KRUISV ERENIGIN G SCHIEDAM STATUTEN VAN UW VERENIGING Op 19 april j.l. werden ten overstaan van de notaris de statuten van onze Kruisvereniging vastgesteld. Daarmee bestaat onze vereniging nu ook officieel vanaf 1 januari 1977. Een pas sende aanleiding om eens wat uitgebreid op de statuten in te gaan. Het lezen van statuten valt niet mee, dit vooral vanwege de officiële en dus vaak dorre taal die artikel na artikel op je afkomt. We hebben er daarom vanaf gezien de statuten in hun geheel af te drukken. Maar statuten zijn wel zo belangrijk dat we niet wilden Volstaan met een algemene beschouwing erover. Statuten zijn de juridische neerslag van datgene wat een vereniging wil en hoe zij dit wil. Zij zijn de basis van het doen en laten van onze kruisvereniging waar ieder lid op kan teruggrijpen. Rechten en plichten van leden, bestuur alsook de organi satie worden er in uiteengezet. We hebben daarom gemeend dat het toch erg belangrijk kan zijn gedeelten uit de statuten letterlijk over te nemen. Vooral besteden we aandacht aan die artikelen waarin de inbreng van de leden op het beleid van de vereniging wordt geregeld. Voor deze inbreng is namelijk een geheel nieuwe vorm gekozen en wel zo dat een demokratisch funk- tioneren van de vereniging gewaarborgd is. We hopen dat deze verkorte weergave van de statuten u nieuwsgierig zal maken naar de volledige tekst. Deze wordt u, na schriftelijke aanvraag, graag toegezonden. De Kruisvereniging Schiedam is ontstaan uit een fusie van vier bestaande Schiedamse kruisverenigingen. In de notariële akte worden deze vier verenigingen genoemd; we nemen de namen van de oprichters nog graag één keer over: - de vereniging voor Gezondheidszorg Kethel en Omstreken' - de vereniging Gezondheidszorg Schiedam - de Hervormde Stichting voor Gezondheids zorg en maatschappelijk werk - de Gereformeerde Vereniging voor Zieken zorg en maatschappelijk werk. Artikel 2 en 3 omschrijven in het kort het doel van de vereniging en de middelen om dit doel te bereiken. Artikel 2. De vereniging heeft ten doel de maatschappe lijke gezondheidszorg in de gemeente Schie dam te bevorderen en zet als zodanig het werl van de oprichtende instellingen voort. Bij het nastreven van dit doel werkt de vereni ging ten behoeve van de gehele bevolking, zon der onderscheid van politieke of godsdienstige richting en met eerbiediging van ieders levens beschouwing. Artikel 3. De vereniging tracht zowel zelfstandig als in samenwerking met anderen dit doel te berei ken door: a. het in dienst hebben van personeel; b. het bevorderen van de sociaal-medische zorg in de ruimste zin; c. het bevorderen van een gezond leefklimaat d. het geven van gezondheidsvoorlichting en opvoeding in de ruimste zin; e. het bevorderen van de sociaal-hygiënische zorg, onder andere door het in stand houden van consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters; f. het aan huis verplegen en verzorgen van zie ken alsmede het geven van de daarbij behoren de voorlichting en het in bruikleen verstrekken van verpleegartikelen; I g. het stichten en exploiteren van gebouwen ten behoeve van de maatschappelijke gezond heidszorg; h. het meewerken aan maatregelen op enig an der terrein van de gezondheidszorg, welke voor het doel dienstig kunnen zijn. HET LIDMAATSCHAP Artikel 5. t. De vereniging kent gewone leden, buitenge wone leden en ereleden. 2. Gewone leden kunnen zijn natuurlijke per sonen die de leeftijd van zestien jaar hebben bereikt. Het gewone lidmaatschap is persoon lijk. 3. Buitengewone leden kunnen zijn rechtsper sonen, waarvan het 'lidmaatschap voor het doel der vereniging bevorderlijk kan zijn. 4. Ereleden kunnen zijn natuurlijke personen die wegens bijzondere verdiensten voor de vereniging door de ledenraad en op voorstel van het bestuur als zodanig worden benoemd. Om het beleid op een demokratische manier door de leden van de kruisvereniging zelf te laten bepalen, is afgezien van een 'algemene ledenvergadering' die eenmaal per jaar bij el kaar geroepen wordt, en is het instituut leden raad' in het leven geroepen. Dit is een perma nente vertegenwoordiging van alle leden, die samen met het bestuur richting geeft aan de vereniging. Deze ledenraad is het hoogste ge zagsorgaan van de vereniging. Zij kiest het be stuur en dit bestuur is verantwoording schul dig aan de ledenraad. Ook vertegenwoordi gers van wijkverpleegkundigen en de andere werknemers van de vereniging kunnen lid zijn van de ledenraad. Het is belangrijk dat nu ook de werknemers statutair invloed kunnen hebben op het beleid van de vereniging. De belangrijkste artikelen over de ledenraad drukken we in hun geheel af. Artikel 9. Alle bevoegdheden in de vereniging welke niet door de wet of de statuten aan het bestuur ot andere organen zijn opgedragen komen toe

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 14