Kruisvereniging Schiedam OPGAVE LIDMAATSCHAP Ik wens lid te worden Is Hoe Zuster Struetura Behoedzaam En Demokraties Laverend Door Het Statutaire Mijnenveld Toch Gewoon Haar Werk Blijft Verrichten... Stuur deze bon in een enveloppe zonder postzegel aan: Kruisvereniging Schiedam, Antwoordnummer 17, 3100 WB Schiedam. van de Kruisvereniging Schiedam tegen een jaarcontributie van f 30, Naam en voorletters: Adres: Telefoon: Het bestuur Het referendum HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 VRIJDAG 27 MEI 1977 aan de ledenraad, bestaande uit afgevaardig den die voor een periode van vier jaar door en uit de leden worden gekozen. Artikel 10. 1. De verkiezing van afgevaardigden vindt plaats op een jaarlijkse door het bestuur daar toe speciaal uitgeschreven vergadering van alle leden van de vereniging. Oproepingen voor die vergadering, met vermelding der voordrachten, worden door het bestuur drie weken vóór het tijdstip van die vergadering geplaatst in een in de gemeente Schiedam veel gelezen dagblad of advertentieblad. 2. Buitengewone leden van de vereniging wor den afzonderlijk per brief geconvoceerd op diezelfde termijn. 3. In de verkiezingsvergadering kan door ieder lid één stem worden uitgebracht. Stemmen bij volmacht is niet toegestaan. 4. Indien het bestuur na verloop van anderhalf jaar sedert de vorige verkiezingsvergadering nalatig is gebleven een vergadering bijeen te roepen en ook niet binnen twee weken na schriftelijke aanzegging van een lid hiertoe overgaat, is dit lid gerechtigd die vergadering zelf op de in het eerste lid van dit artikel aan gegeven wijze en op kosten van de vereniging bijeen te roepen. Ieder lid heeft dezelfde be voegdheid indien het bestuur in het geval ver meld in artikel 11 lid 1 nalatig blijft binnen de daar gestelde termijn vervroegde verkiezingen uit te schrijven. Artikel 11. 1. De ledenraad bestaat uit minimaal tien en maximaal vijf en twintig afgevaardigden, waarvan twee uit de buitengewone leden, in dien de vereniging buitengewone leden heeft en twee uit de leden welke tevens bij de vereniging als werknemer in dienst zijn. Indien het aantal afgevaardigden door opzegging of anderszins minder dan tien bedraagt, blijft de raad be voegd. Het bestuur zal alsdan binnen drie maanden vervroegde verkiezingen ter aanvul ling van de ledenraad uitschrijven. 2. Aftredende afgevaardigden zijn eenmaal herkiesbaar. 3. Het lidmaatschap van de ledenraad is on verenigbaar met dat van het bestuur. 4. Het bestuur houdt een register van de afge vaardigden in de ledenraad, hetwelk voor ieder lid van de vereniging ter inzage ligt. Artikel 12. 1. De afgevaardigden worden gekozen uit een of meer bindende voordrachten. Tot het opma ken van zulk een voordracht zijn zowel het be stuur als tien gewone leden of twee buitenge wone leden, of vijf gewone leden welke tevens als werknemer bij de vereniging in dienst zijn, bevoegd. De voordrachten van het bestuur worden bij de oproeping voor de vergadering medegedeeld. Een voordracht uit de leden moet vóór de aanvang der vergadering schrif telijk bij het bestuur worden ingediend. 2. Aan elke voordracht kan het bindend ka rakter worden ontnomen door een met tenmin ste twee/derde van de uitgebrachte stemmen genomen besluit van de verkiezingsvergadering waarin tenminste tweehonderd leden aanwezig zijn, of indien zulks minder is, tenminste twee/derde van het totaal aantal leden van de vereniging aanwezig is. Artikel 13. 1. De voordracht van het bestuur vermeldt steeds zoveel kandidaten welke de buitengewo ne leden vertegenwoordigen, indien de vereni ging op dat moment buitengewone leden heeft, en zoveel kandidaten uit de gewone leden wel ke tevens als werknemer bij de vereniging in dienst zijn, als nodig zijn om te maken dat van beide categorieën twee afgevaardigden in de ledenraad zitting hebben. De overige kandida ten worden uit de gewone en ereleden aange wezen. Tegen-kandidaten voor afgevaardigden van de gewone leden, de buitengewone leden en de ge wone leden/werknemers kunnen slechts door gewone leden, buitengewone leden respectieve lijk gewone leden/werknemers worden voorge dragen en dienen tot die respectieve catego rieën te behoren. Artikel 14. 1. Het bestuur van de vereniging roept de le denraad tenminste eenmaal per jaar, en wel. behoudens verlenging van deze termijn door de ledenraad, op een tijdstip uiterlijk zes maan den na afloop van het verenigingsjaar, bijeen voor een ledenraadsvergadering, waarin onder meer aan de orde komen het jaarverslag en de rekening en verantwoording bedoeld in artikel 24, met het verslag van de aldaar bedoelde commissie. 2. Andere vergaderingen van de ledenraad worden gehouden zo dikwijls als het bestuur dit wenselijk oordeelt. 3. Voorts is het bestuur op schriftelijk verzoek van enig lid van de ledenraad" verplicht tot het bijeenroepen van een ledenraadsvergadering op een termijn van niet langer dan vier weken. Indien aan het verzoek niet binnen veertien dagen gevolg wordt gegeven, kan verzoeker zelf tot die oproeping overgaan. 4. Alle oproepingen, de agenda vermeldend, geschieden schriftelijk aan de adressen der af gevaardigden, veertien dagen vóór het tijdstip der vergadering. In verband met het openbare karakter van de vergaderingen van de leden raad kunnen deze vergaderingen door het be stuur of op schriftelijk verzoek van vier afge vaardigden bovendien door middel van adver tentie worden aangekondigd. (s Correspondentie over lidmaatschap: De la Marplein 2, Schiedam. Tel. inlichtingen: 26 68 22. Artikel 15. 2. De vergaderingen van de ledenraad zijn in de regel openbaar. De deuren worden gesloten, wanneer de meerderheid van de vergadering hiertoe besluit. Omtrent het in besloten verga dering verhandelde kan bij meerderheidsbe sluit geheimhouding worden opgelegd. Het bestuur is belast met het besturen van de vereniging en ftiet de uitvoering van het door de vereniging (ledenraad) vastgestelde beleid. In artikel 20 komt de huidige speciale werk wijze van het bestuur aan de orde. Aan een aantal werkgroepen zijn taken toebedeeld op het terrein van onder meer personeelsbeleid, financiën, gebouwen, publiciteit, inhoud van de zorg. Zo'n werkgroep bestaat uit een be stuurslid en een aantal adviseurs, die niet per se lid van de vereniging behoeven te zijn. Artikel 17. 1. Het bestuur van de vereniging bestaat uit een oneven aantal personen met een minimum van zeven. De leden van het bestuur worden door de ledenraad benoemd uit de leden van de vereniging. Niet benoembaar zijn verenigings leden die als afgevaardigde zitting hebben in de ledenraad, als werknemer bij de vereniging in dienst zijn, of de leeftijd van zeventig jaar hebben bereikt. 2. De benoeming van bestuursleden geschiedt uit een of meer bindende voordrachten. Tot het opmaken van zulk een voordracht zijn zowel het bestuur als vier leden van de ledenraad be voegd. De voordrachten van het bestuur wor den bij de oproepingen voor de vergadering medegedeeld. Een voordracht uit de ledenraad moet vóór de aanvang der vergadering schrif telijk bij het bestuur worden ingediend. 3. Aan elke voordracht kan het bindend ka rakter worden ontnomen door een met tenmin ste twee/derde van de uitgebrachte stemmen genomen besluit van de ledenraad. Artikel 18. 1. Elk bestuurslid kan te allen tijde door de le denraad worden ontslagen of geschorst. 2. Elk bestuurslid treedt uiterlijk vier jaar na zijn benoeming af volgens een door het bestuur op te maken rooster, dat in elk geval een rege ling bevat, dat elk jaar tenminste één lid van het bestuur aftreedt. Een aftredend bestuurslid is herkiesbaar. Het in een tussentijdse vakature benoemde bestuurslid neemt op het rooster de plaats in van zijn voorganger. 3. Het bestuurslidmaatschap eindigt voorts: bij het als werknemer in dienst treden bij de vereniging, het aanvaarden van het lidmaat schap van de ledenraad", het bereiken van de zeventigjarige leeftijd, het voltooien van een ononderbroken achtjarige ambtstermijn, als mede door bedanken en overlijden. Artikel 20. 3. Bij de uitoefening van zijn taak kan het be stuur zich door adviseurs laten bijstaan. Het kan tevens, onder zijn verantwoordelijkheid, bepaalde onderdelen van zijn taak doen uit voeren door werkgroepen of commissies, welke onder leiding staan van een bestuurslid, en waarvan de samenstelling, taak en werkwijze nader worden geregeld bij huishoudelijk regle ment. Wederom terwille van de volledige inspraak van de leden is ook nog de mogelijkheid van het zogenaamde referendum opgenomen. Dit is een toetsing vn genomen besluiten aan het oordeel van de gezamenlijke leden. Artikel 23. 1. Ieder besluit van de ledenraad, met uitzon dering van besluiten tot ontslag of schorsing van het bestuur, kan aan een referendum on der alle leden van de vereniging worden onder worpen, indien het voltallig bestuur dit ge wenst voorkomt of ten minste vijftig leden van de vereniging, welke niet tevens als afgevaar digde zitting hebben in de ledenraad of bij de vereniging in dienstverband staan, hierom schriftelijk bij het bestuur verzoeken. 2. Het bestuur roept daartoe, binnen drie we ken na het besluit van het bestuur of het ge daan verzoek, op de wijze als in artikel 10 be paald, met vermelding der agenda, een verga dering van alle leden van de vereniging bijeen. Besluiten kunnen worden genomen met een zelfde meerderheid als voor het nemen van het betreffende besluit in de ledenraad vereist is. 3. Hangende de uitslag van het referendum wordt de uitvoering van het besluit geschorst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 15