Goede vangsten aan vis op de eerste dag van het hengelseizoen Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, Nu al opgeven voor septembei HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 22 WOENSDAG 1 JUNI 1977 VV8f 'WJ'., T O AG E'v*3GW fx AI4IDA9 OA IB8f.AT8 399» J5P'.i tjij VLAARDDMGEN Ook de leden van de Vlaardingse Hengelaarsbond benutten het Pink- sterweekeinde om het nieuwe seizoen in te wijden waar water is zaten henge laars en vooral in de Vlaardingse vaart zijn netten vol vis gevangen. Enkele verenigingen, aangesloten bij de VHB startten meteen maar met de jaarlijkse clubkompetities zij het met wisselende resultaten. H.V. T ALVERTJE Leden van de H.V. 'T Alvertje trokken hiervoor naar de Noord-Hollandse Ringvaart waar het goed vissen was. Dagwinnaar was hier met een vangst -van 7100gram vis, H. Dumortier; 2. L. de Blok, 6070 gram; 3. H. Kols. 4770 gram; 4. J. Verheij sr., 4210 gram; 5. G. v.d. Velden, 3160 hiermee buiten de prijzen te zullen vallen. Winnaar van de wedstrijden was, evenals vorig jaar de sportvisser C. Faasse met een gevangen schubkarper met een lengte van 79.5 cm. Vorig jaar verorverde hij de wisselbe ker met een vis van 73 cm. In totaal kreeg hij vijf karpers in z'n schepnet hoewel hij niet de enige was die meer dan een van deze krachtpatsers van het zoete water wist te verschalken. Na afloop van de wedstrijd reikte de heer B. Sleeuwenhoek als voorzitter van de hengelsportvereniging in het paviljoen ,,De Kethel" de prijzen uit. Naast de wisselbeker kreeg Cor Faasse bovendien een kapioensmedaille en mocht een eerste keuze maken uit een pakket van tien. prijzen, allemaal ge richt op de hengelsport. De overige prijswinnaars waren: 2. J. Holthaus met een vis van 78 cm.; 3. A. v.d. Hoek, 73.5 cm.; 4. J. F. Florusse, 70 cm.; 5. W. Verwaal, 68 cm.; 6. A. Plois, 68cm.; 7. B. Quist, 67.5 cm.; 8. R. Krikke, 67 cm.; 9. J. de Vries met een karper van eveneens 67 cm. lengte. Bij gelijke vangsten besliste het lot over de plaats in het klassement. Vermeldenswaardig is dat Cor Faasse zijn winnende karper heeft gevangen is het aan het park grenzende gedeelte van de gereconstrueerde Poldervaart waar de visstand bijzonder goed is te noemen. Ook beide Pinksterdagen waren er veel sportvissers in het park soms vergezeld van naaste familiele den en langs de kade van de Polder vaart waar de gram; 6. F. Groen, 2480 gram; 7. J. Verheij jr., 2430 gram; 8. C. Klos, 2000 gram; 9. W. Westdijk. 1970 gram; 10. P. Dumortier. 1900 gram; 11. D. Hollenberg, 1130 gram; 12. J. Koster met 950 gram vis. DE ZWERVENDE VISSER Minder goed verging het de leden van de H.V. ,,De Zwervende Visser" die hun hengels uitzetten aan de oever van het Aar-kanaal. Geen al te grote vis- buit uitgezonderd voor C. van Oosten die met 5000 gram vis dagwinnaar werd en W. van Tienen met 4200 gram een goede tweede. Verdere klassering: 3. A. Overduin, 2950 gram; 4. Ramoon, 2260 gram; 5. C. v.d. Arend, 2000gram; 6. J. Webers met 1600 gram vis. De overige deelne mers bleven beneden de 1000 gram aan vis. Ook in Vlaardingen verschenen veel hengelaars aan de waterkant. Een kijkje in het fraaie park T Nieuwelant. Piet Kruit, een van de controleurs die niet alleen het visbestand bewaakt maar ook toeziet dat aan de natuur geen schade wordt toegebracht. Een prachtige spiegelkarper tijdelijk op het droge. Voor de vele duizenden sportvissers die zaterdag jJ., de eerste visdag van het nieuwe hengelseizoen, waar dan ook de waterkant opzochten, is het een ware feestdag geworden. Mooi vis- weertje met weinig wind, kortom een bijna zomerse dag met over het alge- (rechts) krijgt uit LAATKOMERS Jongstleden donderdag hield het be stuur van de hengelsportvereniging zitting in het wijkcentrum Nieuwland om leden alsnog in de gelegenheid te stellen hun visdocumenten af te halen en te betalen. Bijna tweehonderd laat komers maakten van deze gelegenheid gebruik. Dit moet wel want het aantal controleurs is uitgebreid om hiermee het aantal zwartvissers zoveel mogelijk te beperken. Wie nog geen papieren heeft of zich als lid wil opgeven kan hiervoor nog twee avonden in het wijkcentrum te recht. Donderdag a.s. en donderdag 9 juni, telkens 's -avonds van 7 tot 9 uur. meen genomen bijtlustige vissen. Niet alleen in parken met waterpart ijen of langs de stadssingels zaten de hengelaars mannetje aan mannetje voor het beproeven van het eerste hen- gelaarsgeluk. Ook buiten de steden van het Waterweggebied, waar nog al- Dit ondervonden vooral de leden van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" die meededen aan de in het Prinses Beatrixpark gehouden traditionele karperwedstrijd. Het wa ren er meer dan bij voorgaande wed strijden het geval is geweest. Hoeveel is slechts te schatten maar zeker is dat het er vele honderden waren. Al heel vroeg bleek de karper er, wat men noemt, zien in te hebben. Hoeveel karpers in de schepnetten terecht zijn gekomen is onbekend. Zeker is dat de meetposten met elkaar zo'n veertig „kanjers" kregen te registreren. Daarbij komt nog het aantal vissen van middelmaat, zo n veertig cm. lang pe w;nnaar van jg karperwedstrijd, Cor Faasse waarvan de vangers wisten ingeplante voorzitter B. Sleeuwenhoek de wisseibeker. rietkragen goed hebben aangeslagen en de oeverflora zich in grote verschei denheid ontwikkelt. Zo druk was het alleen al in dit hoekje van het Prinses Beatrixpark. Veel kijkers bij het drillen en landen van een aangehaakte karper. KARPERWEDSTRDD handen van Nog een paar weken en dan is het alweer grote vakantie. De uittocht gaat dan beginnen. Doet u alle maal héél voorzichtig en let u op uw mede-weg-gebruikers? Van ons nog eerst een goede tip. U kunt zich nü (dus Vóór 23 juni) al opgeven voor de cursussen in sep tember. Ons kantoor is open dins dag t/m vrijdag van 9.30-12 uur, tel. 264781 giro 716115. We moe ten u met klem attent maken op het feit, dat u zich zó spoedig mo gelijk moet opgeven, omdat het zo ontzettend druk is met de aanmel dingen. Hoe langer u wacht met opgeven des te lager komt u op de lijst en moet u dus langer wachten vóór u aan de beurt komt. Dit geldt voornamelijk voor de naaicursus sen! Hier volgen de verschillende cur sussen: Naaien; koken; Indisch koken; creatief handwerken; wandkleden; gast/gastvrouw/heer; gymnastiek; poppen maken; stoelen bekleden; bloemschikken; macramé; afslan ken; uiterlijke verzorging. Maakt u uw keus? Tot ziens dan op Korte Dam 5. Onze vakantie begint 24 juni; het kantoor gaat weer open op 30 augustus, de cur sussen beginnen in de week van 5 september. Eerst: prettige vakantie en dan tot ziens! tijd gebieden zijn met rustieke vis- plekjes, is druk gevist. Veel hengelaars zochten het ver van huis, maar allemaal zijn ze het erover eens dat het seizoen 1977/1978 bijzon der gunstig is begonnen. Dat er kanjers zijn gevangen bewijzen de foto's. Hier zit er een in het schepnet. Deze ukkepuk kijkt met belangstelling naar deze zware edel karper.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 22