ONTDEK EXOTISCH reis. en passagéburo b.v. Rotterdamsedijk 401 Schiedam tel. 26 90 60* en laat U meeslepen door de oosterse charme van dit hoffelijke en gastvrije volk; geniet van de zwoele tropennachten met, nog net hoorbaar, de zachte tonen van de gamelan. De eeuwenoude cultuur, de prachtige tempels, ontelbare kunstschatten en ook de onvergelijkbare stranden zorgen ervoor, dat U zich niet zult vervelen. Informeer eens bij DUTON, daar heb ben ze een nuchtere kijk op oosters rciscomfort! HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - VRIJDAG 24 JUNI 1977 Vulkanen rijn er genoeg. Bij deze kan men komen. w Ingang van de kraton in Yokja. waar gamalan orkesten de traditie hoog houden. Yogjakarta is een stad met 350.000 in woners, gelegen aan de voet van de nog steeds werkende Merapi. Ons hotel be vindt zich in de Mailioboro, een naam die is afgeleid van het Engelse Marlbo rough. Het is een straat waarin de ene toko na de andere te vinden is. Vervoer vindt plaats met de bekende becaks (fiets-taxi's). Een stad die zijn faam heeft opgebouwd door de kraton van de sultan, de batikindustrie en de zil versmeden. Vooral batik is een veel gevraagd goed daar en voor een prikje te koop: van overhemden tot jurken, van tafellaken tot zakdoeken, kortom alles is er te koop in de batikindustrie. Een bezoek aan Tom's zilver hoort er ook bij; de grootse zilverindustrie van de stad, een industrie waar kinderar beid zeer normaal is. Maar wie echt Yokya zilver wil kopen kan terecht bij Tom's zilver tegen prijzen die niet goedkoop maar bepaald ook niet duur zijn. Is een bezoek van de kraton van de sul fan in deze stad al een een gebeurtenis, bezoeken aan de tempels zijn een bele venis. Een bezoek aan de beroemde Borobudur vormt hierbij het hoogte punt. Dit boeddistische bouwwerk is 31 meter hoog en aan de voet 120 me ter lang. Het is een zgn. terrassentem- pel, gebouwd in de achtste eeuw. Het wordt aangeduid als het zevende we reldwonder. Overal in de wereld zijn inzameling- saktie's bezig voor herstel van dit grootste bouwwerk. Een bezoek aan Indonesië en aan Yok- yakarta is ondenkbaar zonder beklim ming van deze Borobudur. Verder ook diverse tempels in de omgeving. BALI 'N. Dan Bali, het toeristische oord. Per Garuda DC 9; in tegenstelling tot het geen kennelijk normaal is bij de Garu da keurig op tijd. Bali is een groot toe ristisch oord met vele hotels, zeer in trek bij de Australiërs die er dan ook veelvuldig naar toe komen, 's Avonds kan men er naar de uitvoering van al lerlei spelen die op het land zijn geënt. Bali telt diverse hotels zoals Bali Seasi de Cottage, een oase met losstaande bungalows. Met het schitterde weer denkt men dat men in het walhalla verblijft. Toch is Bali een toeristen oord met toeristenprijzen die uit de pan vliegen en gezien de temperatuur is er geen verschil tussen de stranden van Zuid-Europa en dit zelfde Bali. Bali is leuk met schitterde vrouwen, historische spelen waaraan de inlandse muziek en sages aan te pas komen maar om nu naar Indonesië te gaan voor een bezoek aan Bali is iets dat sterk moet worden betwijfeld. Bali (Denpassar) 23 mei 's ochtends vier uur. De telefoon gaat, opstaan, ontbijten en op naar de luchthaven. Daar vertrekt om zes uur GA 681, een SINGAPORE Prauwen bij de vleet in de oude haven van Jakarta. Afscheid van het land, met hetzelfde vliegtuig naar Singapore voor een één- daagse trip. Singapore, de schone stad, dag en nacht verschil met Jakarta. Ook daar weer een officiële ontvangst door de Tourist Promotion Board en weer de onafscheidelijke map met gegevens. Singapore, de vrijhaven waar alles goedkoop is zoals leer en horloges en vooral goud. 's Avonds door naar de luchthaven en opnieuw een vertraging. De Garuda 892 van Jakarta naar Am sterdam had moeilijkheden met de drukverdeling in de kabine en dat be tekende opnieuw een fikse vertraging. Half twaalf eindelijk in het vliegtuig. Met tussenlandingen in Bombay en Rome op weg naar Amsterdam. In Ro me begon de vertraging nog verder op te lopen. Garuda had besloten niet ver der te vliegen dan Frankfurt waar de voorlaatste tussenlanding moest wor den gemaakt. Oofzaak: de treinkapin gen van de school en trein in Drente. ..Wij nemen het risico niet", zei men „wij zijn het eerste grote Garuda toes tel, een DC 10, die na de kapingen op Schiphol komt". Dus vanaf Rome naar Frankfurt. Overstappen op een grote lijnvlucht van de Turkse luchtdienst die ons waardig en zonder problemen 's middags om kwart over drie op Schiphol neerzette. Opnieuw dus vijf uur vertraging want het programma bevatte de aankomsttijd 10.15 uur. Zeer moe maar voldaan. De eerste maal Indonesië heeft een overweldi- het rakMS,d^rÏt^Ksr?£ Nederlands ereveld Mj Bandun^Duidelijk is te zien hoe keurig deze Nederlandse tijd zal het leren militaire ere-begraafplaats wordt onderhouden. ducwn De oude benedenstad van Jakarta in verval maar met erg veel Nederlandse trekjes. DC 9 naar Jakarta. Aankomst 7.35 uur plaatselijke tijd op Halim Airport. Af scheid van Jakarta, afscheid van Indo nesië, afscheid van „rademan" Roeslan en van zijn opperste baas Otto Noord erhaven (55), wellicht de kleurrijkste figuur die wij hebben ontmoet. Een man die tot 1950 Nederlands staats burger was, nu Indonesiër, tweede man in de hiërarchie van Vista Expres, zijn vrouw is nummer één, ook een man die generaal bij de luchtmacht kon worden door zijn naam te veranderen, maar dit niet deed. Een man die de toegang heeft tot de hoogste kringen van het land. BALI Het rustiek gelegen Seaside Cottage op Bali onderkomen van veel Nederlandse toeristen. Het grote gezamenlijke monument op het ereveld van Bandung. Dit gebouw is de vertegenwoordiging van een deel van Sumatra.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 19