KRANT P R O G RA MM A Beste kinderen, CIRCUS HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 8 VRIJDAG 24 JUNI 1977 (knip uit en hang het boven je bed) Jeugdland opent op maandag 18 juli met een Jeugdmarkt van elf tot half vier op het parkeerterrein van het Stadskantoor. Er zullen oude ambachten zijn als glas blazen, zilversmeden en silhouette-knippen. Er is een fancy-fair en een poppen kast. Er worden kinderspelen gehouden, er is ook een luchtmatras, terwijl de Spalandruiters aanwezig zijn. De deelnemers ontvangen ballonnetjes en stickers. Op dinsdag 19 juli is er om twee uur een kinderfestival in het dienstencentrum de Vier Molens, waarbij de kinderen verkleed komen voor een programma van spel letjes, liedjes en een quiz. Woensdag 20 juli komt het Theater Kip het programma ..Dikkie, Nikkie en het geheim van Meer" vertonen. Om elf uur op het schoolplein Bachplein en om half drie op het Dr. Wibautplein in Nieuwland. Donderdag 21 juli is er een Disco-drive-in-show om twee uur op het Bachplein en 's avonds is er om zeven uur een jazz-concert op het Museumplein m.m.v. de New Orleans Syncopaters. Vrijdag 22 juli zijn er poppenkastvoorstellingen: om tien uur op het Edisonplein en om twee uur op het Wilhelminaplein. De week sluit op zaterdag 23 juli met een Dierenshow om tien uur aan de Vlaar- dingerdijk. De bedoeling is dat de kinderen verkleed komen om hun huisdier te tonen. Clown Al Preston komt ook. Diezelfde middag is er om twee uur een Vis wedstrijd in de Poldervaart. Verzamelen bij het Theehuis in het Prinses Beatrix- park. In de tweede week komt op dinsdag 26 juli het Haags Sprookjestoneel het stuk „Zwaan, kleef aan" vertonen op het Plantage-podium. Deze voorstelling begint om twee uur. Op 27 juli zijn er filmvoorstellingen. Om tien uur in wijkcentrum Nieuwland en om twee uur in ,,De Ark" (Kethel). 's Middags om twee uur kun je meedoen met een Fietspuzzcltocht. Om één uur inschrijven en om twee uur vertrek je vanaf het Stadskantoor. Op donderdag 28 juli is er weer een Disco drive-in-show. Ditmaal op het Mu seumplein om twee uur met medewerking van Music Explosion. Op vrijdag 29 juli kun je meedoen aan een Wandel-puzzeltocht. Inschrijven vanaf één uur bij het Stadskantoor, start twee uur. De tweede week sluit op zaterdag 30 juH met een Viswedstrijd in de Poldervaart. Verzamelen bij het Theehuis in het Prinses Beatrixpark om twee uur. Ook op zaterdag 30 juli is er een Popconcert in de Plantage met medewerking van Joe Bouriie and Centre en nog een popgroep. Dat concert begint om zeven uur. De derde week begint met een voorstelling van het Haags Sprookjestoneel op dinsdag 2 augustus om twee uur op het Frans Halsplein. Het programma heet: Spotje en Klaas Vaak. Donderdag 4 augustus is er weer een Wandel-puzzeltocht en een Disco drive-in- show. De Wandel-puzzeltocht begint vanaf het Stadskantoor. Inschrijven: één uur. start: twee uur. De Discoshow is om twee uur op het Hoofdplein bij de Maas boulevard. Jeugdland 1977 sluit dan op vrijdag 5 augustus met een uitvoering van het Jeugd- circusvan Ah Smits. Waar dat gebeurt hoor je nog. Programma: levende muziek, acrobaten, hoelahoepnummers. Clown Jojo, cowbov-show. goochelaar, limbo, slangenshow en een wedstrijdje voor kinderen. I lissen 18 juli en 5 augustus worden in Groenoord. Nieuwland. Oost. West. Zuid en het centrum sportinstuiven. handenarbeid en kinderspelen georganiseerd, lees de Jeugdlandkrant van 15 juli maar goed waar en wanneer precies. Je opa mag best meekomen Maar wat was dat, ze hadden geen geld bij zich voor de bus. Maar gelukkig had Carl nog een buskaart in zijn jaszak. Gelukkig, riep Sigarretje blij ui nu kunnen we toch weg. En daar gingen ze. Toen ze er waren stapte Sigarretje het eerst de bus uit, maar voor de uitgang van de bus lag een plas en plomp, daar viel Sigarretje in de plas en Carl er bovenop. Maar een paar minuten later waren ze er toch gekomen. Gelukkig, riepen ze allebei tegelijk. En ze gingen naar binnen. O. wat was het leuk. Er was een groot luchtkussen. Ze liepen er gelijk naar toe en waren gelijk aan de beurt. Hop met dé beentjes, riep Sigarretje en gelijk maakte hij een salto. Carl deed hetzelfde en plots vielen ze allebei op hun neus op de grond. Allebei hadden ze een bloedneus en van de sehrik gingen ze gelijk naar huis. Maureen Jans (klas 4, Klaas de V riesschool). Wil je meedoen aan een leuke tekenwedstrijd met mooie prijzen? Maak dan een tekening over het onderwerp „Vakantie" of „Jeugdland". Je mag zelf weten hoe groot die tekening wordt en of je hem kleurt met kleurpotloden, viltstiften of verf. Zet je naam, adres en leeftijd op de achterkant. Voor 15 juli moet je de tekening inleveren bij Bureau Jeugdland, Overschiesestraat 2, (tegenover de Hema), Schie dam. Je mag hem ook opsturen. De tekeningen worden in drie groepen verdeeld: de tekeningen van kinderen van vier tot en met zes jaar, van zeven tot en met ne gen jaar en van tien tot en met twaalf jaar. De namen van de winnaars van deze drie groepen worden bekend gemaakt op de Jeugdmarkt van 18 juli op het par keerterrein van het Stadskantoor. Sientje en Mientje wonen bij elkaar. Ze zijn zusjes, allebei zijn ze negen jaar. Op een keer kwamen ze druk thuis. Mama. mama, er staat een circustent. Op het plein waar de markt altijd is. Mama, gaan wij ook een keer. Natuurlijk, zei vader, misschien vanavond al. En ja hoor, om acht uur stonden ze te wachten in de rij: vader, moeder, Mientje en Sientje. Toen kwamen ze bij het loket. Ik wou twee kinderkaartjes en twee grote. Dat kost tien gulden bij elkaar. En toen kwamen ze een man tegen, die wees waar ze moesten gaan zitten. Om half negen begon het. Na een half uurtje kwamen de leeuwen en na de leeuwen kregen ze twee clowns en toen was het afgelopen. En ze gingen om elf uur pas naar bed en sliepen lekker. De volgende morgen gingen ze vroeg naar school en ontmoetten Anneke. En die zei blij: ik mag twee kinderen uitnodigen naar het circus. Hoi, hoi, voor de tweede keer al. En het was 's avonds. Ze zaten al, eerst kwamen er olifanten en toen daarna acrobaten met schommels en nog veel meer. Ook die avond gingen ze naar bed. En sliepen laat. Connie van Zeilem (klas 4, Klaas de V riesschool). SCHIEDAM Vorige week zijn drie leerlingen van de Willem Brouwer- school naar het Stadskantoor gegaan (je weet wel: dat hoge gebouw tegen over de Hema) om met wethouder Posthoorn over Jeugdland te praten. Die drie kinderen waren Brigitte Wil deman, Sandra Westein en Maroeska Soltveit. Ze han van tevoren een hele lijst met vragen gemaakt. Die hebben ze in de kamer van de wethou der op de zesde verdieping van het Stadskantoor aan de wethouder ge steld. Hoe vindt u het om wethouder van on derwijs te zijn? Posthoorn: „Ik vind het erg leuk om de mogelijkheden voor kinderen zo leuk mogelijk te maken". Hoe lang doet u dit werk nu al? Posthoorn: ,,Ik doe het werk sinds 1 april van vorig jaar". Hoeveel uur werkt u per dag? Posthoorn: „Dat verschilt, maar meestal overdag van half negen tot een uur of zes en 's avonds weer". Heeft u vaak vergaderingen? Posthoorn: „Eigenlijk alleen maar ver gaderingen. Lezen en vergaderingen: daar bestaat mijn werk uit. Meer doe ik niet". Wat vindt u van Jeugdland? Posthoorn: „Jullie weten dat Jeugdland dit jaar anders wordt gedaan dan an dere jaren. Vorig jaar moest iedereen naar de Margriethal en dan kon je daar gaan doen wat je wou. Dat doen we nu anders: wij gaan nu in alle wij ken, 3 weken lang, elke dag iets doen en dat zijn bijvoorbeeld poppenkast, theater, straattoneel, een keer kleien. Daarnaast geven we een popconcert, een jazzconcert, wij houden een die renshow waar je met je hondje of katje naar toe kan komen. Je kan nu zeker een keer of vier in je eigen wijk naar een aktiviteit toe". Wie heeft Jeugdland georganiseerd? Posthoorn: „Jeugdland is georgani seerd door meneer Van Broekhoven en twee medewerkers". Hoe komt u aan de naam Jeugdland? Posthoorn: „Die naam hebben we ge woon gepikt van andere steden. Ze noemen het overal Jeugdland. Daar zijn we niet eerlijk aan gekomen. We ten jullie een betere naam". Komen er veel kinderen in Jeugdland? Posthoorn: „Ik hoop dat er veel ko men. Het is in de Margriethal zo ge weest dat er ongeveer zeshonderd kin deren per dag kwamen. Nu is Jeugdland in de wijken op meer plaat sen tegelijk, nu zullen er niet zoveel kinderen tegelijk op één plaats komen. Ik verwacht dat er in totaal meer kin deren komen naar Jeugdland dan we verleden jaar in de Margriethal hebben gehad. Op welke plaatsen komt Jeugdland dit jaar? Posthoorn: „Ik denk ongeveer twintig verschillende plaatsen dit jaar. Er komt een heel uitgebreide pagina in de krant. Je kan de hele week bezig zijn, maar dan moet je wel door de hele stad heen". Hoe lang bestaat Jeugdland nu al? Posthoorn: „Dat is al heel lang. Ik dacht dat het al meer dan tien jaar was". Waarom is Jeugdland maar één keer per jaar? Posthoorn: „Omdat het zo duur is, Jeugdland kost veertigduizend gulden deze keer. Da's niet mis. Rotterdam doet het twee keer per jaar". Komt u zelf ook wel eens in Jeugd land? Posthoorn: „Ja, ik ben de vorige keer ook geweest. Kijken, want ik mag niet meedoen. Ik vind sommige dingen wel leuk om mee te doen". Zijn er wel eens vechtpartijen in Jeugd land? Posthoorn: „Heb ik niet van gehoord". Gebeuren er wel eens ongelukken in Jeugdland? Posthoorn: „Kleintjes, maar daar is een EHBO-post voor". Hoe oud moet je zijn om in Jeugdland te mogen komen? Posthoorn: „We rekenen op kinderen van een jaar of vijf tot een jaar of der tien. Maar er komen ook wel eens hele kleintjes. Als je opa het leuk vindt naar de poppenkastvoorstelling te komen, dan mag dat best". Waarom wordt Jeugdland georgani seerd? Posthoorn: „Jeugdland wordt georga niseerd omdat er veel kinderen zijn die niet de stad uitgaan en die we graag wat bezigheden willen geven in die zes weken vakantie. En voor kinderen die maar een paar weken op vakantie gaan. Als ze terugkomen hebben ze geen vriendjes of vriendinnetjes om mee te spelen omdat die op vakantie zijn. We willen niet dat jullie je vervelen". Is Jeugdland wel eens overvol geweest? Posthoorn: „Ja, er zijn wel eens keren geweest dat ze moesten sluiten omdat het zo vol was dat er niemand meer in kon. Maar dat hebben we nu niet zo gauw: buiten is niet zo gauw vol". Komen wel eens belangrijke mensen in Jeugdland kijken? Posthoorn: „Wat vind jij belangrijke mensen: de ouders van de kinderen? Vorige keer zijn er een paar wethou ders geweest en een aantal raadsleden. De burgemeester weet ik niet. Als ik het tegen hem vertel, dan komt hij ze ker. Hij vindt dat soort dingen altijd wel leuk". Hoe kwam men op het idee om Jeugdland te organiseren? Posthoorn: „Wij krijgen ideeën als an dere mensen beginnen te klagen. Als de kinderen zeggen: wij hebben in de vakantie niks te doen in Schiedam, dan zeggen we: he, ze hebben gelijk, wat kunnen we daar aan doen"? Komen uw doch ers ook wel eens in Jeugd land? Posthoorn: „Ze zijn verleden jaar ge weest, maar toen waren ze weer gauw thuis. Die ene had geen zin om zo lang in de rij te staan, die zei: ik heb het ge zien, ik ga naar huis". Jeugdland Carl en Sigarretje gingen naar Jeugdland. Dat vonden ze heel fijn. Sigarretje verheugde zich er al op. En na een paar dagen zenuwen gingen ze naar Jeugdland. Maar het eerste probleem was al aan komen lopen. De bus reed voor hun neus weg. En nu maar wachten op de volgende bus, riep Carl. En gelukkig daar kwam de volgende bus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8