Schiedam bezit fraai volks tuinen- complex Continentel Singers in Havenkerk Vakantie-activiteiten in Centrum Oost DEZE WEEK IN SCHIEDAM Stadsblad Vervolg van pagina 3 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - VRIJDAG 1 JULI 1977 De gemeentelijke Commissie voor het Volkstuinwezen hield de perio dieke vergadering met bestuursle den van de beide volkstuinvereni gingen ditmaal op het complex van de vereniging „Thuriede". Op wat hier allemaal aan de orde is ge weest is niet met enkele woorden weer te geven, dus komen we hier later uitvoerig op terug. Wel heeft het zin aan de hand van bijgaande foto's te laten zien, hoe fraai en rustiek dit tuinencomplex is waar het in de vooravond van de weekse dagen rustig kan zijn, met uitzon dering bij een wind uit westelijke richting, want dan daveren de vliegtuigen laag over, opgestegen van Zestienhoven op weg naar En geland. Heerlijk is het om tijdens de avonduren nog wat te werken op een eigen tuintje. De climatus nog altijd een gewilde rank als klimmer aan de tuinhuisjes. Ook aan druivencultuur wordt gedaan. Om te beginnen de ter redactie bekende programma's zomersporten en daarna denksport met eerst de resultaten van de wintercompetitie van Bridgeclub „Schiedam'59". In groep A. ging de titel naar het bridgepaar Van Gelderen/Smit met het paar Engelsman/Smit op de tweede plaats. Het paar Broeder/Broeder eindigde als derde. Groep B.: 1. het paar mevrouw v.d. Tak en de heer Sandor met als nummer twee het echtpaar Kuypers. Het paar v. Gulick/Jutte werd hier derde. diend, aldus schrijft de cricketcommis- ZOMERCOMPETITIE sie in het recente clubblad. Voor een deel van de op maandag avonden tot en met 22 augustus te spe len zomercompetitie wijkt de bridge club uit naar de benedenzaal van Hotel-Restaurant Rijnmond, alhier. De drive begint met ingang van a.s. maandag om kwart voor acht. Het in schrijfgeld bedraagt/ 1,per persoon en iedere bridger kan aan deze compe titie deelnemen. Vanaf maandag 15 augustus wordt weer gespeeld in zaal „Arcade" aan de Lange Haven, alhier. ZOMERSPORTEN Cricket, zaterdag: Excelsior veteranen tegen een cricket-, selectie, samengesteld uit voetbalspe lers, aanvang 13.30 uur. Zlondag: Dames: AsvionBloemen- daal (11.00); Excelsior 4VOC 5 (11.00); Hermes-DVSBloemendaal I; Hermes-DVS 3HBS 4. Na de wedstrijden >-•! bij Hermes- DVS de barbeque vuren ontstoken. Zomers weer is besteld. De vangenmis- sers van die dag, wassen af. De onver laten die 0-runs scoren, oberen, tenein de hun voeten te ontwikkelen. Degene die minstens een halve century scoor de, wordt volledig op zijn wenken be- HONKBAL Vanavond de jengdcom petitiewedstrijd Sporthuis Kethel GroenoordMon- treu Neptunes (19.00 uur). Zaterdag: SK Groenoord 3Eurostars 4 (10.00) en SK Groenoord 1The Ar- rowns (14.30). Dinsdagavond a.s. 19.00 uur de 5e wedstrijd in de lopenden ne derlaagserie van dit SK Groenoord te gen Feijenoord. Zaterdag: Schiedam 3—MSV'71 (13.30). Zondag: Schiedam 4SK Groenoord 2 (15.00 uur). JAN SPORTIEF pioen van Nederland RDG. Hij is medewerker van de Haagsche Cou rant. Nu hij zijn studie in Delft heeft afgemaakt, kan hij meer tijd beste den aan het dammen. Jannes van der Wal, Roxy Dual, Groningen Van der Wal werd jeugdkampioen van Nederland in 1975 en vestigde zich daarna als full-prof, in Gronin gen. De zesde plaats, die hij dit jaar in het kampioenschap van Nederland behaalde, verschaft hem echter voor alsnog een wankele basis. Hij won tweemaal de meestergroep van het Suikerdamtoernooi, maar is niettemin nog kandidaat-meester. Theo Wemer, VAD, Amsterdam Wemer volgt vaak een moeilijk te volgen strategie en wordt daar ook zelf wel het slachtoffer van. Als hij van die strategie tijdig in de halve finales om het kampioenschap van Nederland zou zijn afgestapt, dan was hij ongetwijfeld filnalist geweest. Bij het sneldammen zorgt hij voor spectaculaire momenten. Hij is admi nistrateur van het huisorgaan van Vebeda en werkt tevens op een accountantskantoor. Herman van Westerloo, VAD, Am sterdam Van Westerloo plaatste zich in 1974 voor het kampioenschap van Neder land en werd in 1973 kampioen van Amsterdam. Samen met Willem Jurg stelde hij de boeken „Kamp. van Nederland 1975" en „Zeven jaar Suikerdamtoernooi" samen. Hij is redakteur-binnenland van het dam- magazine DB en werkt daarnaast bij boekhandel De Slegte. Harm Wiersma, DC Lent, Leeuwar den Wiersma werd in 1976 wereldkam pioen. Hij bezit uiteraard de titel „internationaal grootmeester" en won zo ongeveer alles wat er te winnen is. Ook in Schiedam is Harm de grote favoriet. De amateurimker bewijst met zijn bijenkasten het complex een grote dienst en slingert voor eigen gebruik de honing. Op zondag 1*0 juli om 8 uur 's avonds zullen de Continental Singers Or chestra optreden in de Havenkerk, Lange Haven 70 te Schiedam. Dit beroemde Amerikaanse gezelschap dat een vooraanstaande plaats inneemt in de Verenigde Staten op het gebied van de hedendaagse geestelijke muziek dit blijkt o.a. uit de vele L.P.'s (12) en hun vele radio- en T.V.-uitzendin gen heeft ook in Europa reeds be kendheid verworven. Het koor en or kest bestaan uit 45 studenten die hun zomervakantie besteden om hun ne gende tournee door Europa te maken. In Nederland waren ze al dikwijls op de T.V. te zien en te horen, namelijk op de N.C.R.V. en de E.O. De jonge zangers en instrumentalisten (allen rond de 20 jaar) hebben een zware trai ning achter de rug en zijn geselecteerd uit velen. Vandaar dat de groep op een zeer hoog muzikaal niveau staat. De toegang tot dit concert is geheel vrij! Het Nieuwe Het wijkcentrum Oost, Dr. Zamenhof- straat 153, organiseert tijdens de grote vakantie wederom de nodige aktivitei- ten. Die van de eerste week, te begin nen op dinsdag 5 juli een Vossenjacht in het Prinses Beatrixpark voor kinde ren van 6 t/m 12 jaar, tijdsduur van 11 tot 15 uur. Bij slecht weer worden de kinderen binnenshuis bezig gehouden. Op dezelfde avond is er voor de jeugd van 13 tot 15 jaar gekostumeerd voet bal, durende van 19 tot 21 uur. Opge ven uiterlijk maandag 4 juli in het clubhuis tegen betaling van drie kwartjes. Woensdag 6 juli: speldag op de buiten speelplaats voor kinderen van 4 t/m 8 jaar en tevens handenarbeid. Van 10 tot 12 voor de leeftijdsgroep van 4 t/m 12; van 14 tot 16 uur voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. De kosten, eveneens drie kwartjes. Donderdag middag volgt dan een filmmiddag voor de jeugd van 4 t/m 15 jaar, aanvang 14.00 uur, toegangsprijs één gulden. Alle inlichtingen verstrekt het club huis, tel. 157256.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 15