C. KOK Binnen zes weken opening van bowling Nederlands kampioenschap sneldammen in Novotel in Musis Sacrum Eiken klokken P. J. V. D. BURG AFWEZIG TANDARTS TOT 1 AUGUSTUS Volg. afb. 520.- JUWELIER BROERSVEST93 TELEFOON 267937 SCHIEDAM Vervolg op pagina 15 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 -VRIJDAG 1 JULI 1977 Voor spoedgevallen tel. 26 59 96 Het wordt bovendien de laatste nieuwe en verbeterde uitvoering van dit stukje vernuft. Het grote voordeel bij het ge bruik hiervan is, dat er op de banen geen schrijvers meer nodig zijn. Bij het groepsbowlen in wedstrijden of louter aLs amusement zijn er altijd mensen de klos om dit klusje op te knappen. De spelers behoeven nu niet meer bij de schrijvers terecht om te zien of hun scoren wel juist is opgenomen. Wie gaat spelen stopt gewoon een for mulier in de computer en deze doet de rest. Na elke worp wordt met een licht straal de store op een boven de pinsop- stellingen geprojecteerd. Met dit snufje op bowling gebied gaat Bowling Musis Sacrum dus van start en we mogen be nieuwd zijn naar de wijze waarop dit gaat gebeuren. Ook dit belooft name lijk iets aparts te gaan worden. met Westminsterslag Ton de Haas, DCY, Umuiden De Haas werd in 1976 derde in het kampioenschap van Noord-Holland. In zijn vereniging is hij een van de drijvende krachten. Hij werkt als dammedewerker voor Damiate Pers B.V. (Haarlems Dagblad en IJmuider Courant). Frans Hermelink, DC. Lent, Nijme gen. Hermelink is een van de meest vooraantstaande problemisten in ons land. Maar ook als partijspeler kan hij aardig uit de voeten. De laatste jaren behoort hij steeds tot de finalisten van het kampioenschap van Nederland. Zijn vereniging Lent stelde hem aan als trainer. Hij geeft wiskunde op een middelbare school. Paul de Heus, VAD, Amsterdam De Heus is eerste tientalspeler van VAD. In het dammagazine DB verzorgt hij de rubriek Dammen in de Regio". Hij is werkzaam als leraar aardrijkskunde in Krommenie. Joost Hooijberg, VAD, Amsterdam Hooijberg werd in 1975 kampioen van Noord-Holland vóór Rob Clerc. Dit jaar slaagde hij er net niet in om de finale van het kampioenschap van Nederland te halen. Hij werkt als redakteur-partijanalyse voor het dam magazine DB. Michel Hom, VAD, Amsterdam Hom debuteerde dit jaar met succes in de Amsterdamse hoofdklasse. Hij behaalde het vorig jaar in de ereklasse uitstekende resultaten. Naast zijn doctoraal-studie in de culturele antropologie werkt hij als redakteur binnenland voor het dam magazine DB. Fred Ivens, RDG, Naaldwijk Tevens maakte met zijn vereniging RDG vijf landstitels mee. In 1973, 1975 en 1976 werd hij kampioen van Zuid-Holland. Nadat hij in 1968 topscorer in de ereklasse was geworden, werd hij gekozen in het Nederlands team dat in Amstelveen tegen de Sowjet-Unie uitkwam. Hij werkt als sportjournalist bij Sijthoff Pers B.V. Daarnaast werkt hij regelmatig mee aan het „Vrienden- damblad". Hans Jansen, Roxy Dual, Emmen Jansen neemt samen met Clerc de plaats onmiddellijk na de internati onale grootmeesters Wiersma en Sijbrands in. Hij is een groot strateeg. Dat bleek o.a. in het achtste ILnternationaal Suikerdam- toernooi waarin hij achter Wiersma tweede werd. Dit resultaat leverde hem de titel ..internationaal meester" op. Jan de Kluyver, Constant, Rotterdam De Kluyver speelt al jaren in de hoogste afdeling van de clubcompeti tie. Hij werd twee maal winnaar van de meestetgroep in het Brinta-toer- nooi. De laatste jaren beperken zijn damaktiviteiten zich hoofdzakelijk tot het schrijven voor het Algemeen Dagblad en het geven van damles in zijn woonplaats. Richard Koot, Twentes Eerste, Enschede Koot wend in 1973 kampioen van Overijssel en is op het moment trainer van die provincie. Hij is onderwijzer van beroep. Theo Leone, Twentes Eerste, Borne Leoné eindigde dit jaar op een gedeelde tweede plaats in het kampioenschap van Overijssel. In de ereklasse was hij dit seizoen zeer goed op dreef. Hij is journalist bij de Pers Unie en werkt hoofdzakelijk voor de Twentsche Courant. Jan Linssen, DC Lent, Huissen Linssen kwam jaren in de ereklasse uit voor Huissen, maar is onlangs gecontracteerd door Lent. In Gelder land verzorgt hij trainingen. Hij is werkzaam bij de gemeente Nijmegen. Frits Luteyn, RDG, Delft Luteyn maakt net als Johan de Boer enorm uitgebreide studies van ope ningen. Die studies hebben hem geen windeieren gelegd. Hij is een gevreesd tegenstander en een van de sterkste spelers van het Haagse RDG. Luteyn studeert aan de TH in Delft. Ir. Harry Otten, Huissen, De Bilt Otten is zich pas echt bezig gaan houden met dammen gedurende zijn studententijd in Eindhoven en be hoorde daarna al snel tot de sterkste spelers van Zuid Nederland. In de meestergreep van het KSH-toernooi in 1973 eindigde hij op de derde plaats. Als meteorologisch hoofdamb tenaar is hij vaak verantwoordelijk voor de uit te geven weersverwachtin gen. Ruud Palmer, DC Lent, Nijmegen Palmer is oud-jeugdkampioen van Nederland en tegenwoordig betaald speler bij Lent. Hij heeft als geen ander de snelle ontwikkeling van ex-were ld kam pioen Ton Sijbrands van dichtbij meegemaakt. Samen oefenen ze veel. Ook waren ze de troeven van het vermaarde jeugd-tien- - tal van het Amsterdamse GS in de zestiger jaren. Hij is PR-man van de Amr o-bank. Ir. Pierre Urlings, RDG, Delft Urlings kwam de laatste jaren regelmatig uit voor veelvoudig kam- De Vereniging tot behartiging van betaalde damspelers, opgericht in februari van dit jaar organiseert op 2 en 3 juli a.s. wedstrijden om het sneldamkampioenschap van Nederland voor professionals. Dit tweedaagse toernooi, dat gehouden wordt in het Schiedamse Novotel, geniet een gedeeltelijke sponsoring van de Skol Brouwerijen N.V. te Breda. De eerste elf ronden worden zaterdag gespeeld waarvan de eerste partij om 12.00 uur. De overige veertien op zondag te beginnen om 10.00 uur. Beide dagen wordt geen entree geheven. De 25 damprofs die aan het toernooi gaan deelnemen zijn: Johan Bastiaannet, VAD, Amsterdam Bastiaannet is al jaren een van de sterkste spelers van de Amsterdamse ereklassevereniging VAD. Voorts is hij als eindspel-redakteur verbonden aan het dammagazine DB. In 1976 werd hij kampioen van Amsterdam. Hij is doctoraal-student in de biologie aan de universiteit van Amsterdam. Johan de Boer, VAD, Amsterdam. De Boer maakt op dit moment veel studie van de opening, die naar ex-wereldkampioen Piet Roozenburg genoemd is. Zijn bevindingen stelt hij op schrift in het dammagazine DB. Hij is werkzaam op hel bondsbureau yan de KNDB. Toine Brouwers, DAVO, Roosendaal. Brouwers behoort al jaren tot de sterkste jeugdspelers van Nederland en reikte o.a. tot een tweede plaats in het jeugd-wereld kampioenschap. Hij is scholier. Rob Clerc, VAD, Amsterdam. Clerc werd jeugd-wereldkampioen in 1973, behaalde tweemaal een tweede plaats achter Harm Wiersma in het kampioenschap van Nederland en eindigde ook tijdens het laatste wereldkampioenschap als tweede ach ter Wiersma. Hij bezit de grootmees ter-titel en is full-prof. Frank Drost, Huizum, Franeker. Drost werd tweemaal jeugdkampioen van Nederland en wordt al jaren tot een van de sterkste spelers van Nederland gerekend. Hij is dam- redakteur van het dagblad Trouw. Daarnaast geeft hij les op een lagere school in zijn woonplaats. Enige jaren geleden werd hem de meestertitel toegekend. Freek Gordijn, Mariahoeve, Den Haag Gordijn is nationaal grootmeester en internationaal meester. In 1949 werd hij kampioen van Nederland. Hij speelde in plm. 15 internationale toernooien mee. Ook was hij van de partij in het wereldkampioenschap van 1960. Voor het ANP behartigt hij de berichtgeving over dammen. De laatste fase van het buitenmetselwerk van de bowling met op de voorgrond de toekomstige directeur, Frans van Rijsbergen. Bij de totale organisatie die gestalte moet gaan geven aan Bowling Musi Sacrum is het aftellen voor de start al zohi beetje begonnen, n de afgelopen dagen is de zaak om in bouwtermen te spreken dicht en kunnen de banen worden ge legd en het interieur afgewerkt. Opvallend van vormgeving is de zijgevel van de baanbebouwing die aansluit op het oorspronkelijke hoofdgebouw, dat in volle glorie als plaatselijke monument het „visitekaartje" van dit bowlingcentrum gaat worden. rust met volautomatische bowlingap- paratuur van het Duitse merk Bruns wick. Een unicum voor Nederland is het aanbrengen van de laatste nieuwe Brunswick automatic Scorer, door computers bediend» Het is de vierde, welke in West-Europa dan functio neert. Het architectenduo Joep Willems en Nol Heuvelhorst, zochten de klein schaligheid door middel van het aan brengen van enkele puntdaken en hef opdelen van deze gevel in kleurfrag- menten. Nu nog ligt de zijgevel verbor gen achter oude bebouwing van de Westmolenstraat. Er komt echter een tijd dat ook hier de sanering gaat door werken. Dan zal dit bouwwerk goed zijn aangepast aan de te realiseren nieuwbouw met een meer speelse ar chitectuur. Een geheel nieuwe stijl be zigt uit architectenduo ook bij de vormgeving van de eigenlijke bowling met 12 banen, twee meer dan aanvan kelijk de bedoeling was. Geen enkele rechthoekigheid, maar metselwerk, wat doet suggereren dat de lengte kor ter is dan in werkelijkheid het geval is. Eenmaal afgewerkt, zal dit de sfeer van intimiteit op de banen stellig bevorde ren. EUROPESE PRIMEUR Zoals bekend wordt de bowling uitge- De gedeeltelijk open gehouden vergaderruimte, gecreëerd onder het schuine me talen dak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3