Voetballers uit Ghana in Schiedam na wedstrijd tegen Feyenoord mm m - t Fancy fair Wilhelminaschool Speelstraten en woonerven EDDYS*AUTOSHOP l Bowlingcentrum Schiedam f}U£ BBkENDB Gustoweg 55 Rotterdam tel. 010-260092 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 6 JULI 1977 SM dagelijks geopend van 14.00 tot 24.00 uur Vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur TEL. 268462 Nieuwe Haven 235 Hoek St. Liduinastraat Boven B.M.W.-garage Kalfsbeek De selectie van Asante Kotoko F.C. Woensdagavond 20 juli ai. speelt een selectie van Feijcnoord in de Rotterdamse kuip een oefenwedstrijd tegen Asante Kotoko FC, afkomstig uit de West Afri kaanse republiek Chana. De ploeg met officials komt naar Nederland op uitnodi ging van de Schiedamse distilleerderij Jobs De Kuyper Zn. B.VHet bedrijf heeft een reeds jarenlang bestaande relatie met de staatsdistilleerderij van Gha na, aan wie het grondstoffen levert voor de fabricage van een zeer speciaal type oude genever, onder de naam Kaiser-Schapps op de markt gebracht. Het succes van dit produkt bracht De Kuyper er toe een kompetitie te organiseren tussen de landskampioen 1975 van Ghana, dit Asante Kotoko FC en de bekerwinnaar van dat jaar: Accra Great Olympics, met ais inzet de Kaiser-Cup en een volledig ver zorgde trip naar Nederland voor het winnende team. De landskampioen won de kompetitie en kan zodoende tegen Feijcnoord aantreden. ciliteiten en het verschaffen van spor- tuitrustingen voor jongens van 9 tot 14 jaar. Het team wordt beschouwd als een „kweekvijver" voor het nationale team van dit Ghana. Ook voor de winnaar van het duel tus sen Feijenoord en Kotoko stelt De Kuyper een Cup beschikbaar die na afloop wordt uitgereikt door de Am bassadeur van Ghana, de heer E. C. Djamson. BEZOEK AAN SCHIEDAM De andere dag brengt het gezelschap sportlieden en hun officials een bezoek aan de distilleerderij De Kuyper, waar na het op het standskantoor van Schie dam door de burgemeester drs. A. J. Lems wordt ontvangen. Daarna volgt Sterspeler Opoku Afriyie, tweede op de I topscorerslijst van het seizoen 1676. door de Rotterdamse havens. De dag wordt besloten met een receptie in de Ghanese Ambassade. Kotojo. zoals de club kortweg wordt genoemd, is de eerste Ghanese voet balclub die een wedstrijd in Nederland speelt. Het elftal is samengesteld uit een selectie van vijftien, veelal jonge spelers, welke allen de amateur-status hebben. Kotojo werd in 1935 opgericht en be- i schikt in Kumasi over een stadion waarin 80.000 voetbalenthousiasten een plaats kunnen vinden. Na het on afhankelijk worden van Ghana (de voormalige Britse kolonie Godkust) werd in 1957 de Ghanese Voetbalbond opgericht en een officiële kompetitie ingesteld. Hierin heeft Kotoko steeds een vooraanstaande rol gespeeld. De club werd acht keer landskampioen, voor het laatst in 1975. Won driemaal de nationale beker en was in 1970 de eerste Oen tot dusver de enige) Ghanese club die de frikaanse versie van de Europa Cup de Osagyefo Cub won. In 1967-1971 en 1973 was Kotoko finalist in deze Afrikaanse kompetitie van landskampioenen, waaraan mo menteel 52 landen deelnemen. Ghana's nationale voetbalkompetitie loopt van februari tot november. Hieraah nemen zeventien teams deel en Rotoko neemt momenteel op de rangschikking de derde plaats in. Sterspeler hiervan is ongetwijfeld Op oku Afriyie (nr. 9), tweede op de top- scorelijst van het seizoen 1976 en spits van het nationale team, ,,De Black Stars". Met hem komen nog vier spe lers uit voor het nationale team: H USE7 NI Salifu (nr. 11), Addae Kyenkyenkene (nr. 6), Abdul Razak, (nr. 10)en Agyeman Prempeh (nr. 11). JEUGDTEAM In 1976 adopteerde Dc Kuyper, samen met de Ghanese distilleerderij een jeugdteam met als naam: „Kaiser Babies", dat weldra de bijnaam kreeg van: „Holland Boys". De sponsoring bestaat uit het verlenen van voetbalfa- De door de Kon. Wilhelminaschool in Schiedam-Zuid gehouden Fancy-Fair kreeg grote publieke belangstelling en bracht dan ook 2200,— op. Er liggen echter nog veel prijzen van de gehou den loterij op winnaars hiervan te wachten. Ze kunnen woensdagavond a.s. tussen 7 en 8 uur aan de school, Zalmstraat 27, worden afgehaald na het overleggen van het winnende lot. Gelezen in maandorgaan Wijkvereni- ging „Het Singelkwartier". Zoals u weet worden overal in het Oosten van Schiedam speelstraten en woonerven gemaakt. Of dat inderdaad zo'n succes is, laat ik in het midden. Maar als ik eens naar de Buys Ballot singel kijk, vind ik dat niet zo'n groot succes. Volgens mij is deze singel veel gevaarlijker geworden, want men staat versteld, hoe hard daar wordt gereden. En aangezien daar geen trottoir meer is, weten de kinderen helemaal niet waar ze aan toe zijn, want aan de hui zenkant is maar weinig ruimte overge bleven voor de kinderen. Ook het par keren van auto's op de wijze zoals dat nu gebeurt, neemt veel te veel plaats in. Nu zijn er plannen om van de Volta straat, Ampèrestraat, Snelliussingel ook speelstraten of woonerven te ma ken. Daar heb ik niets op tegen, maar dan niet zoals op de Buys Ballotsingel, want zoals de auto's nu geparkeerd staan, geeft dat ten eerste: te weinig ruimte bij de huizen en ten tweede: als deze auto's weer weggaan, dus moeten starten, bezorgen ze de mensen, die daar wonen, overlast met de gassen, die ze uitstoten. Dat betekent dan. dat men geen raam of deur meer open kan hebben. U ziet, het is een moeilijk pro bleem. Wat is een goede oplossing? Van mijn kant zou ik zeggen: laat men aan de singelkant alles vrijhouden voor het parkeren van auto's en aan de hui zenkant alleen maar bloembakken en speelwerktuigen Voor de kinderen. Dat lijkt mij het minst gevaarlijk. En men doet daar de mensen, die er wonen, een groot plezier mee. M. v.d. Sloot AUTORADIO dagelijks geopend zaterdag tot 1600 uur donderdag koopavond terrein Sintmaartensdijk De vijf Kotoko-spelers van het nationale team van Ghana, v.l.n.r.: Addae Kyenkyekene, Agevman Prempeh, Opoku Afriyie, Abdul Razak en Huseini Sali fu.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 14