Heerlijk, die zomerzon. Maar kijk uit voor uw haar HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 6 JULI 1977 Een roedel herten, imponerend geweidragers, bij het vallen van de schemering aan de Veluwse bosrand. DAGJE UIT: APELDOORN Voor wie vakantie viert in ons eigen land, is (meer dan) een dagje-uit in en om Apeldoorn zeker het overwegen waard. Immers, deze „parel van de Veluwe" beschikt over een veelheid van attrakties, waarmee jong en oud zich uitstekend kunnen vermaken en zelfs meer dan dat. Om deze verschillende attrakties beter onder de aandacht van het publiek te brengen, hebben de diverse toeristische en recreatieve instellingen een samenwerkingsverband aangegaan onder de veelzeggende noemer „Dagje-uit: Apeldoorn met de Apeldoorn se VVV als coördinator, die tevens een belangrijk deel van de publiciteit voor zijn rekening neemt. Eerste aanzet vormt de uitgave van een speelse maar niettemin fraai uitgevoerde vier-kleurenfolder. waarin van elke attraktie naast een afbeelding ook een korte omschrijving is te vinden. Bovendien is bij elk onderdeel een vignet afgedrukt, dat de toerist ook op de de-weg-wijzende borden zal tegen komen. Het gaat achtereenvolgens om het 250 ha. grote natuurpark „Berg en Bos" met het bekende „Kristalbad", en het „Apenheul", waarin talloze Zuid- Amerikaanse apen, als wolapen, slingerapen en dwergaapjes, een vrij leven leiden, inclusief een ongedwongen kontakt met de bezoekers. Bovendien is er als primeur van wereldformaat het nieuwe boseiland met een grote groep gorilla's. Verder zijn in de ^natuurlijke sfeer zeker een bezoek waard de Koninklijke Houtvesterij, een 10.000 ha. metend natuurgebied met een grote wildstand van herten, reeën, wilde zwijnen en mouflond en het Staatswildreservaat, dat in 1955 in de bossen rondom Hoenderloo en Ugehelen werd gesticht. Daarbij is een Ontmoeting tijdens een van de „wildspeurtochten" per bus: een rotte wilde varkens met prille jongen, zogenaamde „vrieslingen". Een vertederend gezicht, door de Veluwe-boeren echter met gemengde gevoelens bezien. bezoek aan de wildkansel voor de liefhebbers zeker niet te versmaden. Ook de bustochten door de zogenaamde rustgebieden blijken, zoals de ervaring heeft geleerd, bijzonder aan te slaan. Het blijkt namelijk dat het rood- en zwartwild zich niet in 't minst verontrust voelt door de grote touringcars; de wilde varkens voelen zich er zelfs bijzonder door aangetrokken... Verder vinden we in het Apeldoornse nogdekinderboerderij Malkenschoten met verwarmd zwembad en speelvijver (en restaurant), de Koningin Julianatoren met speeltuin en kermisattrakties in de afgelopen jaren ingrijpend vernieuwd terwijl ook hier voor bijzonder billijke prijzen de maaltijd genoten kan worden, de Echoput met het gelijknamige restaurant voor fijnproevers, dat tot de beste van ons land gerekend kan worden en tenslotte rijdt sedert vorig jaar weer De Veluwsche Stoomtrein tussen Apeldoorn en Dieren, volgens een vaste dienstregeling over het enkele spoor dat nog altijd langs het Apeldoorns Kanaal loopt. Een bijzonder mooi traject, dat echter veel tijd vergt, omdat hier de (vele) spoorwegovergangen in de regel onbeveiligd zijn en de conducteur dus telkens de trein uit moet om met een rode vlag voorop te gaan... De zomer staat voor de deur. Heerlijk! Want voor de meesten van ons bete kent dat: fijn met vakantie, mooi bruin worden en meestal nieuwe vrienden maken. Wat ook uw plannen zijn, u wilt er in de zomermaanden beslist nog beter en gezonder uitzien dan anders. Uw haar speelt daarbij een hoofdrol. U besteedt er meer zorg aan en waar schijnlijk gaat u ook een keertje extra naar de kapper. Die bijzondere zorg in de zomer meer nodig dan ooit, want bijna niets is zo funest voör uw haar als de brandende zomerzon! Uw haar droogt razendsnel uit en wordt meteen stug en dor. Dat weet u nog wel van die twee stralende zomers die we net heb ben gehad. Wanneer u dan ook nog naar het strand gaat met al dat fijne zand en met dat zout in het water en in de lucht, dan wordt uw haar helemaal een ruïne. Haar wordt droog en dor. Wat nu? Om uw haar in de zomermaanden weer terug te brengen in een gezonde condi tie, wast u het vaker dan normaal. Dat is goed. Maar het probleem is dat u bijna altijd moet kiezen tussen een minder goede, goedkope shampoo in een grote fles en een goede shampoo in een kleine, dure fles. Daartussen hebt u niet veel mogelijkheden. Dat is de makers van de populaire Proset haar lak ook opgevallen. Daarom hebben zij gewerkt aan een voordelige shampoo van uitstekende kwaliteit, op basis van een natuurlijk kruidenextract. Zij zijn volledig geslaagd, en in de winkels staat nu een nieuwe reeks Proset shampoo in maxi-flacons voor een be scheiden prijsje. Er bestaat keus uit drie typen: met kruiden voor normaal haar, met vitamine tegen vet haar en met balsem voor droog haar. Die nieu we, fris geurende shampoo schuimt gul, werkt heel verkwikkend en is verrijkt met een prettig parfum: Nieuwe shampoo, ideaal voor de zo mer. Omdat we in de dure zomermaanden toch al meer shampoo gebruiken dan anders, is de nieuwe Proset shampoo in de grote flacon werkelijk heel geschikt voor die tijd. Voor betrekkelijk weinig geld wordt uw haar weer soepel en zacht en krijgt nieuwe levenskracht. En dat is net wat we in de zomer nodig hebben. Tenslotte kunnen de reizigers nog verder per boot naar Arnhem of Zutphen of per huifkar naar de „Onzalige Bossen"! Alle inlichtingen hij de VVV Apeldoorn, Stationsplein 6, tel. 055-216505. Zelfs in de winter komt de echte natuurliefhebber op de Veluwe nog volop aan zijn trekken, zoals uit deze „ontmoeting" blijken mag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 33