Omdat het dragen van bont zoveel pluspunten heeft zullen de bont mantels en jasjes het de komende winter weer helemaal gaan maken. Bont is om te beginnen een natuurprodukt. Alleen al daarom zult u het met de beste wil van de wereld nooit genoeg kunnen dragen. Vroeger droegen de mannen evengoed bont als de vrouwen, maar nu wordt het meer dan ooit gezien als een echt vrouwelijke dracht. Wij mogen dan ook aannemen dat u op de eerste plaats vrouw wilt blijven. Bont dragen flatteert. Een in bont geklede vrouw wekt vertederende gevoelens op in het hart van de man. En men moet niet vergeten, bont is een funktionele dracht. Een bontmantel beschermt de draagster optimaal tegen winterse kou. Er zijn nog vele redenen meer om de loftrompet te steken op bont. Alleen maar pluspunten. Indien u verantwoord bont draagt is er geen reden meer voor schuldgevoelens. Het is verheugend te konstateren hoe nauw de samenwerking is tussen de Nederlandse bonthandel en het Wereld Natuur Fonds. Er is zelfs een overeenstemming gesloten dat er geen bont zal worden verhandeld van diersoorten die door het W.N.F. als be dreigd of kwetsbaar worden beschouwd. Er zijn meer dan voldoende mogelijkheden om fraai verantwoord bont te kopen. Neem nou geitenbont; erg populair op het moment. De Asmahra-geit wordt in Ethiopië voornamelijk voor het vlees gefokt, maar de vellen zijn zeer apart van tekening en erg gewild voor modieuze jassen en jasjes. Elke geit is anders, dus er is in dit soort bont veel variatie, zowel in kleur als tekening. Een stevige en eveneens zeer gewilde krullende bontsoort is lam. Het wordt vaak geschoren verwerkt tot sportieve coats en jasjes, erg mooi, ook in kombinatie met leer en suède. Onschuldig om te dragen en vooral ook betaalbaar. Verantwoord bont dragen. Bisambont behoort ook tot de verantwoorde bontsoorten. In Bisambont kent men 2 soorten, n.l. Bisam-rug en Bisam-buik. Bisam-rug, kort jasje 2.200,-, in de maten 38 tot 46. Bisam-buik, kort jasje 1.890,-, maat 38 tot 46. Uit de nieuwste bont-kollektie van C&A Nederland. Bij de jeugd is vooral het konijnebont zeer geliefd. Er is van alles mee te doen. Het kan in elke gewenste kleur worden geverfd en tot fraai patchwork (lapjes patroon) worden verwerkt. Het kan ook met leer worden gekombineerd. Het resultaat is vaak verbluf fend. Een groot pluspunt van konijnebont is de gunstige prijs, maar het heeft ook wel een nadeel, n.l. dat het geen echt sterke bontsoort is. Ook de duurdere bontsoorten als nerts, persianer en bisam kunnen, dankzij verstandige aanpak zonder problemen in de handel blijven. Hult u zich daarom de komende winter gerust in bont. Doe het omdat bont dragen een koestering is, een natuurprodukt, een funktionele en exclusieve dracht. Of doe het alleen maar omdat u echt vrouwelijk en charmant voor de dag wilt komen. Maar in alle ge vallen "Draag verantwoord bont". Drie uitstekende voorbeelden van verantwoord bont dragen. Ashmara geitejas met exclusieve tekening, die door de eenvoudige, klassieke belijning erg mooi tot uitdrukking komt. Sportieve jas van lamsbont. Zowel sterk als mooi is de afwerking met suède. Het geestige konijn bloesonjek met aparte leren sluitinkjes. Uit de nieuwste bontkollektie van CEtA Nederland. NIET BANG MEER VOOR BONT

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 13