Toerisme op de fiets bloeit op HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 22 JULI 1977 De Reggy Discotheek, voor de eerste keer in een nieuwe bezetting, deed het goed bij de jeugd. Vooral de ouderen hieronder zijn trots op hun eigen Schiedamse discotheek! V.l.n.r. Wim van de Berghe, Henk de Bruin en DJ. Ron Offerman. De belangstelling voor het fietstoeris- me in ons land neemt steeds grotere vormen aan. Uit een onderzoek, op basis van de in de eerste vijf maanden van dit jaar georganiseerde fietsevenementen, blijkt dat het aantal evenementen in vergelijking met dezelfde periode in het vorige jaar met ongeveer 10% is toegeno men, terwijl het aantal deelnemers aan deze evenementen gemiddeld met 25% is gestegen. Deze cijfers zijn dest te meer indrukwekkend als men weet dat in 1976 de deelname aan het binnenlandse fietstoerisme een re cordhoogte bereikte: naar voorzichti ge schatting werd toen door ruim 300.000 mensen aan groeps-fietseve- nementen deelgenomen. Daarnaast vertoont ook het aantal mensen dat er op eigen houtje op de fiets op uittrekt een scherp stijgende lijn. Dit jaar blijkt het aantal mensen dat in andere landen gaat fietsen zich zeker te verdubbelen. Ook andere fietsvakanties en fietstrektochten wor den in toenemende mate populair. Bij de georganiseerde fietsevenementen zijn de fietsvierdaagsen bijzonder in trek, terwijl in steeds meer plaatsen avondfietsvierdaagsen worden georga niseerd. Wat opvalt is dat steeds meer wijkverenigingen fietstochten organi seren. Het gezamenlijk er op uittrek ken schept een extra band tussen de bewoners van een bepaalde stadswijk. Eveneens opmerkelijk is de toename van het aantal tandemtochten dat voor visueel gehandicapten wordt georganiseerd. Naast de fietsclubs in Nederland zijn het vooral huisvrou wenverenigingen die reeds elk jaar tot de trouwe organisatrices van fietstoch ten behoren, dikwijls gekoppeld aan een bezoek aan een museum of voor dames aantrekkelijk pruduktiebedrijf. Jeugdland '77 draait goed Hoewel steeds donkere regenwolken samenpakken op de plaatsen waar de manifestatie „Jeugdland 1977" haar aktiviteiten ontplooit, is het niet tot noemenswaardige stagnatie gekomken. Alleen de voorstelling van he theater „Kip" kon woensdagmorgen op het Bachplein wegens de regen geen doorgang vinden. De organisatie zoekt nu reeds naar een compensatie hiervoor en wat dat gaat worden zal in de komende dagen worden bekend gemaakt. De „mondreclame" voor wat achter de rug is gaat al aardig werken. De evenementen worden steeds drukker bezocht en de belangstelling voior de dingen die nog komen gaan zal ongetwijfeld de stoutste verwachtingen gaan overtreffen, mits de regen het maar bij dreigen laat. Nog een paar prentjes om te tonen hoe gezellig het tijdens de fancy-fair van Jeugdland wel was. Met volle ernst werpt dit jongetje de ringen in de hoop een van de mooie prijzen te winnen. Deze bal komt recht op het gat af. Zo zag onze fotograaf het doelschieten maar ook het mooie meisje dat het schot afvuurde. Sjoelen met enorm grote schijven en een baan om op te fietsen, was een ongekende ervaring. Straattekenen tijdens een van de kinderspelen. Vissen, maar zeker niet in troebel water nu er zulke leuke prijzen vielen te winnen. De stoere jongens waren er ook. Een goed gericht schot op de gatenplank.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8