V Reutje Fikkivan Martin Verhagen was beste hond van show m DE GROENE LIJN w •4* HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - WOENSDAG 27 JULI 1977 De clown-travestie van Tineke van der Berg met de Duitse herder was goed voor de derde prijs. De tweede prijs was voor Chris Os- senforth, de galeiboef op de voor grond van deze foto. Hij kan niet bogen op een afkomst van edele bloede, deze kleine vinnige reu „Fikkie", die met nog ongeveer dertig hondenbroeders en zusters deelnam aan de in het kader van Jeugdland 1977 georganiseerde hondenshow. HQ kwam hier in gezelschap van Martin Verhagen, zich er niet van bewust, dat een uitverkiezing zou gaan volgen als de est verzorgde en in conditie verke rende hond van het geheel. Niets ontging het pientere hondje van wat er rond hem heen gebeurde. Hij werd er soms zelfs nerveus van, doch dat kwam meer door de aanwezigheid van zoveel vrouwelijk hondeschoon vlakbij hem, want een reu blijft nu eenmaal een reu. Met een erekokarde aan z'n halsband keerde „Fikkie" later naar huis terug. Nooit zal hij beseffen dat hem de naam „vuilnisbak" als ras is aangesmeerd, ook niet dat de kluif, welke hij kreeg toebedeeld, een nepkluif was, waar je urén achtereen op kan knabbelen zon der er ook maar een gram vanaf te krijgen. Dit alleraardigste hondengebeuren vond plaats op de speelweide van de Vlaardingerdijk met medewerking van de plaatselijke dierenbescherming en de dierenartsen A. M. Visee en J. J. de Kaper. De conferencier Al Preston hield de kinderen, maar tevens de en kele honderden ouderen bezig met een veelzijdig repertoire om het wachten tijdens de keuringen wat te veraange namen. Een hiervoor samengestelde jury kreeg als taak de leukste of origineelste pre sentatie „kind-hond" aan te wijzen tij dens een hiervoor gehouden parade. Als winnende combinatie kwam uit de bus Sander Jongepier met zijn twee GrifBons-Bruxellois met stamboom. De tweede prijs was voor de galeiboef Chris Ossenforth en z'n hondje van on bestemd ras. Als nummer drie eindig de Tineke van der Berg met haar clown-travestie in gezelschap van een zwarte Hollandse Herdershond. Sander Jongepier met zijn twee Griffons-Bruxelois, het leukste „kind-hondpaar" van de show. w, De zegevierende „Fikkie" aan de lijn gehouden door Martin Verhagen en bar Deze Dalmatische hond is veel te vet nieuwsgierig naar wat er daar op die onderzoektafels het z'n hondenvrienden ge- dat zie je zo. beurt. Ook de Collie of Lassie was aanwezig, vergezeld van een gevaarlijk uitziende zeerover. ovale vrucht met een zachte, fijne smaak. De eerste aubergines verschijnen al begin maart op de markt en deze groente blijft te koop tot eind november. Momenteel is het er echter een goede tijd voor, want de grootste aanvoer heeft plaats van begin juni tot eind september. Een aubergine hoeft niet te worden geschild, want de belangrijkste vitamine die er in voorkomt vitamine C zit vooral in de schil. Goed om te weten is ook, dat de aubergine maar weinig calorieën bevat. Verse aubergines kunnen 4 tot 7 dagen worden bewaard. Maar...nooit in de koelkast. De ideale bewaartempera- tuur ligt tussen 8 en 10 graden C., bij een voldoende luchtvochtigheid. Bewaar een aubergine liefst in een papieren of geperforeerde plastic zak. Deze groente kan worden gekookt, gebakken, gesmoord, gestoofd, gevuld, gemarineerd en gegratineerd. Bovendien laat deze groente zich ideaal kombineren met allerlei andere groenten, maar ook met vlees, vis, ei, kaas en kruiden. Het enige, dat u met aubergine bij voorkeur niet moet doen, is 'm rauw gebruiken. Wel kunt u een gesnipperde of in blokjes gesneden aubergine even koken en dan afgekoeld in een slaatje verwerken. Vraag uw groenteman eens om een gratis aubergine-re ceptenfolder of stuur daarvoor een kaartje naar Postbus 2430, Den Haag, onder vermelding van „Aubergine-re cepten". U krijgt hem dan gratis thuisgestuurd. ALLES OVER VOEDING „Alles over voeding" is de titel van een handige folder van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Iedereen weet dat een verkeerde voeding de gezondheid in gevaar brengt. Maar wat goede voeding die gezond houdt nu eigenlijk is weet lang niet iedereen. Onderzoekingen hebben uitgewezen dat veel mensen een onjuiste voeding gebruiken. De „Alles over voeding"-folder geeft antwoord op de meest voorkomende vragen op voedingsgebied en wijst mensen die nog meer willen weten de weg. Een briefkaartje aan Postbus 2430, Den Haag en u ontvangt de folder gratis thuis. Dierenarts De Kaper bij het onderzoeken van een herdershond. Twee gezworen kamaraden. JUNGLE VEROVERT HUISKAMERS Overal valt te constateren dat de jungle menige huiskamer begint te veroveren. Achter vele vensterrui ten valt exotisch groen waar te nemen. Er zijn nog nauwelijks huizen aan te wijzen, waar zich bijvoorbeeld geen yuccastammetje bevindt. Nog maar vijf jaar geleden hadden slechts weinig Nederlanders er ooit een gezien. De hang naar exotische planten blijkt een internatio naal verschijnsel te zijn en uiteraard hebben de leveranciers van planten zich aangepast aan de nieuwe wensen van het publiek. Menige tuinder heeft zich al in exotische gewassen gespecialiseerd. Zij laten het ruwe planten materiaal uit verre warme landen komen, koesteren het enige tijd vakkundig in licht en warmte van hun kassen en brengen het daarna op de markt. Zo is de produktie van exotisch groen een belangrijke agrarische aktiviteit geworden in ons land. De yuccastammetjes vormen een bijzonder populair artikel. Hun opmars is ongelooflijk snel gegaan. Er worden per week kilometers van geïmporteerd. In moten gezaagd komen de kale stammetjes uit Amerika en Afrika. Hier worden ze opgepot en warm gezet en na een paar maanden in hun pruikje zodanig uitgebot dat ze als miniatuurpalmen de deur uit en de huiskamers in vliegen. Andere succesnummers zijn bijvoorbeeld Dracaena fragrans massangeana, waarvan de stam op een maisstengel lijkt, en Nolina recurvata, een Mexicaanse vetplant, die doet denken aan grote druppels met een bast erom en daaraan enkele takjes. Ananasplanten zijn ook in trek en velen ook zullen de Jatropha podagrica mooi vinden. Dit Afrikaans gewas draagt altijd een trosje bloemen. Het is nu nog een kostbare noviteit, maar het hoeft niet lang meer te duren of iedere plantenliefhebber is ermee vertrouwd. En zo zal nog veel meer exotisch groen in opmars komen, dat heeft de praktijk reeds bewezen. Een groente, die vooral de laatste jaren erg populair is geworden is aubergine. Dit is een glanzende paarse,

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 26