NOOR WEGEN: \hengelparadijs\ DEZE WEEK IN SCHIEDAM in 't hart van Schiedam Hengelaars zijn soms vreemde lieden en voor hen is het gezegde: „Dat wat men van ver haalt, is lekker" nog van toepassing. Vroeger toen men nog lo pende of op de flets ging vissen, kende men reeds dit merkwaardig verschijn sel. Delftse hengelaars liepen of fietsten langs de Schie richting Schie dam. Bij de Kandelaar of de Ketelse- poldervaart moest men vissen, want daar was het pas goed. Onderweg kwam men dan de met hengels beladen Schiedammers en Rotterdammers te gen, want bij het Kruithuis in Delft, kon je het beste vissen. Het kan verker en. By de vakantie-planning wordt wel terdege overwogen, of men niet een hengeltje bij de bagage kan inpakken, voor het geval er op de vakantiebe stemming viswater is. Ook speciale vis vakanties In het buitenland zijn de laatste jaren „in". Was het zo'n 30 jaar geleden Helgo land, waar de sportvisser het summum aan hengelsportgenot kon beleven, de laatste jaren was het Ierland. Mede door de superlatieven in reisbrochures, meende de Hollandse Ierlandganger, dat hij daar slechts de tackle box be hoefde te openen, en het kunstaas er uit te nemen, om de bijtgrage vissen op de wallekant te zien springen. Teleurstellingen over een visvakantie, waarvan men te hoge verwachtingen had, bleven dan ook niet uit. Immers als men in eigen land tot de middelma tige hengelaars behoort het beleefde sportgenot is overigens niet af te meten aan het aantal gevangen vissen moet men er in de vreemde nog veel meer voor doen! De sportvisser, gestrikt door de touro perator, krijgt begeleiding tot Schiphol en is na een happy-landing op Shannon of Cork-Airport geheel aan zijn eigen lot overgelaten. Het huren van een Rent a Car is noodzakelijk en de eerste en niet vermelden kosten om het eigen risico af te kopen zijnde 23 Pond 100,dienen zich al aan. Velen zouden reeds in het vliegtuig hun hengels in gereedheid willen bren gen om na de landing gelijk naar het viswater te hollen. Men vergeet dat het altijd beter is een dag op verkenning uit te gaan en zich via de plaatselijke bevolking eerst over mogelijkheden te oriënteren. Beslist géén verloren dag, maar winst voor de overige visdagen. Naast de taalproblemen, chronisch te kort aan visboten ter plaatse etc. een der vele redenen van teleurstelling, dat hun visvakantie niet aan de verwach tingen voldaan heeft. Daarom mis schien goed u te wijzen op de service die uw DP u graag verlenen wil. Wij planten vrijwel overal in de wereld onze vislaarzen langs de waterkant en maakten er onze vislijnen nat. In voor komende gevallen is een briefje naar de DP afd. „Visrubrieken" de moge lijkheid om informatie te verkrijgen. NAAR DE NOORDKAAP Het is dan ook niet te verwonderen dat vele sportvissers een andere visvakantie-bestemming zoeken en^ vooral de Scandinavische landen ko-" men steeds meer in de belangstelling. Nog even geduld sportvrienden en wij kunnen overgaan tot het aankondigen van de nodige oefenwedstrijden, voor zover de programma's hiervan ons door de plaatselijke voetbalclubs tot dusver zijn toegezonden. Eerst echter leis, wat alle Schiedamse sportvereni gingen aangaat uit welke sector dan ook, en wel de: OPENINC BOWLING Op woensdag 24 augustus a.s. opent Bowling „Musis Sacrum" zijn poorten. Bij dit feestelijk gebeuren wil directeur Frans van Rijsbergen de sport in tota liteit een rol doen spelen. Twaalf door het lot aan te wijzen sportverenigingen zal worden verzocht een bowlingteam samen te stellen, bestaande uit twee dames en evenveel heren. Tijdens de openingsreceptie spelen dus twaalt teams een competitie van drie games, de spelen op de banen, uitgerust met de meest moderne bowlingapparatuur van West-Europa. Welke verenigingen dit zijn, wordt maandagavond a.s. bekend na de lo ting is Musis Sacrum t6 verrichten door de voorzitter van het dagelijks be- stuur van de Schiedamse Sportraad, ons aller Arie Verlinde. GERRY MAK De Schiedamse coureur, Gerry Mak, lid van de Rennersclub „Schiedam boekte in het Belgische Kobbegem zijn tiende zege in dit wielerseizoen. In de rit over honderdtwintig km. maakte hij zich na het afleggen van vijfduizend meter los van het peleton, dat hem met eerder terug zag dan aan de meet, die hij als grote overwinnaar passeerde. AUTO-CROSSEN De liefhebbers van auto-cross kwamen zondag weer volledig aan hun trekken tijdens de door de A.C. „Schiedam gehouden wedstrijden waar de spaan ders weer van afvlogen. Om de sensatie naar een hoogtepunt te voeren, was een manche ingelast te rij den door het riet en overige hoog opge schoten wildgroei langs het circuit, wat de coureurs zich op safari deed wanen. Deze manche werd gewonnen door Henny Woudenberg uit Zevenhuizen met op de tweede plaats Henk Bouman uit Loosduinen. Uitslag finale waterge- koelde wagens: 1. W. Hagendijk, Delft; 2. P. Kool, Rotterdam met diens stad genoot D. v.d. Polder op de derde plaats. Luchtgekoelde wagens: 1. H. Wouden berg, Zevenhuizen; 2. M. Hamel, Den Haag; 3. A. Verweij uit Delft. POSTDUIVEN Voor het doorgeven van de vliegresul- taten tijdens gehouden wedvluchten voor postduiven is onze sportredactie aangewezen op de wedstrijdsecretaria ten van de drie plaatselijke verenigin gen. Dit gebeurt altijd met grote nauw keurigheid, gezien de klassering vaak een kwestie is van minuten, ja zelfs se conden. Dat het wel eens mis kan gaan, ervoer Jan Sportief vorige week bij het aanwijzen van Ton v.d. Berg als de stedelijke winnaar op Chartereaux. Zijn clubsecretariaat gaf als aan komsttijd door: 15.15.31 uur wat de betrokken doffer hoog zou doen eindi gen in de klassementen voor de afde ling Rotterdam en in het rayon Afd. C. van deze nationale wedvlucht. De doorgegeven tijd was echter 15 50.24 terwijl, voor een duif van A. Heeren (SCV „De Postduif') de regi- stratieklok 15.47.46 afsloeg. A. Heeren maakt dus aanspraak op de eerste Schiedamse duif, wat hem winnaar in eigen vereniging maakte en als negen de deed eindigen in de afd. Rotterdam. Ton v.d. Berg bleef winnaar in P.V. Trok Ierland vorig jaar nog 34.000 toe risten, naar Noorwegen trokken er maar liefst 135.000. Voor velen heeft Noorwegen de naam duurte zijn en dat is inderdaad het ge val als men een liefhebber is van een borrel. Maar opmerkelijk is, dat on danks het nq goedkope Pond (En gels/Iers), juist door de vreemdelinge nindustrie in Ierland, die vergelijkbaar is met Volendam, de visvakantiereizen qua kosten elkaar weinig ontlopen. Een Scandinavische visvakantie die reeds aanvangt in Amsterdam, als men zich aan de Coen-Terminal via V.C.K. inscheept op een van de comfortabele zeeschepen „Jupiter", „Venus" of „Blenheimm" van de Fred-Olsen- Bergen Line. Zelfs de eigen auto kan mee voor een geringer bedrag dan men in Ierland betalen moet om het „eigen risico" af te kopen. DE LANGSTE KUST Noorwegen heeft de langste kust van Europa, met fjorden welke soms 56 km. landinwaarts gaan met een groot ste diepte van 1200 meter. Hiernaast dan een 200.000 meren, met wel het mooiste natuurschoon dat wij ergens aantroffen. De wegen zijn goed met weinig verkeer en het klimaht is er in de zomer vaster dan bij ons in Neder land. Een voordeel is (en om deze re den heeft men er niet de zomertijd) dat u in de zomer plaatselijk van 19 t/m 24 uur daglicht heeft. Gaat men geheel op eigen gelegenheid, dus zonder vaste bestemming; de ver bodsbordjes zoals bij ons komt men er zelden tegen. Overal zijn prima geouti- lcerde campings en „Hytte" te huur. Het is wel zaak, vroeg in de middag zo'n Hytte (houten huisje) te claimen. Wie het eerst komt, het eerst maalt. Ze zijn voorzien van een 4-pits gaskom foor, stromend water en 4 slaapplaat sen (soms meer). Men betaalt voor één nacht 25 Kr. (12 gld.). Het vissen in de Fjorden is vrij en voor het zoete water en meren heeft men een landelijke viskaart nodig zoals bij ons. Deze is op ieder postkantoor verkrijg baar en kost 20 Kronen 10,voor een geheel jaar. ZALMSTEKKEN Voor sommige zalmstekken vraagt men echter vorstelijke bedragen, maar wij willen voor u eens een van de mooi ste visstekken, die wij kennen en een speciaal als eigen vakantiebestemming steeds kiezen, tippen. Het is het liefe lijke plaatsje Skanevik, gelegen aan de voet van een Fjord tegen prachtige be boste bergen. Centraal gelegen en be reikbaar vanuit Stavanger-Haugesund en Bergen. Het Fjordhotel in Skanevik „De Vrijheid" en zijn doffer bezet de vijftiende plaats in de afd. Rotterdam. In beide gevallen uitstekende resulta ten in de vliegsport geboekt door plaatselijke liefhebbers. PV SCHIEDAN De P.V. Schiedam (Rotterdamse Bond) speelde 200 jonge duiven in de wed vlucht vanuit het Belgische Strombeek (114 km.) waar ze, wegens het slechte weer, eerst om 16.10 uur de reisman den verlieten. Aankomst eerste duif, ongev. 17.33; laatste prijsduif 17.44 uur, snelheid kopvliegers 82 km. per uur. Tien snelste duiven: 1. D. ChSte- lain 2, 5, 6 en 9 M. Revét; 4. J. v.d. Vij ver en Zn.; 7 en 8 J. Doejaaren; 10. Th. Stieber. SCV DE POSTDUIF Leden van de SCV „De Postduif' ga ven 151 ervaren vliegduiven mee naar Corbeil(395km.) waar de lossing even eens moest worden uitgesteld tot 12 uur. Aankomst eerste duif. 16.59.35 mur; laatste prijsduif 17.56.24 uur. De heersende Z.W. wind deed de kopvlie gers een snelheid bereiken van ruim 78 km. per uur. Tien snelste duiven: 1, 2, 4 en 8 A. Smits; 3. G. van Leeuwen; 5. P. Verheugen; 6. J. de Koster; 7. A. Heeren; 9. A. v.d. Berg; 10. H. J. Brök- ling en Zn. Skanevik recht voor het hotel in het fjord de ene vis na de andere... is in motelvorm gebouwd, beschikt over 200 bedden en met een midden- klasseprijs voor de toerist, biedt het een eerste klas verzorging. Knuth Guddal, zelf een uitstekende sportvis ser, heeft gratis visboten voor zijn gas ten klaarliggen en zijn adviezen liegen er voor de sportvisser niet om. Voor de niet vissende familie-leden zijn er ontelbare attracties in dit prachtige natuurgebied. Wat,kan de hengelaar er vangen? Be ter kan men stellen wat vangt hij er niet? Op een steenworp afstand recht voor het hotel ligt de zeevis in klaar helder en nog zuiver water op hem te wachten. En als men de formaten ziet die men er vangt is de Noordzee een kindercreche-je. Wil men in het zoete water zijn geluk beproeven op de forel en zalm, dan is dit mogelijk en het ho tel zal voor de vergunningen bemidde len. In de rivier de Etne, zowel als in de grote meren als het Stordelsvain, die men na enkele kilometers via Rijksweg 10 of E76 bereikt, kan men zeer grote forellen vangen. Het zalmseizoen duurt slechts van juni tot einde augustus. Een kostbare geschiedenis voor ver gunningen? Het visrecht berust bij Midtre Etnejell Jakt og Fiskelag en men betaalt voor een dagvergunning 5 Kr. 2,50) en voor een seizoenkaart 25 Kr. 12,50). Alles dus vergelijk baar met een viskaart in eigen land en het lidmaatschap van een waterpach- tende hengelsportclub. Voor viskaart en jaarvergunning is men daar dus slechts 25 gulden kwijt. Men kan rustig stellen dat een all in- reis naar Noorwegen beslist niet duur der is dan naar Ierland, een mening die bij velen tenonrechte heeft bestaan. Wenst u zich eens te oriënteren bij de planning voor uw volgende of uw ko mende visvakantie, vraag dan eens om folders en informatie-materiaal bij V.C.K.Koningsplein 15, Amsterdam of bij het Noors verkeersbureau, Leid- sestraat 74, Amsterdam, of voor recht streekse geheel verzorgde visarrange- menten naar Skanevik, bij Scanialux, Weteringschans 73, Postbus 4478, Amsterdam. REIN VAN RUTTEN meldt zich. Een stukje makreel inplaats van de pilkers en de haai van Rutten). Kooman; 9. Ton v.d. Berg; 10. S. Poort. JONGE DUIVEN Ingezet voor St. Ghislain 606 duiven. Aankomst eerste 9.01.58; laatste prijs duif 9.32.20 uur. Tien snelste duiven: 1 en 2 J. C. Paulussen; 3. E. Holleman;4. H. Egberts; 5. comb. Breur/Schafer; 6. J. Wen teler; 7 en 8 J. Triel; 9 en 10 L. Wijnen. (foto's Rein Passage 14, telefoon 26 39 31 Specialisatie in wedstrijd, trim en vrijetijdsport. JONGE DUIVEN De 637 naar St. Ghislain (114 km.) in gezette jonge duiven kwamen niet za terdag af, doch werden wegens het bar slechte weer vastgehouden tot zon dagochtend 7 uur. Aankomst eerste duif 8.59.39 uur; laatste prijsduif 9.29.24 uur. De kopvliegers haalden ook hier ca. 82 km. per uur. Tien snel ste duiven: 1 en 5 A. Heeren; 2. G. Bar- zilay; 3. comb. Totijn/Homburg; 4. J. Stieber; 6. W. Jansen; 7 en 10 L. Lems en Zn.; 8. J. Vraudeunt en Zn; 9. H. Brökling en Zn. PV DE VRIJHEID Op Corbeil 164 duiven. Aankomst eer ste duif 17.01.24; laatste prijsduif 18.03.54 uur. Tien snelste duiven: 1, 2, 3, 4 en 7 comb. Robart/Van Diest; 5. E. Holleman; 6. H. v.d. Harg; 8. B. RANDSTAD KEUKEN Recepten bestemd voor 4 personen. PAPRIKA RATATOUILLE 1 a 2 paprika's, 2 tomaten, 1 aubergi ne, 1 komkommer, 1 teentje knoflook, peterselie, dragon' scheutje olie. De paprika's van de steeltjes ontdoen. De vruchten open snijden en het zaad en de zaadlijsten verwijderen. De pa prika's in reepjes snijden. De aubergi ne wassen en in blokjes verdelen. De komkommer al of niet schillen, in de lengte halveren en de helften in plakjes of blokjes snijden. In een pan een scheutje (olijflolie verhitten. De ver schillende groenten en wat peterselie en naar verkiezing dragon er bij doen en de groenten onder af en toe om scheppen verwarmen. 10 Minuten voor het opdoen de in partjes gesneden to maten mee verwarmen. De ratatouille opdienen op een verwarmde schotel en er gebakken eieren bij presenteren. TOMATEN GEVULD MET EEER- RAGOUT 4of 8 tomaten, 2 of 4 eieren, 25 gr. bo ter of margarine, 25 gr. bloem, 2 dl. melk of bouillon, peper, zout, aroma, peterselie. De eieren hardkoken, pellen en grof hakken. Van de tomaten een kapje af snijden. Ze met behulp van een theele peltje uithollen en het vruchtemoes voor saus of soep bewaren. De uitge holde tomaten van binnen met wat pe per en zout bestrooien. Een saus ma ken door 25 gr. boter of margarine te smelten. Alle bloem ineens toevoegen en roeren tot een samenhangende mas sa verkregen is. Langzaamaan onder steeds roeren de melk of bouillon bij- schenken. De saus nog even laten doorkoken etTop smaak brengen met peper, zout en aroma. Wat fijngehakte peterselie en door mengen. De grof ge hakte eieren met deze saus vermengen en hiermede de uitgeholde tomaten vullen. GEBAKKEN AUBERGINES 2 of 4 aubergines, zout, bloem, boter. De aubergines wassen, ze in vrij dikke plakken snijden en ze met wat zout be strooien. De schijven vervolgens door bloem halen en in boter lichtbruin bakken. Heel smakelijk is het om de op deze manier gebakken aubergines op te die nen met gebakken tomatenschijven, die van te voren met peper en zout zijn bestrooid. ZOMERBOWL '/i kg. pruimen, 2 handperen, 2 perzi ken, 1 kleine meloen, Vi citroen, 1 fles appelsap of rijnwijn, basterdsuiker naar smaak. De vruchten schoonmaken, schillen en pitten verwijderen, en in partjes snij den. De meloen halveren, de pitten verwijderen door het vocht te zeven en dit vocht ook toevoegen. Uit het rijpe vruchtvlees van de meloen balletjes steken en deze ook bij de vruchten doen. Eventueel het vruchtvlees van de meloen in kleine blokjes snijden. Wat basterdsuiker over de vruchten strooien en koel wegzetten. Daarna het appelspa of de wijn toevoegen en het geheel op smaak brengen met citroen sap en desgewenst nog wat basterdsui ker. De bowl zo koud mogelijk presen teren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8