Bloemenfeest Volkstuincomplex Thurlede X Vlaardingse college over vloeibaar aardgas in terminals HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1977 "V Boer Eugène Roes, die volgens de juiy met z'n kruiwagen volgeladen met tuinpro- dukten voor de le prijs in aanmerking kwam. Enkele mooi Versierde nummers van het bloemencorso. De Schiedamse Volkstuinhouders- vereniging „Thurlede" organiseerde op haar complex het jaarlijkse bloemen corso voor de jeugd, dat mede dankzij het mooie zomerweertje op een bijzon dere wijze slaagde. Als bijzondere gasten was een groep kinderen aanwezig met hun verzorg sters afkomstig uit de Rotterdamse Kinderkliniek Beatrix-Irene, een te huis voor geestelijk gehandicapte jeugd. Ze werden tijdens de ochtendu ren door leden, in het bezit van een auto, van de kliniek afgehaald. Ook het plaatselijke Rode Kruis stelde hier voor de colonnewagen beschikbaar. Aileereerst werd een bezoek gebracht aan de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark waarvan de vijftien kinde ren volop genoten. Daarna vond een lunch plaats in het verenigingsgebouw van „Thurlede". De kinderen namen later deel aan het bloemencorso en za gen hun wagentjes door enkele tuin- houders op fleurige wijze met bloemen versierd. Voorafgegaan door de drumband Ju liana trok het corso over het complex met leuke vondsten op het gebied van bloemsierkunst, zowel voertuigjes (fietsen) als gekostumeerde jeugd. De nummers (31) werden vooraf gejureerd vC A ISC-IOS; Railye Twee, op het oog echte boeren, namen ook deel aan het corso. Blijkbaar zo weggefietst uit een indianenreservaat om deel te nemen aan het corso. door leden van de plaatselijke zuster vereniging „Vijfsluizen", de echtparen Brand en Van Vulpen. De dames hier van namen de artistieke beoordeling voor hun rekening. Hoewel alle kinderen een prijs ontvin gen waren er zes corsonummers welke in punten uitgedrukt als beste uit de bus kwamen. Dit waren de boer met kruiwagen, Eugene Roes, die 26 pun ten van de te behalen 30 door de jury kreeg toegewezen; 2. het bloemenmeis je, Ester Mettes, 23 pnt.; 3. Bianca Jansen, met haar versierde fiets, 22 pnt.; 3. Nicolette v.d. Vorle, 21.5 pnt.; 4. Anneke Hendriks; 5. Denis Speel- meijer; 6. Simone Bolzing, al deze drie met 20 punten. Bij de onlangs gehouden keuring van tuincomplexen van verenigingen, aan gesloten bij het Nederlands Algemeen Verbond, is het complex „Thurlede" een tweede plaats toegekend in de af deling B. Vorig jaar leverde deze keu ring een derde plaats op. Een vooruit gang waarmee het bestuur en de leden in hun nopjes zijn. Verschillende tuinhouders brachten versieringen aan rond hun huisjes. De fami lie op deze tuin maakte er maar een poffertjesfeest van. m Sf ff Een zeerover die blijkbaar op z'n rooftochten de hand heeft weten te leggen op een echt Indiaanse vrouw. Ue kop van het bloemencorso op Thurlede met de Rotterdamse kinderen in hun versierde wagentjes voorop. Het opslaan van vloeibaar gas in terminals op de Maasvlakte heeft ook het ge meentebestuur van Vlaardingen bezig gehouden. Eind verleden week zond dit cqjlege namelijk een brief aan het gemeentebestuur van Rotterdam en het dage lijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond, dat eveneens in Rotterdam is gevestigd. Het gemeentebestuur schrijft hierover: „In recente berichten wordt melding gemaakt van de omstandigheid, dat er concrete plannen bestaan de opslagin stallatie van de Gasunie op de Maas vlakte om te bouwen tot overslagsta tion voor aardgas in vloeibare vorm (LNG), het welk per mammoettanker uit Algerije zal worden aangevoerd. Wij realiseren ons dat het vervoer van LNG via de monding van de intensief bevaren Nieuwe Waterweg alsmede het lossen en opslaan van dit produkt in een druk havengebied met olieraffina derijen en chemische industrieën in de nabijheid, zeer veel risico's met zich meebrengen. 'Met name zouden de ge volgen van een botsing of lekkages voor de nabij gelegen dichtbevolkte gebie den rampzalig zijn. De Gasunie zou aan een LNG-terminal op de Maasvlakte de voorkeur geven boven een terminal op een kunstmatig eiland voor de kust en zou daaromtrent met de regering en de gemeente Rot terdam druk in overleg zijn. Wij hebben er behoefte aan van onze ernstige verontrusting over deze ontwikkeling blijk te geven. Wij zijn de mening toegedaan dat in dit geval overwegingen van economische aard niet van doorslaggevende betekenis mogen zijn. Aangezien tal van ge meenten direkt of indirekt bij deze problematiek betrokken zijn, achten wij afweging op regionaal niveau van alle belangen bepaald noodzakelijk". Op 5 augustus hoopt prinses haar 38ste serjaardag te vlei ei

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 22