THEATERSEIZOEN 1977-1978 I STADSGEHOORZAAL BIEDT ZOWEL ANDRÉ VAN DUIN ALS MOLIÈRE AAN Met CJV op zomerkamp Toon Hermans wellicht in 1978-1979 Theaterprogramma voor Stadsgehoorzaal 1977-78 Fietsen in zuidelijk Limburg 4 tüMMsjl HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1977 Van de zeer lichte André van Duin tot en met Molière's De Parvenu. Zo ziet het SAMENWERKING André van Duin bijt het spits af in de Stadsgehoorzaal. theaterprogramma eruit dat deze week werd gepresenteerd door de werkgroep programmering van de Vlaardingse Culturele Raad voor de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg. Het seizoen begint namelijk op donderdag 1 en vrijdag 2 september met de gloed nieuwe revue „Lach om het Leven", van André van Duin, zijn oude aangever" Frans van Dusschoten en eindigt op donderdag 11 mei 1978 „De Parvenu", Mo lière's komedie door het toneelgroep Theater. Is André van Duin dus een topper, zelfs zo dat de twee Vlaardingse avonden te zien zijn voordat men in Rotterdam de avond aan avond uitver kochte voorstellingen kan zien, in het Vlaardingse theaterseizoen 1977-1978 is sprake van vijf tophitten met stip. Naast André van Duin, wiens nieuwe pronkstuk deze week in première gaat in het Amsterdamse Carré en na een maand direkt naar Vlaardingen komt, zijn dat twee avonden namelijk don derdag 9 en vrijdag 10 maart met „Foxtrot", de gloednieuwe en aller laatste musical van Annie M. G. Schmidt met o.a. Willem Nijholt en dinsdag 9 mei „Theater en Thuis", de one-man show van Henk Elsink. Daar tussendoor een programma van zeer licht tot licht en van licht tot wat serieus. Het komende theaterseizoen dus geen Wim Kan en geen Toon Her mans. Stadsgehoorzaal's direkteur Walter van Ginneken over deze twee groten van de Nederlandse kleinkunst: „Wim Kan heb ik voor de Stadsge' hoorzaal afgeschreven. Ik krijg voor andere evenementen zijn manager Van Liempt nogal eens aan de telefoon en die zegt: mijnheer Kan wordt oud en treedt nog- maar twee avonden per week op. Dat gebeurt uitsluitend in de vijf of zes grote schouwburgen van Ne derland en daarbij is er voor Vlaardin gen geen plaats. Over Toon Hermans ben ik in de naaste toekomst optimisti scher. Ik heb laatst zijn zoon Maurice, die manager is van zijn vader, gebeld en die beloofde dat hij een gaatje zou trachten te vinden voor het theatersei zoen 1978-1979". Ondanks het ontbreken van dit twee nationale grootheden is de program macommissie van de Culturele Raad Vlaardingen, die bestaat uit mr. Geor ge Wickaert als oud-voorzitter van het opgeheven Vlaardingse Kunstcentrum, Stadsgehoorzaal direkteur Walter van Ginneken en het CDA-gemeenteraad- slid oud-wethouder en voorzitter van de Culturele Raad Vlaardingen Koos van der Linden, dik tevreden over het theaterprogramma. SLECHTHORENDEN Het is niet het enige waar de vele Stadsgehoorzaalbezoekers tevreden over kunnen zijn. Ook de slechthoren den kunnen de Vlaardingse tempel van de lichte muze zonder schroom gaan betreden. Met ingang van het nieuwe theaterseizoen wordt namelijk een ringleiding in gebruik genomen, zodat iedereen die in het bezit is van een ge hoorapparaat op iedere rij het gespeel de uitstekend kan volgen. Ook wordt er gewerkt aan het aanschaffen van koptelefoons, zodat slechthorenden die niet in het bezit zijn van een gehoorap paraat de zaak goed kunnen beluiste ren. Daarnaast krijgt de buitenkant van de Stadsgehoorzaal een verfje en wordt er tevens gewerkt aan een Sprin kler installatie, terwijl het aantal vluchtgangen met name via het toneel zal worden uitgebreid. Ook de veel besproken samenwerking met Schiedam en met name met de sa menstellers van het cultuur program ma van het Passage Theater komt langzaam van de grond. „Bij ons is de wil er", aldus Walter van Ginneken, „maar ik heb begrepen dat het bij hun een kwestie van financien is. Wij ver spreiden ons jaarlijkse programma boekje, dat altijd aan de vooravond van het Vlaardingse theaterseizoen uit komt, niet alleen in Vlaardingen, Maasland en Maassluis, maar ook in het westelijk gedeelte van Schiedam. Ook bij het Schiedamse VVV-kantoor kan men het, net als bij die van Vlaar dingen en Maassluis dit boekje, dat huis aan huis moet worden bezorgd, gratis verkrijgen". Over het afgesloten theaterseizoen 1976-1977 is Van Ginneken uitermate tevreden. „Wij hadden met een bezet ting van 70 procent gemiddeld niet te klagen", aldus de Vlaardingse Stadsgehoorzaal-direkteur. „Toppers daarbij waren Neerlands Hoop en de afscheidsrevue van Willy Walden en Piet Muyselaar. Hierbij een bezetting van 102%, heb ik uitgerekend zegt Walter van Ginneken, „omdat we stoelen moesten bijzetten". De Vlaardingse Stadsgehoorzaal, ook in het nieuwe theaterseizoen een aantrekkelijk programma. Henk Elsink op dinsdag 9 mei 1978 in Vlaardingen. Het theaterprogramma 1977-1978 van de Vlaardingse Stadsgehoor zaal ziet er als volgt uit: Donderdag 1 september: Lach om het leven, revue met André van Duin. Yrijdag 2 september: Lach om het leven, revue met André van Duin. Donderdag 15 september: Het Luister-rijk, Dolf de Vries. Zater dag 17 september: Niemand weet dat ik Reepelsteeltje heet, kabaret Gerard Cox. Zaterdag 24 septem ber: Lenny Kuhr, Tour de Chant. Zaterdag 1 oktober: Geen zee te hoog, kabaret Rients Gratama. Za terdag 8 oktober: Meneer Klebs en Rosalie, met o.a. Luc Lutz, Simone Rooskens. Dinsdag 18 oktober: Ro bert Long, Levenslang. Vrijdag 21 oktober: Verwarringen, met André van den Heuvel en Kitty Janssen. Donderdag 27 oktober: Brasil Tro pical, exotische, kleurrijke Brazi liaanse avond. Vrijdag 11 novem ber: Boeing Boeing, blijspel met Rijk de Gooyer, Manfred de Graaf e.a. Donderdag 17 november: Juf frouw Margreet, solo-toneel door Josephine van Gasteren. Vrijdag 18 november: Tekstpierement, Deus- jevoo. Donderdag 8 december: Wiener Blut, Hoofdstad Operette. Zaterdag 17 december: Als je lacht, dan ben je rijk, Amsterdams Volk stoneel. Zaterdag 7 januari: In de kast, op de kast, klucht door Theater van de Lach. Zaterdag 14 januari: Kwart over elf, nieuwe kabaret-groep. Zaterdag 21 januari: Moordspel, thriller met o.a. Guus Hermus, Jeroen Krabbé. Zaterdag 4 februari: Man is man, komedie van Brecht door toneel groep Theater. Vrijdag 10 februari: Moeder en haar jongens, muzikale show met Marjan Berk. Donderdag 16 februari: Mijn vader en ik, reali stisch toneelspel door de Noorder Compagnie. Zaterdag 18 februari: Herfst in Riga, torfeelspel met Mary Dresselhuys en Ko van Dijk. Don derdag 9 maart: Foxtrot, musical van Annie M. G. Schmidt met o.a. Willem Nijholt. Vrijdag 10 maart: Foxtrot, musical van Annie M. G. Schmidt met o.a. Willem Nijholt. Zaterdag 11 maart: Over Tsjechov gesproken, toneelsolo door J. Croi- set. Donderdag 6 april: Don Quis- hocking, „Zeker iets verkeerds ge geten 2?" Zaterdag 8 april: De stoeipoes, blijspel met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Dinsdag 18 april: Wat ieder meisje weten moet: fan tastisch spektakel met Robert Long en Dimitri Frenkel Frank. Donderdag 27 april: Hé, kijk mij nou!, musical met Henk Molen berg, Sylvia de Leur e.a. Zaterdag 29 april: Kleine man, wat nu?, Fallada's Roman door de to neelgroep Globe. Dinsdag 9 mei: Theater en thuis: one-man show van Henk Elsink. Donderdag 11 mei: De Parvenu: komedie van Molière, door toneel groep Theater. Jeugdserie in de leeftijd van 5 tot 12 jaar. Woensdag 14 september: toneelgroep Mar- mouzet, „In de Soete Suikerbol". Woensdag 19 oktober: Beertje Co- largol en Calimero. Woensdag 16 november: Paulus de boskabouter. Donderdag 29 december: Peppi en Kokki in Jeugdland. Woensdag 15 februari: Nieuwe avonturen van Dik Trom, met o.a.-veldwachter Flipse. Woensdag 29 maart: Avonturen van Bassie en Adriaan. De voorstel lingen beginnen om 14.00 uur. NIEUWJAARSFESTIVAL Bij de jaarlijkse programmatie ontbreekt ook het traditionele nieuw jaarsfestival niet. Dit jaarlijkse festijn werd altijd geor ganiseerd door het Vlaardingse Kunst centrum (VKC). Nu deze organisatie het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld, vindt dit festijn plaats op zaterdag 7 januari na afloop van de zeer luchtige voorstelling „In de kast op de kast", een klucht van het Theater van de Lach met John I^anting. Er is uiteraard ook rekening gehouden met jeugdvoorstellingen die allemaal op woensdagmiddag plaats vinden. Ook het zgn. vormingstoneel komt aan bod, maar er wordt in overleg met de betrokkenen uitgemaakt waar ge speeld zal worden, of in de Stadsge hoorzaal of in de aangrenzende Har monie. Bij het vormingstoneel zijn voorlopig twee voorstellingen geboekt, namelijk op vrijdag 23 september en op vrijdag 14 april van het volgend Stadsgehoorzaal-direkteur Walter van Ginneken: „Toon Hermans wellicht in seizoen 1978-1979 naar Vlaardingen". jaar. Beide voorstellingen zullen wor den verzorgd door de „Bloemgroep". Vrijdag 23 september komt „bij ons is het anders" voor het voetlicht, een stuk dat gaat over gezin en andere samenle vingsvormen en op vrijdag 14 april is het de beurt aan „Voor niks gaat de zon op" dat gaat over arbeid en werkl oosheid. Beide voorstellingen begin nen, net als overigens alle andere avondvoorstellingen, om 20.15 uur. Een hele drukte gaf het op de Korte Haven waar de jeugd werd uitgezwaaid door familieleden en vrienden. Ook de afdeling Schiedam van het Christelijk Jongeren Verbond organi seerde deze zomer weer zomerkampen voor de hierbij aangesloten jongens en meisjes door te brengen in Leusden. De CJV beschikt hier over een tenten kamp met kamphuis, gelegen in de prachtige Treekerbossen. De groep kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar, vertrok zaterdagmiddag naar het zo merkamp, uitgezwaaid door ouders en verdere familieleden. Ze worden ver zorgd door een staf van veertien vaste leidersjsteis). Als deze zeventig vakan tiegangers weer in Schiedam terugke ren, staat een tweede groep voor ver trek naar het zomerkamp gereed. Het is de oudere jeugd tot en met 15 jaar, die van boslucht, sport en spel gaan gemeten in dit zomerkamp. Een deel van de vrijwilligers die de CJV-jeugd naar het zomerkamp in Leusden verzorgen en bezighouden. Tweede van links hoofdleider Jan v J. Most. In de door de stichting: fiets! in Am sterdam uitgegeven serie fietsroutebe schrijvingen Ontdek Nederland op de fiets! verschijnt spoedig als twaalfde deeltje: Fietsen in zuidelijk Limburg. Hierin zijn elf fietsrondritten opgeno men met uitvoerige routebeschrijvin gen, gedetailleerde routekaartjes en toeristische informatie. De routes zijn uitgezet in het gebied ten zuiden van de omgeving van Roermond, door en vanuit o.a. Maastricht, Vaals, Valken burg, Hoensbroek, Sittard, Susteren, Simpelveld, Roermond, Vlodrop, Echt, Heythuysen, Noorbeek, Eijsden, Mar graten, Herkenbosch, St. Odiliënberg, Heerlen, Brunssum. De routes hebben een gemiddelde lengte van 40 kilome ter door aantrekkelijke gebieden en uit de aard der zaak zoveel mogelijk over fietspaden en in ieder geval over voor fietsers geschikte wegen. Bij iedere route is bovendien een aantal foto's op genomen. Fietsen in zuidelijk Limburg kan door overmaking van 6,60 op het makkelijke postgironummer 234567, onder vermelding van bestelcode Zl, worden aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 30