ERNSTIG ONGELUK (4 GEWONDEN) BIJ BENELUX TUNNEL Haagse rozenkoningin bezocht weekmarkt in het centrum Hoe krijg ik mijn fiets elders DEZE WEEK IN SCHIEDAM Bowlingcentrum Schiedam GOED VOORBEELD t FIKSE FIETSTOCHT OVER DE VELUWE in 't hart van Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1977 dagelijks geopend van 14.00 tot 24.00 uur Vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur TEL. 268462 Nieuwe Haven 235 Hoek St. Liduinastraat Boven B.M.W.-garage Kalfsbeek De 37-jarige monteur M.R. uit het Westduitse Miinchen is gistermorgen in zeer zorgwekkende toestand in het Rotterdamse Dijkzigt ziekenhuis op genomen na een ernstig verkeersonge luk dat zich voordeed op de Schiedam- se toegangshelft van de Beneluxtunnel. Rond half acht werd daar een perso nenautobusje ingehaald door een per sonenauto. De automobilist van laatst genoemd voertuig schrok kennelijk van iets" en raakte met de linkervoorzijde van zijn auto de rechterachterzijde van het busje. Het gevolg was dat de personenauto te gen de vangrail kaatste over de hele breedte van de rijbaan schoot en in de berm volkomen vernield terecht kwam. De automobilist van dit voertuig kon ongedeerd uit het wrak kruipen. Er nstig was het met het personenauto busje dat op dat moment negen inzit- Het pcrsonenbusje waarin vier gewonden vielen na aanrij ding met de personenwagen. Hier staat het busje, danig in de kreu kels, klaar om te worden wegge- sleept uit de berm. tenden had. Ook de chauffeur daarvan raakte de macht over het stuur kwijt en caramboleerde ook met grote snelheid 'over de complete rijbaan waarna het voertuig ook in de berm belandde. Na dat ziekenauto's en politie naar de plaats waren gekomen bleek niet alleen de Westduitser zwaar gewond te zijn. maar ook de 26-jarige monteur W.M. uit Rotterdam moest met grote spoed naar het ziekenhuis worden overge bracht. De overigen kwamen met de schrik vrij. Beide auto's zijn geschikt voor het wrakkenterrein. ook en daar wordt veel aandacht aan besteed hoe u uw fiets met eigen auto of caravan kunt meenemen. Voorts welke hulpmiddelen en voorzie ningen er bestaan om dit vervoer zo goed en verantwoord mogelijk te ver zorgen. Nu speeds meer mensen over een spe- cjale recreatiefiets beschikken, vragen ook steeds meer mensen zich af hoe zij Tiun „bloedeigen" fiets op een bepaalde plaats kunnen krijgen om ergens wat verder van hun huis erop te kunnen fietsen. Er gaat natuurlijk niets boven je eigen fiets, waar je aan gewend bent enftie precies bij je past. Over de vele manieren waarop men een fiets kan (doen) vervoeren is in de serie Fiets- otheek onder de titel Neem de fiets mee, een handig boekje verschenen dat door overmaking van 4,20 op postgi rorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam. In dit boekje staan tips en aanwijzingen voor het vervoer van uw fiets per trein, bode, boot en vliegtuig; Burgemeester Veenvliet van het Gel derse Neede heeft een goed voorbeeld gegeven. Hij deed op de fiets mee aan het verkcersexamen van de basisscho len in zijn gemeente. Andere burge meesters zouden dat voorbeeld moeten volgen en omdat goed fietsgedrag in het verkeer moet worden gestimuleerd en omdat burgemeesters veel te weinig op de fiets worden gezien en daardoor de noden van de fietsers onvoldoende kennen. Het was wel even wennen voor wethouder Collé maar het lukte al vrij spoedig het babbelen met een rozenkoningin. Alle waardigheid ging aan de kant bij het nuttigen van het aangeboden zilte zeebanket, de haring. Koppies achter over en laat hem maar glijden. De Haagse Rozenkoningin legde vrij dagmiddag jl. haar aangekondigde be zoek af aan de weekmarkt in het Broersveld, hier rondgeleid door wet houder B. Collé die op z'n departement wel beroerder klusjes krijgt op te knappen. Het ging wel voetje voor voetje langs de kramen, maar ze was er, de koningin met haar hofdame, zo dat menigeen onder de kopers en ver kopers op een Haags hopje kon ziebe- ren en met een mooie roos naar huis ging- H. M. van achteren gezien De bestuurder van de personenwagen kon na de botsing ongedeerd uit zijn auto kruipen. Een roos ook voor een landgenote met een donker gezicht. Waar de dames het eerst keken was de jurk van de koningin. In deze sportrubriek vraagt Jan Spor tief aandacht voor een wielersportge- beuren waarvan de nagalm nog maan denlang zal na gaan klinken in het ge hele Waterweggebied. WIELERRONDE IN BINNENSTAD i Op woensdagavond 10 augustus a.s.- wordt op de Broersvest, het hartje van de binnenstad door de Rennersclub „Schiedam" een wielerronde georgani seerd voor amateurs, nieuwelingen enz. enz. met als afstand plm. 75 km. Dat is nog niets vergeleken bij wat het pu bliek die avond krijgt voorgeschoteld als iets wat in Schiedam nog nimmer is vertoond. Een wedstrijd voor profren ners achter derny-motoren te verrijden in drie series. Hiervoor zijn acht erva ren baan- en wegrenners gecontrac teerd. Allereerst de Duitser Dieter Kemper en Willy Debosche uit België. Ook onze eigen Jan Breur verschijnt hiervoor aan de start en verder Kees Stam, René Pijne, Martin Venix, Jan Brinkman, alsmede Fred Rompelberg. Het totale wielerspektakel begint al om 7 uur. BOWLING VOOR VERENIGINGS TEAMS Zoals al eerder aangekondigd gaan twaalf verenigingsteams uit het plaat selijke sportleven een onderlinge wed strijd spelen op de banen van de op 24 augustus te openen Bowling Musis Sacrum" aan de Lange Haven. Deze twaalf teams zijn na een hiervoor gehouden loting, verricht door de voor zitter D.B. Schiedamse Sportraad, Arie Verlinde, bekend geworden. Aan de loting namen 80 clubs/verenigingen deel die zijn aangesloten bij deze spor traad. De twaalf hiervan die nu een bowlingteam van twee dames en twee heren kunnen gaan formeren zijn: De Chr. Korfbalclub ODI; De Bridgeclub „Schiedam-West"; de lawntennis- vereniging „Game"; De Voetbalvereni ging DHS; de Schiedamse Korfbalclub „Succes"; de S.V.H. en S.V. „Schiedam"; de Lawntennisvereniging „Los Bigotes" de V.V. S.VV; de Schie damse Zwemclub; de S.I.S. ,,De Ooievaars"; de S.S.C. „Harga" (korf bal) en de Bijdorp Football Club uitko mend in het zaalvoetbal. Ingeval een van de genoemde verenigingen/clubs geen bowlingteam kan of wens in te zetten zijn er drie re serves uitgeloot. Nummer één hiervan de Schiedamse Wandelsportvereniging „De Trekvolgels"; nummer twee de V.V. GSS met als laatste Boksschool W. de Haan. HENGELSPORT De afdeling hengelsport van de Perso neelsvereniging Wilton Fijenoord hield het vijfde concours van de kampioens serie langs het water van de Leidse Vliet.,De „Stekken" werden halverwe ge verplaatst en dat leverde de navol gende uitslag op: 1. J. Zonneveld, 3 plaatsingespunten en 4835 gram vis; 2. A. v.d. Meijde, eveneens 3 punten en 4775 gram vis; 3. J. T. den Houting, 6 punten; 4. R. Troosten, 8punten; 5. M. Zonneveld, 11 punten; 6. H. Vorsten- bos, 14 punten (1195 gram vis); 7. J. Hoppe, 14 punten (1190 gram vis); 8. D. Eitter, 15 punten; 9. A. Wijngaart, 17 punten; 10. Ch. Zonneveld met 19 punten. DUIVENSPORT De ditmaal op wedvlucht gezonden jonge postduiven kregen op zuidelijke vlieglijn te kampen met een zeer nade lige kopwind (N.N. Oostelijk). Iets wat lage vliegsnelheden tot gevolg had en een trage binnenkomst op de thuis- hokken. Het duurde ditmaal erg lang alvorens in de verenigingen de prijzen verdiend waren. Ingezet op St. Chislóin (170 km.) 195 jonge duiven. Aankomst- en sluiting stijden zijn niet bekend. Tien snelste duiven: 1, 5. en 7. W. Wijnstekers; 2. M. Revet en zn.; 3. Th. Stieber; 4. en 10. J. v.d. Vijver en zn.; 6. en 8. J. Doe- jaaren; 9. C. Baanvinger. P.V. DE VRIJHEID Ingezet op St. Quentin (245 km.) 557 duiven. Los eerst om 13.50 uur. Aan komst eerste duif, 18.15.16 uur; laatste prijsduif 19.20.05 uur. Tien snelste duiven: 1. C. de Jonge; 2. comb. Robart/Van Diest; 3. L. J. Wijnen; 4. en 10 comb. Breur/Schafer; 5, 7 en 8 A. P. v.d. Berg; 6. J. Wenteler; 9. H. Vollebregt. Passage 14, telefoon 26 39 31 Specialisatie in wedstrijd, trim en vrijetijdsport. Wie eens een fikse fietstocht wil maken kan op 13 augustus in Dieren terecht. Van daaruit wordt dan de Vael Ouwe Tocht georganiseerd over de heidevel den en heuvels van het mooiste deel van de Veluwe. Wie meedoet heeft 200 kilometer voor de boeg. Wie dat teveel vindt, kan een verkorte route van 100 kilometer kiezen. Als herinnering ontvangt men een medaille aan draag- lint. Men kan de tocht tussen 7.00 en 10.00 uur beginnen. Om 22.00 uur moet iedereen binnen zijn. Inlichtin gen over de Vael Ouwe Tocht bij V. Jansen, Roerdompstraat 58, Velp. Tel. 085-620403.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8