S.G. beschuldigt van oneerlijke concurrentie C. KOK Anti Bulderbaan Comité krijgt 750 gulden van Schiedam Wereldwinkel weer terug in Schiedam Jeugd van Eldosop zomerkamp 3S&* fcvj V Instituut Pont: MINIATUREN Reconstructie Rembrandtlaan Euphonia De Prijsbrekers van Novotel STREMMING VOORHAVEN JUWELIER IN ZILVER, KELTUM, TIN EN PORSELEIN (KELTUM - ƒ14.-) HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 Voor de kampeerboerderij als alles bijeen is voor één van de activitei ten. Het vertrek naar Heeze waarbij veel ouders van de vakantiegangers aanwezig wa ren. Het al jaren aan de Schiedamse Singel gevestigde Instituut Pont dat opleidin gen verzorgt op het gebied van admini stratieve, commerciële en secretariële funkties heeft in een brief aan de ge meenteraad de Schiedamse Gemeen schap beschuldigt van oneerlijke con currentie. Oorzaak van de grief is de afdeling V. O. van de Schiedamse Gemeenschap waar men zijn kennis kan bijspijkeren. Diverse cursussen van Pont kunnen ook worden gevuld bij de V. O. afde ling van de S.G. Met de klacht van directeur J. W. M. Zetteler zal eerst de r'aadscommissie voor vorming en recreatie zich bezig houden, Daarna stelt de gemeenteraad het antwoord definitief vast. Het ge meentebestuur van Schiedam wijst overigens de klacht van de heer Zette ler van de hand. „Pont stelt de cursist in staat door overdracht van kennis examens die algemeen erkend zijn te behalen, terwijl de S.G. alleen maar als doel heeft door middel van ontplooiing en ontwikkeling van de bewustwording van eigen mogelijkheden van de deel nemers. Daarbij is het zo", aldus het college „dat het Instituut Pont valt onder het ministerie van onderwijs en weten schappen terwijl de S.G. en zijn V. O. cursussen onder toezicht staat van de ministerie en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. SCHIEDAM voor de week van 8 t/m 14 aug. DAGSCHOTELSa 12,50 maandag: Rijstschotel speciaal Novotel dinsdag: originele Turkse Shiskebab woensdag: gegrilde kippebout met ananas, banaan, mango chutney en kerrysaus. donderdag: pikante kruidengehakt met tomatensaus vrijdag: 2 gebakken scholfilets met fruit zaterdag: lamsbout 'Provensale' zondag: kotelet Suisse met paprika roomsaus. Novotel WAAR U ZICH THUISVOELT Ook de fietsen gingen mee. Ongeveer tachtig leden van de jeugdvereniging Eldos brachten een vakantieweek door in boerderij „Fermé de Jean" te Heeze. Vanaf het vertrek tot aan de terugkeer was de stemming uitstekend. Een door het leidersteam samengesteld pro gramma van activiteiten bevatte ook een fietsralley over 45 km., ter wijl de gebruikelijke „bonte avond" als sluitstuk van de kampweek een sfeer kreeg, waarover nog lang zal worden nagepraat. AUTÖRWW BROERSVEST93 ■SCHIEDAM TELEFOON 26 79 37 De Schiedamse gemeenteraad krijgt binnenkort een voorstel te behandelen om de Stichting Centraal Comité Anti Bulderbaan over 1977 een subsidie te verlenen van 750, Het is voor de eerste maal sinds twee jaar dat het gemeentebestuur met dit voorstel komt. In 1975 en 1976 werden subsidieaanvragen van het Comité An ti Bulderbaan afgewezen. Het college is tot het voorstel gekomen omdat er volgens een voorbereidend raadstuk wel sprake is van teruglopen de aktiviteiten op de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven, maar dat de zaken nog steeds goed gaan dankzij het zgn. „gouden lijntje" tussen Rot terdam en Londen. Verder is et sprake van toenemende aktiviteiten op het gebied van het luchttaxibedrijf en de zakenreizen. Ook is gebleken dat belanghebbenden in de rij staan om de aktiviteiten op de Rotterdamse luchthaven uit te breiden. Dit betekent dat nog steeds sprake is van geluidsoverlast-voor de bewoners van Schiedam. Het gemeentebestuur is het met het streven van het Anti Bulderbaan Co mité eens, dat de luchthaven Zestien- hoven spoedig dicht moet, een strevei. dat ook wordt nagvolgd door het Rot terdams gemeentebestuur. De „Wereldwinkel" met verkoop van kleine produkten uit de Derde Wereld is terug in Schiedam. Een eerste poging om deze hier te stichten slaagde aanvankelijk wel, maar bleek uiteindelijk niet levensvatbaar te zijn. Deze tweede poging, nu ondernomen, is het werk van de Hervormde Vrouwendienst, afd. Schiedam met als initiatiefneemsters, mevrouw J. Taat-Kreft en Nelleke Koole-v.d. Kooy. Ze krijgen assistentie van enkele andere dames die lid zijn van deze Hervormde Vrouwendienst. Met een vrouwelijke grondigheid en degelijkheid is de „Wereldwinkel" op poten gezet en gisteravond is hierin de verkoop gestart na een openings woordje van de Hervormde predikant ds. M. C. Baart. De winkel, ingericht in het Kerkelijk Bureau van de Nederlandse Hervorm de Kerk, Lange Kerkstraat 35, verkoopt op de eerste plaats koffie uit Guatemala. Hier opgerichte coöpera ties onder de indianen, om te ontkomen aan de uitbuiting van grootgrondbezitters en koffie-inko- Binnenkort zal de dienst voor Ge meentewerken beginnen met de recon structie van de Rembrandtlaan. De uitvoering zal in totaal ongeveer vier maanden duren. De bewoners en ook de Bewonersvereniging Schiedam- West zijn hiervan reeds op de hoogte gesteld; er wordt naar gestreefd de overlast voor de bewoners tijdens de uitvoering zoveel mogelijk te beperken. Gezien de verkeersfunctie van de Rem brandtlaan en ook gelet op het feit dat door deze laan een buslijn loopt, is ge kozen voor asfaltering van het wegdek. De parkeermogelijkheden in de laan zullen maximaal benut worden; dat zal dan kunnen gebeuren op de midden- strook en in de lengte richting langs de rijbanen. Bij de aansluitingen met de zijstraten zal het trottoir langs de Rembrandt laan worden doorgetrokken, door het aanbrengen van flauwe drempels in de zijstraten. Men schrift ons: „Voor de leden van korengemeen schap „Euphonia" zit de vakantie er weer op, want wij starten weer a.s. zaterdag 6 aug. met de repetities van onze kinderkoren. En voor de leden van het Tiener-, Gecombineerd- en het Gemengd koor openen wij onze deuren weer wagenwijd op donderdag 11 augus tus. Het ledenaantal van onze vereniging kan best wat uitbreiding gebruiken, dus mocht u zin hebben om te zingen kom dan eens langs tijdens onze repetitie of belt u voor nadere gegevens even met de secretaris dhr. A. J. J. Oomen, Rozenburgsestraat 23b, Schiedam, tel. 268133. De repetitietijden zijn als volgt: Kinderkoor Noord (Schepphuis) elke zaterdag van 10.30-12.00 uur. Kinderkoor (Zuid Dwarsstraat 33) zaterdags van 15.00-16.30 uur. Tienerkoor (Dwarsstraat) donderdag van 19.00-19.45 uur. Gecombineerd koor van 19.45-20.30 uur en het Gemengd koor repeteerd van 20.45-22.30 uur". pers. leveren de koffie aan de Stichting Ontwikkelings Samenwer king en krijgen hiervoor een recht vaardige prijs. De „Wereldwinkels" distribueren de ze koffie en zo gaat het ook met de rietsuiker uit andere werelddelen. Op deze wijze worden eveneens aarde werk, mandvlechtwerk en produkten van kleine ambachtslieden, waaron der siervoorwerpen en houtsnijkunst in de nieuwe Wereldwinkel aan de man gebracht. Wat de dames zeker zal interesseren is de verkoop van stoffen, geweven in Nairobi in Kenya. Met de hand bedrukte stoffen in tal van kleuren en dessins. In de winkel is ook de nodige lektuur ter inzage over de doelstelling van „Wereldwinkel" terwijl tevens propa ganda wordt gemaakt voor energie- en waterbesparing, het tegengaan van het gebruik van milieu-schadelijke wasmiddelen enz., enz. De „Wereldwinkel" is donderdag avond van 7 tot 9 uur en vrijdag van 10 tot 17 uur voor het publiek geopend. De dames van de pas geopende „Wereldwinkel" verwachten veel van de verkoop van met de hand bedrukte stoffen. In verband met het leggen van een zin ker zal de Voorhaven te Schiedam voor alle scheepvaartverkeer gestremd zijn op maandag 15 augustus 1977, van 9.00 's morgens tot 13.00 uur 's mid dags of voor zoveel korter of langer als nodig zal blijken. schrijvende levers er 't hunne van

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 3