Het Nieuwe Schiedams echtpaar Van den Hoek is weer op retourvlucht naar Melbourne J eugdwerklo osheid wordt probleem in Nieuwe Waterweg hülsta DYNACS77 Geen kampvuur bij De Laan Uw Volvo verdient Volvo service Leger des Hei/s is mijn roeping' 't Paviljoen VOLGENS HET JEUGDMUSEUM KAARTEN WEER VERKRIJGBAAR john kroes 99,- uan dor ulork Bloemcorso T.V. DEFEKT? RADIO ABA IVOLVO Geen terrasje WeberCarB.V. Vakantie voorbij, uw feestje weer bij Broersvest 68-70, Schiedam Telefoon 26 75 93 Nieuwe accu's REVISIE/REPARATIE DYNAMO'S EN STARTMOTOREN van alle typen auto's. Overschieseweg 150, Schiedam, postbus 224 tel. 010-150766. VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1977 Stadsblad Verschijnt huis-aan-huis op woensdag en vrijdag in SCHIEDAM, KETHEL en OUD-MATHENESSE (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klinkl. Schiedam, telefoon 010-267368 en 263939 Inzend termijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 5.30 uur 's-avonds Centrale administratie en redaktie Randstad-Edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34), Delft, tel. 015-124331*. Eindredaktie: P. J. Hovingh. Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland 125 bladen) in een gezamenlijke oplage van 605.000 ex. Oplage 36.500 „Het is niet iedereen gegeven het legerwerk te openen in een ander land", zegt Barend Franciscus Johannes van den Hoek jr., in zijn ouderlijke woning aan de Graaf Flo- risstraat te Schiedam. Waar hij met zijn vrouw en jongste dochter, voor drie weken is neergestreken voor familiebe zoek, hetgeen mogelijk werd gemaakt door zijn familiele den. Tijdens zijn studietijd, aan de kweekschool te Amstel veen, leerde Barend jr., telg uit een zeer bekende Leger des Hcilsfamilie in Schiedam en naamgenoot van zijn va der, het meisje Bep Govaart kennen. Dochter van zen dingsofficieren, geboren in Suriname, waar zij het groot ste gedeelte van haar jeugd doorbracht, maar ook op de Bahama-eilanden „Zij had een gedegen zendings-achtergrond en ik had mijn roeping hiervoor. Vandaar dat we uitstekend bij el kaar pasten en graag de uitnodiging aannamen om in 1959 vanuit Schiedam uitgezonden te worden naar de Britse Kroonkolonie Hong Kong. Hier hebben we enkele jaren gewerkt, daarna werden we overgeplaatst naar Taiwan (Formosa) en nu wonen we dan in Melbourne", zegt deze majoor. Net als zijn vader en maar liefst drie broers, bezeten van het werk van het Leger des Heils. En daarbij enorm ge steund door zijn vrouw, maar dat is volkomen begrijpelijk. Tien jaar heeft Bep Govaart in Schie dam gewoond. De namen Van den Hoek en Govaart, zijn heel bekenden in de wereld van het Leger des Heils in Schiedam- Niet weken voor een privé- bezoek over te mogen komen. Die we ken zijn letterlijk omgevlogen. Dit be zoek is zomaar uit de lucht komen val len en dan gaat er zoveel in je om. We weten dat we afscheid nemen van mensen die we nooit meer zullen zien en dan is het moeilijk je emoties de baas te blijven. Zondagmiddag waren er twee speciale diensten voor ons in de bekende leger- zaal aan de Lange Haven te Schiedam. Dan kom je handen tekort en zie je zo veel bekende gezichten weer terug. Zelfs van studiegenoten uit die kweek- schooltijd. Een enorme belevenis, die „Leger des Heils is we niet gauw zullen vergeten", aldus de majoor uit Melbourne. „We hebben heel wat gezien in deze weken, maar de meeste indruk heeft wel een bezoek aan het Anne Frank huis op ons gemaakt. In het buitenland wordt veel meer over haar gesproken dan hier in Nederland. Vandaar dat ik blij ben dat ik er straks wat over kan vertellen. Het zolderkamertje leek me groter dan ik me voorgesteld had. Maar het was waard ervoor in de rij te staan". DIEP RESPECT „Voor mijn ouders heb ik diep respect", wil deze Barend jr. nog kwijt. Vader schrijft altijd en als die er niet meer is, zou ik dat kontakt geweldig missen. We hebben gelukkig vaak tele fonisch kontakt en dat maakt veel goed. Ons werk ligt nu eenmaal in de zending. Dit jaar ben ik 25 jaar officier bij het Leger. Een geweldige taak, die alleen maar voldoening geeft. Maar dat voorbeeld heb ik van mijn ouders gekregen, zegt Barend jr. uit het diepst mijn roep mg van zijn hart. zonder trots zegt Barend jr.: „Mijn vader is een zeer enthousia ste, bekwame en gewaardeerde man in de kring van het Leger des Heils. En ik vind het een groot voorrecht, dat ik de viering van het kerstfeest, zoals ik die vroeger zelf beleefd heb in Schiedam op dezelfde wijze nu in een vreemd land te vieren. De waarde van dit feest krijgt hierdoor meer betekenis. Van huis uit heb ik dit meegekregen. Ik ben er alleen maar dankbaar voor dat de echte viering van het kerstfeest bij ons blijft. Via de radio luisterden duizen den naar ons". Een hoogtepunt in hun leven was de stijds het bezoek van toen nog majoor Bosshardt, bij hun in Melbourne. Ze zijn nu 22 jaar getrouwd: Barend F. J. van den Hoek jr. en Bep Govaart. Samen hebben zij het werk van het Le ger des Heils opgebouwd en uitgedra gen. Speciaal op het zendingsvlak. VEER KINDEREN Ze hebben vier kinderen, twee zoons en twee dochters. In de leeftijd van: 20, Volgens het maandoverzicht, dat is sa mengesteld doordrs. H. J. Harberts di recteur van het GAB Nieuwe Waterweg-Noord, wordt de positie van de vrouw in het arbeidsproces in een stagnerende economie steeds zwakker. Bij de afzonderlijke bedrijfsgroepen is in de sektie bouw de situatie nog steeds gunstig is en voorlopig gunstig zal blij ven. De vraag nam toe. In de sectie metaal is ondankes alle bekende moei lijkheden, eerder een teruggang van het aantal ingeschrevenen te zien, juli 1976/juni 1977/juli 1978 resp. 383, 376, 360. In de loop van augustus wordt waar schijnlijk het collectieve ontslag van Cincinnad-Milacron afgehandeld (99 man). De situatie rondom de werven blijft nog tamelijk onoverzichtelijk; er is zowel sprake van een structureel overcompleet als van overwerk en inle ning en onderaanneming. Ook in deze beroepsgroep steeg de vraag met 10% tot 439, waaronder 146 jeugd. 18, 16 en 7 jaar. Een klein nakomertje is Elly, geboren in Taiwan en die nu kennis gemaakt heeft met diverse ooms, tantes, neefjes en nichten. Opa en oma Van de Hoek hebben hun bezocht in Melbourne, dus die waren haar wel bekend. Voor Barend jr. en zijn vrouw was het zes jaar geleden dat ze Schiedam bezochten. „Schiedam blijft aan je trekken", zegt deze oud-stadgenoot met een glimlach. We zijn onze familie erg dankbaar dat ze het ons mogelijk hebben gemaakt drie Het was moeilijk, Barend Franciscus Johannes van den Hoek jr. te kunnen bereiken, maar net op de vooravond van hun terugkeer naar Melbourne, via Toronto, waar nog even een familielid wordt bezocht, vraag ik op de valreep: „Zijn uw kinderen daar ook bij het werk van het Leger des Heils betrokken?" Barend jr. schudt bedachtzaam het hoofd, maar zegt hij: „ze zijn wel zeer sterk sociaal voelend. Zolang ze nog studeren, blijven we in Melbourne wo nen. Daarna stellen we ons geheel ter beschikking. Onze eerste prioriteit is het zendingswerk. Waar of we dan heen gezonden worden hebben we zelf niet in handen. We zijn allebei 48 jaar. Uitzendingen zullen straks vanuit Au stralië plaatsvinden. Ons wacht nog 1 een grote taak". Als u dit leest Barend Franciscus Jo hannes van den Hoek jr. en Bep Go vaart, dan bent u mogelijk alweer op de plaats van bestemming. Veel geluk in Melbourne en mogelijk nog weieens tot ziens! M.W. inl. Karei Heirie - Partyservice Telefoon 26.98.65. In de maand juli is de werkloosheid in het gebied Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Hoek van Holland en Rozenburg) aanmerkelijk gestegen. Er werden 115 mannen werkloos zodat er 1567 mannen werkloos zijn, terwijl het aantal werkloze vrouwen met 65 steeg van 614 tot 679. Deze toename van de werkloosheid wordt in principe veroorzaakt door de sektie jeugd. De werkloosheid tot en met 22 jaar is een probleem aan het worden aange zien ruim een derde van het werkloze bestand in bij het GAB Nieuwe Waterweg- Noord tot deze catagorie behoort. Het aantal vrouwelijke jeugdige werklozen is aanzienlijk hoger dan die van de mannen. In de sectie Chemie geeft een toename te zien van 23 man. Er zal voorlopig een. constante vraag blijven bestaan naar operators in vol-continu dienst. De sectie horeca bleef ongeveer con stant, zowel bij de mannen als bij de vrouwen. De vraag ligt op een laag peil. Goed gekwalificeerd aanbod is schaars. De sectie handel vertoont een weinig opwekkend beeld met 114 man nen en 119 vrouwen ingeschrevan te genover een vraag van resp. 28 en 16. De sectie Verkeer en Scheepvaart is constant met een vraag/aanbodver houding van 1:3. Ook de sektie onder wijs begint zorgerlijk te worden met 36 ingeschreven mannen en 47 vrouwen, ongerekend de part-timers. Het aantal vacatures is gering. De sectie geeft wei nig aanleiding tot optimisme. Het aan talwerklozen steeg bij de mannen van 146 tot 176 en bij vrouwen van 118 tot 141 waaronder jeugd tot 19 jaar 76. Opnieuw moet gesteld worden dat al leen Mavo/Havo een mageretoeru sting is voor een kantoorbaan met eni ge vooruitzichten, LEAO en MEAO en praktijkdiploma's geven grotere kan ten. Goed opgeleide boekhouders zijn schaars. Bij Algemene Dienst blijven de cijfers constant hoog met 468 en 143 vrouwen, dus ruim 30% van het bestand. Bij de mannen steeg de vraag van 130 tot 180. In de werkloosheidscijfers zijn begre pen: 69 (63) ex Rijksgenoten mannen; 46 (40) ex Rijksgenoten vrouwen; 103 (114) mannelijke buitenlanders werknemers; 57 (75) vrouwelijke buitenlandse wer knemers. Waarschijnlijk is de daling hier ver oorzaakt door tijdelijke uitschrijving i.v.m. vakantie in Turkije dus geen in dicatie van grotere mogelijkheden op de arbeidsmarkt. De vooruitzichten in de diverse secties verschillen aanzienlijk. Bouw gunstig; metaal gedeeltelijk goed als toeleveraar tot de bouw en i.v.m. grote investe ringen in de petrochemische industrie; de rest niet erg gunstig. De reorganisatie scheepsbouw komt naderbij nu er overeenstemming is be reikt over de noodzakelijke afbouw in werfgroep 1, waaronder o.m. vallen I.H.C. Gusto en Wilton-Fijenoord in dit rayon. Er blijft echter nog voldoende mobili teit op de arbeidsmarkt, gezien, de cij fers van in -en uitschrijving, variërend van 500-700 p/m. Het spreekt vanzelf dat opleiding, vakbekwaamheid maar vooral ook motivatie belangrijke voor waarden zijn tot het snel vinden van een nieuwe arbeidsplaats. Er komt geen terrasje voor een con sumptiewagen op het Rubensplein in het westelijk stadsgedeelte van Schie dam. De eigenaar van deze consump tiewagen had hiertoe een verzoek inge diend bij het gemeentebestuur. Op voorstel van burgemeester Lems is dit verzoek afgewezen omdat het uitzicht van het drukke plaatselijke verkeer te veel zou worden belemmerd. Aan de balie van het Schiedamse Ste delijke Museum zijn jeugdmuseum- kaarten verkrijgbaar waarvan de prijs 1,50 bedraagt. Het is een toegangs kaart uitgegeven door de Nederlandse Museumvereniging voor personen tus sen 11 en 21 jaar. Ze geeft recht op gratis toegang in veel Rijks-, gemeente en particuliere op het gebied van de. kunst en verdere cultuur. Ook in het nieuwe seizoen worden door het Stede lijk Museum weer een aantal kunst klassen georganiseerd. Nadere inlich tingen over lesgelden, docenten en le stijden zijn in het museum verkrijg baar. Tijdige aanmelding is gewenst. 1937-1977 Bezet met diamant, robijn, saffier of smaragd. Geheel kompleet met wit- gouden kettinkje. Edelsteenkundige - Uurwerkmaker WH HELPEN DIREKTÜ! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland Tel. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie DEALER Broersvest 64 en 66 VAN DEVENTERSTR. 17 R'DAM/S'DAM - 268000 Er mag geen kampvuur worden gehou den op het braakliggend terrein achter De Laan en de Lange Achterweg in Schiedam. Het gemeentebestuur heeft deze week op voorstel van burgemees ter Lems een verzoek hiertoe afgewe zen. Het verzoek was ingediend door het aktiecomité De Laan. Het verzoek is afgewezen i.v.m. veiligheidsaspecten. De ontspanningscommissie van de Volkstuindersvereniging „Vijfsluizen" organiseert zaterdag 20 augustus a.s. het traditionele bloemencorso voor de jeugd. Vanaf 2 uur trekt dan een bonte stoet van versierde kindervoertuigjes met verklede jongens en meisjes over het complex, vooraf gegaan door de drumband Juliana. Vooraf zal een dés- kundige jury alle nummers van het corso beoordelen op fraaiheid en orgi- naliteit van de gekozen onderwerpen. AV19§a

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 1