van dar U. V. Vhoudt kledingbeurs DahliatentoonstellingtjsliMï? in Museum krijgt nationaal tintje 0UTMAN Kunstklassen voor iedereen TERUG VAN VAKANTIE? BI0N0RM MANDOLINE' S GITAREN CITHERS AUT0HARPEN DROGISTERIJ HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 10 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1977 sma Een van de nieuwe dahliasoorten: dahlia afkomstig uit Amerika. DAHLIATU1N Wat de vereniging uit Schiedam tij dens de tentoonstelling naar voren zal brengen op het gebied van dahlia's staat momenteel te bloeien op de eigen dahliatuin gelegen naast de R.K. Be graafplaats aan de Vlaardingerdijk. Aanvankelijk verliep wegens het koude weer de groei traag. Na een periode van regen en zonneschijn schoten de plan ten goed door en is de bloemgift, op enkele late soorten na, bijzonder goed. Er bloeien meer dan twintig rassen en ondersoorten zoals cactus en semicac- tus, decoratieve, pompon en het mini dahliatje topmix. Met elkaar geven ze de tuin het aanzicht van een veelkleu rig bloemperk. Enkele leden hebben door de beroepskwekers nieuw ontwik kelde soorten in hun assortiment opge nomen. Dit zijn de Cristobal, Joke's Jellow, Joke's favoriet en Lady of Rot terdam. Momenteel liggen op het tuin complex achtentwintig stroken grond. Er is echter voldoende ruimte om dit aantal te verdubbelen. Na een oogst en het overwinteren van de knollen win nen de amateurkwekers hiervan de jonge stekken. Deze worden in een klein warenhuisje getrokken tot het tijdstip dat ze in de koude grond kun nen worden overgebracht. Dit geeft een enorme besparing wat de leden in staat stelt nieuwe en dure knollen van bij zondere rassen aan te kopen. De vereniging „Schiedam" is enig in zijn soort in de verre regio en het bestuur is daar bijzonder trots op. Niet minder trots is men op het feit dat met de komende tentoonstelling ge toond kan worden wat in twee jaar tijd is bereikt Er zijn mensen die'snakken naar een klein stukje grond om iets op te kweken. Ze kunnen hiervoor nog te- de Christobal, een licht rose decoratieve recht bij de Dahliavereniging want na de tentoonstelling zal het aanbod van nieuwe leden ongetwijfeld hoog zijn. DE KMTP Nu de Dahliavereniging is ontstaan in de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Schie dam is het nuttig de doelstellingen hiervan ook op educatief gebied ken baar te maken. Deze zijn: Het bevorderen van het tuinbouwon- derwijs en het vermeerderen en ver breiden van de vakkennis. Het organiseren van steunen van keu ringen en tentoonstellingen. Het aan moedigen van de liefhebberij voor planten, bloemen enz. Het houden van vergaderingen, lezin gen, voordrachten, excursies, wedstrij den enz. Alle andere wettelijke middelen die tot het doel kunnen leiden. De maatschappij zetelt in Den Haag, Kwekerijweg 2, en is onderverdeeld in 141 afdelingen die verspreid zijn over het gehele land. Om lid te zijn betaald u 36,per jaar, door storting op gironummer 1342600 t.n.v. de penningmeester van de K.M.T.P. Kwekerijweg 2 te Den Haag, of opgeven bij de plaatselijke af deling. U ontvangt dat het prachtige blad groei en bloei, waarin veel gege vens staan over tuin en De afdeling Schiedam organiseert ten behoeve van alles wat leeft en bloeit, lezingen, ex cursies, wedstrijden, plantenruil, ten toonstellingen, bloemschikken en kamerplanten-cursussen en cursussen in het snoeien van diverse gewassen, tevens heeft de afdeling Schiedam een afdeling die zich bezig houdt met het kweken van dahlia's. Zij beschikken Een gedeelte van de kweektuin van de Dahliavereniging Schiedam" ie* Behalve maandagmorgen héél de week geopend. GENEESMIDDELEN KOSMETIKA BIJOUTERIEËN Hoogstraat 115, tel. 268241 Groenelaan 30, tel. 268241 Schiedam Het onmisbare kweekwarenhuisje waarin elk jaar de stekken worden getrokken. Gedurende de zomermaanden kweekt men hierin sierkalebassen. Vrijdag 9 september Zaterdag 10 september: 21.00 uur: Kabaret Ivo de Wijs met „Achter de wolken is zonneschijn". 13,50 en 11,CJP en 65-plus. Zaterdag 10 september, 14.30 uur: Poppentheater Erica Burgerjon met „Pam en de giraf' 2,50 p.p. Telefonische reserveringen: maandag t/m vrijdag via VVV Schiedam, tel. 010-266000. Vrijdag en zaterdag na 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455. H SINGEL 116 SCHIEDAMl TELEFOON 268871 De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligsters, beter bekend als de UVV, organiseert op woensdag 21 september een kinderkledbigbeurs in „De Ark" aan het Hargplein. Alle kleding vanaf één jaar (geen babygoed) tot ongeveer veertien jaar en ook de kleine maatjes op tienergebied tot 38, mits schoon, kunnen worden ingeleverd op dinsdagmiddag 20 september van twee tot zeven uur. De verkoop hiervan, waarvoor altijd veel belangstelling bestaat, heeft plaats op woensdag 21 september vanaf half tien tot vier uur. Men kan hier aardige kleren uitzoeken. Afhalen van het niet- verkochte goed: van vijf tot zeven uur op dezelfde dag. Kleren verslijten doen kinderen praktisch niet. Wel groeien ze eruit en wat móet je er dan mee? In de lorrenzak is gewoon zonde. Beter is het natuurlijk, het naar „De Ark" te brengen, waar het dan nog wat op brengt. Helemaal nieuw is dit jaar de verkoop van speelgoed. Mits natuurlijk ook in goede staat. Veel vraag is er al tijd naar Isportkleding en schoenen. Ook hiervoor eelden dezelfde regels. \Vat het UW-werk in Schiedam be- tTeft: men draait uitstekend in de beide ziekenhuizen, al kan men voor de akti- viteiten in het Gemeente-Ziekenhuis nog wel assistentie gebruiken. Een te- lefoontje naar mevrouw M. v.d. Linden-Loomans, tel. 700977 is vol doende. Het z.g. „dieven" van dc dahliaplanten om hiermee langstelige bloemen te verkrijgen. Maandag 19 september starten de kunst klassen weer in het Stedelijk Mu seum, waar kinderen, volwassenen en „zestig plussers", oJ.v. een beeldend kunstenaar zich bezig gaan houden met beeldende middelen (tekenen, schilderen, etsen enzovoort). De aan leiding en de onderwerpen voor de kursus ontstaan veelal vanuit de wisse lende tentoonstellingen in het mu seum. Daarbij hebben de docenten een eigen programma voorbereid, met een zwaar accent op de beeldende bezighe den. Ook zullen er dit jaar een aantal groepsmatige thema aktiviteilen geor ganiseerd worden. Hel rooster: maandagmorgen: zestig plussers - Joop van Meel. Woensdagmorgen: volwassenen - Sjef Henderickx. Donderdagavond 14-18 jaar - Sjef Hendrickx; volwassenen - Joop van Meel. Woensdagmiddag: kinderen van 6-10 jaar - Roel Rienstra. Zaterdagmorgen: kinderen van 6-14 jaar - Friedel Dalhuisen. Verdere informatie wordt u dagelijks en in het weekend gaarne verstrekt. U kunt zich bij de portier van het mu seum opgeven. Het museum is dage lijks geopend van 10-17 uur en op zon dag tussen 12.30 en 17.00 uur. Het adres is Hoogstraat 112, Schiedam, te lefoon 010-269066. De dahliatentoonstelling welke op 18 en 19 september in het Stedelijk Museum van Schiedam zal worden gehouden krijgt een nationaal tintje. Het wordt niet al leen een presentatie van de Schiedamse dahliavereniging die is aangesloten bij de Nederlandse dahliavereniging met onder haar leden beroeps- en recreatiekwekers uit alle delen des lands. Het bestuur van dahliavereniging Schiedam stelt leden van zusterverenigingen in de gelegenheid gelijktijdig met de tentoonstelling deel te nemen aan een hier te houden keuring van „zaailingen" (één bloem per vaas) en een z.g. „vaaskeuring" in schikkingen van drie of zes dahlia's per vaas. Wat de heren kwekers bij de keurmeesters aanbieden is uiteraard van uitzonderlijke kwaliteit. De bezoekers aan de tentoonstelling krijgen dan ook voor hen totaal onbekende rassen dahlia's te zien en te bewonderen. hiervoor over een speciale dahliatuin, gelegen Vlaardingerdijk naar de R. K. begraafplaats, (ingang begraafplaats). Ook houdt de afdeling Schiedam zich bezig met kontakten te leggen en te onderhouden met anderen op natuur gerichte verenigingen en is aangesloten als afdeling bij de Schiedamse ge meenschap. De maatschappij, afdeling Schiedam, is gastvrij en stelt al haar activiteiten ook open voor niet-leden, in de hoop zo nog meer mensen lief hebber te maken voor alles wat groeit en bloeit. De afdeling Schiedam groeit gestadig. Steeds meer mensen bezoe ken de lezingen, geven zich op voor het bloemschikken of voor de afdeling dahlia's en andere cursussen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zater dag en zondag: heren-polshorloge; dames-horloge; één massage-apparaat; één sleuteltje; ring met sleutels; ring met sleutels; etui met sleutels; één kinderbril; aktetasje; bos sleutels; shag-etui; trainingsjack; ben zinedop. Te bevragen bij de vinders: etui met sleutels. J. Kok, Sibeliusplein 201 te Schiedam, tel. 705393; sleutels. Vlagman, Galileistraat 25b te Schie dam. tel. 730922; ring met sleutels, v.d. Kuit, Bachplein 529 te Schiedam; etui met bril, Möhringer, Joh. Braaken- siekstraat 119 te Schiedam; etui met kinderbril. Kapoen, Dr. Boslaan 17 te Schiedam, tel. 708383; kinderporte monnee met inhoud, v. Voorden, Korte Haven 54a te Schiedam; horloge, Bo nefaas, Buys Ballotsingel 53b te Schie dam, tel. 151839; 2 bankbiljetten. K. Wolfs. Hofsingel 63, Vlaardingen, tel. 347976; dameshorloge, W. Tenhove, Nassaulaan 19a te Schiedam, tel. 730768; pukkel, v.d. Schaft, Vivaldi- laan 21 te Schiedam; paraplu, A. Stam, van Dijkstraat I la te Schiedam; ladder. D. v.d. Meulen, Dr. Kuijper- laan 17 te Schiedam; verzekering splaatje, v.d. Brink, Meeuwesingel 76 te Schiedam; transistor radio, Over- heul, Lange Haven 5 te Schiedam; hondehalsband, v. 's -Gravensan- destraat 52a te Schiedam, tel; 157554; trainingsjack, tel. 708620. Weer SLANK worden zonder de gezondheid te schaden Het lukt veilig en zonder nevenwerking met Een biologisch hoogwaardig eiwit produkt 3 en 6 dagen kuur tot wel 7 pond 1 Haal GRATIS een zeer uitgebreid kleurenfolder!

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 10