ZAKEN VIZIER Dr. G. in 't Veld met pensioen Zaterdag gaat soos 'De Tempelopen I De Schutting opent jubileum Siso bazar ZAKEN- VIZIER Brandweer houdt open huis Centrum Dukdalf Afscheiskoffie voor W. Scholte Salon Mariëte Op 21 en 22 september Windsor House Onze krant mikt vandaag op: De Prijsbrekers van Novotel Onze krant mikt vandaag op: thuisvoelt waaruöCH HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1977 SCHIEDAM van 10/9 t.m. 16/9 DAGSCHOTELSk 12,50 Zaterdag: Tartaar Americain Zondag: Vleesspies met Sauee Stroganoff Maandag: Duitse Steak met uien en spiegelei Dinsdag: RijstschotelNovotel" Woensdag: Stamppot Rauwe Andijvie met Stooflapje Donderdag: Lamssteak grille Vrijdag: Gepocheerde Schelvis Novotel Ieder jaar wordt een zgn. .nationale brandweerdag" vastgesteld. De bedoe ling hiervan is in principe de burgers meer bekendheid te geven met het voorkomen, beperken en bestrijden van brand en met de organisaties die deze taken uitvoeren. Op 10 september houdt de gemeente brandweer van Schiedam open huis van 10.00 tot 16.00 uur. Een ieder kan kijken, vragen, bij demonstratie(s) aanwezig zijn. of' filmvoorstellingen bijwonen. Op de brandweerdag zijn tevens verte genwoordigers van de vrijwillige brandweer aanwezig die geïnteresseer de bezoekers kunnen voorlichten omt rent het vrijwilliger zijn. Informatie in verband met het eventueel toetreden tot de vrijwillige brandweer kan wor den ingewonnen bij: groep I centrum J. C. Bieze, tel. 708074. groep II centrum P. Boer, tel. 715166. groep III centrum G. Santra, tel. 710154. groep IV centrum J. W. Seijkens, tel 260571. Groep Kethel H. Overheul, tel. 704975. Voor een volledige schoonheidsbe handeling kunnen de Schiedamse dames en oudere meisjes van nu af aan terecht in salon ,,Mariëtte", ge vestigd Copemicusstraat 8b. Behandelingen kunnen alleen na afspraak plaatsvinden in een zorg vuldig en smaakvol ingerichte sa lon, voorzien van een gesepareerde wachtkamer. De salon is te berei ken onder telefoonnummer 268640 ten name van de gediplomeerde schoonheidsspecialiste, Rini de Zeeuw-Koster, op bijgaande foto aan het werk. koster Winkel? Van alles en nog wat. U komt beslist handen tekort, maar neem er de tijd voor. Fraaie handwerken, o.a. kussens, geborduurde tafellakens en schelle koorden. schitterende lappendekens voor uw tieners. Moderne wandkle den waarvan de mooisten verloot worden. Een compleet „Waterloo- plein" boordevol verrassingen. Vreemde mu nten en ga zo maar door. Er is ook ruimte voor een geurig kopje koffie of een frisdrank met eigengebakken cake, roomboterkoek of stroopwafel. De opbrengst van deze jubileum Siso-bazar is bestemd voor vier kerken, te weten de Julianakerk, dek Oosterkerk, De Ark en de Magnalia Deikerk. Ieder kerkbestuur mag het bedrag naar eigen keuze besteden. Het Centrum Dukdalf in Schiedam- Zuid start op 29 september een nieuwe cursus handenarbeid, verdeeld over tien lessen, te geven op donderdagmid dag van 2 tot 4 uur in het eigen cen trum. Rijnstraat 1. telefoon 266544. De kosten van deze cursus zijn 30.de tien lessen. Opgeven bij het centrum. Met ingang van 1 oktober a.s. beëin digt de bekende Schiedamse huisarts, dr. G. In T Veld, zijn praktijk en draagt deze over aan zijn opvolger, dr. J. Stolker. Afgestudeerd in 1939, werk te hij als plaatsvervangend arts in Leerdam en kwam naar hier als opvol ger van dr. v.d. Broek. In die jaren daarop heeft dr. In 't Veld zich doen kennen als een humaan mens, voor velen naast een huisarts, een goede raadgever, die ook veel aan dacht besteed aan ouderen onder zijn patiënten en dan ook niet voor niets medisch adviseur van het bejaarden centrum „Thurlede". Ook het gedrag spatroon van kinderen heeft sterk zijn aandacht. Nu gaat hij met z'n echtge note van een welverdiend pensioen ge nieten. Tijdens een op vrijdag 30 sep tember van 16.00 tot 18.00 uur te geven receptie, worden zijn patiënten in de gelegenheid gesteld om in restaurant Europoort afscheid van hem te nemen. In overleg niet zijn plaatselijke col lega's, de artsen: W. J. Franke, T. B. Goei en J. Stolker, als opvolger, is in de patiënten kring het plan gerijpt dr. In 't Veld een passend afscheidsgeschenk aan te bieden. Dit als blijk van waar dering voor de toewijding en zorg door hem in een reeks van jaren aan zijn grote kring van patiënten besteed. Wie hieraan een steentje wil bijdragen, kan zulks doen middels een storting op de girorekening van Spaarbank Anno 1820, nummer 209460; bankrekening 813180600, onder vermelding: „af scheidsgeschenk dr. G. In 't Veld". Contant kunnen bijdragen worden af gegeven op het hoofdkantoor en bij kantoren van deze spaarbank. Voor een goede gang van zaken moe ten de bijdragen uiterlijk 23 september a.s. binnen zijn. Voor eventuele vragen kunnen de na volgende telefoonnummers worden be nut: 708448 730082 711546 en 709324. Een vrij ongewone koffiepauze beleef den woensdag het dienstdoende- en administratieve personeel van de plaatselijke brandweer in de kazerne. Voor de laatste keer vervulde hier de heer W. Scholte zijn centrale-dienst al vorens eind dezer maand met pensioen te gaan. Een informele geste om samen met hem in de centrale de koffie met gebak te nuttigen waar iedereen aan deel nam, ook brandweercommandant de heer A. Metaal. Het officiële afscheid volgt uiteraard later. Drieëndertig jaar heeft de heer Scholte in de ccutrale dienst gedaan en maakte de ontwikkeling mee van een geheel vrijwillige brandweer naar een met de huidige constellatie. Ook bij het plaat selijke verenigingsleven is de heer Scholte geen onbekende. Jaren lang was hij in feestzalen te vinden als een brandwacht bij feestavonden of andere grote gebeurtenissen waarvoor veel mensen bijeen kwamen. Ook als zoda nig wist hij zich vele vrienden te ver werven door zijn rustig en menselijk optreden bij het uitvoeren van zijn taak. SAMENZANGAVOND Op zaterdag 10 september geeft de be kende organist Frans van Tilburg een samenzangavond op het ozgel van de Gereformeerde kerk Westvest 30 te Schiedam. Naast samenzang speelt de organist werken van Handel. Mendels sohn. Renaud en van de concertgever zelf. Deze organist die veel bekendheid kreeg door zijn radio uitzendingen, hoopt op een volle kerk. Het programma wordt besloten met een bewerking van Feike Asma. Aan vang 8 uur. Toegang gratis. Twee mensen die destijds zeer nauw betrokken zijn geweest bij het organiseren van de jaarlijkse Siso-bazar (Samen Inspannen Samen Ontspannen) komen speciaal over naar Schiedam uit het Groningse Loppersum. Het zijn ds. K. H. Schuring en zijn echtgenote waarbij dominee Schuring op woensdag 21 september 's morgens om half elf de officiële opening zal verrichten van de dertigste Siso-bazar, een jubileum-bazar dus! 's Middags van twee tot vijf uur en 's avonds van zeven tot tien uur is de bazar voor het publiek toegankelijk, net als overigens op donderdag 22 september. De voorzitter van de Sisobazar in Schiedam mevrouw Y. P. Borgstein, Julianalaan 52, telefoon 268208 heeft reeds verschillende spulletjes voor deze populaire bazar in de Magnalia- kerk weer te houden, ontvangen, maar natuurlijk kan er nog veel meer bij. Het „uithalen", een hersttoestand van jaren geleden is er niet meer bij. Maar daarom zijn er toch altijd nog spulletjes, die weg kunnen, je raakt het aan de straatstenen niet kwijt. Meubelen, die op zolder of in de kelder maar doelloos zijn opgeslagen en van de ene hoek naar de andere worden geschoven. Leuke spulletjes uit grootmoeders tijd. Kleine dingetjes voor de onverzadigbare grabbelton. speel goed, mits in goede staat. Boeken, complete spullen enz. Van alles kan deze Sisobazar weer gebruiken. U geeft maar een telefoontje en het wordt bij u weggehaald. Nu dénkt u: wat biedt deze Sisobazar, waarmee het bestuur deze dagen de handen vol heelt? En uiteraard ook de onvermoeibare De collectie, bestemd voor de mid den en oudere leeftijdsgroepen voor mensen die van stijlkieding houden, waaronder vervaardigd uit Engelse stoffen. Een eigen kleermakerij zorgt er voor, dat alle correcties, noodzakelijk of door de kopers ge wenst, gratis kunnen worden aan gebracht. Verder is de zaak gesor teerd in het complete herenvak. De laatste maand van de zomervakan tie bleek er toch nog geld beschikbaar voor een (traditionele) verbouwing van sociëteit „de Tempel". Met man en macht wordt er nu nog gewerkt. Als al les meezit lukt het om zaterdag a.s. een verrassend geheel nieuw ingedeelde „Tempel" te openen. „Anders zullen we ons nog even moe ten behelpen. We gaan in ieder geval open", aldus laat Mattheus Bakker (O- verschiesestraat 44, tel. 263569) u via ons weten. Het openingsfeest wordt opgeluisterd door „G. T. Moore and the Rythm Tramps", de Britse groep die zondag j.l. ook in het Rotterdamse Zuiderpark zeer succesvol was. Was G. T. Moore met de „Reggae Guitars" sterk gericht op de reggae- muziek, sinds een tijdje werk hij met z'n nieuwe groep „the Rythm Tramps", een 7-mans formatie, bestaat uit ex-leden van Curved Air, Back Street Crawlers en de Kiki Dee Band. Het programma voor komende 3 maanden vermeldt onder anderen op 8 oktober: „Crypto" met de drummer Pierre van der Linden, op 5 november de Noorse topformatie „Saluki", die in deze periode extra aandacht krijgt op de radio. Eind november verwachten we de, in Schiedam bekende Poolse G. T. Moore die met zijn „Rythm Tramps" de weg naar de Schiedamse soos „de Tempel" zal weten te vinden. formatie „Extraball". Tussen deze avonden door op de zater dagavond films en misschien wat thea ter of solo-optredens. Zaal open om acht uur. Entree vijf gulden. Sinds vorige week is de Broersvest, van oudsher een drukke winkelbou- ievard, verrijkt een nieuwe vestiging van „Windsor House" voor exclu sieve herenkleding-Herenmode. Als filiaal van de in 1961 in de Mgr. Nolenslaan gestichte moederzaak beschikt „Windsor House" over een modern interieur; een verkoo pruimte plus opslag van 140 m2.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 14