NIEUWE VINDING VOOR BEROEPSSCHILDER EN DOE-HET-ZELVER: muurverf Met "kleurenpil zelf verfmengen 4 Giraf zonder nek Foto's nabestellen "DE AARD VAN HET GELUK" KABARET IVO DE WIJS Goedkeuringen Gedeputeerde Staten Record aantal reizigers bij Nieuwland N.S. ROMMELMARKT VIERP0LDERS ZATERDAG: «5 üir HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 20 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1977 <*.->1. De kleurenpillen zijn eigenlijk kleine builtjes geconcen treerde pigmentpasta in de drie basiskleuren rood, blauw en geel plus zwart in exact afgepaste eenheden van 2 Vi, 10, 40 en 80 gram. Hiermee kunnen binnen het gelijkna mige mengsysteem 720 verschillende kleuren worden ge mengd in de werkplaats, winkel, thuis of op de steiger. De kleurenpillen lossen in iedere binnenof buiten muur verf op waterbasis binnen een kwartier op. Na goed roeren krijgt men steeds exact de juiste kleur. Dat komt o.a. doordat de kunststoffolie verpakking spoorloos in het mengsel oplost, zodat 100% van het nauwkeurig afgevul de pigmentconcentraat wordt benut. Sinds kort is er een zogenaamde „kleurenpil" in de handel, waarmee iedere winkelier, professionele schilder of doe-het-zelver op eenvoudige, snelle en vooral exacte wijze elke tint verf die hij wenst (er zijn 720 kleurvariaties mogelijk) kan mengen. Het nieuwe kleurmen^ysteem, dat Color-Herbol (de kleurenpil) heet, werkt als volgt: je kiest met behulp van een stalenkaart nauwkeurig de gewenste kleur. Ieder van de 720 kleurentinten heeft een letter/cijfercode, die correspon deert met een meng-recept. dat de ge bruiker van de winkelier ontvangt in de vorm van één of meer „kleurenpillen". Die kleurenpillen zijn eigenlijk kleine builtjes geconcentreerde pigmentpasta in de drie basiskleuren rood, blauw en geel plus zwart en in exact afgemeten eenheden van 2 V2, 10, 40 en 80 gram. Zodra die kleurenpillen in muurverf worden gedompeld lossen zij mèt de kunststoffolie verpakking (dus schone handen!) binnen 10 15 minuten op en het vrijgekomen pigmentconcentraat wordt dan door goed roeren met de verf vermengd, waardoor exact de ge wenste kleur ontstaat. Bij ongeveer 90% van de genoemde 720 kleurmogelijkheden van het Color- Herbol mengsysteem worden één of meer kleurenpillen volgens de aange geven receptuur gemengd met witte muurverf op waterbasis, waarvoor ieder merk van redelijke kwaliteit ge schikt is. Voor de overige tachtig kleu rentinten moet men gebruik maken van een eigen basisverf van Herbol in rood, blauw of geel. Deze week is het dan zover: de zomercampagne van de koffiebar. Dit jaar wat later als voorgaande jaren en nadat het seizoen eigenlijk al begonnen is. Waarom eigenlijk al die drukte om God en de bijbel, juist in een tijd waar in veel mensen niets met Hem te maken willen hebben? Als jonge christenen geloven we dat juist in déze tijd, die vol is van op enheid en inspraak, het een goede zaak is dat onze leeftijdgenoten op een eerlijke manier en zonder vooroordelen meer te weten komen over Jezus Christus, over God onze Schepper. Daarom is er iedere zaterdagavond koffiebar, daarom organiseren we deze zomercampagne. Je wilt nu misschien wel weten wat er allemaal te gebeuren staat in deze campagne. Donderdagavond is de eerste koffiebaravond met de zanger-gitarist Hans Breeveld. Vrijdag op de dag zijn we te vinden op de markt met twee kra men met veel informatie, boeken etc. en 's avonds is er koffiebar met de groep „GIST". Zaterdagmiddag speelt de groep „The Messengers" op het museumplein en er zijn diverse sprekers. Deze zelfde groep speelt zater dagavond ook in de koffiebar. Zondagmiddag om 14.30 uur is er een op- enluchtdienst in het Beatrixpark o.l.v. Frank Koelman en met de groep „Sichem"; met deze groep wordt de zomercampagne zondagavond in de koffiebar afgesloten. Zoals je ziet een druk programma de komende dagen. We hopen natuur lijk ook jóu te ontmoeten tijdens deze „koffiebar-marathon"!! Hans. Koffiebar „de Goede Haven", voorzaal Julianakerk, B.K.-laan 29, Schiedam. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koornmarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. „DE AARD VAN HET GELUK" Op vrijdag 9 en zaterdag 10 september 1977 zal Kabaret Ivo de Wijs optre den in het Zoldertheater In de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, wede rom met het programma „Achter de wolken is zonneschijn". Deze dichtre gel van Potgieter werd de titel van het derde programma van Kabaret Ivo de Wijs dat nog steeds volle zalen trekt. Voor degenen die dit programma vorig seizoen al gezien hebben moet opgemerkt worden dat cabaretpro gramma's zich in het algemeen in de loop van de tijd sterk wijzigen. Met dit programma willen Aggie Terlingen, Pieter Nieuwint, Richard Fritschy en Ivo de Wijs een positieve bijdrage leveren aan de discussies over de aard van Het Geluk. NIETS VERHULLEND, AVONDVULLEND! De muziek is geschreven door Pieter Nieuwint en de teksten zijn van Ivo de Wijs, terwijl Jan Boerstoel enkele indringende bijdragen leverde. „Achter de wolken is zonneschijn" is een eigentijds programma met zinvolle infor matie. Niets verhullend! Avondvullend! Plaatsen voor bovengenoemde voorstellingen kunnen worden gereserveerd via het VVV Schiedam, tel. 010-266000 of vrijdag 's avonds en 's zaterdags vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455. Prijzen:/ 13,50 en/ 11,00 CJP en 65-plus. Aanvang der voorstellingen 21.00 uur. De voordelen van het nieuwe systeem zijn duidelijk. In de werkplaats, win kel, thuis of op de steiger hoeft men al leen nog maar bij gewone standaard witte muurverf de kleurenpillen te voe gen. De verfleverancier hoeft geen rek ken meer vol te hebben van alle moge lijke kleurvariaties en de dure, volumi neuze kleurmengmachine wordt ook overbodig. Men heeft alleen een staal kaart en kleurreceptenboek nodig. Het allerbelangrijkste is echter, dat men door de code van het gebruikte recept te noteren of te onthouden altijd exact dezelfde kleur kan terugkrijgen. De pigmenten van het Color-Herbol kleurenmengsysteem zijn absoluut al kali- en weerbestendig en lichtecht. Het kleur mengen met de kleurenpil zélf kost niets. Afhankelijk van de ge wenste kleurtint is de basisverf plus de kleurenpillen in de meeste gevallen goedkoper dan voorgemengde kleur en zelfs in vergelijking met kleur uit de mengautomaat gemiddeld 4% goedko per. In Duitsland, waar de kleurenpil me dio 1977 al is geïntroduceerd door de moedermaatschappij van Herbol, BASF Lakchemie, is het nieuwe syst eem een succes gebleken en heeft de vraag naar witte verf binnen enkele maanden verveelvoudigd. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de besluiten van de ge meenteraad van Schiedam, waarbij met een wijziging van de begroting 1977 de volgende kredieten zijn ver leend: 61.750,voor apparatuur voor het klinisch-chemisch laboratorium van het Gemeente-ziekenhuis. 182.000,voor apparatuur t.b.v! het bacteriologisch laboratorium van het Gemeente-ziekenhuis. 6.500,voor verhoging van de ko kenvergoeding van de raadsfracties. Sinds de opening in mei 1975 van het N.S.-station Nieuwland is het aantal reizigers dat gebruik maak't van de halte sterk gestegen. De Nederlandse Spoorwegen zijn er in de prognose van uit gegaan dat hier dagelijks zo'n 1850 zouden in-en uitstappen. In mei 1976, een jaar na de opening, zijn hier op een dag 1230 reizigers geteld; in september 1976 waren dit er 1680 en in januari 1977 was het aantal gestegen tot 2515. Met dit laatste cijfer is de verwachting van de N.S. ruim overtroffen. Op een bijna een hectare groot terrein rond een eeuwenoude boerderij, wordt de laatste en waarschijnlijk de grootste rommelmarkt van de eilanden Voome en Putten georganiseerd. Op zaterdag 10 september zullen wederom duizen den naar het bij Brielle gelegen dorp Vierpolders trekken. Daar zal de bur gemeester om precies 10 uur de door de sportvereniging georganiseerde rommelmarkt officieel openen, waarna de poorten voor het publiek opengaan. Het meest opmerkelijke is, dat alles wat in een jaar tijd verzameld is, dan pas verkocht wordt. Van voorverkoop of onderhandse verkoop is geen spra ke. Dank zij toeval heeft de organisatie bij het ophalen van rommel voor de rommelmarkt veel meer antiek verza meld dan in de afgelopen jaren het ge val is geweest. Als u dan nog weet dat de Ned. Herv. kerk de oude orgelpijpen uit het historische kerkje van Vierpol ders aan de man brengt dan beseft u, dat er op antiek terrein wat te halen valt. De gebruikelijke stands zijn er natuur lijk ook, meubelen met nogal wat eiken en zogoed als nieuw, elektra, radio en t.v„ leverde have met duiven, marmot ten, konijnen eet.,"snuisterijen met nu wat vorige jaren veelal bij antiek ver kocht werd, huishoudelijk, glas en por- celein, hang- en legkleding emt alleen de beste stukken uit de ophaal, speel goed, fietsen en brommers, wasmachi nes en nog veel meer. Twee specialitei ten moeten we wel vermelden. Potten bakkerskunst, vervaardigd door een amateur met proffessionele prestatie uit Vierpolders. Alleen zijn naam mag niet vermeld worden, want dan heeft hij geen rust meer. Ook kunt u uw huisnummer of naambordje door hem laten bakken, mits u op Voorne, Put ten of Rozenburg woont. Daarnaast kunt u ook uw naam op een fraai uit hangbord laten schilderen, zolang de voorraad strekt en de decoratieschilder het afkan. Natuurlijk zal het spelele ment niet ontbreken. Voor de kleintjes grabbelen, hengelen of ballengooien. Voor de groteren is er o.a. een kegel baan van 9 meter lengte of schieten. Bij dit alles zijn aantrekkelijke prijzen weg te slepen tot een grote sjoelbak toe. Om dit evenement goed te laten verlopen zijn meer dan honderd vrijwilligers van binnen en buiten de sportvereniging de hele dag in touw. Het slot van de rommelmarkt vormt de trekking van een loterij met als hoofd prijs een T.V., 's middags om 4 uur. Op zaterdag 10 september om 14.30 uur presenteert het Poppentheater Erica Burgerjon in het Zoldertheater In de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam het programma „Pam en de giraf'. In een warm land, waar grote wilde dieren leven, loopt het kleine jongetje Pam heel alleen door het grote bos. Onderweg komt hij een heel wonder lijke giraf tegen, namelijk een giraf zonder nek. Ze worden vriendjes, maar de giraf blijft toch treurig omdat zijn nek te kort is. Pam neemt hem mee naar de dokter. Deze wil de giraf wel helpen, maar hij heeft geen groei- kruiden. Pam besluit deze te gaan zoeken. Maar zo makkelijk is dat niet, vooral niet als een grote krokodil je dwarszit of een leeuw je laat schrikken. Het programma is vooral bestemd voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Toe gangsprijs/' 2,50 per persoon. Kaartjes kunnen gereserveerd worden via het VVV Schiedam van maandag t/m vrijdag, tel. 010-266000 en vrijdag avond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 20