Sportvisser H. C. van Zetten hengelkampioen van Schiedam 1977 Armando en Willy Boers in het Stedelijk Museum VIJFSLUIZEN BRENGT BLOEMENHULDE IN DE BEJAARDENCENTRA Jo Linkels Filmmiddag voor de jeugd In memoriam NVvH in nieuw seizoen ONS 1-JARIG BESTAAN HATO KLANDERIJ NU WIJ 5 JAAR BESTAAN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 -VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1977 BROERSVELD 178 SCHIEDAM Een van de vijf artistiek geschikte tafelstukken, bestemd voor de recepties van de bejaardencentra, met voorzitter Faber van de ontspanningscommissie. De kampioensbokaal en de bijbehorende standaard als definitieve prijs gewonnen door sportvisser H. C. van Zetten. Het risico zat er dus wel in dat bij het aanslaan van een flinke karper, en dat gebeurde enkele keren, deze het glas rijk van zijn belager wist te winnen door zich vrij te vechten. Het weer was uitstekend al hadden ook de muggen een goede avond want die hadden het gemund op het bloed van sportvissers. Aan het begin van de wedstrijd kwam er weinig vis op de meetlatten. Met het verstrijken van de tijd werd dit allengs beter en werden flinke brasems en blieken geregistreerd. De serie kreeg toch nog een verrassen de ontknoping nu de twee leiders in het totaalklassement in hun laatste wed strijd voor de titel werden uitgescha keld. Dankzij een vangst van 3.89 me ter vis behaalde nu de sportvisser H. C. van Zetten het kampioenschap binnen. De tweede plaats was voor J. Koedoot met 2.72 meter; als derde eindigde J. Krabbendam die 2.85 meter vis wist te verschalken. Vijfde werd D. Muylwijk en zesde J. W. Blom, resp. met 2.03 en 1.60 meter vis. De drie winnaars van de laatste wedstrijd waren: 1. H. C. van Zetten. 2.60 meter; 2. J. Koedoot 1.70 meter; 3. D. Muylwijk met 1.05 meter vis. In het theehuis reikte de schenker van de wis selbokaal, de eigenaar J. Holthaus, de ze uit aan winnaar en kampioens H. C. van Zetten. Met hem kregen de overige winnaars van de voorzitter van de hengelsport vereniging, B. Sleeuwenhoek een fikse waardebon en een medaille. De eerste kampioen krijgt de titel en de bokaal volgend jaar te verdedigen. Over twee weken krijgen de dienst doende controleurs hun eigen viscon- cours en mag een ander de vangsten registreren. Op woensdag 7 september j.l. is na een korte ziekte overleden de heer Jo Lin kels, bij vele oudere Schiedammers zeer bekend uit de amateurtoneelwe reld. Vanaf zijn jonge jaren tot ver na de 2e wereldoorlog heeft hij die be kendheid veóüorven als amateur toneel speler en regisseur. Zo is hij o.m. 25 jaar lid geweest van de R.K. toneelvereniging ..Alberdink Thijni", waar hij vele hoofdrollen ver vulden en bovendien verschillende stukken heeft geregisseerd. Voor de Schiedamse Middenstand is hij enkele jaren, als eerste na de oorlog, opgetreden als de echte St. Nicolaas. Hij werkte mee aan diverse massapro- dukties, waarvan de bekendste zeker was de bevrijdingsrevue van de oud- Schiedammer Piet Alberts, ,,'t Zit erop". De laatste jaren van zijn aktieve rol in het Schiedamse verenigingsleven was hij in de beginperiode van het be staan van „GERON" een aantal jaren als regisseur aan die vereniging ver bonden. Hedenmorgen is Jo Linkels op de Alg. Begraafplaats ter ruste gelegd. Traditiegetrouw bracht de Volkstuindersvereniging „Vijfsluizen" zaterdag j.l. een bloemenhulde aan bewoners van een deel van de plaatselijke be jaardencentra. Ditmaal was de beurt aan de bewoners van het St. Jacobs Gasthuis; Huize Francois Haverschmidt; het Geref. Bejaardencentrum „De Harg"; het Hervormde Rusthuis en het Verzorgingscentrum Nieuwe Waterweg-Noord. Ze kregen allemaal een fraai opgestoken bloemstukje en voor elke receptie was er een bijzonder mooi tafelbloemstuk. De ontspanningscommissie kreeg bij het samenstellen van de in totaal 431 bloemstukjes de hulp van dames die een bloemschikcursus doorliepen. Met het karwei waren bijna twee dagen gemoeid. Met een karavaan, bestaande uit drie volkswagenbusjes, versierd met toe ven bloemen, en de nodige auto's van eigen leden kwamen de bloemstukjes op hun bestemming en dankbaar aanvaard door de directies namens de bewoners. Het volgende jaar krijgen de bewoners van de overige bejaar dencentra een soortgelijke bloemenhulde aangeboden. Hedenavond om kwart over acht opent het Stedelijk Museum de tentoonstel ling over het recente werk van Arman do en Willy Boers. Behalve beeldend kunstenaar is Armando (mede-oprich ter van de Nederlandse Nulgroep in 1960) ook dichter. Op de tentoonstel ling zullen behalve tekeningen en schilderijen, ook een aantal nieuwe ge dichten van hem voor het eerst aan het publiek getoond worden. Zowel zijn beeldend werk als zijn poëzie worden beheeerst door begrippen als agressie, schuld, dood en berusting. Hoofdthe ma is steeds de obsederende herinne ring aan de oorlogsjaren, die hij door bracht in Amersfoort. Armando tekent het schuldig of het beschuldigd landschap; verticale lijnen in zwart, maar ook in rood, een bloe drood vernietigend spoor dwars door het witte vlak van het papier dwars door een onaandoenlijk dennebos, dat niet getekend maar gefotograveerd wordt. De objectiviteit die het fototoe stel suggereert is groter dan die van het potlood. Frappant is dat Armando's tekenwijze steeds meer zijn schrijfwijze nadert. De hoekige letters waarmee hij zijn handtekening schrijft, staan heel dicht bij de verticale gekerfde teken- lijn. Willy Boers maakt grote schilderijen, waarin hij een innerlijke ruimte en een innerlijk licht tot uitdrukking brengt. Hij doet dat door op meest staande formaten strakke kleurbanen. hori zontaal en verticaal, variërend in breedte tot een uitgewogen harmonie te ordenen. Hij gebruikt stille gemeng de kleuren, waarin nuances violet, paars en rose-rood gezet tegenover groenen en blauwen domineren. Willy Boers, die zichzelf ,,een eenzame dromer" noemt, probeert een vonk van zijn wereld te laten overspringen naar de beschouwer, die staande of nog be ter zittende deze projecties van rust en meditatie op zich zal kunnen laten in werken. Deze tentoonstelling zal tot 9 oktober duren. Hollywoods droommachine. Tegelijk met de tentoonstelling van Armando en Willy Boers opent het Stedelijk Mu seum de tentoonstelling „Hollywood's droommachine". Een serie studiopor tretten van filmsterren in Hollywood uit de periode 1925-1942. Deze collec tie met o.a. portretten van Greta Gar- bo, Rita Hayworth. Mae West, Buster Keaton, Edward G. Robinson zijn een keuze uit de collectie van de Engelse verzamelaar John Kobal. De tentoonstelling Vliegers van Tom van Sant wordt op zondag 11 septem ber besloten met een groot vliegerfeest in Woudhoek-Zuid. Hier worden enke le grote demonstratievliegers van Tom van Sant opgelaten. Bovendien verle nen het Amsterdams Ballon Gezel schap en de groep Kondor hun mede werking. Bovendien wordt er de Para- foil gedemonstreert. Allen die een vlie ger hebben of er een in het museum gemaakt hebben worden uitgenodigd aan het festijn deel te nemen. Het is te De vereniging „Het Sin gel kwartier" organiseert zondag in zaal Marijke, Broersveld 121, een filmmiddag voor de jeugd, aanvang twee uur. De Kla- verjasvereniging „Het Singelkwartier" houdt dinsdagavond, eveneens in zaal Marijke een contactavond voor de le den die om acht uur begint. De afdeling controle, waar alles nog eens aan een nauwkeurig onderzoek werd onderworpen. bereiken met bus» 52. halte Heyer- A mansflat aan het einde van de Van Dalsumlaan, het Vliegerfeest begint IBG* om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Meer dan tweehonderd kinderen heb- -««P-jgwjiv ben gebruikt gemaakt van de moge lijkheid in het museum onder deskun dige leiding zelf hun vlieger te plakken. De dames van „Vijfeluizen" in het clubgebouw druk doende met het schikken van Dit kan zondag leiden tot een massaal de bloemstukjes. vliegersfeest, waarvoor een beetje wind gewenst is. I willen wij dit wel met u vieren. Deze week extra lage prijzen in de winkel en op de kraam a.s. zaterdag o.a. koperen weegschaaltjes v.a. 32,50 met gratis plant. Verder veel leuke braderie prijzen in de winkel De Nederlandse vereniging van huis vrouwen. afd. Schiedam staat aan de vooravond van het nieuwe seizoen dat in het teken komt te staan van de vie ring van het 60-jarig bestaan einde dit jaar. Als openingsmiddag krijgen de leden op 15 september in zaal Irene een programma gepresenteerd aange kondigd als „Show Humoreske". De inhoud is een verrassing. Het belooft echter een bijzonder leuke middag te worden, die om 2 uur begint. Hier de versierde auto, welke de kop vormde van de bloemen ka ra vaan die zater dag door de stad trok, op weg naar de bejaardencentra. De woensdagavond gehouden laatste van de drie wedstrijden om het persoonlijke hengelkampioenschap van Schiedam 1977 bracht ruim vijftig sportvissers langs de Poldervaart. Hieronder de elite van onze wedstrijdvissers, aangesloten bij de organiserende Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken". Voor een kapi taal aan uitrustingen werd door de heren gebruikt die allemaal de lange hengel hanteerden en soms tussen de 7 tot 9 meter uit de walkant de vissen tot bijten trachtten te verleiden. hebben wij niet gevierd

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 8