MIDDENSTANDSDIPLOMA Twee dagen verstilde schoonheid in het Museum Naar nationale bloemschik wedstrijden Zeekadetten wisselen uit Rommelmarkt Kohnstammschool Prijsvraag bij Gebr. 0e Jong Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781, ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN Zilveren eremedaille voorJ.A. Verdick GEBIT STUK J, Veringmeier A. DE WEGER Voorstraat 47, Vlaardingen, telefoon 34 41 98 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 30 -WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1977 Een hoekje „verstilde schoonheid" van deze druk bezoch te tentoonstelling. Nog een overzicht van de dahlia-tentoonstelling, door ve len bewonderd. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Alle kursussen draaien op volle toe ren. U kunt zich dus weer opgeven voor de volgende kursus, die dan plm. 8 weken later gaat beginnen. Voor de maandagavond gymnastiek zijn we druk bezig om nog onder dak te zoeken voor de tweede kur sus van half negen tot half tien. Dat valt In Schiedam beslist niet mee! Voor „Poppen maken" dat half ok tober zal beginnen zijn nog enkele plaatsen vrij. Dus vlug doen, leuk om voor Sint en Kerst zelf wat te maken voor uw kinderen of klein kinderen! U maakt ze toch zo ge lukkig met een eigengemaakte pop, daar kan het mooiste gekochte speelgoed niet tegenop. Op 6 okto ber, donderdag 8 uur, wordt hier een lezing gehouden op Korte Dam 5, door een diëtiste van de Hart stichting. Belangstellenden harte lijk welkom. En in deze tijd met alle hartinfarcten en hartklachten is dit een uitermate belangrijk en interes sant onderwerp. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 930- 12.00 uur, Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. U kunt ook inlichtingen over aan schaf en onderhoud van huishoude lijke apparaten bij ons krijgen. Belt u maar of loopt u eens langs. Even tueel kunt u tussen half 6 en half 7 bellen op nr. 263633. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! Broersvest 50-52, Schiedam Tel. 26.75.94. De heer J. A. Verdick, Burgemeester Van Haarenlaan 1329 in Schiedam heeft afgelopen week de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Hij her dacht verleden week het feit dat hij 40 jaar in dienst was van de Verenigde Glasfabrieken en waar hij medewerker is van het distributie management. Officieel erkende, gesubsidieerde middenstandsavondschool van de Stichting Chr. Middenstandsonderwijs te Vlaardingen. Zes lesuren per week. Lesgeld f 130,— per jaar. Aanmeldingen en inlichtingen bij de directeur: Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur le Tuinsingel 15, Schiedam, Telefoon 010-26.14.17 Reeds enige jaren brengen de zeeka- detkorpsen uit Schiedam en Arnhem, elkaar een bezoek. Zo gingen verleden jaar een 20-tal kadetten uit Schiedam naar Arnhem, om daar een sportief weekend door te brengen. Dit jaar komt het korps Arnhem naar Schie dam toe. De jammerlijk door Schiedam vorig jaar verloren bekers zullen weer inzet zijn van dit sportieve weekend. Zo zul len zij a.s. zaterdagmorgen om onge veer 09.30 uur roeiwedstrijden houden in de Voorhaven, nabij de Gusto. Rond 12.00 uur zullen de sloepen zich naar de Waalhaven begeven, om daar zeil wedstrijden te houden, die om onge veer 16.00 uur afgelopen zijn. Direkt na terugkomst, om ongeveer 17.00 uur, zal wederom in de Voorhaven een Nautische estafette tussen de twee korpsen gehouden worden waar veel „waterwerk" bij te pas zal komen. Zondagmorgen zullen eventueel in haalwedstrijden gehouden worden. Rond 15.00 uur zal het korps Arnhem weer terug gaan. Schiedam zal natuurlijk haar uiterste best doen de prijzen, die ze vorig jaar in Arnhem moesten laten, terug te winnen. Tot en met 29 oktober zullen de win kels van de Gebr. De Jong B.V., in het teken staan van de afgelopen vakantie- tijd. Vele aanbiedingen zijn gedurende deze weken in de winkels aan te treffen welke de kopers in gedachten terugb rengen naar de plaatsen/landen waar ze tijdens hun vakantie zijn geweest. Ze bieden de gelegenheid deze vakantie thuis opnieuw te vieren. Om deze aktie „Vakantie Thuis" nog aantrekkelijker te maken, kunnen de kopers in die we ken meedingen naar een aantal zeer aantrekkelijke prijzen. Dit door middel van het invullen van te verstrekken kanskaarten. Uit deze kaarten wordt wekelijks een aantal ge trokken, rechtgevende op een waarde bon van 50,Hoe men in aanmer king kan komen voor de hoofdprijzen, raadplege men de advertentie in ons blad. Het onderwijsteam van de Prof. Dr. Ph. A. Kohhnstammschool, Fahren- heitstraat 4 in Schiedam-Oost, organi seert op 1 oktober a.s. in samenwer king met de oudercommissie een grootscheepse rommelmarkt. De op brengst hiervan wordt benut voor de aankoop van nieuwe leesboekjes. Te vens is er een tombola en voor de kleintjes een grabbelton. De markt is op 1 oktober geopend van 10 tot 14.00 uur en voor iedereen gratis toeganke lijk. Indien er nog mensen zijn die geschik te koopwaar willen afstaan, dan kun nen zij zich wenden tot Otto de Man, tel. 010-152685. Reparatie klaar terwijl u wacht lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Twee dames van de bloemschikclub KMTP tijdens een demonstratie, gegeven tij dens de in het museum gehouden dahlia-tentoonstelling. Ze gaan deelnemen aan de nationale kampioenschappen, die vrijdag ai. in de Flevohof gehouden wor den. Vrijdag worden in de Flevohof de jaar lijkse kampioenschappen bloemschik ken voor amateurs gehouden, georga niseerd door het Landelijk Verbond voor Volkstuindersverenigingen. Ook de nodige dames uit Schiedam nemen hieraan deel, om te trachten de Schie- damse eer hier hoog te houden. Uitkomen in de ere-klasse doen de da mes J. Gonlag-Ouweneel, M. Knohme- Nettebreijer, C. de Graaf-Beuman en P. Stougie-Molenaar, als leden van de KMTP, afdeling Schiedam. Bovendien van de volkstuindersvereniging „Vijf sluizen" de dames J. v.d. Kraan-Schef- fer en C. H. M. Knoops-Teigler. In de A-klasse komen uit: van „Vijsluizen", de dames C. E. Knoops-de Ronde, J. C. v.d. Windt-Bos, A. de Veld-Kreischer en C. H. Teigler-Sneepels. Van de KMTP de dames: S. Koorengevel- Goedhart, D. Bouw-Wijsbroek en mej. M. Gonlag. Twee dagen achtereen was een gedeelte van het Stedelijk Museum van Schiedam een lustoord op het gebied van bloemsierkunst bedreven door pure amateurs door zeker vijfenvijftig personen bezocht. Het was de jaarlijkse tentoonstelling van de Dahliavereniging „Schiedam" die deze niet alleen in het museum mocht inrichten doch tevens gebruik kon maken van oude-kunstwerken welke hier voor het nage slacht bewaard worden. Zo ontstond een stukje „verstilde schoonheid" aan bloemen, gearran geerd door de adviseur, de amateur- kweker J. v.d. Haven met assistentie van een ander lid van de vereniging, de heer L. J. v.d. Wateren. Een compositie van veel kleurige dahlia's en oude meubelen, schilderijen en koperen siervoorwerpen, waarvan een voelbare rust uitstraalde en de bezoekers stil deed zijn. Ook de dames van de bloemschikclub van de KMTP droegen hun steentje bij met het verrichten van het kleine opsteekwerk. Dominant echter waren de tot grote bloemstuk ken verwerkte dahlia's, geschikt op kleur en soort dan wel in veelkleurige combinaties van soort en ras. De ten toonstelling werd vrijdagavond ge opend door de echtgenote van de even eens aanwezige burgemeester drs. A. J. Lems in tegenwoordigheid van raad sleden en andere gemeentelijke autori teiten. Onder bezoekers waren mensen die het museum nog nimmer van bin nen hadden gezien. Dat alleen al is een positief punt van dit bloemenfeest. Zeer terecht merkte directeur Paalman in z'n openingswoordje dan ook op, dat het mogelijk moet zijn iets anders in llllllllllllllllflIlllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiliMiiiiiMiMiiiiii het museum te brengen dan beeldende kunst alleen. De belangstelling op zo'n grote schaal voor deze gecombineerde tentoonstelling gaf hiervoor duidelijk antwoord. Als voorzitter van de Dah liavereniging dankte de heer H. C. de Craaf iedereen die had meegewerkt aan de inrichting van deze tentoonstel ling. Niet alleen voor eigen leden maar ook voor het stadsbestuur en de bevol king van Schiedam. Uitslagen landelijke vaaskeurin.W en „zaailingen" gehouden tijdens de dah liatentoonstelling: Vazen met drie bloemen: 1. en 2. J. v.d. Veldt' Haarlem; 3. Van der Velden, Arnhem (decoratieve dahlia's) Vazen met 6 bloemen, decoratief: 1. J. v.d. Haven, Rotterdam; 2. en 3. V.d. Velden, Arnhem. Cactus en semi-cactus, 3 bloemen: 1. J. v.d. Haven; 2. V.d. Velden; 3. J.v.d. Velden. Wedstrijd „zaailingen": 1. en 2. G. Broers, Zwolle; 3. J." v. Oostindiën, Zwolle. Onderlinge wedstrijd Dahliavereniging Schiedam: 1. de heer L. Post; 2. de heer T. Beckers; 3. de heer E. van Brakel; 4. mevr. P. Stougie; 5. mevr. T. Zuid geest. Een van de talrijke bloemwerken, welke de tentoonstel ling te zien gaf. Met het plaatsen van een boeket dahlia's in een antieke koperen vaas, opende mevrouw Lems de tentoonstelling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 30