Hondenshow in de Margriethal trok twaalfhonderd bezoekers II y Jubileum B. Schmeink Churchillweg afgesloten Gemeentebestuur wordt toch eens wakker A 0mm, n Bowlingcentram Schiedam I' te - 9 iM in 't hart van Schiedam **3 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 42 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 s - - 5v» -Wj* De door de Kynologenclub „Rotterdam", ofwel vereniging van houders van rashonden, in de Schie- damse Sporthal „Margriet" gehouden jaarlijkse clubmatch en show is uitge lopen op een eclatant succes. Niet min der dan twaalfiionderd liefhebbers van honden zagen achtenzestig verschillen de rassen in de keuringsring verschij nen. Hieronder de Chihuahuas, het kleinste hondje ter wereld met ais de grootsten, de imponerende Duitse Doggen en Mastiffs. Ze werden door zes keurmeesters op raszuiverheid en conditie beoordeeld. Een hiervan was speciaal hiervoor uit Engeland over ge komen. Tussendoor werd een bijzonder ge slaagde demonstratie gegeven van „Gedrag- en Gehoorzaam heidtraining". Niet alleen viel hieruit de schranderheid van de honden vast te stellen maar werd tevens aange toond, dat een liefhebber z'n hond alles kan aanleren maar ook, afleren. De hierna volgende „Junior Handling", een uit Engeland en Ame rika overgewaaide show, stal aller har ten. Het was bijzonder aardig om te zien hoe peuters en kleuters op een aantrekkelijke wijze hun lievelings hond showden. Het meest spannende onderdeel was wel de „Erekeuring". Hiervoor kwa men de beste honden uit de diverse groepen tegen elkaar uit. Als winnaar en beste hond van de show kwam naar voren de Skey-terrier van de heer J. Boot uit Oostvoorne. Winnaars van hun klassen waren: Do- gachtigen: de New Foundlander, Tibor Hertog v. Gelre, eigenaar, de heer P. Rutten uit Maassluis. Windhonden: de Saluki, Ben Balfour van 't Huize van Mevr. Braakman, Mijnsherenland. Herdershonden: de Bouvier, Jim Go- dard, v.d. Vrije Geusjes, van de familie Alblas uit Rotterdam. Staande jachthonden: de Ierse Setter, De kampioen onder de kampioe nen, de Skye Terrier,, eigenaar, de heer J. Boot uit Oostvoorne. (Foto Roberto Peeters). Celto, eigenaar J. P. v.d. Oever, Krim pen a/d Lek. Terriers: de Skye Terrier, Topping Fun of Skye Bevils Inn (tevens algeheel kampioen, van de heer J. Boot). Lopende- en dashonden: de bloedhond Castro Druid of Jalens Wood van de familie Agens van Rossen, Maassluis. Keesachtigen en poolhonden: de Saa- loos Wolkshond, Baika Bijou v.d. Kil- stroom met als eigenaar P. J. Pielanen, Mijnsherenland. Pinschers en Schnauzers: de Dobber man Pincher, Fellow v.h. Rapenland, eigenaar W. H. Mast, Den Haag. Gezelschapshonden: de Chihuahua, Golden Angeliek van Samarinda van de familie Kuif uit Rotterdam. In zijn klasse behaalde ook deze Bouvier het kampioen schap. Met het bazinnetje poseren voor de fotograaf. 25 jaar geleden in de zaak van zijn va der op de Rotterdamse Meent, als jongste bediende zijn intrede deed. In 1961 onderging het bedrijf een belangrijke uitbreiding, door de groot- handelsfunktie te situeren in de Pieter Calandstraat 110 te Schiedam, even eens onder de naam Schmeink. Toen de heer Schmeink Sr. zich terug trok en een kommissariaat aanvaardde binnen het bedrijf, kwam de algemene leiding in handen van de jubilaris. Onder zijn energieke voortvarendheid is de zaak uitgegroeid tot een bedrijf met 55 personeelsleden en neemt het een vooraanstaande plaats in onder de leveranciers aan industrie en scheeps bouw. Met een druk bezochte receptie in res taurant Engels te Rotterdam, werd het feit herdacht dat de heer R. Schmeink Passage 14, telefoon 26 39 31 Specialisatie in wedstrijd, trim en vrijetijdsport. dagelijks geopend van 14.00 tot 24.00 uur Vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur TEL. 268462 Nieuwe Haven 235 Hoek St. Liduinastraat Boven B.M.W.-garage Kalfsbeek Eind van deze week wordt begonnen met de asfalteringswerkzaamheden op de Churchillweg tussen de Laan van Bol'Es en de aansluiting naar de Har- galaan. De voorbereidende werkzaam heden zijn reeds bezig. De asfalteringswerkzaamheden zullen, afhankelijk van weers- en verkeersin vloeden, globaal 4 dagen duren en vin den uitsluitend plaats in het wegvak van Groenoord richting stadscentrum. Gezien het feit, dat tijdens deze asfal teringswerkzaamheden alle verkeer in beide richtingen steeds van één wegvak gebruik kan maken, zijn stagnaties onvermijdelijk. Automobilisten vanuit Schiedam-noord worden daarom aan geraden om zoveel mogelijk via Vlaardingen-Holy de wijk te verlaten. De automobilisten naar Schiedam- noord worden aangeraden via de 's - Gravelandseweg, rijksweg 20, via af slag Holy, dan wel via de Hargalaan, Lepelaarsingel hun bestemming te be reiken. Het gemeentelijke voorlichtingsap paraat in Schiedam werkt nog maar op halve kracht. Schiedams „een zame" voorlichter Dolf Busk ens is door zijn arts tot rust gemaand en mag voorlopig nog maar voor 50% werken, hetgeen betekent dat hij al leen maar in de ochtenduren aan wezig is. Nu is Schiedam op het ter rein van de gemeentelijke voorlich ting toch een „lichtgewicht". Dat ligt beslist niet aan voorlichter Dolf Buskens, maar aan het beleid van het zich progressief noemende gemeentebestuur van Schiedam. Steden met een soortgelijk inwoner saantal (boven de 75.000) hebben in Nederland omvangrijke voorlich tingsapparaten die allerlei nuttige zaken ter hand nemen waar men in Schiedam kennelijk geen weet van heeft. Dolf Buskens zit alleen op de achtste etage en komt handen en voeten tekort om het dagelijkse werk bij te benen. Schiedamse bur gemeester Arie Lems ziet dat ook wel in. Tijdens een gehouden commissie vergadering van Algemene Be stuurlijke zaken, een raadscomm issie, zei hij: „de heer Buskens doet het maximale, maar het is voor de gemeente maar minimaal". Er zal op korte termijn een nieuwe wind moeten gaan waaien. De mening van het grootste gedeelte van de ge meenteraadsleden is zo langzamer hand wel bekend. De Schiedamse gemeentelijke voorlichtingsdienst moet weg van de achtste etage van het stadskantoor. Niemand, buiten ingewijdenen, weet deze instelling te vinden. Het zal naar een voor- iichtingswinkel op de begane grond van het stadskantoor of een winkel op een centraal punt van de bin nenstad toe moeten. Toch sta je vreemd te kijken als be sloten is een tweede voorlichter aan te trekken, nadat afweging in het kader van de pereoneelsvooreteilen heeft plaats gevonden. In goed Rot terdams is dat „ze deden een plas en lieten de zaak zoals het was". Het is te hopen dat het Schiedamse gemeentebestuur nu eens wakker wordt en snel de ambtelijke knoop doorhakt. Het geeft voor een ge meente van meer dan 75.000 inwo ners geen pas dat een voorlichting sapparaat maar voor 50 procent werkt. Daarbij staat Schiedam aan de vooravond van enkele belangrij ke zaken, namelijk de renovatie van de binnenstad en de verder uitbouw van Schiedam-Noord. Daar wil de burgerij graag alles van weten. Ge meentebestuur van Schiedam wordt toch eens klaar wakker! R. M. van H. TüDêNS ICANT. ü(?£N:VAN<3POtef TEL 26 30 39-26X560 K. S'AVONöS NA HANVOORT'JO GEBOREN TE SCHIEDAM M. P. Meijer-Stouthandel, d.; J. Fkiri-M'Barka bent Ahmed, z.j J. P. van Heusen-de Mooij, z. J. van Leeuwen-Herentrey, d.; I. Kurnaz-Sel, z.; F. D. van Dalen-van Es, z.; A. Car-Tan, z.; T. van der Tuijn-Romijn, d.; C. M. van Vugt-Hespelt, d.; B. W. Jonkman-Bijl, d.; A. M. de Weerd-van Duin, d.; F. M. C. van Vliet-van Lingen, d.; G. J. van Linden-Jonas, z.; W. Sliedrecht-Watson, z.; C. Heastrup-Gunn, d.; A. A. M. Roosken-Pedersen, z.; J. D. van Dinther-de Graaf, d.; N. J. van der Horst-Roodenrijs, z.; M. Reijngoudt-Hagestein, z.; M. Romijn-Schouten, d.; N. Unver-Spronk, z.; M. Nieuwstraten-van der Lubbe, z.; F. Brouwer-van Roon, z. en d.; L. C. Kooijman-de Groot, z.; J. Kroos-Hoogendijk, z.; R. A. Zandbergen-Jongste, z.; ONDERTROUWD TE SCHIEDAM H. G. Buitenhuis, 26 jr. en H. van Baardewijk, 21 jr. G. J. Burgmans, 23 jr. en M. J. Ruseier, 22 jr. P. Jansen, 24 jr. en G. van der Waal, 20 jr. C. C. Lieven, 21 jr. en I. Boeren, 18 jr- C. H. Ruseier, 28 jr. en M. de Brune, 23 jr. G. A. P. van Rijswijk, 25 jr. en J. TM M. Olsthoorn, 23 jr. r. Schut, 21 jr. en A. A. B. E. Reede, 17 jr. K. J. A. Steenbergen, 19 jr. en S. P. H. Bos, 18 jr. W. C. Wuters, 22 jr. en M. C. van Duivenbode, 20 jr. D. P. G. F. L. Zum Vörde Sive Vörding, 22 jr. en J. J. Heijes, 21 jr. GEHUWD TE SCHIEDAM A. C. Marijnissen, 23 jr. en I. M. G. Krommenhoek, 22 jr. P. J. van den Bos, 19 jr. en G. van Loopik, 20 jr. B. Voorburg, 25 jr. en M. T. de Wit, 20 jr. - C. Overbeeke, 22 jr. en A. C. M. de Vette, 21 jr. P. Ferwerda, 31 jr. en G. A. M. Peters, 29 jr. E. G. C. A. van STraeten, 24 jr. en E. Luijendijk, 22 jr. G. Ketelaar, 22 jr. en S. A. van der Windt, 18 jr. C. P. Boer, 23 jr. en M. A. de Jong, 21 jr. F. N. Koko, 34 jr. en E. M. Voges, 27 jr. L. H. van Walsum, 23 jr. en C. Hartog, 22 jr. F. C. Krommenhoek, 18 jr. en A. Janssen, 18 jr. G. C. M. Maissan, 23 jr. en J. M. Nettenbreijer, 21 jr. M. M. van Tricht, 24 jr. en G. Verdam, 23 jr. H. J. Elgers, 23 jr. en E. Zwarts, 20 jr- H. C. P. Westhuis, 30 jr. en P. de Beer, 28 jr. A. Neervoort, 22 jr. en J. A. W. Koppeschaar, 20 jr. M. C. M. Paulussen, 22 jr. en C. Scheijbeler, 21 jr. C. Verboon, 30 jr. en C. P. M. Leliveld, 19 jr. J. H. W. M. sebregts, 25 jr. en S. M. T. van Loenhout, 18 jr. OVERLEDEN TE SCHIEDAM H. W. Könemann, man, geh. met H. Wessel, 79 jr. A. Schriel, man, geh. gew. met T. lawende, 87 jr. H. J. F. Pols, vr., geh. gew. met J. Groenendaal, 79 jr. B. Hes, man, geh, gew. met J. Hagenaar, 91 jr. W. C. Verbeek, vr, geh. met J. Poldervaart, 59 jr. F. M. van den Ham, vr. geh. gew. met C. Munnik, 66 jr. K. Koornneef, vr., geh. gew. met P. van den Berg, 82 jr. H. M. van Zanten, vr., geh. gew. met B. W. Breeman, 86 jr. J. Korpel, man, geh. met M. in 't Veld, 73 jr. S. R. Wassenaar, vr., 70 jr. J. G. Gratama, vr., 90 jr. J. van Splunter, man, geh. met A. Lems, 49 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 42