Toneelvereniging Otello in doldwaze klucht Stroomstoring in Schiedam west Schiedam wil crematorium Record aantal Schiedammers verhuisden Bedacht door Bang&Olufsen Beomaster 2400 raoic Bazar Huize Haverschmidt te bewonderen bij: Felperüaan bv Firma Hakkert 85 jaar 0(0 Be. KOSTER 70.77.77 VLAARDINGEN IS NIET MEER GEÏNTERESSEERD cAi A Q i ilnoilitfinff voor alle leden aangesloten bij de plaatselijke vakbonden. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - WOENSDAG 2 NOVEMBER 1977 Vrijwel het hele westelijk stadsgedeelte van Schiedam heeft zondagavond zonder stroom gezeten. De stroomstoring was zo erg, dat delen van Vlaardingen oost en centrum ook last hadden van zeer korte stroomstoringen die gepaard gingen met lichtflikkeringen In huis. De toneelgroep „Otello" bracht in gebouw Arcade een daverende klucht in pre mière. Voor een uitverkochte zaal Arcade bracht de Toneelvereniging „Otello" een nieuwe toneelstuk in première, de dwaze klucht: „Die Rare familie" door Arnold en Bach. Bij de keuze hiervan preveleerde bij dit „Othello" ook nu weer de gedachten het publiek weer een lekker te doen lachen. Interesse RENAULT Ook nu weer is men er in geslaagd dit te verwezenlijken want wat er op de planken allemaal gebeurde was te gek om los te lopen. Gelachen is er in de zaal en het schud den van de levers was op de Lange Ha ven hoorbaar. De inhoud had overi gens weinig om 't lijf. Een kamerbewo ner staat z'n hospita bij in haar laatste uren. Ze wil aan hem kwijt haar hoofd niet te kunnen neerleggen als haar bui tenechtelijke zoon geen vader heeft. De diepbewogen kamerbewoner wil die vader wel wezen en trouwt met haar enkele uren voor de vrouw voorgoed haar ogen sluit. Als een zeer achtens waardige man en gelukkig getrouwd komt na jaren deze zoon bij, naar deze meent, zijn wettige vader, op bezoek en dan zijn de poppen aan het dansen. Vlaardingen gaat In de naaste of zelfs In de verre toekomst bij zijn begraafplaats Holy-Noord geen crematorium bouwen. Een voorstel om een onderzoek in te stel len naar het bouwen van een crematorium is laatst besproken in een besloten ver gadering van de raadscommissie stadsontwikkeling. Daar was nogal wat bezwaar tegen het bouwen van een crematorium, dit omdat de bebouwing van Holy-Noord dicht bij de begraafplaats komt en het voor de bewoners geen aangenaam gezicht is een crematorium voor de deur te hebben. Wethouder Goudriaan van stadsontw ikkeling: „Daarbij komt nog dat Schiedam ons voor is geweest, je kun het zo zeggen, Schiedam kreeg luch van onze plannen". In tegenstelling tot Vlaardingen heeft Schiedam dus weer het plan voor een crematorium uit de ijskast gehaald. Er waren reeds eerder plannen, maar deze gingen niet door omdat er verregaande plannen waren voor een tweede Rotter dams crematorium op de begraaf plaats Hofwijk in Overschie. Deze wordt binnenkort in gebruik genomen. De Schiedamse wethouder voor stads ontwikkeling en milieuzaken, ir. Chris Zijdeveld, heeft zich in een brief aan de leden van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening al uitgesproken voor nieuwbouw van een Schiedams crematorium bij de Schiedamse alge mene begraafplaats. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de dienst gemeentewerken een calculatie waaruit blijkt dat het aantal crematies in de drie gemeenten Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis, vanaf 1971, toen er 138 crematies waren tot en met 1975, toen er 426 crematies waren, flink is gestegen. V olgens de dienst gemeentewerken zal een nieuw Schiedams crematorium globaal 3.370.000,gaan kosten. Schiedam heeft in de maand september maar liefst 112 stadgenoten moeten uitschrijven die elders gingen wonen. Het aantal inwoners bedroeg eind van die maand 76.281 verdeeld over 37.633 mannen en 38.648 vrouwen. Receptie op zaterdag 5 november a.s. van 16.00-18.00 uur, in gebouw 'Arcade', Lange Haven 71, Schiedam. Zondag 6 november om 11,00 uur, Eucharistie-viering uit dankbaarheid in de CENTRALE SCHIEDAM ^an LJoperkerk, Mgr. Nolenslaan 99 Ze dansen het hele stuk door maar zoals altijd op het toneel komt alles op z'n pootjes terecht. De groep „Otello" gaf van deze nonsens een aanvaardba re vertolking. Leuke typeringen, kor tom de première werd een volledig suc ces. Ook nu weer verzorgde de eigen technische dienst een goed verzorgd decor dat vooraf reeds een „open doekje" kreeg. De regie was in handen van Piet de Kaper. Zaterdagavond komt de groep in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal voor het voetlicht. De zaal is nu reeds geheel uitverkocht. De stroomstoring begon zondagavond tegen de klok van zeven uur, net toen de t.v.-kijker zich opmaakte om het zondagse portie voetbal in Studio Sport te bekijken. Technische Bedrij ven gingen direkt na de eerste melding op zoek naar de oorzaak van de sto ring, maar men kon één en ander aan vankelijk niet lokaliseren. Inmiddels trachtte men het westelijk stadsgedeelte over te schakelen op een ander hoogspanningsnet. Dat lukte aanvankelijk wel, maar deze hoog spanningskabel kon naast zijn normale werk zoveel drukte niet aan en gaf ook de geest. Het gevolg was dat Schiedam west weer volkomen stroomloos was. Ook de straatverlichting en de verkeer slichten waren in dat stadsgedeelte uit gevallen, zodat de bewoners dachten aan oorlogstijd. Vanuit Vlaardingen was het helemaal een merkwaardig ge zicht als men via de Vlaardingerdijk de BK.laan inreed om dan ineens van het volle licht in het aardedonker terecht te komen. De werf Wilton Fijenoord, die ook in het westelijk stadsgedeelte van Schie dam ligt, kreeg normaal stroom omdat In Huize Francois Haverschmidt, Prins Bernhardlaan 40, is vrijdag van 's middags vier tot 's avonds acht uur een bazar voor iedereen toegankelijk. Er worden handwerken verkocht, door de bewoners zelf vervaardigd, verder boeken, gebak en plantjes. Ook zijn er artikelen voorhande toepasselijk voor Sint Nicolaas en Kerstviering. Directie en bewoners van dit centrum rekenen op een flinke publieke belangstelling. men daar de elektriciteit via een ande re hoogspanningskabel betrekt. Ook het Schiedamse Noletziekenhuis was aanvankelijk door de stroomstoring getroffen, maar daar is voor dergelijk soort noodtoestanden altijd een noo- daggregaat in huis die voor de noodza kelijke elektriciteit zorgt. Inmiddels had men na ruim vier uur met de nodige noodmatregelen de stroomvoorziening weer op gang ge kregen. Gistermorgen had men de juiste plaats gelokaliseerd van de stroomonderbre- king. Deze ligt ergens in de Julianalaan maar waar zo precies, wordt nog on derzocht. Volgens een woordvoerder van de Technische Bedrijven zijn alle moeilijkheden wel onder de knie. Het vermoeden bestaat, dat de oorzaak ligt in graafwerkzaamheden die enkele we ken geleden plaats vonden. In de Julia nalaan is namelijk zeer recent de ka- bel-t.v. aangelegd. Van de gelegenheid is toen tevens gebruik gemaakt om de hoogspanningskabel in de Julianalaan te vernieuwen. T0D£N£ KANT üR£N:VAN<3P0'tot54P<j TEL26 39 39 - 2673 6 NA kANTOÓRTOO S'AVONfcS Een ideaal, Beosystem vormt de Beomaster 2400 met de Beogram 4002 en de Beovox S45 ^rv ^AN CIÊ* Tuner-versterker, 2x30 W, RMS 0,13% vervorming 2x50 W Muziekvermogen Het summum van comfort radio met draadloze afstandsbediening! Terwijl u op 'n toets hiervan drukt verschijnt op het paneel van de Beomaster een lichtsignaal en klinkt het station van uw keus. Vier FM-voorkeur- stations, volumeregeling, platenspeler- en uit-toets Op het sensi-touch paneel (helemaal glad, bediening door lichte aanraking) nog een vijfde FM-mogelijkheid, in te stellen via de afstemschijf onder het deksel Alle regel- en afstelapparatuur binnenin Onder meer Phase Locked Loop, AFC, balans, stereo mono, aansluitingen voor hoofdtelefoon en 2 groepen stereo-luidsprekers Modulen-opbouw, vol-electronisch (betrouwbaar!), direct gekoppelde eindversterker, dubbele volume-regeling. Prijs f1.780,- Parkweg 369, Schiedam, Tel. 010-715917 Hoogstraat 163, Schiedam, Tel. 010-267949

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 13