JA Alfasud alfa rome© Veel belangstelling dierenshow V.P.K.V. DEZE WEEK IN SCHIEDAM 4® auto-hotel 'rotterdam' Be. KOSTER 70.77.77 Bowlingcentrum Schiedam M Direkt uit vooraad bij Uw DEALER voor de GEHELE RIJNMOND HEij; NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 Door de overvloedige regen vóór en tijdens het afgelopen weekeinde was er maar weinig voetbal met voor de plaatselijke clubs wisselende resultaten. Dat in het betaalde voetbal SW na een 0-2 achterstand in Harga toch met 3-2 van Helmond Sport wist te winnen, getuigd van volharding in de ploeg en dat geeft de burger opnieuw moed. Voor de betaalde jeugd was het zaterdag net andersom. Met dezelfde cijfers werd bij en van de jeugd van dit Helmond Sport verloren. Bij de amateurs ging tweede klasser „Schiedam" bij Zwijndrecht met 0-4 tenonder. In de derde klasse deed Excelsior*20 het heel wat beter want met 3-1 ging koploper Spoorwijk in Thuriede de (voetbal)boot in. In de semi-derbv tussen EDS en Martinit wisten onze stadgenoten het niet bol te werken want ze verloren in de Spaanse Polder met 1-3. De regionale jeugd van Hermes-DVS pakte zaterdagmiddag thuis tegen DHL goed uit. Het werd een 4-0 overwinning voor de „blauw-witten". in 't Hart van Schiedam Passage 14, telefoon 26.39.31 Specialisatie in wedstrijd-, trim- en vrijetijdssport. TAFELVOETBAL In het tafelvoetbal van de afdeling Rijnmond, NMVB geen gladde velden en terreinafkeuringen zodat hier de competitie verder werd afgewerkt. Uitslagen le klasse: F. MeijerC. Smit 0-2; G. TombrinkB. van Katwijk 2-6; R. Nieuwstraten-J. Stoop jr. 1-1; G. v.d. BroekC. Smit 1-2; F. MeijerP. van Gulik 1-3;. 2e klasse: R. TobéL. Vogels 1-1; A. BastiaanseH. v.d. Lely 3-5; C. van OsL. van Unen 10-0; J. Wijngaard D. Ling 0-3; H. v.d. LelyR. Wijngaard 12-1 en L. VogelsC. Gerrits 10-1. TAFELTENNIS Het standaardteam van de Tafeltennisvereniging „De Ooievaars" maakte van de thuiswedstrijd tegen Elan een flinke stoeipartij welke de bezoekers op een 1-9 nederlaag kwam i* staan. De speler, Brouwer van de Gisten, redde voor zijn team de eer door in drie sets van Koos van Es te winnen. Ronald Oosthof en Ton van Balveren scoorden elk 100%. TAPIJTHAL Door met het bezoekende NTO met 5- 5 gelijk te spelen, blijft de standaardformatie van de tafeltennisvereniging „Tapijthal Perfekt" vooraan in de slag om het afdelingskampioenschap. Ook de Maaslandse ploeg heeft nog ambities zodat er voor beide teams veel aan was gelegen tot volle winst te komen. Met nog twee partijen te spelen, stonden onze stadgenoten met 5-5 voor, doch zagen de Maaslanden naast zich komen na verlies partijen van Piet Boer en Harry Kreischer, resp. tegen A. v.d. Doel en F. Deus. Beste man was Ton Verdoes die alle drie zijn partijen in winst wist om te zetten. SCHAKEN Het eerste team van de schaakvereniging „Schiedam" heeft thuis Hillegersberg 1 ontvangen. Schiedam won met 6-4. Ook is nu de eindstand bekend van de eerste wedstrijd tegen Messemaker. Hiervan was de voorlopige stand 5-4 voor Messemaker. De laatste partij is zoals verwacht gewonnen verklaard voor Schiedam, zodat de stand 5-5 werd. Deze tweede wedstrijd week nogal af van de eerste: tegen Messemaker waren de partijen nogal agressief en werden vaak met offers besloten, waardoor slechts 2 partijen remise werden. Tegen Hillegersberg waren de meeste partijen minder spectaculair, men hield elkaar meer in evenwicht en probeerde kleine voordelen te benutten. Dit laatste lukte niet zo erg, waardoor liefst 8 partijen remise werden. Uitzonderingen waren aan bord 1 Reitsma, die slechts 18 zetten nodig had voor de winst en aan bord 4 v. Kleef, die een winnend eindspel wist te bereiken. Voor de remises zorgden Vrijland, den Uyl, Brand, Harmanny, Piek, Emor, v. Zessen en Groeneweg. Zowel Vrijland als Groeneweg hebben toch wel groot voordeel gehad, maar beiden lieten de winst liggen. Op 18 november moet Schiedam in een uitwedstrijd tegen Capelle I proberen om zijn plaats bij de top te handhaven. DAMMEN Het tweede tiental van Damclub Schiedam speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de standaardformatie en moest tegen deze prominenten de vlag strijken nu met 6- 14 werd verloren. Het derde team speelde een uitwedstrijd tegen de Surinamer Damclub „Nauw Djawan" en bereikte hier tegen een gelijkspel met als uitslag 10-10. Voor het team betekende dit resultaat het éérste puntje in deze competitie. ZWEMMEND REDDEN De Schiedamse Reddingsbrigade liet opnieuw een aantal leden examen afleggen om in het bezit te komen van brevetten. Voor het brevet 3 slaagden: Koos Bakker, René v.d. Berg, Frank v.d. Bosch, Corry Buitenhuis, Matja Bouman, Lidia Elderkamp, Richard Goossens, Raquel van Geugten, Robert Groeneweg, Jolanda Hoenderkamp, Ton Lansbergen, André Leer, Annemieke Lindaart, Beppie Maltha, Peter op Ende, Jolanda Paardekamp, Cilia Spits, Patricia van Vliet, Arjan Witberg, Sonja Witter en Rinie van Zundert. Voor brevet 4: Miranda Binnenveld, Francis v.d. Laarschot, Peter Stap, Monique Valk en John Vos. Voor brevet 5: Elly Christen en Wilfried van Gogh. Het brevet 6 kregen: Erica Frankel, René Snijders en Ingrid Schrauwers. BOWLING Voor de in het programma van de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging opgenomen bowlingavond kunnen de arbiters en hun dames in eigen stad blijven. Op 17 november worden de banen bespeeld van Bowling Musis Sacrum. Een week later, 24 november, is het weer volop ernst. Dan komt de KNVB-Bondsarts Kessel een causerie houden over biessure's en de verzorging hiervan. Ook deze bijeenkomst wordt gehouden in het clubgebouw van de W Martinit. Interesse RENAULT VISSEN VERHUIZEN Op vrijdag 18 en zaterdag 19 november a.s. gaat de werkploeg van de Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" de waterpartij van het Prinses Beatrixpark (ca. 7 ha. groot) met de zege alVissen. Het bestuur heeft hiermede een tweeledig doel voor ogen. Op de eerste plaats is men beducht dagelijks geopend van 14.00 tot 24.00 uur Vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur TEL. 268462 Nieuwe Haven 235 Hoek St. Liduinastraat Boven B.M.W.-garage Kalfsbeek voor strenge vorst. Met uitzondering van de enkele jaren geleden uitgebaggerde strook water achter de kinderboerderij is de diepte van de vijvers slechts 0.8 meter. Er bestaan bij de gemeente plannen, ook deze vijvers uit te diepen. Het verwijderen van de dikke laag purrie op de veenbodem zal op zich al een grote verbetering zijn. Het bestuur ziet echter aankomen, dat het nog wel enkele jaren zal duren alvorens de werkzaamheden hiervoor door de gemeente ter hand genomen zullen worden. Bij een strenge winter zal zich een dikke ijsvloer gaan vormen. Het gevaar dat zich dan vissterfte op grote schaal zal gaan voordoen is niet denkbeeldig. De tweede reden van het afvissen van de vijvers is, om hiermee te komen tot een inventarisatie van de totale visstapel die zich sterk blijft ontwikkelen. Het vermoeden bestaat dat vooral de brasemstand in omvang sterk is toegenomen. Het voedselaanbod in de waterpartij is, wegens het ontbreken van voldoende organisme (te weinig watergroen), toch al niet bijster groot. Het teveel aan brasem zal dan ook uit het water worden verwijderd en naar elders overgebracht. Uit veiligheidsoverweging zal ook een aantal zware karpers na de opvissing verhuizen naar het water van Harga, het gereconstrueerde gedeelte van de vroegere Poldervaart nabij de algemene begraafplaats. W URSUS Tijdens de gisteravond hiervoor belegde ledenvergadering kreeg het bestuur van de voetbalvereniging Ursus van haar leden mandaat, om doot het aangaan van een lening het dekkingsplan ter financiering van het eigen aandeel aan de realisaties van het nieuwe sportcomplex (clubgebouw en kleedaccammodatie) sluitend te maken. Van de hierbij betrokken gemeentelijke instanties kreeg het bestuur de mondelinge toezegging dat nog deze maand een begin zal worden gemaakt met de werkzaamheden op het veldencomplex zodat met de bouw van eigen opstallen kan worden begonnen. Tijdens de gistéravond door de voet balvereniging HBSS gehouden alge mene jaarvergadering zijn de nodige jubilarissen gehuldigd en onderschei den. Een kwart eeuw „Braaf stand" hielden de heren: H. Breevoort, G. de Graaf, De. Heinebal, W. Nieuwstraten, M. Streyl en J. D. van Velzen. Uiter aard waren deze zes de feestvarkens van de vergadering. ELFDE VAN DE ELFDE Los van dit alles is er vrijdagavond aj>. bij dit Ursus-feest in het clubgebouw. Dan wordt het „11e van de lle-bal" gehouden, een ludiek gebeuren tijdens waarvan Prins Carnaval 1977 uit de bus moet komen. Voor een muzikale omlijsting gaat de band: „De CorlIndoV' zorg dragen. JAN SPORTIEF reeds v.a. 1 3.490,- en met 2 jaar lakgarantle IShowroom: Mariniersweg 257 |Service Hondiusstraat49 Bierens de Haanweg 251 Rotterdam tel. 11.33.45. Een Oud-Engels vechthaantje met een van de jeugdige bezoekers van de dierens- how in zaai Harmonie. Kazenbroot, Schiedam met oude en jonge ram, Rijnlander, zwart; J. Ham Schiedam-Kethel, viermaal met klein zilverkonijnen, zwart en middenblauw; J. Schuitman, Schiedam met Ned. hangoordwerg Madagascar, oude ram; H. Scheepmaker, Vlaardingen met oude ram, kleurdwerg Madagascar en drie isabels, oud en jong en mevrouw Nikkels-Baggus met een bonte langha rige cavia, zeugje, jong. De aan de show verbonden loterij le verde als prijswinnaars op de houders van de loten onder de nummers: 387, 776, 501, 1072, 1468, 1552, 1713, 378, 1280, 1628, 1919, 143, 304, 1092, 1092, 1304, 1226, 600, 174, 648, 1826. 543 en 1990. De prijzen zijn af te halen bij de heer R. Buynink, P. C. Hoofdstraat 2A te Vlaardingen. Voorzitter H. Scheepmaker van de VPKV noteert de door ingezonden hoenders behaalde predikaten. Een fraai stelletje Lotharingers op de dierenshow van de VPKV. De jaarlijkse keuring van tuin- en troe teldieren, het afgelopen weekeinde ge houden in de Vlaardingse zaal Harmo nie, was voor de organiserende VPKV wederom een groot succes. Een betrek kelijk groot aantal mensen, waaronder veel kinderen, kwam vooral zaterdag een kijkje nemen naar de in bontjassen gestoken en fraai bevederde menagerie door leden uit Vlaardingen zelf en de wijde omtrek ingezonden. Burgemeester W. A. Kieboom opende de show en sprak ook nu weer zijn be wondering uit voor hetgeen de leden met elkaar aan diverse rassen, konij nen, sierpluimvee, sierduiven en cavia's bij de keurmeesters wisten voor te brengen. De kwaliteit van de dieren stond volgens deze keurmeesters dit jaar op een hoog peil. Veel predikaten „Fraai" het hoogste wat valt te behalen en nog meer „Zeer Goed" werden toe gekend. Uit de eerste categorie werder de kampioenen van het jaar geselec teerd van elke soort één. Bij de grote sierhoenders was dit dt zwarte Minorca-hen, een „Midden landse-Zeeras", gefokt door M. J. van Veen uit Schiedam-Kethel. Kampioen bij de dwerghoenders (krielen), werd het oud-Engelse vechtkrielhaantje van J. D. Scheffer uit Rotterdam. Kam pioenen bij de raskonijnen: grote ras sen: J. Heijdra uit Schiedam-Kethel met een Vlaamse reus, wit, voedster jong. Bij de middenrassen: de ijzer- grauwe Wener, voedster jong, van W. v.d. Noll uit 's -Gravenzande. Kleine rassen: de oude. klein zilverram van J. Ham uit Sehiedam-Kethel. Bij de dwergrassen ging de titel naar de Ne derlandse hangoordwerg, wit, ram oud van Marion Nikkels uit Vlaardingen. Kampioen bij de sierduiven werd de Oosterse roller, oude doffer, wit van P. Versteeg uit Schiedam. Uit haar inzen ding langharige cavia's werd het bonte beertje van mevrouw Nikkels tot de kampioen van deze echte troeteldieren uitgeroepen. Predikaten „Fraai" kregen verder nog toegewezen: P. v.d. Meer, Schiedam- Kethel voor zijn grote Hollandse hoen, gelovers, jonge hen; A. de Zeeuw, Naaldwijk met jonge haan, zilverpa trijs (Phoenix); M. van Buuren, Maas land met trio dwerghoenders, Java zwart en een jonge hen van dit ras; J. D. Scheffer, Rotterdam met O.E. vechtkriel, oude haan blauw patrijs; A. de Weger, Vlaardingen met Lotha- ringer konijn blauw, jong ram; R. Bruynink, Vlaardingen met een oude voedster van hetzelfde ras en kleur; S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1977 | | pagina 16